Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 listopada 2020 r., imieniny Flory, Jana

Zamiast natrysków – dywanik

(Zam: 14.01.2015 r., godz. 17.09)

Powiat wyszkowski rezygnuje z naprawy dróg metodą powierzchniowego utrwalenia. W zamian zamierza kłaść tzw. dywanik asfaltowy.
– Nie można powiedzieć, że ta metoda się nie sprawdza, ale wymaga wielu różnych sprzyjających czynników, które spowodują, że jest skuteczna – między innymi temperatura, woda, odpowiedni czas wykonania, struktura asfaltu – wicestarosta Adam Mróz.

– Te asfalty, które są na drogach powiatowych i gminnych, były budowane w różnym czasie, z różnej struktury i gęstości. Część tych natrysków się przyjęła i wygląda dobrze, a część leży na poboczu. To są wyrzucone pieniądze. Ponieważ nie zawsze natryski wychodzą dobrze, proponujemy remonty cząstkowe, miejscowe z frezowaniem nawierzchni i położeniem łaty.
Zdaniem wicestarosty, to będzie gwarantowało stabilność konstrukcji i przeciwdziałało degradacji, nie jest jednak w stanie odpowiedzieć, czy planowana metoda okaże się korzystna z ekonomicznego punktu widzenia.
A.B.

Komentarze

Dodane przez Wałek?, w dniu 14.01.2015 r., godz. 17.44
To mamy nowego eksperta. Wcześniej był to Bocian, teraz Mróz.
Dodane przez spec, w dniu 15.01.2015 r., godz. 13.12
Brawo Panie Adamie. Natryski boćka to rozpacz chociaż sporo taniej. Niestety natryski stosuje się do powierzchniowego zamknięcia nawierzchni a nie jako remont rozpadającej się drogi.
Dodane przez szem, w dniu 16.01.2015 r., godz. 14.35
Prowadzenie robót remontowych, bez odpowiednich projektów i obliczeń mija się z celem i jest ewidentnym marnowaniem funduszy publicznych. Jeżeli Starosta będzie okreslał zakres i rodzaj remontu, nie konsultując tego z fachowcami, zmarnotrawi nasze pieniądze i swój czas. Dlatego polecam najpierw wykonanie projektu naprawy, potem realizację, gdyż są już na świecie inne lepsze metody, niż proponowane przez W-ce Starostę Mroza 3 cm + wyrównanie.
Mróz - ekspert od wszystkiego (ale dokładnie od czego?)
Dodane przez ola, w dniu 19.01.2015 r., godz. 21.43
Kolejny autorytet sięgnął bruku?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl