Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaSzkoła szans i sukcesów

(Zam: 18.03.2015 r., godz. 16.41)

– Korzenie wiedzy są gorzkie, ale jej owoce słodkie. Dzisiaj chcemy rozkoszować się jej owocami i nagrodzić najlepszych uczniów – powiedziała dyrektor Agnieszka Deptuła podczas podsumowania pracy dydaktycznej w pierwszym półroczu roku szkolnego 2014/2015 w Gimnazjum nr 2 im. Obrońców Westerplatte.

W czwartkowe popołudnie, 26 lutego grono pedagogiczne, prymusi, ich rodzice oraz goście spotkali się w „Hutniku”, aby wyróżnić najlepszych gimnazjalistów.

– W pracy dużo uwagi poświęcamy indywidualnemu podejściu do potrzeb ucznia. Odkrywamy i rozwijamy uzdolnienia, realizując granty i projekty, eksperymenty oraz innowacje pedagogiczne zarejestrowane w Mazowieckim Kuratorium Oświaty – zapewniła A. Deptuła.

Garść statystyk
Rok szkolny 2014/2015 rozpoczęło 474 uczniów, w 20 oddziałach. Średnia ocen w I półroczu wyniosła 3,7. Najwyższą średnią uzyskały klasy I, a wśród nich klasa I b – 4,82, I d – 4,36; wśród klas II – kl. II b – 4,15, a spośród klas III – kl. III e – 3,97 i III a – 3,74. Nauczyciele wystawili 318 ocen celujących i 139 ocen niedostatecznych. 170 uczniów ma wzorowe zachowanie, a 111 bardzo dobre. Frekwencja wynosi powyżej 90 proc. Placówka posiada tytuły: „Szkoła z klasą”, „Nauczyciel z klasą”, „Szkoła zaangażowana społecznie”, „Szkoła odkrywców talentów”, „Bezpieczna szkoła”. W II półroczu będzie realizowany projekt „Szkoła promująca zdrowie”. Placówka przeszła pozytywnie rekrutację do projektu „Szkoła współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły”. Jak poinformowała dyr. Deptuła, obecni na uroczystości uczniowie musieli zdobyć średnią ocen co najmniej 4,75 i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Takie warunki spełniło 70 uczniów.

Nagrody i wyróżnienia
Dyr. A. Deptuła wręczyła rodzicom podziękowania, a prymusom dyplomy oraz zestawy długopisów. W trakcie koncertu przedstawiono osoby, które zdobyły wysokie noty w konkursach na różnych szczeblach. Jakub Jóźwiak zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu konkursu kuratoryjnego z biologii oraz zajął I miejsce w konkursie powiatowym „Las pełen tajemnic”, Aleksandra Turek zajęła III miejsce w konkursie „Las pełen tajemnic” oraz III miejsce w rejonowym konkursie Polskiego Czerwonego Krzyża „Zdrowy styl życia” i II miejsce w powiatowym konkursie PCK „Można inaczej”, a Angelika Malinowska została laureatką tego konkursu, Patryk Szczepaniak zajął w nim III miejsce. Do konkursu przygotowała ich Ewa Nowak-Kowalska. Mateusz Zaniewski i Tomasz Świderek zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego. Ich opiekunkami były Nina Shava i Magdalena Kozon. Katarzyna Urbaniak przygotowała do konkursu kuratoryjnego z chemii Jakuba Jóźwiaka z kl. III c i Mateusza Zaniewskiego z kl. III d. Obaj zakwalifikowali się do etapu rejonowego. Faustyna Martyna zajęła I miejsce w XIII konkursie recytatorskim twórczości C. K. Norwida i konkursie recytatorskim „Jesień słowem malowana”. Jej opiekunem była Jolanta Królikowska. Julia Kryszkiewicz pod opieką Iwony Dudek w konkursie „Jesień słowem malowana” zajęła II miejsce. Dominika Palasek, Patrycja Łapińska i Natalia Gałązka zajęły I miejsce w XVI Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Do występu przygotował je Krzysztof Ślubowski. W III Wyszkowskim Biegu Niepodległości na dystansie 1000 m Angelika Bereska zdobyła I miejsce, korzystając ze wskazówek Urszuli Kuczborskiej. W konkursie historycznym „Powstanie ‘44” Karolina Rekuc, Paulina Sobotka i Honorata Depta oraz Mateusz Gemza pod opieką Hanny Czyżo i Urszuli Wierzchoń zajęli II miejsce. Bartosz Kamiński zajął III miejsce w powiatowym konkursie „Bezpieczna droga do szkoły”, jego opiekunką była Jolanta Sieńkowska. W multiteście z matematyki III miejsce zajął Marcel Zawadzki, miejsca od V do X zajęli: Kacper Jakacki, Piotr Twardo, Aleksandra Turek, Bartosz Kamiński, Damian Suchta, Sandra Pałka, Weronika Londzin, Dominika Brejnak, Filip Stańczak, Karolina Świderek, Mateusz Wrzesiński, Jakub Jakacki. Opiekunkami uczniów były Jolanta Sarnacka i Agnieszka Pałka. W Powiatowych Igrzyskach Szkół Gimnazjalnych zespół dziewcząt pod opieką Urszuli Siankowskiej zajął I miejsce w dyscyplinie piłka koszykowa, a reprezentacja chłopców II miejsce, przygotowana przez Konrada Chrzczonowskiego. Reprezentacja dziewcząt w rozgrywkach halowej piłki nożnej na etapie gminnym zajęła I miejsce. Uczniowie uczestniczyli w dwóch pozaszkolnych projektach edukacyjnych: program „Jeżdżę z głową” realizowany pod opieką Jolanty Sieńkowskiej przy wsparciu BGŻ i w projekcie „mPotęga”, dofinansowany przez fundację mbanku. Opiekunem uczniów była Jolanta Sarnacka. W projektach wzięły udział całe klasy.
Przewodnicząca rady uczniowskiej Wiktoria Krajewska przedstawiła tegoroczne dokonania młodzieży w akcjach i przedsięwzięciach. Wyróżniono także uczniów ze 100 proc. frekwencją. Po części oficjalnej młodzież zaprezentowała część artystyczną.
M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl