Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 maja 2022 r., imieniny Iwony, KryspinaMali melomani znów licznie na koncercie

(Zam: 18.03.2015 r., godz. 16.06)

„Perkusja i akordeon – odkrycia XX wieku – stroiki, guziki, pałeczki, szczoteczki” to tytuł drugiego w tym roku Koncertu Dziecinnie Prostego w Wyszkowie, który odbył się 2 marca.

Dzieci pokochały comiesięczne spotkania z muzyką poważną, cykl koncertów trwa już od 2013 r. i liczy sobie wielu entuzjastów. Małych melomanów w Wyszkowie wciąż przybywa.

Koncerty są bezpłatne, objęte honorowym patronatem burmistrza Wyszkowa. Ostatni odbył się w poniedziałek, 2 marca o godz. 12.40 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Wykonawcami byli jak zwykle artyści Filharmonii Narodowej. Niemowlęta oraz dzieci do 5 lat z gminy Wyszków pojawiły się w towarzystwie mam, opiekunek, tatusiów. „Bohaterami” koncertu byli – perkusja i akordeon, instrumenty odkryte na nowo w XX w. Artyści pokazali ich walory, zestawiając ich dźwięki w rozmaity sposób, w różnych stylach muzycznych. Prowadząca – Lidia Szpilewska zaprosiła dzieci do barwnego świata instrumentów muzycznych, bogatego w szczoteczki, pałeczki, guziczki i stroiki. Spotkanie pełne było ciekawych opowieści, opisów i przydatnych wskazówek. Wszyscy wspólnie poznawali tajemnice budowy i bogactwo brzmienia perkusji i akordeonu. Dzieci chętnie wchodziły w interakcję z artystami, naśladowały dźwięki i przedstawiały je gestykulując.
Na akordeonach zagrali: Jacek Małachowski i Piotr Kopietz, na perkusji Radosław Mysłek.
Kolejny koncert odbędzie się 13 kwietnia, motywem przewodnim będzie karnawał wenecki.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl