Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2020 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza

Informacja turystyczna dla całego powiatu?

(Zam: 14.01.2015 r., godz. 17.05)

Wyszkowski Punkt Informacji Turystycznej mógłby się zajmować promocją nie tylko gminy Wyszków, ale i pozostałych samorządów naszego powiatu. Urząd Miejski skierował już propozycję współpracy do wójtów. Do tej pory PIT służył promocji gminy Wyszków i wszelkie ukazujące się wydawnictwa Urzędu Miejskiego dotyczyły tylko tego wąskiego z punktu widzenia turysty obszaru.

Teraz Urząd Miejski liczy, że w zamian za przekazywane przez wójtów pieniądze z porozumień, PIT będzie mógł informować o tym, co ciekawego można zobaczyć w gminach Zabrodzie, Brańszczyk, Somianka, Długosiodło, Rząśnik. Współpraca ma się odbywać na wzór tej w ramach Gminnego Punktu Promocji Zdrowia (mieszczącego się w miejskiej bibliotece) – gminy dają wyszkowskiemu samorządowi pieniądze, w zamian za to mieszkańcy gmin wiejskich mogą korzystać w punkcie z porad specjalistów w przypadkach uzależnień, przemocy w rodzinie i innych.
– Dla turystów nie mają znaczenia granice administracyjne, dlatego zaproponowaliśmy wójtom tę współpracę – mówi zastępca burmistrza Aneta Kowalewska.
Za pieniądze od gmin mogłyby powstawać np. nowe wydawnictwa poświecone atrakcjom turystycznym powiatu. Urząd Miejski chce, by w każdej gminie była wyznaczona osoba do kontaktu z pracownikiem PIT, który mógłby od niej uzyskiwać niezbędne informacje do swojej działalności.
Jak informuje Urząd Miejski „W ten sposób powstałaby kompleksowa oferta turystyczna ziemi wyszkowskiej, z uwzględnieniem odrębności i tożsamości kulturowej, krajobrazowej i obyczajowej tworzących gmin. To pozwoliłoby na uatrakcyjnienie i rozbudowę szlaków turystycznych, budowanie nowych produktów, jak choćby turystyczny szlak kulinarny, pszczelarski, folklorystyczny itp. PIT w takiej formule mógłby gromadzić i przekazywać turystom użyteczne informacje odnośnie bazy noclegowej, gastronomicznej, atrakcji turystycznych ze wszystkich gmin powiatu, koordynować terminy imprez, organizować wspólne przedsięwzięcia. Jedną z pierwszych inicjatyw mogłoby być wydanie wspólnego przewodnika dla turystów”.
Gmina Wyszków liczy, że koordynacja i przepływ informacji między gminami pozwoli uniknąć nakładania się terminów imprez organizowanych w powiecie.
J.P.

Komentarze

Dodane przez turysta, w dniu 15.01.2015 r., godz. 11.29
Po wcześniejszej kompromitacji PIT, Nowosielski i Kowalewska chcą ukryć niepowodzenia i brak pomysłów na rozwój turystyki i rekreacji wciągając sąsiednie gminy do projektu. Długosiodło czy Brańszczyk robią swoje a Wyszków chce się ogrzać w ich świetle. Kiedy burmistrzu powstanie przystań na Bugu? Kiedy kładka przy moście kołowym ? Coś to przycichło Niektórzy widzą jak punkty widokowe czy turystyczne są miejscem gdzie chłopaki popijają gorzałkę pozostawiając nieład. Mniej gadajcie a więcej róbcie bo nie widać efektów. Żeby tylko turystyka i rekreacja nie wyglądała jak program Przedsiębiorczy Wyszków bo to będzie kolejna wielka ściema.
Dodane przez Masraka, w dniu 15.01.2015 r., godz. 17.10
Ponad dwóch lat trzeba było, żeby dojść do tego odkrywczego wniosku?
Dodane przez Anonim, w dniu 15.01.2015 r., godz. 17.50
Do tej pory, wydział promocji zajmował się promocją Nowosielskiego w kontekście wyborów gminnych. Jak słyszę, że pani Aneta rozszerza ją do powiatu, to nic jak Nowosielskiego będzie lansować na starostę. Apetyt (koryto) rośnie w miarę jedzenia (siedzenia)

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl