Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Krispol lepszy od Campera w meczu na szczycie

(Zam: 28.01.2015 r., godz. 11.13)

Drugi mecz z rzędu przegrali we własnej hali siatkarze Campera Wyszków. Podopieczni trenera Jana Sucha ulegli 2:3 w szlagierze kolejki Krispolowi Września.

Spotkanie 18. kolejki rozgrywek Krispol I Ligi zostało rozegrane w sobotę 17 stycznia w hali WOSiR w Wyszkowie. Liderujący w tabeli Camper, podejmował trzeci zespół ligi, Krispol Września. Poprzednie spotkanie obu drużyn miało miejsce w rozgrywkach Pucharu Polski, kiedy to lepszy w hali we Wrześni okazał się zespół gospodarzy. Niestety, wyszkowianie nie zdołali „wyrównać rachunków” za tamto spotkanie, aczkolwiek emocji nie zabrakło.
Starcie z Krispolem gospodarze rozpoczęli w składzie: Bartosz Zrajkowski, Jakub Peszko, Tomasz Rutecki, Jakub Kowalczyk, Maciej Główczyński, Łukasz Kaczorowski, Damian Sobczak (libero). Początek premierowej odsłony należał do Campera. Przy mocnych zagrywkach Bartosza Zrajkowskiego i Tomka Ruteckiego wyszkowianie wyszli na wysokie prowadzenie (6:1). Rywale szybko jednak podnieśli się z kolan. Chwilę po pierwszej przerwie technicznej było już 8:8. Na drugą wyszkowianie schodzili z kolei przegrywając 15:16. Rywale byli skuteczni w pierwszej akcji, wygrywali też kontry. W końcówce pierwszego seta goście „odjechali” Camperowi na kilka oczek i ostatecznie wygrali 25:20.
W drugim secie podrażnieni wyszkowianie niepodzielnie rządzili na parkiecie. Duża w tym zasługa Jakuba Peszki, który nie tylko skutecznie atakował, ale i raził rywali potężnymi zagrywkami. Dobra gra przyjmującego Campera poderwała do walki cały zespół, który ostatecznie zapisał drugi set na swoją korzyść, wygrywając 25:15.
W trzeciej partii wyszkowianie poszli za ciosem. Nadal z wysoką skutecznością grali przyjmujący, Peszko i wprowadzony już w poprzedniej odsłonie na parkiet Sebastian Wójcik. Dobrymi zagrywkami tym razem popisywał się również Rafał Faryna. Wyszkowianie poza samym początkiem seta, cały czas utrzymywali 2-,3-punktową przewagę. Ostatecznie niezagrożeni, wygrali odsłonę 25:20 i wyszli na prowadzenie w całym meczu.
Czwarty set mógł być ostatnim, niestety zawiedli w nim sami gospodarze. Popełniali wiele niewymuszonych błędów, rażąc w szczególności nieskutecznością w ataku. Rywale nie grali wybitnej siatkówki, jednak ich solidna postawa wystarczyła, by stale utrzymywać niewielką przewagę punktową (15:12, 20:18). W rezultacie Krispol wygrał czwartą odsłonę 25:22 i ostatecznie o wyniku meczu zadecydować miał tie break.
W decydującym secie Camper nie zdołał podnieść się z kolan. Od początku warunki na boisku narzucali goście. Przy zmianie stron Krispol prowadził 8:4. Po wznowieniu przez chwilę odważniej zagrali gospodarze, Kaczorowski skończył dwie kontry z rzędu i w oczach miejscowych kibiców zabłysła nadzieja na dobry wynik. Niestety, po chwili rywale odzyskali inicjatywę. Krispol wygrał ostatecznie 15:10, a tym samym 3:2 w całym meczu.
Camper Wyszków – Krispol Września 2:3 (20:25, 25:15, 25:20, 22:25, 10:15)
Camper: Bartosz Zrajkowski, Jakub Peszko, Tomasz Rutecki, Jakub Kowalczyk, Maciej Główczyński, Łukasz Kaczorowski, Damian Sobczak (libero), a także: Sebastian Wójcik, Rafał Faryna, Jacek Obrębski (libero).
W ostatnim tygodniu większość drużyn Krispol I Ligi rozgrywała również spotkania 17. kolejki. Planowany w jej ramach mecz Campera ze Stalą Nysa, został jednak przełożony na 7 lutego. Poniżej prezentujemy wyniki poszczególnych spotkań 17. kolejki:
AGH AZS Kraków – SMS PZPS Spała 2:3
CARO Rzeczyca – Kęczanin Kęty 1:3
Avia Świdnik – Warta Zawiercie 1:3
Pekpol Ostrołęka – Victoria Wałbrzych 1:3
Krispol Września – Espadon Szczecin 1:3
Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce 3:0
Mimo zaległego spotkania, Camper nadal lideruje w tabeli. Obecnie wyszkowska drużyna ma cztery oczka przewagi nad Victorią Wałbrzych i sześć nad Krispolem Września. W najbliższym tygodniu wyszkowianie udadzą się na wyjazdowe spotkanie do Ostrołęki, gdzie w sobotę 24 stycznia będą podejmowani przez miejscowy Pekpol.
Wyniki poszczególnych spotkań 18. kolejki:
SMS PZPS Spała – Ślepsk Suwałki 3:2
KPS Siedlce – Stal Nysa 3:2
Espadon Szczecin – Pekpol Ostrołęka 2:3
Victoria Wałbrzych – Avia Świdnik 3:0
Warta Zawiercie – CARO Rzeczyca 3:0
Kęczanin Kęty – AGH AZS Kraków 3:1.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl