Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 października 2020 r., imieniny Anety, Marcina

Deklarują poparcie dla Andrzeja Dudy

(Zam: 25.03.2015 r., godz. 17.34)

Przedstawiciele organizacji, przedsiębiorcy, radni i inni powołali w Wyszkowie Społeczny Komitet Poparcia Doktora Andrzeja Dudy na Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jak zapewnił jeden z sygnatariuszy dokumentu, przewodniczący powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości Waldemar Sobczak, w najbliższym czasie Andrzej Duda odwiedzi Wyszków.

O powołaniu komitetu jego przedstawiciele poinformowali podczas konferencji prasowej 20 marca w budynku Zakładu Doskonalenia Zawodowego, gdzie mieszą się biura poselskie Krystyny Pawłowicz i Henryka Kowalczyka. Waldemar Sobczak zachęcał wszystkich zainteresowanych do zgłaszania się do biura i podpasywania się pod dokumentem zawierającym poparcie dla Andrzeja Dudy.
– Mamy 3 024 podpisy pod jego kandydaturą i są one jeszcze zbierane – poinformował. – Niebawem Andrzej Duda odwiedzi Wyszków, będzie to raczej spotkanie w plenerze.
„Pragniemy Polski silnej, w której narodowa tradycja i przywiązanie do wartości chrześcijańskich gwarantują poszanowanie praw wszystkich obywateli. Ojczyzna nasza potrzebuje przywódcy, który zjednoczy Naród w solidarnej trosce o wspólne dobro. Zapewni także przyszłym pokoleniom godne życie, a Polsce ważne miejsce w Europie i na świecie” – deklarują sygnatariusze porozumienia zawiązującego komitet. „Łączy nas Rzeczpospolita, Państwo, wolna Polska, będąca ucieleśnieniem marzeń pokoleń Polaków, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny. Wybory są jak rachunek sumienia wobec wspólnego dobra. Respektując te wartości powołujemy Społeczny Komitet Poparcia Doktora Andrzeja Dudy – Kandydata na Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.”. Pod dokumentem podpisali się reprezentanci Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Obwód „Rajski Ptak” Ośrodek V Koło w Wyszkowie (podczas spotkania reprezentował go prezes Józef Roguszewski), Społecznej Fundacji Pamięci Narodu Polskiego „Polonia Mater Nostra Est” w Warszawie (przedstawicielka – Władysława Deluga), Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Łomżyńskiej (reprezentant, prezes Edward Odojewski) oraz jego kół działających w parafiach św. Idziego (przewodniczący Zygmunt Karczewski) i św. Wojciecha w Wyszkowie (przewodniczący Jan Lusa), Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Gminy Brańszczyk „Odnowa” (prezes Jan Szymanik), NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze – komisji zakładowej przy Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Wyszkowie (przewodnicząca Elżbieta Macinkiewicz).
Wśród założycieli komitetu są też: nauczyciel akademicki prof. dr hab. Wiesław Przybylski, właściciel tartaku Jerzy Abramczyk, przedsiębiorca Dariusz Andrzejewski, przedsiębiorca Zygmunt Godleś, lekarz anestezjolog Andrzej Eychler, lekarz Zdzisław Domagalski, radni powiatowy Waldemar Sobczak, Jerzy Żukowski, Renata Rębała, miejski radny Krzysztof Sobieski oraz sołtys Lucynowa Dużego Eugeniusz Zaremba.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Marek Eychler, w dniu 25.03.2015 r., godz. 18.14
To ja jako pierwszy już się PODPASYWUJĘ pod tym dokumentem, oboma nogoma i rencamy.
Dodane przez ..., w dniu 25.03.2015 r., godz. 20.05
Jeżeli o poparcie prosi wyszkowski donosiciel, to już lecę.
Dodane przez Głodomory z PSiS, w dniu 26.03.2015 r., godz. 08.28
Panie Sobieski, już pan pokazał waszą klasę. Odebrałem was towarzyszu czerwony, jako głównego hamulcowego w związku z proponowaną przez Pana Adama Szczerbę obniżką diet o 20%. Jesteś pan beznadziejny!
Dodane przez Anonim, w dniu 26.03.2015 r., godz. 08.59
Bardzo merytoryczny wpis Panie Marku. Gratuluję.
Dodane przez xxx, w dniu 26.03.2015 r., godz. 12.15
Na tym spotkaniu trzeba zaproponować nasze poparcie dla Dudy za to, że rozpie.....la. wyszkowski chlew
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 26.03.2015 r., godz. 16.49
Panie Marku Eychlerze, dziękuję za poparcie Andrzeja Dudy. Baner z Dudą na pana balkoniku fajnie się komponuje. Jeszcze raz dziękuję.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.03.2015 r., godz. 03.54
Na moim balkoniku to będzie wisiał baner Prezydenta Komorowskiego, a nie żadnej Dudy.
Dodane przez Wystarczy Mamhaka, w dniu 27.03.2015 r., godz. 06.30
Duda tak, Sobczak nie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.03.2015 r., godz. 09.51
Sobczak TAK, Duda - NIE
Do Eychleja
Dodane przez :), w dniu 27.03.2015 r., godz. 10.34
Trzeźwy tak, kirus nie!
Dodane przez kocham wyszkowski PiS i pokój na Świecie., w dniu 27.03.2015 r., godz. 13.23
Panie Marku, nie żadnej Dudy tylko nie żadnego Dudy. Ach z tymi błędami to pasuje pan do obecnego prezydenta. Przed świętami bądźmy mili dla naszego Mamhaka. Mamhak -TAK
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 27.03.2015 r., godz. 15.20
Nie popełniam błędu tylko celowo napisałem słowo "jakaś".
Panie ME
Dodane przez US, w dniu 27.03.2015 r., godz. 15.34
To tak samo jak Bul KomoRuski.Celował celowo
Sobczak grabarzem wyszkowskiego PiS.
Dodane przez A.K., w dniu 27.03.2015 r., godz. 16.43
Sobczak za to co zrobił z wyszkowskim PiS powinien zapaśc się pod ziemię i pozostać tam na zawsze. Historia i taku mu tego nie wybaczy. Panie Sobczak kotytko dla pana jest ważniejsze niż poglądy prawicowe. Koryto dla siebie, rodziny i kolesi partyjnych.
Dodane przez mieszkana gminy Wyszków, w dniu 27.03.2015 r., godz. 18.27
Wyszkowski PiS przynosi wstyd tej organizacji. Z mężem ogólnie byliśmy za PiS-em, ale przed wyboramy zbyt dużo dowiedzieliśmy się o działaczch wyszkowskego klubu i nie głosowaliśmy na nich. Po zachowaniu pana Sobczaka jesteśmy pewni, że dobrze zrobiliśmy.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.03.2015 r., godz. 18.32
Za Sobczakiem nie jestem, ale Pan Duda na pewno dostanie moj głos
Dodane przez Jan, w dniu 27.03.2015 r., godz. 22.46
Zostawmy waśnie i połączmy się w doprowadzeniu naszego wspólnego kandydata na prezydenta do fotela.
hahhahaha
Dodane przez baba, w dniu 28.03.2015 r., godz. 10.40
Urządowy trol wyszkowskiego PO nadaje z... balkoniku
Dodane przez POkłosie, w dniu 28.03.2015 r., godz. 11.56
Kwota wolna od PIT w Polsce wynosi 3091 zł (tj. równowartość ok. 750 euro), zaś podstawowa stawka podatkowa to 18 proc. W praktyce oznacza to, że jeśli ktoś w ciągu roku zarobi po oskładkowaniu 36 tys. zł (tj. 3 tys. zł miesięcznie), to fiskusowi będzie musiał odprowadzić 6,5 tys. zł podatku dochodowego. Co ciekawe - osiągając takie dochody na Słowacji musiałby zapłacić równowartość ok. 3,7 tys. zł podatku dochodowego, we Francji musiałby zapłacić równowartość ok. 600 zł, w Niemczech - równowartość ok. 140 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii podatku dochodowego od takich dochodów nie musiałby zapłacić wcale. Wszystko to efekt obowiązujących w tych krajach kwot wolnych od podatku, które przeważnie stanowią wielokrotność polskiej kwoty wolnej od PIT. Tym samym mniej zamożna część społeczeństwa płaci tam niższe podatki, lub nie płaci ich wcale. W Polsce sytuacja jest zgoła odmienna. Tutaj decyzją rządzącej krajem ekipy PO-PSL ludzie muszą płacić podatek od dochodów, które mają im zapewnić biologiczną egzystencję. Tzw. minimum egzystencji, bez którego niemożliwe jest biologiczne przeżycie, to dochody na poziomie 6502,92 zł rocznie. Tymczasem rząd Platformy z rozmysłem i premedytacją nie podwyższa kwoty wolnej od podatku (3091 zł) już od 2008 roku, a według uchwalonego "Wieloletniego planu finansowego państwa" kwota ta, jeśli ekipa PO nadal będzie utrzymywać się przy władzy, nie zostanie podniesiona aż do 2017 roku!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 28.03.2015 r., godz. 14.09
Czy w latach kiedy rządy sprawował PiS lub AWS funkcjonowały inne kwoty wolne od podatku? Oczywiście chodzi mi o inne w sensie - wyższe, bo że niższe to wiadomo powszechnie.
do Marka E.
Dodane przez Katarzyna, w dniu 28.03.2015 r., godz. 17.24
Po pierwsze były to tylko dwa lata, a psy szczekały i nic nie mogli zdziałać, po drugie jak się dobrym dla społeczności i chce poprawić w wielu dziedzinach i sferach to innym to przeszkadza, po trzecie kwotę podnosili co roku .PiS przynajmniej byli fer do wyborców, jak się zaczęło coś źle dziać to zrezygnowali. A o ile za rządów PO- PSL przez 8 lat, ta kwota została podwyższona. Najlepiej wszystko składać na tych co nie rządzą.
42 letni doktor Duda
Dodane przez aga51, w dniu 29.03.2015 r., godz. 20.54
42 letni doktor Duda trzymany jest na UJ chyba z powodu uśmiechu....choć jest to rzecz gustu ten uśmiech
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 29.03.2015 r., godz. 21.53
Osobiście na początku, po ogłoszeniu kandydata PiS na prezydenta RP nie byłem pewien, czy jest to dobra kandydatura. Jednak jego późniejsze wystąpienia przekonały mnie. Dynamizm tego człowieka, swoboda wypowiedzi na ważne tematy, osobisty, prawdziwy, naturalny sposób wypowiadania się, a także odwaga podejmowania spraw trudnych są jego potężnymi atutami. Komorowski to przy nim starszy, przysypiający na oficjalnych uroczystościach pan, plotący na okrągło te same komunały, uwikłany dodatkowo w niejasne powiązania z komunistycznym służbami.
Dodane przez Pliska, w dniu 29.03.2015 r., godz. 22.49
A oszust hrabia Komorowski, jaki hrabia? Czy kupowanie sobie, a już szczególnie przywłaszczanie sobie tytułu hrabiowskiego, przystoi przyzwoitemu człowiekowi? Nie! Ale komorowski jest typem o niskich pobudkach i mu wolno. W pałacu prezydenckim, z nadania ważnych służb, pilnuje jedynie żyrandola. Ten typ, ten wąs, ta prostackość w obyciu - rzecz gustu. Może paniom 50 + taki typ imponuje, dla mnie to marionetka prezydenta, i karykatura.
A. Duda były członek Unii Wolności, więc POrządny gość.
Dodane przez Adam, w dniu 30.03.2015 r., godz. 00.39
Zasłynął też ucieczką po pytaniu o obrady Knesetu w Krakowie. He he he ... Może ktoś go ponownie o to zapyta?
Dodane przez Czekoladowe orły z Wyszkowa., w dniu 30.03.2015 r., godz. 08.37
Skoro poparł kandydaturę Dudy, przedsiębiorca Dariusz Andrzejewski, prawa ręka Nowosielskiego, to niedługo pojawi się poparcie Nowosielskiego . Co wtedy ekipa "Wyszków się bawi" ?
Grzegorz Braun
Dodane przez MTSZKNP, w dniu 30.03.2015 r., godz. 21.00
Duda czy Komorowski - jedno licho. Może Duda lepiej się prezentuje, ale ten cały spór między PO i PiS niszczy nasz kraj od 10 lat i pasuje okrągłostołowym "elitom" idealnie. Gdyby PiSowi naprawdę zależało na dobru Polski, to nie wchodziłby w tą narrację tworzącą konflikt, która płynie z mediów. Politycy PiSu nieustannie wchodzą w pyskówki z politykami PO na antenie różnych TVNów, a prawda jest taka, że nie mają oni wiele do decydowania, bo 80% prawa polskiego tworzy się teraz m.in. dzięki śp. Lechowi Kaczyńskiemu w UE. Nie zapomnę, gdy niby katolicki PiS nie opowiedział się za pełną ochroną dzieci poczętych. Obie partie mają socjalistyczne poglądy gospodarcze, tylko jedna nosi maskę kosmopolityzmu a druga patriotyzmu. PO to po prostu reprezentant interesów Niemiec, a PiS reprezentuje interesy USA i Izraela. Wszystko okraszone obłudą demokracji, która jest ustrojem z gruntu fałszywym. Ja będę głosował na Grzegorz Brauna, człowieka, który nie kłania się żadnej agenturze i nie wyciera swojej gęby wiarą i patriotyzmem. Polecam posłuchać jego wypowiedzi. Przy nim pan Komorowski to intelektualny inwalida. Nie dziwne, że główny ściek medialny milczy o tym kandydacie...
Dodane przez Paprotka, w dniu 30.03.2015 r., godz. 21.59
Przepraszam, ta ekipa nazwała siebie "Wyszków też świętuje"!
Dodane przez Aza, w dniu 31.03.2015 r., godz. 08.36
Dla wszystkich przyjdzie czas na rozliczenie i zapłatę. Już mamy efekty działania władz terytorialnych i państwowych. Wybaczalne jet działanie niewłaściwe nieumyślnie , ale działanie z premedytacją na niekorzyść gminy czy państwa jest karygodne. Młodzi ludzie pragną wyrwać się z tego Wyszkowa wódką i miodem płynącego, jak również większość Polaków myśli o ucieczce z Polski, nie widząc perspektyw na dalszą przyszłość. Władza walczy tylko o oszczędności kosztem obywateli i o swoje wynagrodzenia .
Dodane przez Antoni, w dniu 31.03.2015 r., godz. 13.30
Jesteś wielka optymistką "Aza" mówiąc że na każdego przyjdzie czas rozliczenia. Przyjrzyjmy się tylko jednemu przykładowi z naszego podwórka a mianowicie działalności PiS w Wyszkowie i jego niby to przywódcom. Uważasz "Azo", że kiedykolwiek zostaną rozliczeni tacy ludzie jak Sobczak, Zaręba i im podobni za swoją antyspołeczną działalność, za oszukiwanie społeczeństwa, za zniszczenie opozycji w Wyszkowie. A to wszystko tylko w celu odniesienia korzyści osobistych - za korytko samorzadowe dla siebie, swoich rodzin, kolesi partyjnych. Ja już w to nie wierzę. Draństwo jest silniejsze od poczucia dobra społecznego, od poczucia sprawiedliwości. Obserwując działania wyszkowskiego PiS zdaje się, że przywódcy tego ugrupowania są gotowi sprzedać przysłowiową matkę za korzyści osobiste. Z okazji zbliżajcych się Świąt życze tym ludziom opamietania się w tym co robią a zwłaszcza opamietania się w niszczeniu innych ludzi. Przykładów dużo, bardzo dużo no ale idą Święta a z nimi może jakaś przemiana - kto to wie.
Dodane przez ..., w dniu 31.03.2015 r., godz. 15.14
Pana Sobczaka poprosze o listę pisowców u samorządowego koryta. Do do sprawy nt. nepotyzmu, jest on, czy się on dopiero w wyszkowskim PiS buduje?
do MTSZKNP
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 31.03.2015 r., godz. 18.38
Szanuję Grzegorza Brauna. Zrobił wiele rewelacyjnych filmów. Są to tzw. drugoobiegowe produkcje - niedostepne, lub mało dostepne w mediach III RP. Jest ciekawym gościem. Ale niestety nie ma zaplecza. Także w wyborach nie ma szans. Swoją drogą jestem zdziwiony, że nie został wystawiony przez Ruch Narodowy. Radziłbym przemyśleć oddanie głosu na Andrzeja Dudę. Warto się jeszcze zapoznać z jego programem.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl