Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 stycznia 2021 r., imieniny Felicji, Rafała

Zaprezentuj swoje hobby

(Zam: 04.03.2015 r., godz. 16.42)

Wystawę zatytułowaną „Pasje naszych czytelników” można podziwiać od lutego w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie. Co miesiąc będą się tu pojawiać różne przedmioty związane z zainteresowaniami mieszkańców miasta.

Będą to zbiory monet, pocztówek, pamiątek z podróży, rękodzieł i nie tylko. Aktualnie trwa wystawa lalek Mirosława Powierzy. Zainteresowani mogą zgłaszać swoje propozycje do czytelni naukowej.

Wystawa została przygotowana z myślą o tym, aby przedstawić mieszkańcom Wyszkowa czytelników biblioteki i ich wykraczające poza świat książek hobby. Pierwsza ekspozycja prezentuje kolekcję ręcznie robionych lalek w strojach ludowych poszczególnych krajów i pochodzące z różnych zakątków Europy, ze zbiorów Mirosława Powierzy z MGBP. Można podziwiać Helgę przedstawiającą ludowy strój austriacki, tancerkę hiszpańską w stroju flamenco, lalkę w tradycyjnym stroju portugalskim lub stroju alzackim, ludowe stroje białoruskie, maskotkę – „jeż Mecki” niemieckiej firmy Steiff, maskotki z Niemieckiej Republiki Demokratycznej oraz lalki z Czech wykonane z liści kukurydzy. Ekspozycja będzie zmieniała się co miesiąc. Swoje hobby mogą prezentować w ten sposób chętne osoby, które zgłoszą się osobiście do czytelni naukowej biblioteki miejskiej (II piętro, s. 21) lub pod numerem telefonu 29 742 32 61 wew. 44.
– Mogą to być kolekcje, ale też dzieła manualne, wiersze, różne zbiory tematyczne albo jakiś jeden wyjątkowy przedmiot będący efektem pasji czytelnika. Warto się odważyć i zaprezentować – przekonuje Mirosław Powierza.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl