Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 stycznia 2023 r., imieniny Jana, PrzybysławaWśród najdynamiczniej rozwijających się firm

(Zam: 25.03.2015 r., godz. 17.11)

Wyszkowskie PSS „Społem” znalazło się wśród laureatów 15. edycji rankingu najbardziej dynamicznych małych i średnich firm „Gazele biznesu” 2014. Na liście tej znalazły się też inne wyszkowskie firmy.

Autorem rankingu jest firma Coface, a odbywa się on pod patronatem gazety „Puls Biznesu”. „Gazelę” otrzymały te firmy, które spełniły kryteria: rozpoczęły działalność przed rokiem 2011 i prowadzą ją nieprzerwanie do dziś, w latach 2011-2013 ani razu nie odnotowały straty, w latach 2011-2013 z roku na rok odnotowywały przyrost sprzedaży, w roku 2011 osiągnęły wartość sprzedaży nie mniejszą niż 3 mln i nie większą niż 200 mln zł, przynajmniej od roku 2011 publikowały wyniki finansowe w „Monitorze Polskim B” lub udostępniły je firmie Coface albo redakcji „Pulsu Biznesu”.
Co ważne, firmy nie zgłaszają się do udziału w konkursie ani nie wnoszą do niego żadnych opłat. Organizatorzy sami analizują wyniki przedsiębiorstw i zapraszają wyróżnionych na galę. Tegoroczna odbyła się 4 marca w Warszawie. Wyszkowska Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” na 846 sklasyfikowanych mazowieckich firm zajęła w województwie 802 pozycję (w skali kraju to 4 093 miejsce). Według Ministerstwa Gospodarki, w Polsce zarejestrowanych jest ogółem 1,7 mln małych i średnich firm.
– Otrzymaliśmy to wyróżnienie w momencie, kiedy obchodzimy swoje 55-lecie. Ta nagroda dla firmy to prestiż – przy tak dużej konkurencji trudno dziś o sukces na rynku – mówi prezes PSS „Społem” w Wyszkowie Jadwiga Tofel.
Trzy pierwsze miejsca w rankingu w województwie mazowieckim zajęły firmy Decco z Warszawy (produkcja stolarki budowlanej), Gustav Heess z Warszawy (produkcja i sprzedaż tłuszczów dla branży spożywczej, kosmetycznej i chemicznej), Pachemtech z Płocka (produkcja i wdrażanie technologii paliw, rafineryjnych, produkcja dodatków uszlachetniających do benzyn, olejów napędowych, LPG, biopaliw).
Wśród wyszkowskich firm wyróżnionych „Gazelą biznesu” znalazły się też Agrocomplex (184 miejsce na Mazowszu), Polski Transport Międzynarodowy (580 miejsce), Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (755 miejsce), Horizont Rolos (756 miejsce).
W rankingu ogólnopolskim na 4 304 przedsiębiorstwa przodują Decco, SPM Poland z Tych, Gustav Heess.
J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl