Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 października 2020 r., imieniny Anety, Marcina

Show artystów zespołu Wojska Polskiego

(Zam: 01.04.2015 r., godz. 16.39)

Najsłynniejsze polskie tańce, pieśni żołnierskie, partyzanckie, operowe i operetkowe – to wszystko mogli zobaczyć i usłyszeć wyszkowianie podczas koncertu artystów Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbył się w Wyszkowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji 20 marca o godz. 18.00.

Mazury, oberki, kujawiaki, do tego piękne ludowe stroje, mundury, najsłynniejsze pieśni polskie i zagraniczne oraz muzyka orkiestry symfonicznej ZAWP na żywo – świadkami takich atrakcji byli wyszkowianie, którzy przybyli na piątkowy koncert w hali sportowej. W powietrzu unosiła się niebywała patriotyczna atmosfera, można tu było przeżyć emocje, bo wykonawcy zafundowali widzom prawdziwe show.
Impreza rozpoczęła się tradycyjnym polskim tańcem– polonezem. Koncert składał się z dwóch części – historycznej i rozrywkowej. W części pierwszej artyści sięgnęli do historii Polski – od czasów kształtowania się niepodległego państwa polskiego poprzez pierwszą i drugą wojnę światową oraz Powstanie Warszawskie. Publiczność usłyszała tu takie pieśni jak „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Serce w plecaku”, „Pieśń o wodzu miłym” czy „Czuwaj wiaro!”. Utwory przeplatane były informacjami historycznymi, co powodowało, że słuchacze mogli przenieść się w wyobraźni do odległych już czasów.
Druga część – rozrywkowa, przepełniona była hitami ze światowych musicali. Tu jako pierwsza rozbrzmiała pieśń: „Ziemio wiślana”, następnie był utwór z musicalu Jesus Christ Superstar – „Gethsemane”, goście usłyszeli też „All that jazz” czy „Grenada”. Przed każdym występem prezentowane były informacje na temat danej kompozycji: kiedy i gdzie powstała, kto jest jej autorem.
Artyści po każdym występie nagradzani byli gromkimi brawami. Do śpiewania bardziej znanych piosenek włączała się również publiczność. Na widowni zasiadły różne pokolenia – od najmłodszych wyszkowian do najstarszych. Wstęp na to wydarzenie był bezpłatny.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl