Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 marca 2023 r., imieniny Eustachego, WiktoraW sprawie obwodnicy nic konkretnego

(Zam: 11.02.2015 r., godz. 17.00)

Żadnych pewnych informacji dotyczących szans na pozyskanie pieniędzy na budowę dalszych etapów obwodnicy śródmiejskiej władze miasta nie mają. Projekt przedsięwzięcia znalazł się w Regionalnym Instrumencie Terytorialnym, nad którym wciąż trwają prace.

RIT ma być częścią Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 – to mechanizm, który ma pozwolić na pozyskanie unijnych pieniędzy na projekty o znaczeniu ponadlokalnym. Jan Abramczyk na sesji Rady Miejskiej 29 stycznia pytał o szanse na pozyskanie środków na dokończenie obwodnicy. Według burmistrza Grzegorza Nowosielskiego alokacja środków (pula pieniędzy na realizowanie projektów) w ramach Regionalnego Instrumentu Terytorialnego ma wynieść 110 mln zł. Jak poinformował, dofinansowania będą przyznawane w trybie konkursowym. Liderem przedsięwzięcia jest samorząd ostrołęcki.
– Od jesieni nie mamy żadnych informacji w tej sprawie, więc nie jestem w stanie powiedzieć jak postępują prace nad Regionalnym Instrumentem Terytorialnym – mówił burmistrz.
J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl