Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 września 2021 r., imieniny Franciszka, Justyny

Gmina Wyszków będzie na Facebooku

(Zam: 28.01.2015 r., godz. 11.21)

Samorząd zdecyduje się jednak na założenie profilu na Facebooku, za pomocą którego będzie m.in. promować organizowane przez siebie imprezy.

Kiedy w listopadzie ubiegłego roku jeden z mieszkańców Krzysztof Skaryszewski napisał do Urzędu Miejskiego maila z wnioskiem o założenie strony (tzw. fanpage) Urzędu na Facebooku, otrzymał odpowiedź odmowną. Znalazła się w niej argumentacja, że gmina stosuje inne metody informowania (między innymi strona internetowa, system SMS, ogłoszenia w prasie lokalnej, ekrany umieszczone w miejscach publicznych, plakaty), a Facebook daje możliwość „dowolnego i anonimowego wpisywania niesprawdzonych informacji”, „Byłby to element bardzo trudny i czasochłonny, wymagający aktywności i czujności pracownika, bądź pracowników urzędu praktycznie 24 h na dobę”.
– Gminny Facebook powstanie, widzimy potrzebę lepszej komunikacji, promocji imprez gminy – poinformowała w ubiegłym tygodniu podczas konferencji prasowej zastępca burmistrza Aneta Kowalewska.
Jak mówi, na Facebooku z założenia nie będą dublowane informacje, które pojawiają się na gminnej stronie internetowej (www.wyszkow.pl).
Profil ma zostać uruchomiony z początkiem lutego. Inspiracją do takiej decyzji władz są m.in. wyniki ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej, która wskazuje związek między lepszym poinformowaniem mieszkańców a ich aktywnością i chęcią angażowania się w życie lokalne.
Aneta Kowalewska chce też lepiej wypromować wśród mieszkańców system powiadamiania SMS-owego, za pomocą którego każdy zainteresowany bezpłatnie może otrzymywać informacje dotyczące sytuacji niebezpiecznych takich np. jak powodzie, ale i te związane z imprezami, spotkaniami i innymi wydarzeniami w gminie. Według A. Kowalewskiej, do tej pory więcej osób zarejestrowało się do kanału dotyczącego zagrożeń.
– Rozważamy też zastosowanie newslettera – podkreśla. – Chcielibyśmy wykorzystać wszelkie możliwe sposoby informowania mieszkańców, które względnie niewiele by nas kosztowały – dodaje.
Przypominamy, że aby zarejestrować się do systemu SMS-owego trzeba wysłać jednorazowo SMS o treści INFORMACJEWYSZKOW na numer
664 07 91 91 (możliwości otrzymywania powiadomień na temat wydarzeń kulturalnych i sportowych, bezpłatnych badań lekarskich i in.) oraz (lub) ZAGROZENIAWYSZKOW na numer 664 07 91 91 (informacje o zagrożeniach, awariach, sytuacjach kryzysowych). Koszt wysłania wiadomości rejestrującej będzie zgodny z cennikiem operatora telefonii komórkowej, z którego usług korzystamy.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl