Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 czerwca 2022 r., imieniny Jana, PawłaŚwiatło w pejzażu

(Zam: 04.02.2015 r., godz. 16.30)

Taki tytuł nosi wystawa malarstwa Łukasza Zedlewskiego, którą można oglądać w miejskiej bibliotece od 21 stycznia w Sali im. Prof. Ludwika Maciąga. Na wernisażu obecni byli m.in. Łukasz Zedlewski, prof. Stanisław Baj i Wieńczysław Pyrzanowski.

Preludium do wernisażu były utwory Fryderyka Chopina, które na pianinie wykonał Mateusz Knajp. Po raz pierwszy Zedlewski debiutował w bibliotecznej galerii w 2013 r. cyklem obrazów „Pasja”. Artysta jest laureatem w konkursie na najwybitniejszego młodego malarza pierwszej dekady XXI w. Tuż po godz. 19.00 przybyłych witała dyrektor biblioteki Małgorzata Ślesik-Nasiadko.
– Przyglądając się pejzażom Łukasza Zedlewskiego zastanawiałam się nad fenomenem światła. Ciekawe jest, w jaki sposób malarz potrafi uchwycić coś tak nieuchwytnego i przedstawić to światło na płótnie. W tych obrazach można dostrzec i muzykę, i poezję, i architekturę – podzieliła się swoimi refleksjami.
Ł. Zedlewski twierdzi, że artysta powinien mieć w sobie przekorę i bunt wobec tego, co zastane. O szczególnym znaczeniu twórczości prof. Ludwika Maciąga wspomniał sam młody artysta. Stwierdził, że za każdym razem kiedy odwiedza Wyszków, przypomina mu się doświadczenie obcowania z twórczością Ludwika Maciąga. Po raz pierwszy spotkał się z nią na plenerze z okazji 90. rocznicy urodzin profesora, zorganizowanym przez W. Pyrzanowskiego.
– Wielkim zaszczytem dla mnie jest, że moje obrazy są prezentowane w sali prof. Ludwika Maciąga – przyznał Ł. Zedlewski. – Naturalną kontynuacją tematyki, którą poruszam na co dzień, jest dzisiejsza wystawa. Wszystkie moje prace powstają w plenerze, który stanowi dla mnie punkt odniesienia – dodał.
– Na temat malarstwa nie potrafię mówić, choć pracuję w Akademii Sztuk Pięknych – stwierdził prof. Stanisław Baj. – Wybitny talent Łukasza, który dzięki obrazom można zauważyć, jest tajemnicą.
M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl