Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 01 grudnia 2023 r., imieniny Blanki, EligiuszaO kulisach III RP w bibliotece

(Zam: 28.01.2015 r., godz. 11.42)

Pisałem już wielokrotnie o dramatycznej kondycji naszego państwa. M.in. w felietonach o tragedii smoleńskiej czy wielu innych, poświęconych np. naszym siłom zbrojnym, czy korupcji. Raz po raz odsłaniają się nowe afery, po których jak mogło pierwotnie się wydawać, ich uczestnicy powinni na zawsze zniknąć ze sceny politycznej, a oni nie tylko nie znikają, ale krążą nadal na karuzeli stanowisk i awansują.

Weźmy choćby całą plejadę polityków biorących udział w ostatniej aferze podsłuchowej, w wyniku której wszyscy Polacy mogli się dowiedzieć, że rządzą nami ludzie o mentalności mafiozów, a czasem po prostu żulików spod budki z piwem. Wszyscy są nadal w polityce. Polacy – znów nic się nie stało!!!
W wielu z tych sprawach, a mam na myśli zarówno liczne afery gospodarcze jak i polityczne, mamy do czynienia albo z aktywną rolą ludzi służb specjalnych, albo z dziwnym zaniechaniem ich aktywności. To znaczy tam, gdzie ich nie powinno być tam są, a tam gdzie są potrzebni – to ich nie ma. O dziwo, nawet dziś, po 25 latach „wolności”, którą niedawno bardzo hucznie obchodziliśmy, w aferach pojawiają się często ludzie komunistycznych służb. Trzeba powiedzieć jasno, że Wojskowe Służby Informacyjne, czyli mówiąc wprost wywiad i kontrwywiad wojskowy praktycznie od powstania w 1991 roku do rozwiązania przez komisję Antoniego Macierewicza miały zasoby kadrowe w znacznej mierze niezmienione od czasów komunistycznych. A więc jeszcze całkiem niedawno za bezpieczeństwo Polski odpowiadali ludzie przeszkoleni w komunistycznej Rosji i jej przez długie lata wiernie służący, którzy jak pokazało życie, przez cały czas swojego funkcjonowania nie złapali ani jednego ruskiego szpiega. W zasadzie to chyba nic dziwnego. Dziwnym byłoby, gdyby złapali. Nic więc dziwnego również, że pojawiają się w licznych aferach i, jak pokazuje praca komisji weryfikacyjnej WSI, byli często ich organizatorami. Po prostu nadwiślański ludek miał być na zawsze łupem dla dawnych SB-ków, ubeków i innych fachowców szkolonych w Moskwie. To taki historyczny, postmarksistowski determinizm. Natomiast odrobinę zdumiewającym jest, że ludzie dawnych komunistycznych służb są autorytetami moralnymi np. takiej stacji telewizyjnej jak TVN. Hmmm. Cóż to oznacza ? Proponuję mały quiz wśród forumowiczów, których przy okazji pozdrawiam.
Tematowi służb specjalnych ma być poświęcone najbliższe spotkanie z panem Wojciechem Sumlińskim w miejskiej (i powiatowej) bibliotece, które odbędzie się w czwartek 29 stycznia o godz. 18.00. Pan Sumliński jest dziennikarzem śledczym, autorem wielu artykułów, programów telewizyjnych oraz kilku książek, których tematyka jest związana przeważnie dość ściśle z działaniami służb specjalnych, czy to wywodzących się ze starych, „dobrych” czasów PRL-owskich – SB, WSW itp. , czy też naszych, „wolnościowych”, „demokratycznych”, choć jak pokazują fakty czasem różnica między nimi jest bardzo niewielka albo żadna. Jego dziennikarstwo śledcze zaczęło się od pokazania mechanizmów przemytu w latach 90. na naszej wschodniej granicy. Otrzymał za tę pracę nawet nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych. Zajmował się również mafią pruszkowską oraz ujawnił tajne akta świadka koronnego Jarosława Sokołowskiego ps. „Masa”. Jego najważniejszymi tematami są jednak służby specjalne. Z jednej strony pokazywał ich związki z mafią i podrzędność mafii w stosunku do służb. Z drugiej, ich wpływ na nasze życie polityczne. I tu jest tak naprawdę istota sprawy. Po obejrzeniu wywiadów i programów pana Sumlińskiego oraz lekturze jego artykułów i książek możemy dojść do wniosku, że PRL w zasadzie nie skończył się, a w każdym razie w wielu ważnych, państwowych sprawach ludzie komunistycznego systemu nadal wywierają znaczący wpływ na naszą rzeczywistość. Tak jest w przypadku śledztwa w sprawie zamordowania ks. Jerzego Popiełuszki. Prokurator, który prowadził tę sprawę już dwukrotnie dochodził do zupełnie nowych konkluzji niż te, które są wynikiem wyreżyserowanego procesu, przeprowadzonego w latach 80. przez komunistów. W tym momencie odbierano mu prowadzenie śledztwa. Szczególnym tematem zainteresowania pana Sumlińskiego są Wojskowe Służby Informacyjne, ich pozaprawne działania, a także związki obecnego prezydenta, pana Bronisława Komorowskiego z tymi służbami. Te zainteresowania okazały się dla dziennikarza śledczego bardzo niebezpieczne, ponieważ agenci służb specjalnych zainicjowali prowokację, w wyniku której doszło do nieuzasadnionych oskarżeń w stosunku do Wojciecha Sumlińskiego, jego aresztowania i potężnych perturbacji w jego życiu. Zapraszam do zainteresowania się tematyką, do internetowej kwerendy i oczywiście na spotkanie z niezwykle ciekawą osobą, która wprowadzi nas za kulisy III RP.

Komentarze

Prawica TAK - Warpas z Sobczakiem NIE!!!
Dodane przez Precz z Szałajdą!, w dniu 28.01.2015 r., godz. 16.28
I co z tego Panie Głowacki, porządek zrobi z tym PiS? Jak zrobi, to zaraz weźmie się za prześladowanie zwykłych ludzi, jak to robili Warpas z Sobczakiem. Za krytykę kumoterstwa biegali po sądach i prokuraturach. A teraz na zadane Warpasowi pytanie o nepotyzm, ten milczy i udaje, iż nie ma tematu.
do "precz z szałajdą"
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.01.2015 r., godz. 17.22
Czy mógłby Pan/Pani wyrazić swój pogląd odrobinę jaśniej ? Co ma być z czego ? Zapraszam na spotkanie to porozmawiamy. A jeżeli wyrazi się Pan/Pani jaśniej to dopowiem na forum.
Do członków wyszkowskiego PiS
Dodane przez sympatyk prawicy, w dniu 28.01.2015 r., godz. 17.41
Sobczak powinien zniknąć z życia publicznego i to jak najszybciej. Ilość złego które zdołał ten pan wyrządzić organizacji PiS w Wyszkowie jest niezliczalna. To poprzez działalność Sobczaka PiS w Wyszkowie kojarzy się z nepotyzmem, donosicielstwem, prywatą, rozrubami personalnymi, niszczeniem ludzi majacych swoje zdanie. Panie Sobczak oszczędz pan już dalszego wstydu sobie i temu miastu a zwłaszcza organizacji PiS. Przejdzie pan i tak już do historii jako człowiek,który zniszczył etos PiS w Wyszkowie. Członkowie wyszkowskiego PiS pomóżcie temu panu podjąć jedyną słuszną decyzję - zniknąć na zawsze z przestrzeni publicznej w Wyszkowie.
Uwaga na sezon POmidorowy
Dodane przez Golem, w dniu 28.01.2015 r., godz. 18.01
Jak Sobczak to i Warpas, są siebie warci. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść.
do "sympatyka prawicy"
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.01.2015 r., godz. 18.11
Ciekawi mnie jednak jaki ma Pan pogląd w kwestiach, o których piszę. Czy wybiera się Pan na spotkanie do biblioteki ? Czy temat wydaje się Panu Interesujący ?
Odpowiedź udzielona w pośpiechu.
Dodane przez sympatyk prawicy, w dniu 29.01.2015 r., godz. 08.56
Artykuły Pan czytam zawsze z dużym zaintersowaniem. Poglądy moje na poruszne przez Pana sprawy - no cóż - kto patrzy i widzi, kto słucha i słyszy nie może nie podzielać Pana poglądów. Szkoda, że znaczna część społeczeństwa jest na wewnętrznej emigracji a konskwencją tego jest tylko próba przeżycia w tym kraju nad Wisłą. Co gorsze rzadzący chyba celowo stworzyli taki stan rzeczy - niewolnik będzie zadowolony z napelnionego brzucha a takim już łatwo zarzadzać. Ostatnio będac na jednym ze spotkań usłyszałem stwierdzenie akceptowane przez wszystkich "Państwo Polskie nie istnieje i trudno wówczas ten kraj nazywać swoją Ojczyzną". Pierwszym z brzegu dowodem na ten stan bylejakości jest opieka zdrowatna w naszym kraju gdzie wdług oceny U.E. Polska znalazła się na jednym z ostatnich miejsc w Europie daleko za Abanią. Jakoś nie słychać aby się tym chwalono. Inne dziedziny naszego życia mają się podobnie. Pudrowanie rzeczywistości nic tu nie pomoże. Brak rozliczenia z przeszłością na początku naszych przemian ustrojowych daje znać o sobie. To ludzie bezwzględni, cyniczni odpowiedni wyszkolwni w poprzednim ustroju o których Pan pisze w swoim artykule zaplanowali i nadają taki kurs propagandowo - rozwojowy w naszym kraju. Spieszę się do pracy a więc i wypowiedż moja niepełna, trochę bałaganiarska. A co do Sobczaka to nie ustawiam go w równym szeregu z ludźmi odpowiedzialnymi za sytuację w naszym kraju a raczej z ludźmi którzy dostrzegli szansę prywatnego ustawienia siebie i swojej rodziny podszywając się pod działalność organizacji której ludzie choć trochę jeszcze w Polsce ufają. Ot taki chłopek roztropek wykorzystujący cynicznie popularność PiS. Rządy Sobczaka w wyszkowskim PiS to chyba też dowóda braku realnego myślenia członków tej organizacji. W normalnym kraju człowiek pokroju Sobczaka nie mógłby pełnić żadnych funkcji publicznych. No cóż taka opozycja nawet najgorszej władzy jest przychylna. najwyżej spacyfikuje wewnętrzną opozycje w drodze do własnego dorobku materialnego. Na spotkaniu z Panem Sumlińskim będę (chyba zdąże) Pozdrawiam.
Dodane przez zmielony, w dniu 29.01.2015 r., godz. 10.26
Wyszkowskie partyjki wcale nie zajmują się sprawami mieszkańców, dobrem wspólnym. Pilnują swoich interesików, dopóki będą mieli dużo do powiedzenia w swoich partyjkach dopóty będą przy korytku. Nowosiel ma swoich radnych i może a nie musi ich dotować. Dlatego Sobczak i jego kolesie biegają po Kamieńczyku, robią fotki i do gazetki, podobnie działacze PO, są przy uchu. Sobczak,Sobieski, Mróz czy Siekierski nie chcą być wypchnięci i nadal walczą o swoje i nie są to rozgrywki delikatne. PS Patrzę na Sobieskiego, chłopak jak malowany, biega po mrozie w Kamieńczyku a tu okazuje się, że to rencista. Ciekawe
Dodane przez hajke, w dniu 29.01.2015 r., godz. 10.38
Panowie Czartoryski i Kowalczyk coś cicho siedzą, czyżby nie chcieli rozliczyć pana Sobczaka za sromotną POrażkę? Co się dziwić, że milczą, właściwie to oni są współodpowiedzialni za taki stan rzeczy. Głaskali i klaskali wyszkowskiej szałajdzie, a wyszło, że z bastionu prawicy, jakim był Wyszków, POzostało jedynie małe Sobczkowe korytko. On się wyżywi, i chyba z tego jedynie POwinniśmy sie cieszyć. Na mój głos panowie szlachta poselska już nie liczcie.
Dodane przez Marta, w dniu 29.01.2015 r., godz. 12.50
Nie wszyscy w wyszkowskim Prawie i Sprawiedliwości są źli. Kobiety nie chcą odpowiadać za grzeszki mężczyzn któży popełnili błędy, rozumie nas Adam. Trzymajcie za nas kciuki.
A w PiS są kobiety???
Dodane przez Wiem, w dniu 29.01.2015 r., godz. 14.36
Wygladało, że kobiety są tam traktowane jako mięso armatnie. Adam, jaki Adam? Ten co po znajomości wciska, bynajmniej nie kobiety, na etaty np. na pływalni? Teraz chce obiąć władzę na tzw. prawicy otaczając się wianuszkiem zależnych koleżanek? Oj kobiety, zastanówcie się, bo jak chcecie pozostać piękne i młode, to myjcie się w czystej, nie skażonej bagnem, wodzie.
do "sypatyka prawicy"
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 29.01.2015 r., godz. 17.13
Dziękuję za tę obszerną wypowiedź. To rzadkość w takich internetowych dyskusjach. Do wszystkich kwestii odniosę się wieczorem. Pozdrowienia.
do Marta
Dodane przez Katarzyna, w dniu 29.01.2015 r., godz. 20.15
Pani Marto z jakim Adamem rozmawiała pani, bo słyszałam, że ten właśnieA. nie angażuje się. Proszę o info
Dodane przez SOBIESKI, w dniu 30.01.2015 r., godz. 00.48
UWAZJ ZMIELONY ŻEBYŚ NIE BYŁ ZJEDZONY JA NIE WSTYDZE SIE SWOJEGO NAZWISKA I DZIAŁAŃ SWOICH W PRZECIWIEŃSTWIE DO PANA PANIE ZMIELONY. ŻYCZĘ ZDROWIA.
Dodane przez Rencista, w dniu 30.01.2015 r., godz. 09.23
Panie Sobieski, nie strasz bo się cieciu ze... SB ci się śni? Stare dobre czasy co?
Dodane przez zmielony, w dniu 30.01.2015 r., godz. 09.49
Przepraszam panie Sobieski jeśli pana zdenerwowałem. Miałem zły dzień.
Dodane przez Czytelnik, w dniu 30.01.2015 r., godz. 13.12
A co pan Marek ma do powiedzenia w sprawie uprawiania anty rosyjskiej i probanderowskiej polityki naszego rządu, większości głównych mediów a nawet PiS?
do symaptyka prawicy
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 30.01.2015 r., godz. 19.39
Z ciekawością zapoznałem się z tą wypowiedzią. Bardzo interesujące są dla mnie oceny tej grupy Polaków, którzy inaczej patrzą na naszą rzezcywistość niż ja, czy Pan. Pisze Pan jednak o dwóch kategoriach ludzi. Określenie wewnętrzna emigracja oznacza, że ktoś dostrzega patologie w naszej Ojczyźnie, ale nie ma siły się im przeciwstawiać. “Udaje się” więc na wewnętrzną emigrację. O czymś takim pisał Czesław Miłosz w “Zniewolonym umyśle”, ale dotyczyło to czasów komunistycznych. Widocznie w niektórych sprawach zbyt daleko od tamtych czasów nie odeszliśmy. Z kolei filozofia “niewolnika zadowolonego z napełnionego brzucha” oznacza, że tej osoby tak na prawdę nic nie obchodzi oprócz własnej końcówki nosa. Myślę, że obie te grupy ludzi są w naszej Ojczyźnie duże, ale zdecydowanie większa jest ta druga. Najdziwniejsi są dla mnie jednak ludzie, uważający się za inteligentów, którzy nie potrafią wyciągnąć wniosków z oczywistych faktów I twierdzą, że jesteśmy jako kraj na wspaniałej ścieżce rozwoju, a ci którzy narzekają to niliczni frustraci, którym się nie udało. Muszę powiedzieć jednak, że we wszystkich środowiskach, o których wyżej pisałem zachodzą zmiany. Znam konkretne osoby z każdej z tych trzech grup, które zrozumiały, co dzieje się w naszej Ojczyźnie I przeszły do przeciwdziałania patologiom w miarę swoich możliwości. Nawiązując natomiast do wypowiedzi o wyszkowskim PiS to niewątpliwie liderzy tej organizacji ( nie tylko pan Sobczak) są odpowiedzialni za jej słabość i utratę zaufania znacznej grupy wyszkowian. Doprowadziło to do bardzo złego wyniku w ostatnich wyborach samorządowych. Słąby PiS jest jednak bardzo potrzebny przede wszystkim suwerenowi wyszkowskiej polityki, czyli naszemu demokratycznemu przywódcy. Jest także potrzebny wyszkowskiej PO, która nie miałaby wiele do powiedzenia w naszym mieście, gdyby nie słabiutki PiS. Tak więc ta marna kondycja PiS będzie umiejętnie podtrzymywana.
Tak więc ta marna kondycja PiS będzie umiejętnie podtrzymywana.
Dodane przez knom, w dniu 30.01.2015 r., godz. 20.23
A tacy jak Sobczak i Sobieski będą spijać śmietankę, wypracowaną przez stadko naiwnych zajączków. Niech ten słabiutki wyszkowski PiS spadnie zupełnie na dno, a prawica odrodzi się bez udziału tych, którzy z samorządowej polityki zrobili sobie sposób na wygodne życie.
bez niedomówień
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 31.01.2015 r., godz. 12.25
Żeby było jasne moje stanowisko to dodam, że nieco podobna sytuacja jest w pozostałych dwóch liczących się wyszkowskich partiach politycznych - w PO i PSL ( w tym przypadku mówię o organizacji gminnej ). Są sterowane również przez naszego demokratycznego przywódcę. W PO przybrało to nawet tak kuriozalną formę, że organizacja ta nie odważyła się już po raz drugi wystawić kandydata na burmistrza, a nawet nie wystawiła kandydatów na radnych !! Mamy do czynienia z praktycznym zniknięciem tej partii - nie słychać o spotkaniach, inicjatywach, jakiejkolwiek działalności. Wszystko sformatowane pod układzik określony w gabinetach władzy. Pisałem o tym niedawno w moich dwóch felietonach o wyszkowskich partiach politycznych.
do pana Marka
Dodane przez fanka, w dniu 31.01.2015 r., godz. 12.38
Jestem osobą ze wsi. Bardzo się cieszę,że będzie pan pisał felietony do gazety. Szkoda, że przed wyborami nie słyszałam o panu, bo bym na pana zagłosowała. Ja i moja rodzina nie mieliśmy na kogo głosować. Mam pdobne poglądy do pańskich i z przyjemnośćcią zagłębię się w pańską lekturę. Dzięki że pan jest i pisze.
Moje spojrzenie
Dodane przez Miłośnik deskorolki, w dniu 31.01.2015 r., godz. 16.14
Wielki szacun dla Pana, że podejmuje Pan tak trudne sprawy. III RP jest kością i krwią PRL. Na początku powstania (do dziś włącznie) niebyło żadnego rozliczenia zbrodni komunistycznej, żaden funkcjonariusz UB,SB WSW nie został co najmiej zrugany za służbę okupantowi, żaden członek PZPR nie czuje wstydu że był w organizacji stworzonej w Moskwie, a w III RP funkcjonariusze PZPR ZSL i SD piastowali i piastują różne funkcje w państwie. Można jeszcze wiele wymieniać o ludziach i całej mentalnośći PRL w działalnośći i funfconowaniu w III RP. Co do grup społecznych o których Pan pisze, szczególnie do grupy ludzi myślących tylko o sobie, nie wdrażających się w sprawy państwa, myślę że trzeba zastosować metodę opisaną przez Pana Jerzego Targalskiego. Ten ceniony politolog mówi żeby myślenie takich ludzi egoistycznych ośmieszyć, skompromitować, jakoś odepchnąć ich od siebie, wtedy zrozumieją (może nie z prędkością błyskawicy) że coś tu jest nie w porządku. To samo tyczy się ludzi przyklejonych do systemu. Jeżeli będziemy z nimi gadać, wzajemnie się zapraszać na towarzyskie imrezki, traktować ich jak równych sobie, to nie zajdzie w nich żadna duchowa,moralna przemiana bo nie będą mieli żadnej presji do zmiany własnego spojrzenia na sprawy. My jako rodzina, sąsiedzi, znajomi możemy właśnie tak wpływać na tych obojętnych.Np. jeśli sąsiad ma w nosie sprawy o których tutaj piszemy, liczy się tylko jego interes, a gdy coś mu sie zepsuję,(nie stać go na fachowca) potrzebuje drobnej pomocy, albo wiekszej i my mu pomożemy ot tak z uśmiechem, to on traktuje to że wszystko ma, nic mu więcej nie trzeba, i dalej ogranicza się tylko do siebie. To nie znaczy żeby wogóle nie pomagać. Trzeba poprostu wymuszać pewne zachowania ludzkie. Uważam że to też jest jakiś sposób otwierania ludziom oczu.
Dodane przez fanka, w dniu 31.01.2015 r., godz. 16.53
Ja myślę, że nie ma sensu kogoś przymuszać do swoich poglądów a zwłaszcza do tak poważnych tematów. Trzeba delikatnie wspominać i zachęcać do lektury. Szkoda, ze tak mało starszych osób potrafi korzystać z komputera i nie mogą wypowiadać się w tych kwestiach.
Dodane przez Sobieski, w dniu 01.02.2015 r., godz. 09.38
Proszę oceniających o ocenę swojej organizacji . To nie jest strona PiS u by się wypowiadać . Zajmijcie się sobą. Postawą wyżej wypisujących i brakiem chęci wspópracy z PiSem spowodowało to , że burmistrz będzie nam dalej panujący. Jak się nie opamiętacie i nie pomyślicie o wspólpracy prawicy to burmistrz będzie nam panujący do emerytury. Wy odrzuciliście taką wspólpracę i ocencie teraz swoje wyniki. Nas jest komu oceniać i taka ocena się dokonała. Dziwnym jest , że startowalo w Wyszkowie 10 parti czy organizacji a jad w Wasz siedzi w stosunku do PiS siedzi w WAS. Pytam czemu? -może ktoś nie wstydząc się swojego nazwiska odpowie mi. To Wasza postawa jest korzyścią dla nam panujących.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 01.02.2015 r., godz. 11.59
Dziękuję "miłośnikowi deskorolki" i "fance" za miłe słowa. Nie mam wątpliwości, że dotarcie do ludzi z prawdą o sytuacji naszej Ojczyzny nie jest proste wobec totalnego kłamstwa, które nas otacza. Dlatego musi to być zawsze umiejętnie robione i musi to być bardzo indywidualne. Nie ma żadnych schematów bowiem każdy człowiek jest inny. Musimy jednak nie ustępować i pracować konsekwentnie. Zapraszam na spotkania Klubu Gazety Polskiej i do włączenia się w naszą działalność. Pozdrawiam serdecznie
Dodane przez knom, w dniu 01.02.2015 r., godz. 15.01
Panu Sobieskiemu należy przypomnieć 1.) Jak to w niemieckim głosie Wyszkowa członkowie PiS szkalowali M. Głowackieo, chcąc pozostać anonimowymi (to apropos wstydzenia się swojego nazwiska panie hipokryto Sobieski) 2.) Definicję "Szałajdy", jako układu dbającego o koryto dla siebie i sobie podobnym oraz nepotyzm i zadać pytanie o zatrudnienie cichaczem kolegi z PiS pana Jadackiego na wyszkowskiej pływalni.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 01.02.2015 r., godz. 15.18
Panie Sobieski. Po pierwsze gramatyka. Jak Pan wypowiada się publicznie to wypadałoby o to zadbać. Po drugie klarowność wypowiedzi. To, co Pan napisał jest dość mętne. Czy sekwencja o współpracy odnosi się do Adama Warpasa - członka zarządu gminnego i powiatowego wyszkowskiego PiS , który w ramach ostatnich wyborów zdaje się popadł w niełaskę ? Natomiast po wyborach opublikował list, w którym stawia wiele zarzutów lokalnym władzom PiS ? Nie wiem, czy dyskusja na ten temat powinna odbywać się pod felietonem na temat spotkania w bibliotece, ale rzeczywiście czasem tak jest, ze w pewnym momencie dyskusja internetowa toczy się na zupełnie inny temat.
Do pan radnego Sobieskiego
Dodane przez A.K., w dniu 01.02.2015 r., godz. 16.04
Ze zdumieniem przeczytałem wpis pana radnego Sobieskiego. Tak. na goraco odpowiadam - może zbyt emocjonalnie ale jeśli radny wygłasza publicznie takie poglądy.... no to jak mówił klasyk polskiego kina "koniec świata" Panie Sobieski nie dostrzegłem na tym forum aby ktoś krytykował organizację PiS. PiS - jako taki - w Wyszkowie jest wciąż organizajcja popularną i wielu mieszkańców widzi w nim szansę na odbudowę zarówno Polski jak i naszej Małej Ojczyzny - Ziemi Wyszkowskiej. Krytyka dotyczy czego innego a mianowicie metod pracy PiS w Wyszkowie. Ludzie sterujący PiS w Wyszkowie w większości to zwykli cynicy, którzy wykorzystując popularnośc PiS zrobili z tej organizacji przysłowiowy prywatny folwark gdzie liczą się tylko ich prywatne interesy, interesy ich rodzin i kolesi. Wystarczy spojrzeć na strukturę zatrudnienia. Przykładów aż nadtto. Panie Sobieski czy pan nie dostrzega poczynań Sobczaka i innych członków zarządu wyszkowskiego PiS. Panie Sobieski czy pan nie uczestniczył w wyrzucaniu z PiS i medialnym niszczeniu ludzi mających choć trochę inne zdanie niż Sobczak, czy pan nie uczestniczył w osądach i rozrubach personalnych które inicjował Sobczak a czasami nawe pan sam. Prasa o tym trochę pisała a pan nie żył wówczas na innej planecie. Panie Sobieski pan również przyczynił się do takiego postrzegania PiS w Wyszkowie jak to mamy obecnie - organizacji typowo nepotycznej. Panie Sobieski to poprzednie dwie kadencje Burmistrz Nowosielski był dobrym dla pana i PiS burmistrzem a teraz już nie? Może zarząd PiS wskaże jakimi to sprawami samorządowymi w Wyszkowie szczególnie się interesował - może coś pozytywnego udało się wam załatwić. Proszę nie pisać o spotkaniach z politykami bo członkowie zarzadu pracujac w ich biurach poselskich coś tam musza robić. Proszę nie pisać o reformie administracji i obsługi szkół o zatrudnianiu członków zarzadu PiS i ich rodzin w spółkach gminnych na intratnych posadkach. Niech pan sam trochę o tym pomyśli. Niestety ja waszych poczynań na rzecz społeczeństwa Wyszkowa nie dostrzegam - być może jakieś są - ja ich nie widzę. Dostrzega za to usilne starania do zapwnienia sobie i swoim rodzinom odpowiednich stanowisk i apanazy w organizacjach gminnych. Obwinia pan za porażkę PiS w Wyszkowie ludzi którzy nie godza się z posunięciami zarządu wyszkowskiego PiS. Społeczeństwo tak was postrzega na to usilnie pracował zarząd PiS przez ostatnie dwie kadencje i nikt tego wyszkowskiemu PiS nie odbierze. To jest głos wyborcy. Pan panie Sobieski ma w tym swój znaczny udział. Zamiast straszyć społeczeństwo prokuraturą lub dożywotnią kadencją burmistrza a nawt oczekiwać zaprzestania krytycznych komentarzy zacznijcie pracować na rzecz tego społeczeństwa, spróbujcie dostrzec jego problemy, może zróbcie coś bezinteresonie na rzecz dobra ogólnego, może przestańcie odrzucać ludzi mądrzejszych, myślących niezależnie ale przede wszystkiem zmieńcie (oczywiście demokratycznie) zarząd któremu demokracja pomylyła się z pajdokracją. Oczekuje pan nazwisk ludzi którzy piszą nieprzychylnie (w ich mniemaniu prawdę) o PiS a to tylko wskazuje na pana spojrzenie na demokrację. Niech pan sobie odpowie czy kartka wyborcz musi być podpisana nawet ta krytyczna w stosunku do PiS. Panie Sobieski zamiast straszyć i pogardzać ludzmi zacznijcie dla nich pracować a wówczas i komentarze zmienia się na przychylne. Narazie wyszkowski PiS jest na równi pochyłej do całkowitego upadku a to dzięki ludziom nim zarzadzajacym.
Rozwichrzonym Komentatorom - cytat:
Dodane przez roms, w dniu 01.02.2015 r., godz. 16.26
"Realne zagrożenia dla systemu są natychmiast likwidowane, natomiast wentyle bezpieczeństwa w sposób kontrolowany skupiają populistycznymi, kontrowersyjnymi i quasi demaskatorskimi hasłami rzesze plebsu, który za dużo myśli, ukierunkowując jego gniew w DEMOKRATYCZNE procedury ... "
dobrobyt i wolność
Dodane przez konserwatysta, w dniu 01.02.2015 r., godz. 17.58
Gdyby obywatel Sobieski przyszedł na spotkanie z redaktorem Sumlińskim, to może zrozumiałby pan gdzie tkwi wasz błąd i wyszkowskiego PiSu. Redaktor przedstawił jaka jest III RP i jakiej nie chcemy. Nie da się ukryć, że najgorszym wrogiem dla Wyszkowa było platformerski trójkomitet z Nowosielskim na czele. Tu nie trzeba się napinać, przez nich Wyszków się nie zmieni przez kolejne 10 lat i będzie coraz gorzej. Ale dzięki dwóm satelitom, czyli komitetom wyborczym sprzyjającym i współpracującym z tym trójkomitetem, w tym wyszkowskiemu PiSowi, będziemy czekać pewnie z 15 lat na zmiany w naszym samorządzie. Niektórzy nie dożyją tych zmian. Dlatego żyjcie na swoich ciepłych posadkach i w układzie z obecną władzą ale nie liczcie na nasze uznanie. Dla mnie wyszkowski PiS, Kowalczyk, Czartoryski są gorsi od tych platformersów, bo niszczą nadzieję na lepsze jutro. I wy stare chłopy, się niestety nie zmienicie
do A.K.
Dodane przez Katarzyna, w dniu 01.02.2015 r., godz. 18.31
Trafnie ujęte, tylko jak to wszystko obserwuję z boku, to tu rządzi tylko jedna osoba. Potrafi wszystko. A czy to się zmieni, pewnie nie bo wszyscy samodzielnie myślący poodchodzili, a ci co są nie mogą nic zrobić. I tak karuzela kręci się, a jeden porusza za sznurki.
do Marka Głowackiego
Dodane przez Katarzyna, w dniu 01.02.2015 r., godz. 18.36
Z listu wynikają zarzuty tylko do jednej osoby, przew. powiatowego, czytałam to...
Dodane przez obserwator, w dniu 01.02.2015 r., godz. 19.46
Poczytajcie, co się dzieje-komentarze pod artymółem "Asfaltu w Sitnie nie będzie"
Plebs i DEMOKRACJA
Dodane przez Demos, w dniu 01.02.2015 r., godz. 19.57
DEMOKRACJA, tak plebs wybrał sobie demokratycznie większość w radzie. I na tym DEMOKRACJA tej części rady się kończy. Liczy się już tylko PAJDOKRACJA.
Dodane przez obserwator, w dniu 01.02.2015 r., godz. 20.00
Ludzie obserwują wasze dzisałania, a nie " gadania". Co z waszymi radnymi?
Dodane przez obserwator, w dniu 01.02.2015 r., godz. 20.16
Dyskusje potrzebne, ale nie tylko za nie jesteście osądzani.
Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal?
Dodane przez Demos, w dniu 01.02.2015 r., godz. 21.43
Nie tylko obserwować :)
Dodane przez Do demokracji, w dniu 02.02.2015 r., godz. 07.30
Ja uważam się za plebs. Głosowałam na PiS. Radny niby z PiS, a stoi po stronie burmistrza. To jest parodia nie demokracja.
do Katarzyny
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.02.2015 r., godz. 07.39
Pewnie to samo czytaliśmy. Rzeczywiście było tam odniesienie jedynie do szefa powiatowego PiS W. Sobczaka. W tym krótkim tekście w NW były jednak jedynie fragmenty listu. Nie znamy więc całości ( przynajmniej ja nie znam). Sprawa oznacza jednak, że w wyszkowskim PiS są jakieś poważniejsze spory. Trudno, żeby było inaczej po tak dramatycznej porażce wyborczej. Nie spodziewam się jednak, że coś się istotnie zmieni. Nad wszystkim czuwa bowiem "gospodarz domu" jak w "Alternatywach". Być może coś nam wyjaśni pan radny Sobieski skoro tak zaktywizował się na tym forum.
"Plebs" czyli kto?
Dodane przez Za, w dniu 02.02.2015 r., godz. 08.26
Panie Głowacki, o spotkaniu w bibliotece będzie można jeszcze podyskutować pod relacją z tego spotkania. Nic złego, że następuje interakcja i ludzie piszą co ich boli, zbaczając od głównego tematu. No cóż, z "plebsem" już tak pewnie jest - za dużo myśli! "Plebs" powinien być ślepy i głuchy, nie przeszkadzać mentalnej chołocie na stanowiskach w kręceniu lodów. Broń Boże przeszkadzać Panie "roms".
Dodane przez osevatorre, w dniu 02.02.2015 r., godz. 10.39
Zatywizował się Sobieski jak pan Siekierski. I tak samo zaraz zostanie ubezwłasnowolniony. To są wszystko ludzie marionetki, kukłu na sznurkach uzależnieni od swoich mocodawców. Intelektualiści.
uwagi
Dodane przez Anna, w dniu 02.02.2015 r., godz. 13.34
Co jakiś czas czytam komentarze pod felietonami Pana Głowackiego które cenię , jednak widzę w ich treści powtarzajacy się klucz manipulacji i prowokacji do szkalownia i obrażania wyszkowskiego PIS. Czy to jakaś niepisana zasada ? Może lepiej skoncentrować się faktycznie na temacie ciekawych felietonów lub na ocenie wybranej w sposób demokratyczny obecnej włądzy i ich decyzji. Ponadto opozycja przeciwko opozycji to się zdarza;(. ps klęskę szerokorumianą ponieśli wszyscy...( nie tylko PIS) opócz sztabu obecnie panującego Burmistrza ...
do Marka Głowackiego
Dodane przez Katarzyna, w dniu 02.02.2015 r., godz. 13.51
Z pewnością czytaliśmy to samo, zastanawia mnie w tym wszystkim jak długo taki stan potrwa, ile jeszcze musi głów "odpaść".
mydlenie oczu.
Dodane przez adam, w dniu 02.02.2015 r., godz. 14.32
Pani Anno, PiS jest w ekipie obecnie panującego Burmistrza. Sobieski głosuje jak koalicja, a wśród członków PiS pracujących w urzędach i spółkach podległych burmistrzowi nikt nie stracił pracy a szykują się następni.
Dodane przez Anna do Anny, w dniu 02.02.2015 r., godz. 15.31
To nie manipulacja pana Glowackiego,a jedynie sensowna ocena rzeczywistosci,jaka patologia i dranstwo jak macki osmiornicy otoczylo nas mieszkancow.Prawda jest taka,ze od władz powinnismy oczekiwac rzetelnosci,pomocy,czynienia wszystkiego co jest przyjazne mieszkancom.a co my mamy?Brak właściwych slow, zeby to określić.Weźmy pod uwage,kogo zatrudnił burmistrz i z jakimi kwalifikacjami,kim sie otoczyl?Zastanowcie sie państwo nad niektórymi radnymi i ich przeszloscia i tym co robia.Nie takiej wladzy i takiego ,,cyrku" nam potrzeba.Zastanowmy sie nad ponownym referendum odwołania tej szalajdy,Nalezy bardzo dokladnie skontrolować wieloletnia pseudodzialalnosc obecnej wladzy i odpowiednio odnieść sie do niej.Sprawdzic szybkie bogacenie sie i inne kwestie związane z zarzadzaniem.Wiem od osob bliskich tej,,rodzinki urzędniczej" ze działo by sie,oj dzialo
Dodane przez Anna do Anny, w dniu 02.02.2015 r., godz. 15.44
To nie klucz manipulacji i szkalowania przez pana Glowackiego,a jedynie rzetelna ocena patologii i dranstwa ,ktore tak jak macki osmiornicy objely obecnie rzadzacych gmina.My mieszkancy oczekujemy rzetelnosci,przejrzystosci zarzadzania,uczciwosci w przekazie wykonanych inwestycji,solidnego zaangazowania sie w pracy na rzecz dobra dla nas podatnikow,bowiem to za nasze pieniadze ci urzednicy są sowicie wynagradzani.Niestety,tak nie jest i nie ma nadziei na poprawe,lenistwo,bledy,dziwne transakcje,zaginionego pieniadze ze sprzedarzy maszyn FSO i inne nie do konca wiadome tranzakcje.Nie widac poprawy na lepsze,bo z nieukami geniusza nie bedzie.proponuje ponowne referendum o odwolanie tej szalajdy,myśle,ze tym razem skuteczne,
Jak bumerang
Dodane przez Marko, w dniu 02.02.2015 r., godz. 18.17
Jak bumerang powraca kwestia pisania komentarzy anonimowo. Są tacy, którzy myślą, że podpisanie się z imienia i nazwiska, to warunek konieczny do udziały w dyskusji na tematy dotyczące sfery publicznej. Otóż nie jest to nigdzie wymagane, a to, że zazwyczaj mało kto tak robi, ma swoje uzasadnione przyczyny. Jeśli sprawa jest publiczna, a moja wypowiedź merytoryczna, to nikogo nie powinno obchodzić moje nazwisko. Dla przykładu, z zaciekawieniem czytam wszystkie felietony Judyty i dawno przestałem zastanawiać się kim jest moja ulubiona autorka. Skupiam się na problemach, o których pisze i zgadzam się z nimi, albo nie. Kim jest i jak wygląda, jest dla mnie bez znaczenia. Może jest długowłosą blond kobietą o pięknych oczach, a do tego mieć wąsy, a nawet brodę. Najważniejsze, że skłania mnie do myślenia.
Dodane przez Sąsiad, w dniu 02.02.2015 r., godz. 20.33
Sobieski, tam chciałeś być anonimowy, a teraz czegoś wymagasz, jaka to różnica?
Dodane przez Sobiewski, w dniu 02.02.2015 r., godz. 23.24
Nazwisko można sobie zmyślić, przecież nie można być pwenym, że Sobieski to ten Sobieski z pisowskiej szałajdy. A mało to Sobieskich
do Katarzyny
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.02.2015 r., godz. 05.29
Głów będzie zawsze odpadać tyle, ile potrzeba. Istotny jest cel. A jest nim dziś pełen nadzór demokratycznego przywódcy nad partią. Przed każdymi wyborami liczone są konkretne głosy. Jeżeli pewniaków jest za mało to się dobiera nowych dbając o to, zeby nie dostał się z bokowca nikt niepewny. To proste jak konstrukcja cepa. Nie ma żadnych sentymentów. Termin wyborów zostanie ogłoszony dopiero wówczas gdy sytuacja będzie opanowana.
Dodane przez tik tak, w dniu 03.02.2015 r., godz. 07.54
tak Marko jeśli są to opinie merytoryczne a nie jazda po osobach z nazwiska
Dodane przez Marko, w dniu 03.02.2015 r., godz. 09.17
Dla przewrażliwionych oób z nazwiska, cokolwiek by nie napisał o ich publicznej działalności, poza wazeliniarstwem, będzie "jazdą" po nich. Cóż, idąc za słowami radnej Wysockiej - "co nie jest zakazane, jest dozwolone". Miejmy nadzieję, że "jazdy" po nazwiskach będzie mniej, gdy rzetelnej informacji, o którą, jak się okazuje tak dzisiaj trudno, więcej. Pracujemy nad tym.
głosowanie pana Marka Głowackiego
Dodane przez Dana, w dniu 03.02.2015 r., godz. 13.10
Panie Marku jestem zażenoawnia pańskim głosowaniem na ostatniej sesjirady powiatu. Głosowałam na pana w wyborach za co teraz się wstydzę . Myślałam , że jest pan radnym z Wyszkowa? Głosował pan dotację dla gminy i to nie naszej tylko Długosiodła. Widzę , że pan się sprzedał PSL owi
Dodane przez Zenia, w dniu 03.02.2015 r., godz. 15.21
Jezeli prawda co pisze Dana,to brzydko z pana strony panie Marku.Wiadomo,kto od lat wojtuje gminie Dlugosiodlo.Jest to osobnik po którym został smród w Wyszkowie bo zaslynal z niszczenia ludzi i ich kariery zawodowej po to tylko,aby stanowiska te obsadzic miernymi bez kwalifikacji osobnikami z PSLu.Jestem pana fanka,a ten ukłon w stronę PSL głęboko mnie zastanowil.Pisze pan tak madre,rozważne felietony,wykazuje pan szeroka wiedze w aktualnej sytuacji,to czyż by pan nie wiedzial co uczyniło PSL dla kraju?Gmina Dlugosiodlo uchodzi za aktywna w dzialaniu,tylko jakie są zadłużenia to tylko dowie sie następca wojta.Pozdrawiam.
Dodane przez tik tak, w dniu 03.02.2015 r., godz. 15.45
pan Marek to osobnik o dwóch twarzach,nie piersza i ostatnia jego odsłona.proszę o śledzenie jego poczynań jako radnego-już raz się wykazał.
Do Zeni , która nie przyzna się komu się sprzedała
Dodane przez fanka, w dniu 03.02.2015 r., godz. 16.41
Jaki smród w Wyszkowie robi obecna władza, to temat rzeka. Lepiej mówić o innych smrodach. Jeżeli pani nie wie co, jak i dlaczego to po co się wypowiadać? Piszmy na temat felietonu. Proponujmy inne tematy, o których warto podyskutować.
Dodane przez Pokropek, w dniu 03.02.2015 r., godz. 18.28
Jak czytam teksty, w których notorycznie ktoś nie zachowuje odstepu po kropce (spacji), to mam wrażenie, że czytam jedną i tę samą osobę ukrywającą się pod wieloma nickami. Też macie takie wrażenie?
Dodane przez Do ostatniego wpisu do fanka, w dniu 03.02.2015 r., godz. 18.36
O innych smrodach,ktore proponujesz to masz na myśli chyba siebie,nie trudno zauważyć,ze poziom tych co skrytykowalam odzwierciedla dokładnie ciebie? Uderz w stół a nożyce sie odezwa.Swoja droga o czym by z tobą dyskutowac?Sam wiesz co lubisz.
Dodane przez Lodzia, w dniu 03.02.2015 r., godz. 18.38
Wara od Pana Marka tym, którzy swoimi komentarzami próbują odwracać uwagę od poruszanych tu tematow.znam Pana Glowackiego i nie dam powiedziec o nim zlego słowa.nie będę Go teraz tu wychwalala, ale to czlowiek z zasadami, wierny swoim pogladom. A co do partii PSL to do kogo macie pretensje ze rządzą? Ktoś na nich glosowal.kazdy mądry po czasie. Trzeba zastanowić się na kogo oddaje się głosy, a nie pierwszy z listy. A Ty Zenia to slaba fanka jesteś. na podstawie jednego komentarza i to nie sprawdzonego odwracasz się plecami.
Dodane przez Do fanka, w dniu 03.02.2015 r., godz. 18.47
Co prawda zabolala,?Musisz pogodzić sie z tym,ze ludzie przejrzeli na oczy i bacznie obserwując maja prawo oceniac działanie poszczególnych partii,ktore przed wyborami mamiac obietnicami,po wyborach dbają tylko o siebie,rodzinki i tych z ukladow.Nie pouczj innych co maja robic lepiej ogarnij siebie
Dodane przez chłopaki nie płaczcie., w dniu 03.02.2015 r., godz. 19.06
To są gierki pisowców wiadomo z kim na czele, siedzą w ZDZ w swoim siedlisku i piszą jakieś filipiki. Jeden komentarz to Dany, napisał o jakiejś dotacji, nie wiadomo jakiej a później komentarze Zeni i tik tak, pewnie z tego samego kompa to komentarz tych samych pisowców. Powiedźcie o jakiej dotacji mówicie , bo ja z komentarza Dany się nie dowiedziałem. A powiedz Waldek jak głosowali pozostali radni z PiSu.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.02.2015 r., godz. 19.13
I tak już zeszliśmy z tematu głównego, ponieważ zawiązała się dyskusja o wyszkowskim PiS. Ta z kolei się zakończyła niespodziewanie i zaczynają się nowe. Jak rozumiem słowa skierowane przez p. Danę o 13.10 ktoś kto wszedł z okręgu wyszkowskiego nie powinien głosować na inwestycję w Długosiodle. Na tej samej zasadzie ktoś z Długosiodła nie powinien głosować na temat zwiazany z Wyszkowem. Dlaczego właśnie tak ? To mało logiczne uzasadnienie. W tej sprawie głosowałem zdroworozsądkowo. Skoro przyznano juz raz te pieniądze na drogę powiatową i nie mogły zostać wykorzystane, a droga została wybudowana to przydzielamy te pieniądze na inną droge. Nie ma to nic wspólnego z symatiami politycznymi, lub ich brakiem.
Dodane przez je, w dniu 03.02.2015 r., godz. 20.21
Nie dla PSL, ale dla ludzi żyjących w gminie Długosiodło. Powiat nie może być oderwany od rzeczywistości.
Dodane przez Lupa, w dniu 04.02.2015 r., godz. 12.03
Tych co głupoty piszą na Marka Głowackiego, odsyłam do zagłebienia się w znaczenie pojęcia - opozycja konstruktywna.
Jaka konstruktywna opozycja? Prędzej warholstwo.
Dodane przez rodak zza buga, w dniu 04.02.2015 r., godz. 13.28
Pan Marek Głowacki jeszcze parę lat temu szalał na Krakowskim Przedmieściu bijąc się z policją. Powodem bójki miała być rzekoma "obrona krzyża", który to krzyż chcieli przenieść do kościoła św. Anny ludzie którzy sami go tam postawili.
rada powiatu
Dodane przez stan, w dniu 04.02.2015 r., godz. 13.49
Jeżeli powiat nie ma pieniędzy na inwestycje powiatowe to mierne uzasadnienie postawy przy głosowaniu na dotowanie gminy Długosiodlo panie Marku. A może zamierza pan się tam przeprowadzić?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta