Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 listopada 2020 r., imieniny Błażeja, Saturnina

Przyłącza na koszt mieszkańców

Ikona
(Zam: 01.02.2011 r., godz. 12.58)

W tym roku ruszy przebudowa ul. I Armii Wojska Polskiego na odcinku od ul. Pułtuskiej do Prostej. Projekt, prócz nowej nawierzchni asfaltu, zakłada między innymi przebudowę sieci energetycznej i telekomunikacyjnej na podziemną. Mieszkańcy na własny koszt będą musieli jednak wykonać przyłącza.

Na ten temat przedstawiciele Starostwa, Urzędu Miejskiego i zakładu energetycznego rozmawiali 28 stycznia w miejskiej bibliotece z osobami mieszkającymi i prowadzącymi działalność gospodarczą przy ul. I AWP.
- Dzięki inwestycji ul. I Armii nabierze wyglądu, o jakim marzyliśmy – stwierdził wicestarosta Zdzisław Damian Bocian.
Drogą zarządza powiat i to on najpóźniej w końcu lutego ogłosi przetarg. Roboty mają potrwać kilka miesięcy i zakończyć się w tym roku. Inwestycja kosztować będzie 4 mln 419 tys. zł. Powiat wyda z własnego budżetu na ten cel 1 mln 792 tys., gmina dołoży 1 mln 200 tys. zł, reszta pieniędzy pochodzić będzie ze środków zewnętrznych. Prace obejmą przebudowę jezdni, chodników, sieci telekomunikacyjnej, linii elektrycznej, budowę kanalizacji deszczowej, montaż lamp ulicznych i sygnalizacji świetlnej. Tak szeroki zakres prac może zakłócić na pewien czas funkcjonowanie sklepów, które mieszczą się na tym odcinku ulicy. Klientom będzie trudniej zaparkować, czy dojść do nich.
- To inwestycja, która będzie prowadzona w środku miasta i może spowodować utrudnienia, ruch będzie zamykany jednak w wyjątkowych sytuacjach – mówił burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Po wyremontowaniu ulica może odżyć gospodarczo – dodał.
- Wykonawca będzie zobowiązany przygotować projekt czasowej organizacji ruchu. Będziemy starali się skonsultować go w jakiś sposób z mieszkańcami – zapewniał naczelnik wydziału inwestycji i dróg publicznych Starostwa Marek Markowski.
Inwestycja zakłada zamianę napowietrznych linii telekomunikacyjnych i energetycznych na podziemne. Zgodnie z prawem, wykonawca robót będzie mógł poprowadzić przewody tylko do granicy posesji. Przyłącza do domów mieszkańcy muszą wykonać na własny koszt. Burmistrz zadeklarował pomoc ze strony gminy.
- Jeśli ktoś będzie miał problem ze sfinansowaniem przyłącza, gmina może umorzyć podatek, wesprzeć za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej – mówił. – Apeluję do państwa o współpracę. To jest kontrakt unijny i mamy określony czas na jego wykonanie – dodał.
W spotkaniu wzięło jednak udział zaledwie kilkunastu mieszkańców. Nie było ono jednak pierwszym, podczas którego władze informowały o konieczności budowania przyłączy na własny koszt.
Ze względu na szeroki zakres prac, przebudowa tego odcinka ul. I AWP będzie najtrudniejsza. Do 2013 r. samorząd powiatowy chce także przebudować odcinek od ul. Sienkiewicza do Komunalnej (koszt 1 mln 210 tys. zł), od Komunalnej do Sosnowej (5 mln 500 tys. zł) i drogę w Leszczydole Nowinach (4 mln 658 tys. zł). Do tej pory przebudowano odcinek od Prostej do Dworcowej i od Dworcowej do Sienkiewicza. Łącznie koszt przebudowy całej I Armii Wojska Polskiego to 18 mln 833 tys. zł. Do tej pory nie udało się powiatowi porozumieć z koleją na temat przebudowy przejazdu kolejowego w okolicach ul. Sosnowej. Samorząd chce, by wybudowane zostały zapory. Dziś jest to przejazd niestrzeżony, na którym dochodziło do wypadków.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl