Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 stycznia 2023 r., imieniny Jana, PrzybysławaStarania o gaz w gminie

(Zam: 25.03.2015 r., godz. 17.10)

Wójt Stanisław Jastrzębski poinformował mieszkańców, że gmina Długosiodło wciąż stara się o możliwość podłączenia gazu.

– Nie zrezygnowaliśmy z tych zabiegów, ale decyzja jest w gestii Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego – przypomniał podczas spotkania z mieszkańcami.

Wójt Jastrzębski podkreślił, że PGNiG jest spółką kapitałową Skarbu Państwa i zanim podejmie decyzję o inwestycji, musi przygotować biznesplan.
– Jeżeli inwestycja rokuje uzyskanie dochodów, to jest szansa na jej powodzenie – stwierdził.
Gmina Długosiodło na prośbę spółki Gaz-System skierowała do mieszkańców 700 ankiet. Do samorządu wróciło 107 wypełnionych formularzy, w tym 59 z Długosiodła, 44 z Starego Bosewa, 2 z Jaszczułt, 1 z Nowego Bosewa, 1 z Łączki. Z ankiet wynika, że mieszkańcy chcieliby korzystać z gazu do używania kuchenek gazowych, ogrzewania i podgrzewania wody. Urząd Gminy wysłał ankiety również do jednostek mu podległych.
– Spółka poinformowała, że szansa na sprzedaż gazu jest za mała – podkreślił wójt. – W międzyczasie przekonałem wójta gminy Brańszczyk i Radę Gminy, że jeśli chcielibyśmy skorzystać z zasilania z Niemir, to gazociąg należy poprowadzić również przez Białebłoto. Myślę, że byłoby dużo odbiorców z tych miejscowości – kontynuował. – Zobaczymy, na ile taka alternatywa zmieni ocenę spółki Gaz-System, ale nie ode mnie zależy, czy w przyszłym roku będziemy już mogli w gminie korzystać z gazu – dodał.
M.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl