Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Bądźmy czujni

(Zam: 28.01.2015 r., godz. 11.31)

30 grudnia radni gminy Zabrodzie przyjęli dwa programy profilaktyczne na nowy rok – przeciwdziałania narkomani i rozwiązywania problemów alkoholowych. Programy pozwolą na realizację szerokiego spectrum zadań profilaktycznych.

Na realizację programów przeznaczane są środki pochodzące z opłat za korzystanie z zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej może też wykorzystywać środki zewnętrzne – darowizny, zapisy, a także pieniądze pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego. Programy są kierowane głównie do dzieci i młodzieży (profilaktyka) oraz dorosłych uzależnionych i współuzależnionych, czyli ich rodzin. Pełnej realizacji programów ma służyć również współpraca z gminą Wyszków – mieszkańcy gminy Zabrodzie mogą bezpłatnie korzystać z pomocy specjalistów (psycholodzy, prawnicy, terapeuci) pracujących w Punkcie Profilaktyki i Promocji Zdrowia w Wyszkowie.
– Co roku podpisujemy takie porozumienie. To się nam sprawdza ze względu na to, że gmina Zabrodzie nie posiada aż tak dużych środków na profilaktykę, by zatrudniać we własnym zakresie specjalistów, natomiast kwota 4 713 złotych, jaką płacimy na rok nie wydaje się być wygórowana – mówi kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Irena Dziarska. – Ludzie z naszego terenu mogą anonimowo skorzystać z tej pomocy, jest dostępna również w godzinach wieczornych. Działania profilaktyczne kierowane są natomiast w stronę dzieci i młodzieży.
– Uzależnienia, zarówno alkoholowe, jak i narkomania są straszliwe. Musimy dbać o to, żeby przyszłość naszego narodu, którą są nasze dzieci była zdrowa i od nich wolna – uważa I. Dziarska. – Zdaję sobie sprawę, że to nie jest możliwe, ale zadaniem rodziców, oświaty, czy państwa jest mówienie o tych zagrożeniach. Bardzo trudno jest wyjść z uzależnienia narkotycznego – o tym wiedzą ci, którzy się borykają z tym problemem. Dlatego apeluję – bądźmy czujni, zwłaszcza jeśli chodzi o narkotyki, które pojawiają się na rynku w postaci zupełnie niewinnych produktów, a które uzależniają naszą młodzież.
W 2015 r., w ramach przyjętych programów Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zamierza kontynuować współpracę z Poradnią Leczenia Uzależnień w Wyszkowie, motywować do terapii, dofinansować zajęcia terapeutyczne odbywające się w ramach obozów organizowanych przez kluby abstynenckie i grupy wsparcia. W dalszym ciągu na terenie szkół i innych placówek oświatowych będą prowadzone programy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl