Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Na chwałę Narodzonego

(Zam: 28.01.2015 r., godz. 11.27)

Publiczna Szkoła Podstawowa w Jackowie Górnym, Publiczna Szkoła Podstawowa w Popowie Kościelnym i Zespół Szkół w Somiance – to placówki, w których uczą się zwycięzcy XVI Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Uroczystość tradycyjnie odbywa się w szkole w Jackowie Górnym w drugą niedzielę stycznia.

W konkursie wzięło udział 41 wykonawców, w tym 9 zespołów i 4 solistki, podzielonych na trzy kategorie wiekowe: A – kl. 0-III, B – kl. IV-VI i C – gimnazjum.
Najpierw publiczność wysłuchała najmłodszych wykonawców. Jako pierwsza wystąpiła żeńska reprezentacja Zespołu Szkół w Somiance: Nikola Gromoł, Alicja Ostatek, Julia Bajorek, Maja Rucińska, Kinga Kordowska, która zaśpiewała „Dzisiaj w Betlejem”. W utworze „Sianko na stół” zaprezentowały się: Klaudia Zawadzka, Aleksandra Bartczak i Michalina Wasilewska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kręgach. Zespół Szkół w Woli Mystkowskiej wystawił zespół utalentowanych uczennic – Daria Krawczyk, Kinga Biernacka, Małgorzata Karasiewicz i Julia Podgórna zaśpiewały „Świeć gwiazdeczko” z repertuaru dziecięcego zespołu „Arka Noego”. Barbara Kulikowska akompaniowała reprezentacji Publicznej Szkoły Podstawowej w Popowie Kościelnym. Dziewczęta – Wiktoria Czubryt, Zuzanna Chrzanowska, Zofia Gajewska, Wiktoria Jurkiewicz wystąpiły z piękną kolędą „Przyjdź do mnie mały Jezusiku”. „Bosy pastuszek” to utwór, który do przeglądu wybrały uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej w Ulasku – Magdalena Król, Małgorzata Mielczarczyk, Roksana Łyczkowska i Olga Szabłowska. Publiczną Szkołę Podstawową w Jackowie Górnym reprezentowali natomiast Dominika Studzińska, Izabela Materska, Anna Skura, Jan Kalinowski i Krystian Pawłowski. Przy akompaniamencie dyrektor szkoły Aleksandry Kalinowskiej dzieci zaśpiewały „Dnia jednego o północy”.
Dwa zespoły i trzech solistów wystąpiło w kategorii dzieci starszych. Inga Pawłowska z PSP w Jackowie Górnym zaśpiewała „Żeńże wołki, żeń”, Barbara Kulikowska z PSP w Popowie Kościelnym – „Zaśnij Dziecino”, a Joanna Przybysz z ZS w Somiance – „Gdy śliczna Panna”. „Kolędujmy Maleńkiemu” wybrali uczniowie z ZS w Woli Mystkowskiej – Jakub Kamiński, Hubert Sobolewski, Magda Chmiel, Sandra Sitek, Angelika Krawczyk, a „Gdy się rodziłeś Panie” dzieci z PSP w Kręgach – Maja Gołdys, Małgorzata Szurawska, Gabriela Szabłowska i Julia Kmoch.
W kategorii gimnazjów kunszt wokalny pokazały Olga Kaczmarczyk, Angelika Wawryła i Paulina Kluczek z ZS w Woli Mystkowskiej, które przy akompaniamencie Krzysztofa Ślubowskiego zaśpiewały „Sianko na stół”.
Jury w składzie: Celina Żmijewska, Marzena Kuchta (dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance) i Andrzej Niemierowicz (artysta opery Kameralnej w Łodzi) zdecydowało, że pierwsze miejsce w tej kategorii należy się Klaudii Wojtkowskiej z Zespołu Szkół w Somiance, która brawurowo wykonała utwór „Cisza”. W najmłodszej grupie wykonawców zwyciężyły dzieci ze szkoły w Jackowie Górnym a w kategorii klas IV-VI reprezentantka PSP w Popowie Kościelnym.
– Oczywiście ta uroczystość nie odbyłaby się bez dzieciaków, które pięknie nam dzisiaj zaśpiewały, ale nie odbyłaby się też bez pedagogów, którzy przygotowali uczniów do występów – powiedział wójt Somianki Andrzej Żołyński tuż przed wręczeniem dyplomów gratulacyjnych nauczycielom, którzy poświęcili czas na przygotowanie uczniów.
Podziękowania odebrały: Marzena Jędrzejczak (ZS w Somiance), Marta Wasilewska (PSP w Kręgach), Agnieszka Turek (ZS w Woli Mystkowskiej), Ewa Gajewska (PSP w Popowie Kościelnym), Iwona Minasiewicz i Katarzyna Stankiewicz (PSP w Ulasku), Aleksandra Kalinowska (PSP w Jackowie Górnym), Celina Lewandowska (ZS w Woli Mystkowskiej), Elżbieta Końska (PSP w Kręgach), Elżbieta Szczuka (ZS w Somiance), Agnieszka Ślubowska (ZS w Woli Mystkowskiej) i Grażyna Cholewińska (ZS w Somiance). A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl