Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 października 2020 r., imieniny Anety, Marcina

„Żądamy powrotu stołówek!”

(Zam: 25.03.2015 r., godz. 17.40)

– Nie może być tak, że nasze dzieci jedzą zimną zupę, czy zimne naleśniki z topionym serkiem tylko dlatego, że tak jest trochę taniej! – przekonywali rodzice dzieci z Zespołu Szkół zastępcę burmistrza Anetę Kowalewską.

Poniedziałkowe spotkanie, które odbyło się 16 marca godz. 17.00 w stołówce Zespołu Szkół z zastępcą burmistrza Anetą Kowalewską oraz naczelnikiem wydziału edukacji Urzędu Miejskiego Sławomirem Cieślakiem, zdominowała sprawa stołówek szkolnych. Rodzice są niezadowoleni z jakości potraw serwowanych przez firmę cateringową i dopytywali o przyczynę likwidacji stołówek szkolnych. Jak twierdzili, na 1 000 uczniów z obiadów szkolnych korzysta obecnie 70 osób. Według nich, w czasie gdy funkcjonowała stołówka szkolna korzystało z posiłków około 700 uczniów. Z sali padały pytania: „dlaczego likwidowaliście te stołówki”, „dlaczego nie konsultowano tego z rodzicami? Przecież to my płacimy za te obiady”, „czy zostało to zrobione ze względu na oszczędności, jeżeli tak, ile pieniędzy udało się na tym zaoszczędzić?”.
Rodzicie podkreślali różnicę pomiędzy posiłkami serwowanymi przez stołówkę szkolną, a tymi przygotowanymi firmę, która obecnie dowozi jedzenie do szkoły. Uczestnicy spotkania stwierdzili, że dzieci otrzymują w ramach posiłku zupę z proszku w plastikowych opakowaniach, gdyż tak jest najtaniej, a firma musi zarobić.
– Moje dziecko zaczyna dzień od treningu o godzinie 7.00, następnie ma zajęcia lekcyjne i znowu trening. W domu jest o godzinie 17.00 i cały ten czas ma funkcjonować bez ciepłego posiłku? – pytała jedna z matek.
Szkoła ma dużą stołówkę i całe zaplecze potrzebne do jej funkcjonowania. Brakuje jedynie zgody na jej ponowne uruchomienie. Aneta Kowalewska wyjaśniła, że obecna władza nie przewiduje powrotu do systemu stołówek.
– Ale dlaczego? – dopytali rodzice. – Pani przychodzi do nas na spotkanie, żeby wysłuchać głosu społeczeństwa i mówi nam pani, że nie ma powrotu do stołówek? To po co my tu siedzimy i rozmawiamy, skoro my mówimy sobie, a władza sobie?
Wiceburmistrz zapewniła, że jest umówiona na spotkanie z właścicielem firmy obsługującej szkołę i zadba o to, by jakość jedzenia była lepsza. Jednocześnie zaprosiła rodziców do urzędu, gdzie przedstawi szczegółowe wyliczenia dotyczące oszczędności powstałych w wyniku likwidacji stołówki.
Uczestnicy spotkania poruszyli również kwestię dostępności hali sportowej. W szkole są klasy o profilu sportowym. Dzieci z tych klas chcą rozwijać swoje umiejętności także poza zajęciami, chociażby w szkolnych klubach sportowych. Niestety, czas kiedy uczniowie mogą korzystać z hali jest ograniczony, bo odbywają się tam m.in. treningi KS Camper Wyszków, różnego rodzaju imprezy, zarządca wynajmuje też obiekt osobom prywatnym.
W związku z dużym zapotrzebowaniem na korzystanie z hali, wśród uczestników spotkania pojawiło się pytanie, czy nie należałoby wybudować oddzielnej hali sportowej dla szkoły. Aneta Kowalewska zauważyła, że gmina Wyszków to nie tylko miasto, ale także okoliczne wsie. Według niej, podobny problem jest między innymi w Leszczydole Starym, gdzie hali nie ma w ogóle, czy w Szkole Podstawowej nr 2, gdzie dzieci ćwiczą na korytarzach. Według A. Kowalewskiej nie ma mowy o budowie nowego obiektu przy Zespole Szkół, w grę wchodzi jedynie ustalenie godzin korzystania z obecnej hali.
– Jakie są priorytety dla gminy? Czy firma, która płaci od godziny 16.00 za grupę 8 mężczyzn, czy trening siatkówki dla 60 dzieci? – pytał jeden z nauczycieli wychowania fizycznego.
Rodzice poruszyli sprawę sprzątania szkoły. Twierdzili oni, że budynek sprzątany jest dopiero po zakończeniu zajęć.
– Proszę sobie wyobrazić stan niesprzątanej łazienki, przez którą przechodzi co przerwa kilkuset uczniów. Około godziny 11.00 tam nie da się już wejść – zwróciła się do A. Kowalewskiej jedna z matek.
Jak zapewniał dyrektor Zespołu Szkół Zbigniew Szczerba, szkoła zrezygnowała już z usług dotychczasowej firmy sprzątającej. Wyjaśnił, że w najbliższym czasie zostanie rozpisany przetarg lub wystosowane zapytanie ofertowe, które pozwoli wyłonić nowego wykonawcę na usługi sprzątania. Dodał również, że od trzech dni inna firma dba o czystość w szkole.
Nauczyciele Zespołu Szkół poruszyli problem dotyczący wstrzymania wypłaty dodatków do pensji za pracę z dziećmi niepełnosprawnymi. Sławomir Cieślak stwierdził, że dotychczas pieniądze te wypłacano niezgodnie z prawem, dlatego zostały wstrzymane.
Małgorzata Karłowicz, trenerka pływania, zwróciła uwagę na brak pieniędzy na starty w zawodach pływackich. Powiedziała, że szkoła na rok 2015 ma na ten cel 15 000 zł, podczas gdy jeden wyjazd dla 50 zawodników to koszt około 8 000 zł.
– Będziemy poruszali ten problem na najbliższym spotkaniu z panem dyrektorem. Chcę znaleźć sposób, żeby gmina mogła dopłacać to tych wyjazdów, bo wiem jak duże jest to obciążenie dla budżetu szkoły – odpowiedziała A. Kowalewska.
– Problem polega na tym, że żeby przeznaczyć jakiekolwiek dodatkowe środki na cokolwiek innego niż mamy w budżecie, to musimy komuś zabrać – dodał S. Cieślak.
– Ja tak naprawdę nie widzę celowości tego zebrania. Państwo stawiają nas w takiej sytuacji, że my musimy komuś zabrać. To nie jest do końca tak, że jest jakaś suma pieniędzy i że trzeba komuś zabierać. Bo woda w basenie będzie, niezależnie od tego czy klasy sportowe z niej skorzystają czy nie. Poza tym jeżeli mówimy o zabieraniu pieniędzy, to ja się zastanawiam, bo czytam w prasie, że przeznaczono 10 000 zł na warsztaty pejzażowe dla dorosłych. Czy nie lepiej dać te pieniądze na wyjazdy sportowe? A jeżeli dorośli ludzie chcą się bawić, to niech się bawią za swoje pieniądze. Ale nie kosztem naszych dzieci – podsumowała jedna z matek.
J.W.

Komentarze

Smaczna i zdrowa jest sól drogowa
Dodane przez A fee rra, w dniu 25.03.2015 r., godz. 18.39
Władza zawsze znajdzie sobie wytłumaczenie, szkopół w tym, czy nadal bedziecie te kity łykać. Jeśli lubicie, to łykajcie - smacznego, zimnego, gumowego topionym serkiem. Naleśnika oczywiście. Pozdrawiam czytelników i cała redakcję.
...
Dodane przez Rodzic, w dniu 25.03.2015 r., godz. 19.20
Nareszcie zajęto się tym tematem. Szkoda tylko, że rządzący ciągle przedkładają rachunek ekonomiczny na zdrowie dzieci. W tej szkole również powinno zająć się tematem firmy sprzątającej. dzieci zajęcia zaczynają od sprzątania sal.
Dodane przez ...., w dniu 25.03.2015 r., godz. 20.06
Tu nie chodzi o rachunek ekonomiczny, tylko o to, że jak świniom pluć w gębę, to im deszczyk pada.
Dodane przez mama, w dniu 25.03.2015 r., godz. 21.13
Te spotkania z panią Kowaleska i panem Cieslakiem nic nie wnoszą. Niby zapisują sobie jakie rodzice mają rzadania, by za chwilę powiedzieć, że to niemożliwe.bylam na tym spotkaniu i bardzo podobała mi się postawa rodzicow.wladza nie spodziewala się takiej krytki.burmistrzowi nie chodzi by współpracować z rodzicami, to caly czas trwa kampania wyborcza. boi się , że za 4 lata nie pójdzie mu tak łatwo. jedno co mogę powiedziec to pani Kowaleska robi lepsze wrażenie niz pan Mróz, ale tu potrzeba dzialan a nie dobrej miny do zlej gry.szuka się oszczednosci tu, gdzie nie powinno ich byc.no ale trzeba mieć na premię urzednikow.
Dodane przez ela, w dniu 25.03.2015 r., godz. 21.33
Jestem ciekawa czy poprzedni zastępca burmistrza Warpas, nadal wykupuje sobie te smaczne obiadki ze szkolnego kateringu?
pytanie
Dodane przez CIEKAWA, w dniu 25.03.2015 r., godz. 21.45
Ile zarabiały szkolne sprzątaczki i kucharki.że ich pensje tak nadszarpnęły gminny budżet.
Dodane przez Sprzątaczka, w dniu 25.03.2015 r., godz. 22.39
Szczyt, jakiego przyzwoici, normalni ludzie nie zaliczają, to gryźć g... i mówić - dobre! Tak właśnie postępował w sprawie zbiorowego żywienia w szkołach Adam W. będąc na stołku.
brak kasy
Dodane przez rodzic, w dniu 26.03.2015 r., godz. 11.01
a czego Pani Karłowicz narzeka, przecież tak chwaliła Nowosa przed wyborami że sponsoruje, że buduje, że daje, jednym słowem hojny przywódca i lepszego mieć nie będziemy, podobno nawet to on basen wybudował wg Pani Karłowicz oczywiście :hahahah słała sms do wszystkich rodziców bo i do mnie też :) żeby na Nowosielskiego głosować to czego teraz biadoli, a nie łądnie bo po pierwsze nauczyciele w kampanii brać udziału nie powinni a po drugie czego chce jak tak dobrze jeszcze w listopadzie było, A tak dla uściślenia dzieci same muszą płacić startowe i płacą :)
Dodane przez MAMA, w dniu 26.03.2015 r., godz. 11.15
Ignoranorowanie przez lokalną władzę tak ważnej kwestii jaką jest żywienie dzieci jest wręcz powalające. Na czym chcą zarobić, na zdrowiu naszych dzieci i w imię czego, swoich wyższych pensji ?
Dodane przez xxx, w dniu 26.03.2015 r., godz. 11.19
Zaoszczędzili na szkołach, dzieciach. Ciekawe ile trwonią pieniędzy z naszych podatków dla seniorów. Etacik w urzędzi, związek dla emerytów, imprezki dla seniorów. Dzieci nie biorą udziału w głosowaniu, to na nich można zaoszczędzić. W Gulczewie zlikwidowali całkiem szkołę, ale potrafili wcisnąć ciemnocie kit, że teraz im jest lepiej, bo mają nowe drogi i remizję strażacką. Dzieci nie muszą chodzić do szkoły, tylko przyjeżdza po nie autobus. Ciekawe co będzie jak zmieni się burmistrz i nowy zaoszczędzi na dowozach. Radny z tego okręgu osobiście był za likwidacją swojej szkoły. Teraz się afiszuje jako strażak nr 1. Wstyd dla naszych władz za to, że nie działają dla nas wyborców, tylko dla siebie.
Dodane przez Rodzic, w dniu 26.03.2015 r., godz. 12.13
Wszołach jest tak brudno że aż śmierdzi kurzem, taki jest efekt likwidacji pań sprzątających. Stan toalet w szkołach woła o pomstę do nieba, na polonezie w męskiej toalecie dla chłopców brak drzwi do kabiny łazienkowej. Ciekawe czy nasza władza też załatwia swoje potrzeby fizjologiczne przy otwartych drzwiach? Może to jakaś moda albo na tym też dobrze się oszczędza.
Boks potęgą jest i basta, a dla dzieci z włoska pasta
Dodane przez Zbigniew, w dniu 26.03.2015 r., godz. 12.48
Oszczędzają żeby było na bokserów, nową w Wyszkowie kastę uprzywilejowaną. Już zapowiedziano kupno ringu za 50 tys. dla owego towarzytwa. Zakupu nie uwzględniony w budżecie, będzie musiał być pokryty kosztem źle karmionych dzieci.
stołówki
Dodane przez Anna, w dniu 26.03.2015 r., godz. 13.04
Wystarcz zapytać dzieici które jedzą obiady dziisj i jadły wczęśniej . Dzieci mówią ze wcześniej w szkole pachniało domem . Na stołówkach odbywały się spotkania dzieciaków i zacieśniali więzy podzcas posiłków. Rodzice wracając o18-stej mieli pewność że dziaeci zjadły w mairę zdrowy ŚWIERZY obiad w porzeobiadowej a nie kolacji . Dzieci z klas basenowych maiły tak ważny podczas wysiłku gorący posiłek. Obecnie jada obiady ok. 60 cioro dzieci . Mieso nie przypomina mięsa , ryba to sama tłusta panierka, schabowy zasączony olejem placek , ziemniaki zimne i stare, leczo wygląda i pachnie jak resztki z tygodnia, naleśniki są zimne gumowe ruloniki z pudrem . Kobiety podają posiłki w sposób niechlujny wrzucając na plastiki posiłki jak śmieci. na stołowce jest pusto i nieprzyjemnie. nauczyciele nie wracają uwagi ze dzieci jedzą obiady i zabierają przerwy np. na pzrebranie do WF itp.. To są opisy dzieci jakie słyszę . Firmy pzretargowe robią posiłki najtańszym kosztem np. jajka zastępują mączką jajeczną, śmietane proszkiem , schab łopatką lub piersią z kurczaka, makaron ma jakośc makaronu dla zwierząt najtańszy jaki mzona dostać ponieważ też muszą na tym zarobić. Obiady mają zapach szpitalnego jedzenia podawanego w kotła .
stołówki
Dodane przez rodzic, w dniu 26.03.2015 r., godz. 13.22
Za obecną sytuację są odpowiedzialni Burmistrz i radni miasta. Powinniśmy żądać powrotu stołowejk do szkół dopóki nie pozbyli sie jeszcze wyposarzenia kuchni z zespołu szkół nr. 5 na polonezie. Zrobią przetarg -kolega koelgi kupi sprzęt za pół darmo do swojej restauracji a nasze dzieci będa jadły zawsze już śmieci . Wystarczy rozpiać kosztorys i stworzyć w zespole szkół kuchnie ( zespół kilku osób ) dla szkół szpitala i innych jednostek które teraz obsługije firma dostarczajaca obiady. Podejrzewam że zgodziliby sie rodzice dopłacić wymaganą różnicę w rozsądnej kwocie. Ponadto to Urząd powinien dopłacać szkołom oraz dotować posiłki w szkołach dla rodzin wielodzietnych , na zasiłkach z opieki społęcznej, matek samotnie wychowujacych dzieci itp. Obecnie pani Kowalewska czuje swoje stanowisko przez pryzmat wyższego wynagrodzenia. Zajmijcie się wyżywieniem dzieci w szkołach a nie balami dla seniorów i piknikami w plenerze.
Dodane przez Orodnik, w dniu 26.03.2015 r., godz. 14.08
W sierpniu był plan ponownego uruchomienia stołówki w szkole na Polonezie. Czynione były prace adaptacyjne, które miały zakończyć się przed 1 września. Wszystko to przed nadchodzącymi wyborami. Jednak po ponownym wpakowaniu pieniędzy pomysł ten zarzucono, domyślam sie, że za sprawą tych wszystkich zachwyconych burmistrzem osób, jak wspomniana pani Karłowicz. Zapytajcie Paprotkę, ile kosztowała ta cała hucpa z sierpniowym remontem i kto za nia zapłacił.
Dodane przez #NowoczesnyWyszków, w dniu 26.03.2015 r., godz. 14.24
Ludzie ogarnijcie się wreszcie. Ta władza wała z Was robi i wmawia Wam, że to dla Waszego dobra. Potwierdza to sprawa stołówek i sprzątania w szkołach a wcześniej stadionu, obwodnicy, utraty 24 mln dotacji, drogi w Sitnie. Jakakolwiek dyskusja z mieszkańcami kończy się tak samo. Władza wie lepiej. A może w kwestii stołówek szkolnych zorganizować akcję zbierania podpisów pod petycją o ich przywrócenie, bo nie sądzę by władza zorganizowała konsultacje społeczne w tej sprawie.
Dodane przez Obserwator, w dniu 26.03.2015 r., godz. 14.47
Jak te obiady są takie dobre zdaniem urzędu to proponuję żeby burmistrz wykupił je dla swoich pracowników- tanie smaczne zdrowe same korzyści. Zaoszczędziłby, zamiast na imprezy zamawiać jedzenie w wyszkowskich restauracjach
a jak być POwinno
Dodane przez wiemy jak jest,, w dniu 26.03.2015 r., godz. 14.47
W realizacji prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej dzieci i młodzieży może być pomocna „Karta Żywienia i Aktywności Fizycznej Dzieci i Młodzieży w Szkole” opracowana przez Instytut Żywności i Żywienia i podpisana przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Wskazuje ona na to, jak poważnym problemem zdrowotnym są zaburzenia w stanie odżywienia dzieci i młodzieży (niedożywienie, nadwaga, otyłość) oraz jakie obowiązki powinny przyjąć na siebie: szkoła, samorządy i rodzice, żeby stworzyć dzieciom i młodzieży odpowiednie warunki do właściwej aktywności fizycznej i prawidłowego żywienia. 11 „Karta Żywienia i Aktywności Fizycznej Dzieci i Młodzieży w Szkole” 1. Dzieci i młodzież, na wszystkich etapach obowiązkowego kształcenia, mają prawo do uzyskania wiedzy oraz ukształtowania umiejętności i motywacji związanych z racjonalnym żywieniem i aktywnością fizyczną dla zachowania zdrowia. 2. Wszyscy uczniowie mają prawo do korzystania z żywienia w szkole oraz do zaspokajania naturalnych potrzeb ruchowych drogą bezpiecznego uprawiania aktywności fizycznej w szkole. 3. Dzieci w wieku szkolnym, pozostające w miejscu zamieszkania w okresie zimowych i letnich ferii, mają prawo do żywienia w szkole oraz infrastruktura szkolna powinna być udostępniana dzieciom (sale gimnastyczne, boiska, baseny, itp.), do uprawiania zajęć sportowych i rekreacyjnych, pod odpowiednim nadzorem. 4. Każda szkoła powinna zapewnić uczniom racjonalne posiłki i napoje oraz należyte warunki sanitarne i organizacyjne do ich spożywania, a także odpowiednie, bezpieczne warunki techniczno-organizacyjne do uprawiania aktywności fizycznej. 5. Zadania z zakresu żywienia i aktywności fizycznej w szkole powinny być realizowane przez personel legitymujący się odpowiednimi kwalifikacjami merytorycznymi, przygotowany do pracy z dziećmi i młodzieżą. 6. Posiłki i napoje oferowane uczniom w szkole powinny odpowiadać wymaganiom jakościowym i mieć wartość odżywczą, w tym energetyczną, dostosowaną do wieku uczniów. 7. Dzieci pozostające na długotrwałej diecie z przyczyn chorobowych, lub na dietach alternatywnych (np. wegetariańskiej, uwarunkowanej przekonaniami religijnymi i innymi), powinny otrzymać w szkole posiłki i napoje zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego lub rodziców po konsultacji z lekarzem. 8. Szkoła nie może być miejscem reklamy produktów żywnościowych. Szkoła nie może być miejscem sprzedaży produktów żywnościowych o nieodpowiedniej jakości zdrowotnej, niezalecanych w żywieniu dzieci. Asortyment produktów spożywczych i napojów sprzedawanych w szkole powinien odpowiadać zasadom racjonalnego żywienia. 9. Dzieci powinny mieć w szkole monitorowaną masę i wysokość ciała; dzieci z zaburzeniami stanu odżywienia muszą podlegać dyspanseryzacji i mieć zapewnioną specjalistyczną opiekę medyczną. 10. Dzieci powinny mieć w szkole monitorowaną sprawność fizyczną – dzieci z nadwagą i otyłością powinny być objęte programem aktywności fizycznej dostosowanym do ich potrzeb; dzieci z obniżoną sprawnością fizyczną z przyczyn chorobowych powinny być otoczone specjalistyczną opieką medyczną; dzieci z zaburzeniami statyki ciała powinny mieć w szkole zapewniony dostęp do odpowiedniej dla siebie korektywy.
Dodane przez Anonim, w dniu 26.03.2015 r., godz. 15.15
W Wyszkowie już nie da się nic zrobić. Burmistrz ma za sobą większość radnych i wszystko przegłosują, co on chce zrobić. Radni mu się nie przeciwstawią ( z wyjątkiem Adama Szczerby) , bo każdy chce mieć u niego chody.
Dresiarska elita
Dodane przez Wyszków tonie!, w dniu 26.03.2015 r., godz. 15.30
A temu burmistrzami to z tymi bokserkami w dresach to się nie przewróciło w d...?
Dodane przez ANNA, w dniu 26.03.2015 r., godz. 16.21
Mądre rzeczy ktoś napisał o tym jak powinno wyglądać żywienie dzieci, mam nadzieję, że nasi urzędnicy to przeczytają i się douczą. Bo wiedzy na ten temat nie mają żadnej i jeszcze mają czelność chwalić się oszczędnościami. Oszczędności na zdrowiu NASZYCH dzieci to nie powód do dumy ale WIELKI WSTYD!!!!!! i nie ma tu znaczenia wielkość tych oszczędności. Dzieci to nasza przyszłość, to co im damy odbierzemy od nich po latach.
Dodane przez Figa, w dniu 26.03.2015 r., godz. 16.23
Jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Nadchodzi czas zapłaty za promowanie nepotyzmu i zatrudnianie małowartościowych ludzi na ważnych stanowiskach. To co trzeba było budować za unijne dotacje, w Wyszkowie robiło się z własnych budżetowych pieniędzy, bo na stanowiskach obsadziło się biernotę po koneksjach, która albo traciła (24 mln), albo nie potrafiła pozyskać. Przed wyborami również tym utyskującym dziś rodzicom chyba za bardzo posmakowała darmow wyborcza kiełbasa serwowana przez towarzystwo z Grajczykiem, Mrozem, Delugą i Wittich na czele. Dzisiaj już tak smacznie nie jest. W menu dla waszych dzieci pozostała kałczukowa porcja naleśnikopodobnych gniotów. Burmistrz za to stołuje się za Bugiem w pięknym towarzystwie i otoczeniu. Smacznego
Dodane przez Zaniepokojony rodzic, w dniu 26.03.2015 r., godz. 16.27
Za wyposażenie stłówek szkolnych w większości zapłaciły Rady Rodziców. To skandal, że przy ich ikwidacji nikt z władz ich nie zapytał o zdanie. Kto dał wam prawo decydowania o żywieniu naszych dzieci. Ciekawe czy w domach urzędników obiad robiony jest za 3,50. Zupa śmierdzi chemią z daleka.
Dodane przez Anonim, w dniu 26.03.2015 r., godz. 16.28
Lepszy pomysł zamiast diet dać radnym te obiadki.
Dodane przez BABCIA, w dniu 26.03.2015 r., godz. 16.53
Stołówki szkolne to nie tylko posiłki one pełnią ważną funkcję opiekuńczą, zapisaną w USTAWIE O SYSTEMIE OŚWIATY- czy ktoś w tym urzędzie wie co to jest? Żeby rozumieć co to oznacza trzeba mieć wiedzę i pokłady empatii a tego naszym władzom najwyraźniej brakuje!!!!
Dodane przez Głodomory z PSiS, w dniu 26.03.2015 r., godz. 17.11
Sobieskiemu co ma same wydatki...
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 26.03.2015 r., godz. 17.13
Jeszcze 5, 6 la temu to dyrektor Szczerba tryskał energią, siatkówka była jego oczkiem w głowie, pływanie. Widać było życie na Polonezie, była stołówka, były sprzątaczki. Jednak dorwali go burmistrzowie, zlikwidowali stołówkę, wprowadzono firmę sprzątającą, nie mógł fiknąć. Teraz jak zatrudniono córkę Szczerby, całkowicie sflaczał, nie chce podpaść. Sport na Polonezie pada, jedynymi osobami, które mogą przywrócić życie na Polonezie są rodzice, którzy domagają się dla swoich pociech wszystko co najlepsze. I tak trzymać. Najgorsze że nie ma tam osoby, która mogłaby zastąpić Szczerbę. Może kobiety np. pani Zawisza czy ucząca W-f, zasadnicza pani Wójcik. Może dyrektor Szczerba znowu nabierze wigoru, przecież życie zaczyna się po pięćdziesiątce.
Dodane przez A gdzie byl Sanepid? Dlaczego przymykal oko na nieprawidlowosci?, w dniu 26.03.2015 r., godz. 17.14
Wlasnie,gdzie byl Sanepid,za co bral pieniadze Liwartowski. To skandal,zeby szkola byla brudna,a dzieci zywiono w uragajacy sposob zywienia. Nalezy rozliczyc ludzi winnych tych zaniedban. Oto rzady miernych,protegowanych I bez wiedzy pionkow.
Dodane przez Sąsiad, w dniu 26.03.2015 r., godz. 17.34
Urząd jest spaskudzony, panuje tam zawiść i nienawiść. Faworyzacja, dyskryminacja. Wielkie kompleksy małych ludzi uważających się elitę. Fałsz i obłuda.
Rodzice , do dzieła!
Dodane przez aga 51, w dniu 26.03.2015 r., godz. 20.20
Chcąc obiadów gotowanych w szkole przez kucharki wyszkowskie musicie Drodzy Rodzice skrzyknąć się. Najpierw list na www.petycje.pl d o burmistrza Nowosielskiego i radnych miejskich , potem pikieta przed posiedzeniem rady miasta a, a następnie ostrzejsza forma - strajk szkolny dzieci! Tak trzymać jako dziadowie Wasi by to zrobili, choć byli mniej uczeni i biedniejsi!
Dodane przez Znajomy, w dniu 26.03.2015 r., godz. 21.05
Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniadze - ale nie nasze , bo nie o zdrowie naszych dzieci naiwni rodzice. Gmina mówi ze są oszczędności na obiadach, ale my ich nie widzimy. Oni pewnie odczuwają jakas kasę. A wy cieszcie się obiadki są, gmina spelnila obowiązek. Jeszcze się czepiacie urzędników zamiast bic poklony grzywami.
ktos za to odpowie
Dodane przez halk, w dniu 26.03.2015 r., godz. 21.25
Wystarczy przejść sie po szkolnych kiblach, w kazdej syf, korytarze zapuszczone, no i to "żarcie" . To są zmiany naszych władz. Kosztem naszych dzieci. To nie szkoły, to chlewy.
Dodane przez Zmielony mielony, w dniu 26.03.2015 r., godz. 21.36
A mnie się z Was wszystkich chce smiać. Od lat rozgrywa Was banda niekulturalnych dresiarzy w garniturach, chłopków dorobionych na dopłatach i teraz ta paprotka rząsnicka, która cieszy się jak ją ktoś porówna do Ogórek. Gdzie Krym a gdzie Rzym.
szkoda że dyskusja została podjęta po wyborach
Dodane przez rodzic, w dniu 26.03.2015 r., godz. 21.45
Proponuje władzom obiady, o które toczy się ta dyskusja. Bardzo żenujące jest to, że mimo statystyk władze nadal upierają się przy zewnętrznym cateringu. Dziś w szkole obiady je połowa dzieci niz wcześniej. Oczywiście zawsze można zwalić winę na Dyrektora Szkoły. A czy to Dyrektor wymyślił brak stołówki? NIE! Ja serdecznie zapraszam do skosztowania "szkolnego obiadu".
rodzice trzeba wziąć sprawy w swoje ręcę
Dodane przez zaniepokojony, w dniu 26.03.2015 r., godz. 21.55
Dziś się wypowiadamy na stronach lokalnej gazety. Ja wiem, że pewnie nie będzie wielu chętnych ale może problem powinniśmy MY RODZICIE uwypuklić na portalach społecznościowych. Ja apeluje! NIE SZUKAJMY WINY WE WŁADZACH SZKOŁY!. Decyzje o braku stołówek podjęła gmina. W niektórych szkołach warszawskich, gdzie rodzice postawili mocny opór i są obiady przygotowywane w stołówkach szkolnych. Jak to możliwe?Zapytajmy wyżej!
sytuacja w szkole
Dodane przez Rodzic, w dniu 26.03.2015 r., godz. 22.11
Dziś po przeczytaniu komentarzy zapytałam moje dziecko o stan łazienek i usłyszałam: "Mamo po drugiej przerwie jeszcze jest jeszcze w porządku, ale po trzeciej do łazienki już nie da się wejść" Pomijam kwestie, w jakie rodzinie dziecko jest wychowywane, ale jak sobie przypomnę czasy mojej szkoły to nie był tak źle jak opisuje moje dziecko!
Niech żyją zupy instant
Dodane przez Aspartan Glutaminian E, w dniu 26.03.2015 r., godz. 22.18
Jedzenie wpływa na to, jak się czujemy, jak pracujemy, a nawet na to, jak wyglądamy. To, czym karmimy dzieci ma bezpośredni związek z tym, jak się rozwijają i jaką mają naturalną zdolność radzenia sobie z chorobą. Dietetycy biją na alarm – na skutek złego odżywiania słabnie nasza odporność, coraz bardziej tyjemy, chorujemy, zapadamy na alergie. Dieta naszych dzieci powinna być naturalna i zrównoważona, pozbawiona składników przetworzonych i chemicznych.
Dodane przez POlewka, w dniu 26.03.2015 r., godz. 23.19
Co z tym ponownym uruchomieniem od września. Odpowiadał wtedy za to Mróz. Można jegomościa zapytać o to.
Dodane przez Mamałyga, w dniu 27.03.2015 r., godz. 07.12
Zapytajcie ile razy jaśnie władzunia korzystała z kateringu od szkół, kiedy organizuje sobie i swoim gościom wyżerkę na koszt podatnika. Pani Paprotka Kowalewska kacprzyńska powinna być w tej sprawie świetnie zorientowana.
Dodane przez k, w dniu 27.03.2015 r., godz. 08.26
przeciez wszystkim bylo tak dobrze ze ta sama wladze wybrali to czemu teraz narzekacie pewnie wiekrzosc z tych co tu narzeka nie chcialo sie isc na wybory . a co do stolowki nie wykupujcie obiadow i firma sama upadnie
Dodane przez Kocham Polskie Lasy Państwowe, w dniu 27.03.2015 r., godz. 08.52
Zawsze w grę wchodzi referendum. Najbliższe mogłoby zostać skutecznie zorganizowane przy okazji jesiennych wyborów do parlamentu. Jest to wyjscie, bo jak sami widzicie przesz szereg ostatnich lat towarzystwo oszczędzało na wszystkich, tylko nie sobie. Trzech burmistrzów, dwóch prezesów PWiK, etaty dla etatów w całym sektorze budżetowym.
Dobra Rada
Dodane przez wyszkowianka, w dniu 27.03.2015 r., godz. 09.48
Uważajcie urzędnicy, żeby te super obiadki nie odbiły się czkawka na następnych wyborach, czas szybko mija, a my będziemy walczyć o swoje dzieci, sprawa będzie wracac jak bumerang, bo nie potrzebnie zamiatacie ja pod dywan. Krew się gotuje patrząc na to co wyprawiacie za NASZE pieniądze.
wybory i co?
Dodane przez Kotka, w dniu 27.03.2015 r., godz. 09.54
takie sprawy to się przed wyborami załatwia, wtedy wszystko można, lampy, chodniki, drogi, wladza pokazuje się wszędzie, poklepuje po ramieniu, a po wyborach spadajcie na drzewo..... szkoda, ze zapłąca za to nasze dzieci zdrowiem
gdzie wspieranie regionu
Dodane przez ania z zielonego wzgorza, w dniu 27.03.2015 r., godz. 10.08
dlaczego obecna firma cateringowa jest tak bardzo rekomendowana przez naszych urzednikow, może warto się temu przyjrzeć, z rozmow wynika już dziś, że następny przetarg wygra ta firma. wyszkowskie firmy tez startowaly do przetargu i co?
Ad Mamałyga
Dodane przez ?, w dniu 27.03.2015 r., godz. 10.12
Idę o zakład, że władza bankietując nigdy nie skorzystała z tego kateringu co szkoły. Dlaczego pani burmistrz?
Dodane przez Rodzic, w dniu 27.03.2015 r., godz. 10.47
Oj przetargi, to tak jak konkursy na stanowiska. Jak rodzice chcą, aby ich dzieci zdrowo sie odżywiały, niech sami gotują. Jest po wyborach i teraz burmistrzowi to "lata". Przed następnymi wyboramy wymieni wam chodniki (też przetarg) dobre na nowe- w trosce o wasze dzieci, żeby się nie potykały. Jak będą oszczędności, to zorganizuje im dzień dziecka w parku. A może jeszcze wymieni fontannę, bo ta nie jest zaspecjalna. Folwark RANCZO WYSZKÓW(WYJE). Ale wyniki poparcia dla władz w ankiecie (przeprowadzonej za nasze pieniądze) wyszły bardzo dobre dla burmistrza. Tylko mu pogratulować takiej przebiegłości.
Dodane przez Baletnica, w dniu 27.03.2015 r., godz. 12.19
Wybrać firmę, która nakarmi dzieci za 1,50 zł. Będzie więcej oszczędności i więcej do wydania w Baśniowej na bankiety, obiady i kolacyjki. I imieninki Grzesia dla pań przedszkolanek, też w Baśniowej. Jak nauczycielki chcą się poczuć ważne i bankietować po imprezkach, to niech zdadzą sobie sprawę, że robią to kosztem swoich wychowanków. Coś za coś.
Dodane przez Ela, w dniu 27.03.2015 r., godz. 12.53
W Wyszkowie ludzie zaczynają walczyć z władzami o swoje prawa. Wcześniej było głośno o drodze do Sitna. Tam pani Ickiewicz postawiła się burmistrzowi (niestety przegrała, bo radni staneli za burmistrzem-z wyjątkiem Adama Szczerby). Teraz równolegle toczy się batalia rodziców o stołówki w szkołach i radnych o zachowanie dotychczasowych diet. Jeden z radnych w Nowym Wyszkowiaku proponuje Szczerbie, aby rezygmował z części swoich poborów w zakładzie pracy. On pracuje po to żeby zarobić, a wy posożyty też byście się wzieli za robotę, jak chcecie więcej mieć pieniędzy. Bycie radnym traktujecie jako środek przynoszący łatwe zyski, a burmistrza jak swojego szefa. I pod jego każdej decyzji się podpisujecie . Nie macie, ani honoru ani godności
Dodane przez do ani z z. w., w dniu 27.03.2015 r., godz. 13.25
Do przetargu może przystąpić ta firma, którą burmistrz wcześniej zaakceptował. Niech by tylko kto inny wygrał, to zaraz by musiał zamykać firmę, tak by go kontrolował sanepid i inne instytucje "nie podlegające burmistrzowi".
radni
Dodane przez anonim, w dniu 27.03.2015 r., godz. 14.18
Zgadzam się z panią Elą . trafnie to Pani ujęła ............. Bycie radnym traktujecie jako środek przynoszący łatwe zyski, a burmistrza jak swojego szefa. I pod jego każdą decyzją się podpisujecie . ..... sądzę że zachwiane zosytały zasady funcjonowania rady w Wyszkowie . Aby celowośc funcjonowania rady przywrócić należy oraniczyć "wynagrodzenie -diety" -znacznie , czyli np. zrównać z dietami Radnych Gmin wiejskich co pozwoli Radnym Wyszkowskim nabrać zdrowego obiektywnego stosunku do demokratycznego przywódcy,. - NIE BĘDZIE JUŻ O CO SIE PODKŁADAĆ - wróci zdroworozsądkowość w podejmowaniu działań w mieście i wsi. Nie chodzi tu o zawiść a o uzdrowienie systemowe działania Rady Miejskiej w Wyszkowie : cytuję: RADA MIEJSKA: organ stanowiący i kontrolny gminy. W Polsce do właściwości rady gminy należą wszystkie sprawy pozostające w zakresie działania gminy[1], o ile ustawy nie stanowią inaczej (domniemanie kompetencji rady).
talerz zupy
Dodane przez HELA, w dniu 27.03.2015 r., godz. 15.04
a wystarczy talerz zupy, takiej domowej na prawdziwych warzywach, nie z proszku
a to tak
Dodane przez feel, w dniu 27.03.2015 r., godz. 15.16
"ta firmę to tylko w kosmos wysłać i życzyć żeby nie wróciła niech kosmitów karmią zupa z proszku , beznadzieja niech nikt nie odważy się tam pracować bo szkoda czasu, pracowac na wyzyskiwaczy Radom" -cyt ze strony gowork.pl- opinia o firmie, która gotuje naszym dzieciom
Dodane przez US, w dniu 27.03.2015 r., godz. 15.32
Dobrze, że Urząd Skarbowy ma naszego Grzeszka w "poważaniu".
Dodane przez ELA, w dniu 27.03.2015 r., godz. 18.10
Proponuje zakupic radnym na najblizsza sesje te obiadki i niech zjedza ze smakiem to moze wtedy rusza d... i zabiora glos w tej sprawie. Sprawie waznej dla ich wyborcow.
Dodane przez Po co nam Sanepid?, w dniu 27.03.2015 r., godz. 18.47
Za czasow zarzadzania Sanepidem przez Liwartowskiego instytucje ta zeszla do poziomu zerowego. Kontrole sa nie tam gdzie potrzeba. Cynkownia,posilki z cateringu, brak czystosci w szkolach, zywienie w szpitalu-wszystko to wola o pomste. Moze nowa szefowa wykaze sie sumiennoscia i rzetelnoscia i skontroluje wedlug zasad te zaniedbane placowki. Dobro dzieci I chorych ludzi jest priorytetem.
Nasze dzieci...
Dodane przez Anonim, w dniu 27.03.2015 r., godz. 19.53
Mamy nową panią wiceburmistrz, KOBIETĘ, MATKĘ, zatem czekamy na zmiany. Pozytywne zmiany. Gospodarujmy z głową i dla dobra przede wszystkim dzieci. "Tros­ka o dziec­ko jest pier­wszym i pod­sta­wowym spraw­dzianem sto­sun­ku człowieka do człowieka." - Jan Paweł II. Nie cofajmy się, platforma UE ds. żywienia, aktywności fizycznej i zdrowia stawia sobie za cel walkę z dominującymi obecnie tendencjami w dziedzinie żywienia i aktywności fizycznej. Może zaczną od nas.
Dodane przez Do Eli, w dniu 27.03.2015 r., godz. 21.05
Zaraz sie okarze czy jest kobieta i matka czy zwyklym bezdusznym urzedasem. Mam nadzieje ze matka zwyciezy
Przecież tak głosowaliście!
Dodane przez ja., w dniu 28.03.2015 r., godz. 01.30
Wszyscy tacy niezadowoleni i oburzeni, a jak przychodzi do wyborów, to większość głosowała na tych, co nazwiska kojarzyła - na dotychczasowych. No więc macie. Startowało sporo nowych osób z chęcią, pomysłami i nadzieją na zmiany (oczywiście byli też ci, co od lat próbują), ale woleliście dotychczasową ekipę - więc co Wam teraz nie pasuje? Przedstawiciele społeczeństwa, przez Was wybrani, bezpośrednio.
Dobre pytanie
Dodane przez Osoba, w dniu 28.03.2015 r., godz. 10.51
Dodane przez Mamałyga, w dniu 27.03.2015 r., godz. 07.12 Zapytajcie ile razy jaśnie władzunia korzystała z kateringu od szkół, kiedy organizuje sobie i swoim gościom wyżerkę na koszt podatnika. Pani Paprotka Kowalewska kacprzyńska powinna być w tej sprawie świetnie zorientowana.
Dodane przez Ela, w dniu 28.03.2015 r., godz. 12.57
Władza dba o nasze dzieci. Dzieci powinny jeść zdrową żywność, a kto lepiej gotuje niż mama? O tężyznę sportową też zadba- dzieci będą miały na czym ćwiczyć boks. A jeszcze może wybuduje się nowy stadion? Ciekawe czy nasi radni czytają to, pod czy się podpisują na sesjach? Wiadomo, że podpisując się pod likwidacją stołówek w szkołach, działali na szkodę wyborców. Od wczoraj jest na info wyszkow filmik z sesjji rady miasta jak radni walczą o zachowanie wysokości diet. To dla nich ważniejsze, niż wasze dzieci. A jeśli chodzi o to gdze oni jadają, to przy takich dietach jak mają, to mogą sobie pozwalać na obiadki z najlepszej restauracji.
Dodane przez Matka, w dniu 28.03.2015 r., godz. 13.17
Jak świnie! Nienażarte głodomory, i wstyd dla szukajacego wsparcia i poparcia PiS! Wstyd.
Dodane przez oburzona, w dniu 28.03.2015 r., godz. 15.33
Władza to dba, ale o swoje diety $.ja proponuję im przejscie na dietę kateringowa szkolną.
xxx
Dodane przez Anonim, w dniu 28.03.2015 r., godz. 15.45
Cieszcie się, bo mogą w Wyszkowie zostawić jedną szkołę, góra dwie, a reszte polikwidować. Radni chętnie przyjmą to na klaty, tym bardziej, że niektórzy nawet u siebie polikwidowali- Gulczewo.Tereny po szkołach w Wyszkowie są idealnie usytuowane pod osiedla mieszkań luksusowych, a szkoły generują tylko straty. Mamy piękne, nowe szkoły w Leszczydołach i Rybnie. Dzieci można do nich dowozić. To w nich burmistrz chce pobudować nowe hale sportowe. Burmistrz nie lubi stat, on lubi zyski. Jeszcze nie wiecie, co może wymyślić, a radni zatwierdzić w naszym imieniu. Tylko nie chcijcie pozbawiać ich dochodu z tak nędznych diet. Co burmistrza i radnych obchodzą wasze dzieci? One nie mają głosu, a wam przed następnymi wyborami zrobi się ścieżkę rowerową i znowu wymieni chodniki. Firma już czeka na przetarg.
Dodane przez Chytra Rolka, w dniu 28.03.2015 r., godz. 15.56
Wyszkowianim głupi prze szkodą (wyborami) i po szkodzie.
Dodane przez wieśmag, w dniu 28.03.2015 r., godz. 16.42
Obejżałam filmik z ostatniej sesji i aż mie skręca,że tacy ludzie jak radny z Gulczewa Wróbel może decydować o istnieniu stołówek w szkołach. On pozwolił zlikwidować w swojej miejscowości szkołę, dla oszczędności gminy. Nie dość, że był w tym czasie radnym to jeszcze zasiadał w komisji rewizyjnej. Dostał tą fuchę chyba za pokorę. Teraz przyjmuje nagrody Za czym. Ale wstyd dla tych, co na niego głosowali w te wybory. Teraz burmistrz daje pieniądze na drogi w Gulczewie, aby ludziom zamknąć buzie. Ale też myśli o sobie, bo sam (i jeszcze kilku z jego otoczenia) pokupowali tam działki. Wiadomo działki kupiłi z grosze, a jak zrobią drogi to cena wzrośnie. Jest zysk? To jest Wyszkowyjskie Ranczo.
To jest zło, bez filozofowania
Dodane przez B., w dniu 28.03.2015 r., godz. 21.25
Panie Nowosielski, nie wstyd panu? Zrobił pan piekną drogę w polu (od gazownictwa za hutą) do prywatnego, jednego interesu jednego biznesmena, a ludzie na tym Sitnie żyją jak w Taplarach z Konopielki. Jesteś pan złym, aroganckim i niebezpiecznym człowiekiem. Skończysz się pan szybciej niż wszyscy myślą.
Dodane przez Listonosz, w dniu 30.03.2015 r., godz. 08.50
To również przestroga przed kolejnymi zmediowanymi wyborami. Głosując na Bronka tylko utrwalimy ten chory stan rzeczy. Źle się dzieje w Państwie Polskim, a my wciąż nie potrafimy wyciągnąć z tego właściwych wniosków.
Dodane przez Anonim, w dniu 31.03.2015 r., godz. 07.03
Wasze dzieci- wasz problem, urzędnicy muszą walczyć o stołki, a rządzący gminą o diety.
Dodane przez Do Listonosza, w dniu 31.03.2015 r., godz. 08.39
Dalej będą na nas oszczędzać, sami się bogacić i dbać o interesy biznesmenów.
Dodane przez ela, w dniu 31.03.2015 r., godz. 15.00
Czy można poprosić o szczegółowe wyliczenie kosztów żywienia w szkołach? Czy jest jakaś granica np. dobro naszych dzieci, której samorząd przekraczać nie powinien? Czy nie wstyd wszystkim, z panem Rojkiem na czele, że szuka się oszczędności na dzieciach a sobie podwyższa sę diety. To jest łajzostwo pierwszej wody proszę pana.
Dodane przez Anonim, w dniu 01.04.2015 r., godz. 08.06
Radni gminni ( decydują o tym, czy stołlówki będą w szkołach) dla oszczędności pozwolili polikwidować w swoich miejscowościach szkły. Myślicie, że pozwolą tracić pieniądze na żywienie dzieci w mieście. Większość głosów radnych jest ze wsi i daje burmistrzowi absolutorium, czyli jest za nm. Na dzieciach można zaoszczędzić. Przeliczyli się, bo myśleli, że rodzice, jeśli nie gotują obiadów, to i nie interesują się co teraz ich dzieci jedzą z firmy kateringowej . No i wyszła afera. A tu trzeba teraz walczyć o utrzymanie diet.
Dodane przez Pies, w dniu 01.04.2015 r., godz. 10.18
Chłopki zamiast uczestniczyć w Narodowych Powstaniach Niepodległościowych, to czaili się w krzakach żeby po bitwie, jak te hieny cmentarne, rzucić się na grabież. Z poległych zdejmowali wszystko. Myślicie, że chopki oszczędzą wasze dzieci?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl