Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 listopada 2020 r., imieniny Błażeja, Saturnina

Mieszkań wciąż za mało

Ikona
(Zam: 01.02.2011 r., godz. 12.56)

Niemal dwieście osób czeka na przyznanie przez gminę lokalu socjalnego. To najczęściej rodziny, osoby samotne, matki z dziećmi. Samorząd nie buduje nowych lokali, więc niewiele osób może liczyć na to, że wprowadzi się do gminnego mieszkania.

W ostatnich latach Urzędowi Miejskiemu i Zakładowi Administracji Domów Mieszkalnych, któremu podlegają lokalne socjalne i komunalne, udało się odzyskać ponad dwadzieścia lokali i przekazać je potrzebującym. Dotyczyło to najczęściej mieszkań socjalnych, które mieszczą się przy ul. Łącznej i Serockiej. Reszta budynków, którymi administruje ZADM, to lokale komunalne. Mieszkające w nich osoby mają umowy na czas nieokreślony i jeśli płacą czynsz, miasto nie ma podstawy pozbawiać ich zajmowanych lokali.
- Poprzednia Rada Miejska zdecydowała, żeby te mieszkania sprzedawać. Uważam jednak, że nie jest to najlepsze rozwiązanie – mówi zastępca burmistrza Adam Mróz.
Władze do tej pory nie rozwiązały problemu braku mieszkań dla potrzebujących. Nadal brakuje ich choćby dla sprawców przemocy domowej, którym, po wyroku sądowym, gmina ma obowiązek zapewnić lokal. Jeśli go nie ma, często kat dalej mieszka ze swoimi ofiarami.
- Trzeba podjąć dyskusję, której efektem będzie budowanie mieszkań – twierdzi Adam Mróz. – Liczę na każdą pomoc w tym zakresie. Jeśli budowa wiązałaby się z kredytami, to niech one będą na preferencyjnych zasadach.
Budownictwo społeczne także stoi pod znakiem zapytania. Zlikwidowany został Krajowy Fundusz Mieszkaniowy, który zapewniał preferencyjne kredyty na te inwestycje.
- Ten projekt w Wyszkowie sprawdził się bardzo dobrze. Szkoda, że dotychczasowy sposób finansowania ich się skończył – mówi zastępca burmistrza. – Jeśli nadal będzie możliwość budowania mieszkań w formule TBS-u uważam, że tam można by umieszczać osoby, które zajmują mieszkania komunalne, a do opróżnionych w ten sposób lokali przenosić tych, którzy przebywają teraz w budynkach socjalnych.
J.P.

Komentarze

mieszkania..
Dodane przez slawek., w dniu 02.02.2011 r., godz. 13.05
czytalem ten artykul gminna miala 20lokali bardzo szmisne tylko dla kogo wiadomo dla swojch bo ja czekam juz 6lat jakosz jestem na 2miejscu i niedostalem a mam male dzieci to jakiesz bzdury muwi mruz a chodzimy co tydzien do niego przez te 6lat i niebylo .
Dodane przez z, w dniu 04.02.2011 r., godz. 08.44
ale i tbs nie sa dla zwyklych ludzi kogo stac na wplacenie 50 tys zl kaucji ? to juz lepiej wziasc kredyt na wlasnosciowe mieszkanie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl