Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 października 2020 r., imieniny Anety, Marcina

Piękno, do którego warto wracać

(Zam: 01.04.2015 r., godz. 16.44)

Piosenkarka Danuta Błażejczyk ma być gwiazdą XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki lat 60. i 70. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce”, który 3 i 4 czerwca, tradycyjnie w Boże Ciało, odbędzie się w Wyszkowie.

Festiwal to przedsięwzięcie popularyzujące polską twórczość słowno-muzyczną autorów i kompozytorów tworzących w latach 60 i 70. W tegorocznej jego edycji wystąpi młodzież od lat 14, która w nowych aranżacjach będzie śpiewać ponadczasowe piosenki. Tak jak w poprzednich latach, podczas wydarzenia gościć będą znakomici polscy sportowcy, medaliści olimpijscy, a odbiorcami tego muzycznego wydarzenia będzie międzypokoleniowa publiczność, nie tylko z Wyszkowa. Gwiazdami festiwalu są znani polscy piosenkarze – 4 czerwca w Wyszkowie wystąpi Danuta Błażejczyk.
W przeddzień festiwalu odbędą się warsztaty – ich uczestnicy spotkają się z kierownictwem artystycznym festiwalu: Markiem Gaszyńskim, Krzysztofem Heeringiem, Aleksandrem Nowackim, Ryszardem Poznakowskim, Pawłem Sztompke i Ryszardem Wolańskim.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Polski Komitet Olimpijski, Mazowieckie Kuratorium Oświaty, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno-Muzycznych oraz Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Wyszkowie.
Oprac. J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl