Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 marca 2023 r., imieniny Eustachego, WiktoraBug rozpoczął sparingi

(Zam: 11.02.2015 r., godz. 16.43)

Zespół seniorów Bugu Wyszków, który w drugim tygodniu stycznia wznowił treningi po przerwie świątecznej, rozegrał dwa pierwsze mecze sparingowe. Klub podpisał również kontrakt z nowym bramkarzem – Pawłem Błesznowskim.

W pierwszym starciu wyszkowianie, podopieczni trenera Artura Salamona, zmierzyli się z zespołem KS Konstancin. Mecz został rozegrany w sobotę 24 stycznia w Warszawie. Zespół KS-u to wbrew pozorom mocny rywal. Drużyna z Konstancina zajmuje obecnie czwarte miejsce w rozgrywkach IV ligi w grupie południowej (tracąc co prawda 9 punktów do lidera – tak samo jak w przypadku Bugu Wyszków).
W pierwszej połowie sobotniego starcia nieznaczną przewagę posiadali rywale. Wynik meczu otworzył jednak Karol Skoczeń. Jeszcze przed przerwą piłkarze KS-u wyrównali. W drugiej odsłonie wyszkowianie znowu trafili do siatki jako pierwsi. Autorem bramki na 2:1 był Rafał Linka. Niestety, podopiecznym trenera Salamona nie udało się utrzymać korzystnego wyniku. Rywale trafili do siatki jeszcze dwukrotnie i tym samym wygrali cały mecz 3:2. Warto jednak wspomnieć, że przeciwnicy ostatnie dwie bramki zdobyli po dużych roszadach kadrowych po stronie Bugu (trener Salamon testował grupę zawodników z drugiej drużyny).
KS Konstancin – Bug Wyszków 3:2 (1:1)
Bramki dla Bugu: K. Skoczeń, R. Linka.
Bug (wyjściowa jedenastka): K. Ponichtera, R. Linka, A. Wróbel, M. Maciak, R. Nogaj, B. Szydłowski, E. Dobkowski, Ł. Damętko, J. Rejnuś, K. Skoczeń, Ł. Kowalczyk.
W drugim meczu towarzyskim, Bug podejmowany był przez innego czwartoligowca „z południa”, zespół Mazowsza Grójec. Warto wspomnieć, że szkoleniowcem tej drużyny jest były trener Bugu, Andrzej Prawda. Mecz rozpoczął się nienajlepiej dla Bugu. Już w pierwszych minutach gry, wyszkowianie stracili bramkę po dobrym strzale głową jednego z rywali. Po niespełna kwadransie było już 2:0, tym razem po błędzie wyszkowskiego bramkarza. W końcówce pierwszej połowy wyszkowianie zdołali zdobyć kontaktowego gola. Jego autorem był Karol Skoczeń, który dobił po strzale Łukasza Kowalczyka. Rywale szybko jednak odpowiedzieli, w rezultacie czego na przerwę wyszkowianie schodzili przegrywając 1:3.
W drugiej odsłonie padła tylko jedna bramka. Jej autorem był jeden z gospodarzy. Wyszkowianie nie zdołali trafić już do siatki. Trener Salamon przeprowadził w drugiej połowie szereg zmian, które odbiły się na poziomie gry. Trzeba jednak pamiętać, że taka jest rola meczów sparingowych. Ostatecznie Bug uległ 1:4.
Mazowsze Grójec – Bug Wyszków 4:1 (3:1)
Bramka dla Bugu: K. Skoczeń.
Bug (wyjściowa jedenastka): P. Błesznowski – M. Maciak, B. Szydłowski, A. Wróbel, R. Nogaj – K. Kaput, J. Rejnuś, S. Salwin, R. Linka – K. Skoczeń, Ł. Kowalczyk.
W najbliższą sobotę (tj. 7 lutego) wyszkowianie zmierzą się w kolejnym sparingu ze swoim rywalem ligowym, Nadnarwianką Pułtusk. W następnym numerze naszego tygodnika zamieścimy krótką relację z tego meczu.

Paweł Błesznowski nowym nabytkiem Bugu
Włodarze wyszkowskiego klubu zakontraktowali pierwszego nowego zawodnika. Jest nim bramkarz, Paweł Błesznowski. Zawodnik ten występował w ostatnim czasie w Polonii Warszawa. Wcześniej przez aż sześć sezonów bronił barw legionowskiej Legionovii. Doświadczony golkiper ma 32 lata, mierzy 186 cm wzrostu. Życzymy mu udanych występów w barwach wyszkowskiego Bugu!
Turu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl