Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 maja 2024 r., imieniny Heleny, JuliiKontuzja eliminuje Tryca z meczu z Azerami

(Zam: 11.02.2015 r., godz. 16.28)

Mateusz Tryc, będący jednym z filarów drużyny Rafako Hussars Poland w rozgrywkach World Series of Boxing, nie wystąpi w spotkaniu Husarii z Azerbejdżan Baku Fires. Powodem jest kontuzja.

Po dobrej, choć przegranej walce w meczu z Astana Arlans Kazakhstan, Mateusz miał mieć okazję do zaprezentowania swoich umiejętności w spotkaniu z Azejbejdżan Baku Fires. Mecz ten zostanie rozegrany na terenie rywali w sobotę 7 lutego. Niestety, wyszkowski pięściarz był zmuszony do wycofania się z występu, czego powodem jest świeży uraz skręcenia kostki. Jak twierdzi sam pięściarz, kontuzja nie jest poważna, jednak eliminuje go z walki w Azerskiej Gubie. Tym samym na kolejną walkę Tryca w lidze WSB trzeba będzie najprawdopodobniej zaczekać aż do 20 lutego. Tego dnia Hussars Poland będą podejmowani w Miami przez drużynę USA Knockouts.

Husarzy zanotowali pierwsze zwycięstwo
Tymczasem po dwóch bardzo pechowych przegranych 2:3 (z Kazachami oraz Portorykańczykami), swoje pierwsze zwycięstwo w lidze WSB zanotowała Husaria. Polacy, bez Tryca w składzie, pokonali we Włocławku drużynę Argentina Condors 5:0. Swoje walki na punkty wygrali podczas tego spotkania Dawid Jagodziński (-49 kg), Damian Kiwior (-64kg) oraz Tomasz Jabłoński (-75 kg). Po raz drugi z rzędu brutalne KO zafundował rywalowi nasz najlepszy ciężki, Igor Jakubowski (-91 kg). Sylwester Kozłowski (-56 kg) otrzymał natomiast walkower, ponieważ jego przeciwnik, ze względu na kłopoty zdrowotne, nie został dopuszczony do pojedynku.
Dzięki wygranej, Polacy awansowali na czwarte miejsce w tabeli grupy B ligi WSB. Obecnie wyprzedzają nas Astana Arlans Kazakhstan, USA Knockouts i Puerto Rico Hurricanes. Przypomnijmy, że aby znaleźć się w fazie play-off rozgrywek, należy znaleźć się w pierwszej „3” rozgrywek grupowych.
Teraz przed Husarią trudny mecz wyjazdowy z Azebejdżan Baku Fires (7 luty) oraz spotkanie z Italia Thunder w Koninie (13 luty). Potem miejmy nadzieję, przypomni o sobie Mateusz Tryc, który na amerykańskiej ziemi postara się przyczynić do zwycięstwa nad USA Knockouts.

Tabela grupy B WSB:
1. Astana Arlans Kazakhstan 9 11-4
2. USA KnockOuts 9 10-5
3. Puerto Rico Hurricanes 6 6-9
4. Rafako Hussars Poland 5 9-6
5. Italia Thunder 4 8-7
6. Azerbaijan Baku Fires 4 7-8
7. Caciques Venezuela 4 6-9
8. Condors Argentina 1 3-11

Turu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta