Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 12 czerwca 2021 r., imieniny Jana, Onufrego

Dziś bal, za sto dni matura

Ikona
(Zam: 25.01.2011 r., godz. 12.28)

Uroczysty polonez, podziękowania dla nauczycieli i rodziców oraz szalona zabawa do rana – mowa o balu studniówkowym, na którym w sobotę 22 stycznia bawili się uczniowie ośmiu klas maturalnych z Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie. Motywem przewodnim imprezy był Paryż nocą.

Ten wyjątkowy dla maturzystów wieczór nie mógł rozpocząć się inaczej – po słowach „Poloneza czas zacząć!” na parkiet ruszyło około dwustu czterdziestu par. W pierwszej zatańczył dyrektor ZS nr 1 Marian Popławski, który przywitał zebranych w hali WOSiR-u.
– Ten bal zapamiętacie na całe życie. Niech przypomina wam, że najbliższy czas będzie okresem zmagań z wiedzą, emocjami i ze zmęczeniem – mówił. – Jest on też uroczystym pożegnaniem z życiem uczniowskim. Przechodzicie z okresu dojrzewania w okres dojrzałości i jestem pewien, że nasza szkoła dobrze was do niego przygotowała – zwrócił się do uczniów.

Wyjątkowy charakter wieczoru podkreślił też wicestarosta Zdzisław Damian Bocian.
– Za sto dni siądziecie do szkolnych ław i pięknie napiszecie maturę. Ale to jeszcze nie dziś, bo dzisiaj się bawcie. Niech żyje bal! – życzył.

O wytrwałości w nauce i podejmowaniu trafnych życiowych decyzji mówiła przewodnicząca Rady Rodziców Jolanta Ciuba, zaś ks. Tomasz Grabowski udzielił maturzystom Bożego błogosławieństwa.

Uczniowie podziękowali gronu pedagogicznemu za lata przekazywania wiedzy i mądrości życiowej. Najwięcej serdecznych słów usłyszeli wychowawcy klas maturalnych: Marzanna Siemienowska, Ewelina Błachno, Katarzyna Sawicka, Marzena Strzemieczna, Jacek Niewiadomski, Ewa Omelianowicz, Grzegorz Siemianowski oraz Liliana Reising. Oficjalną część studniówki zakończył walc w wykonaniu młodzieży.

Ł.CH.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl