Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 października 2020 r., imieniny Anety, Marcina

Ponad 400 zawodników w Długosiodle

(Zam: 01.04.2015 r., godz. 16.30)

Za nami finałowy etap cyklu Mazovia MTB Zimą, który odbył się 22 marca w Długosiodle. W zawodach wzięło udział ponad 400 zawodników.

Pierwszy etap został rozegrany w Jabłonnie, drugi odbył się w Karczewie. Trzeci, rozegrany w Długosiodle, wiódł głównie lasami i był wymagający technicznie. Na kolarzy w Długosiodle czekała słoneczna pogoda, chociaż poranne temperatury oscylowały w granicach zera stopni Celsjusza. Organizatorzy przewidzieli trzy główne kategorie – Hobby, Fit oraz Mega. Ostatnia mierzyła aż 42 km i składała się z asfaltowego rozjazdu i fragmentu brukowego, wymagających trzech odcinków interwałowych, oraz krajobrazowego odcinku szutrowego. Zawodnicy startowali sektorowo w odstępie blisko jednej minuty. W trakcie rajdu, zebranych zaproszono do strefy kibica, która była zlokalizowana w restauracji „U Maliny” – tam chętni obejrzeli transmisję wyścigu Mediolan-San Remo, w którym brał udział Michał Kwiatkowski, zwycięzca Mistrzostw Świata 2014 w kolarstwie szosowym. Ważnym akcentem imprezy Mazovia MTB Zimą była dekoracja, w której wziął udział wójt Stanisław Jastrzębski.
Wśród uczestników wszystkich etapów cyklu wylosowano nagrodę w postaci markowego roweru. Słoneczna pogoda sprzyjała Weronice Wojciechowskiej – wyszkowiance, która w kategorii Hobby K4 (dystans 9 km, uczestnicy w wieku 12-13 lat) zdobyła drugie miejsce z czasem 31 minut oraz 59 sekund. W kategorii Fit Open najszybciej dystans 26 km pokonali: Paweł Szczygielski (58 minut i 24 sekundy) oraz Izabela Macutkiewicz (1 godzina, 6 minut i 44 sekundy). Wśród pań w kategorii Mega zwyciężyła Marta Bazańska, która ukończyła rajd z wynikiem 1 godzina, 49 minut i 29 sekund, natomiast wśród mężczyzn najszybszy był Artur Kroc, który do mety dojechał po godzinie, 31 minutach oraz 28 sekundach. Zawodnik pochodzący z Olsztyna triumfował również w klasyfikacji generalnej, natomiast listę najlepszych zawodniczek otworzyła Anna Wysokińska.
P.T.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl