Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 października 2020 r., imieniny Filipa, Halki

W tym roku rozpocznie się budowa domów dla dzieci

(Zam: 01.04.2015 r., godz. 17.04)

W tym roku ma się rozpocząć budowa dwóch domów dla dzieci zlokalizowanych przy ul. Dworcowej w Wyszkowie.
Mają w nich zamieszkać podopieczni domu dziecka dziś funkcjonującego w Dębinkach.

Starostwo wystosowało już zapytanie ofertowe na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej zadania. Każdy z parterowych budynków ma mieć łączną powierzchnię użytkową około 250 m kw. (w tym użytkowe poddasze). Jeden dom ma być przystosowany do korzystania przez 14 wychowanków. W obiekcie będą m.in.: hol, aneks kuchenny z niezbędnym zapleczem połączony z pokojem dziennym, salon funkcjonujący jako jadalnia oraz pomieszczenie do odpoczynku, pokój dla wychowawców, cztery łazienki (wyposażone w natryski, WC, umywalki, kosze na bieliznę, dwie łazienki dodatkowo wyposażone w pralki automatyczne), pomieszczenie gospodarcze do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów, siedem pokoi dwuosobowych wyposażonych w szafy odzieżowe, regały, łóżka, stoliki, krzesła, lampki nocne, sprzęt TV, korytarz.
Codzienne żywienie w placówce odbywać się będzie w formie posiłków przygotowanych przez dzieci (w ramach usamodzielniania) pod opieką wychowawców.
Na działce przy ul. Dworcowej ma być też budynek gospodarczy z dwoma pomieszczeniami o łącznej powierzchni zabudowy ok. 25 m kw.
Według zapewnień wicestarosty Adama Mroza, dokumentacja (m.in. mapa do celów projektowych, badania geotechniczne gruntu, projekt zagospodarowania terenu, pozwolenie na budowę) ma być gotowa do 15 czerwca.
– Liczę, że w tym roku uda się zakończyć inwestycję na etapie stanu surowego zamkniętego – poinformował radnych podczas sesji 25 marca. – Będziemy korzystać z doświadczeń podobnych domów działających w Otwocku. To dla nas wskazówka, w jakim kierunku podążać – dodał.
Adam Mróz koordynuje prace zespołu do spraw przygotowania procesu inwestycyjnego „Budowa dwóch domów dla dzieci w Wyszkowie”. Prócz niego, w skład tego gremium wchodzą m.in.: Anna Anuszewska, Ewa Ćwik, Krystyna Kurowska, Józef Mięksiak, Grażyna Rakusiewicz, Ryszard Sędziak, Alicja Zapolska.
J.P.

Komentarze

Dodane przez jjj, w dniu 01.04.2015 r., godz. 17.54
Boże broń. Ulica Dworcowa dołączył do ekstraklasy transformerów. Budy na targowicy, to coś co tam sie buduje i domki jednorodzinne na boisku szkoły. Kto nad tym myślał. Ludzie!!!!!! Niszczycie to miasto!!!!
1 kwietnia
Dodane przez czytelnik, w dniu 01.04.2015 r., godz. 20.45
PRIMA APRILS
Dodane przez Rybnik, w dniu 02.04.2015 r., godz. 06.34
To może znajdą się tam mieszkania dla mieszkańców siedliska przeznaczonego pod budowę sali sportowej przy szkole w Rybnie?
TRANSFORMERS reaktywacja
Dodane przez sąsiadka, w dniu 02.04.2015 r., godz. 14.21
Lokalizacja na pewno wytyczona przez głównego urbanistę miasta Wyszkowa. Wygląd architektury też na pewno będzie konsultowany społecznie oraz zostanie zatwierdzony pozytywnie przez naczelnego architekta miejskiego, który dba o ład i porządek przestrzenny w mieście.
abc
Dodane przez abc, w dniu 02.04.2015 r., godz. 17.54
Wyszkowiacy sie obawiają tak samo jak przed chwilą mieszkańcy Rybienka. wszyscy nie chcą? Dziwne.
Dodane przez jjj, w dniu 02.04.2015 r., godz. 22.30
Tym razem będą latające spodki.
Dodane przez ja, w dniu 06.04.2015 r., godz. 18.07
Wyremontowali internat dla młodzieży przy LO za grubą kasę a teraz w ramach oszczędności chcą pobudować dwa domy dla młodzieży. Za czyjąś kasę łato rządzić.
parkingi
Dodane przez paweł, w dniu 08.04.2015 r., godz. 11.36
ludzie nie mają gdzie zaparkować w dni targowe a oni chcą tam dom dziecka budować???!!! Bursa szkolna -nieużywana, budynek wosiru - nieużywany!! Za czyje pieniądze to ma być budowane? A jak dzieci dorosną to co z tymi budynkami się stanie?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl