Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 02 grudnia 2020 r., imieniny Aurelii, Balbiny

Z Dębinek do Wyszkowa, a działki na sprzedaż

(Zam: 14.01.2015 r., godz. 16.59)

Zarząd Powiatu konsekwentnie realizuje plan przeniesienia Placówki Szkolno-Wychowawczej z Dębinek do Wyszkowa. Wstępnie wyznaczył już działkę, na której szeregowe domy dla dzieci miałyby powstać. Jest to teren przy ulicy Dworcowej – tam, gdzie obecnie znajduje się parking przy Zespole Szkół nr 1.

Foto
Z Dębinek do Wyszkowa
fot. Agnieszka Buźniak

Zarząd równocześnie przymierza się do wydzielenia działek budowlanych w Dębinkach (dotyczy terenu nieobjętego ochroną konserwatora zabytków). Jeśli pomysł zaaprobuje Rada Powiatu, to jeszcze w tym roku działki zostałyby wystawione na sprzedaż, co pozwoliłoby na pozyskanie pieniędzy na budowę domów dla dzieci.
– Koszt jednego domu wybudowanego w Otwocku wyniósł 600 tysięcy wraz z wysokim standardem wyposażenia – tłumaczy Bogdan Pągowski. – W jednym budynku mieszka tam czternaścioro dzieci, a to w przyszłości będzie odpowiadało warunkom, jakie są przewidziane dla funkcjonowania takich domów.
Założeniem pomysłu jest stworzenie warunków jak najbardziej zbliżonych do domowych i zmierzających do usamodzielnienia wychowanków. Dzieci same piorą, gotują, sprzątają, robią zakupy – oczywiście pod okiem wychowawców (każdy z nich ma pod opieką dwoje dzieci).
A.B.

Komentarze

Dodane przez ola, w dniu 14.01.2015 r., godz. 17.07
I bardzo dobrze, zapytam tylko - ile czasu na realizację sobie zakładajcie?
Dodane przez Golem, w dniu 15.01.2015 r., godz. 11.44
Ważne żeby przed wyborami w 2016 r. móc przeciąć wstęgę na otwarcie.
działki
Dodane przez Marek, w dniu 15.01.2015 r., godz. 14.52
Ciekawe ile kasy za działki w gminie zabrodzie zostanie , a ile w kieszeni kombinatorów z powiatu ,bo morze im zabraknąć na ten dom dla dzieci
przeprowadzka
Dodane przez Przyjaciel, w dniu 15.01.2015 r., godz. 20.05
Dla dzieci to pewnie lepiej. Przez jakiś czas będą mieszkały w bardzo dobrych warunkach do czasu gdy nie zabraknie pieniędzy na remonty tych nowych budynków. Sprzedaż działek i wyprowadzenie pieniędzy z Gminy to zwyczajna grabież. Takiego Powiatu to w gminie Zabrodzie nie potrzebujemy. Czy dziś już wiadomo, kto zapłaci za infrastrukturę do tych działek? Trzeba będzie wybudować: kanalizację, wodę , doprowadzić energię, zrobić drogi asfaltowe, chodniki. Najpierw wyprowadzi się pieniądze a potem właściciele działek przyjdą po infrastrukturę do gminy. Nawet jeśli już jest możliwość podłączenia mediów do niektórych z tych działek, to za to już Gmina Zabrodzie zapłaciła a Powiat do tego nie dołożył. Dodatkowo nawet złotówki nie ma w budżecie Powiatu dla Gminy Zabrodzie w tym roku. Za to dziękujemy radnym powiatowym bo takie traktowanie Gminy przez Powiat z ich działalności wynika. Może zamiast stać jak obraz na występach trzeba wziąć się w końcu do roboty? Tylko, że trzeba by jeszcze wiedzieć co robić. To są grunty rolne a w tej sytuacji gmina nie powinna zgodzić się na zmianę przeznaczenia w planie zagospodarowania przestrzennego na działalność inną niż kulturalno-oświatową. Radni Gminni powinni to uchwalić. W żadnym wypadku nie można pozwolić na wyprowadzenie pieniędzy za te działki z Gminy Zabrodzie. Są potrzebne między innymi na remont pałacu, bo rozumiem, że pałac z parkiem i częścią pomiędzy pałacem i drogą główną zostaną wydzielone i niesprzedane. W sytuacji takiego działania Powiatu na szkodę Gminy Zabrodzie powinna ona rozważyć możliwość przyłączenia się do Powiatu Wołomińskiego. Wówczas Powiat Wyszkowski zostanie zlikwidowany i skończy się to rządzenie Powiatu przeciwko mieszkańcom Gminy Zabrodzie. po za tym uważam że Gmina Zabrodzie powinna rozpocząć starania o pozyskanie inwestora na tereny przy trasie. Podobno jakieś fabryki szukają lokalizacji między innymi w Wyszkowie. My jesteśmy bliżej Warszawy. Nie zostawajmy w tyle. Na koniec chciałbym zauważyć że Pani Ola, która zawsze zabiera głos w sprawie sprzedaży pałacu to prawdopodobnie jakaś bratnia dusza Pana Sobczaka z PIS, który tą sprzedaż od jakiegoś czasu proponuje.
Dodane przez ccc, w dniu 15.01.2015 r., godz. 21.17
Co za idiotyzm. Domy w tym miejscu? A co na to plan zagospodarowania? Czy już lepszej lokalizacji dla domów dziecka nie ma? Nie ma normalnych osiedli mieszkaniowych?
Dodane przez ..., w dniu 16.01.2015 r., godz. 16.26
Teraz się zabuduje boisko, a za chwilę targowicę. Nie widzicie, do czego to dąży? Sprzedać targowicę, stadion i park miejski pod zabudowę. Pytanie kto to kupi? Naprawdę nie wiecie??? Ja nie, wy też nie, za to właściciel burmistrza tak.
Interes
Dodane przez Zabrodzie, w dniu 17.01.2015 r., godz. 17.23
Nawet jak boisko i Targowica zostaną sprzedane i zabudowane to pieniądze za działki zostaną w Wyszkowie a same działki przedstawiają jakąś wartość. Jak widać i tak Wyszków czuje się z tym źle. Jak by się czuł gdyby wiedział, że po sprzedaży działek w Wyszkowie pieniądze zostaną wyprowadzone bezpośrednio do np. Długosiodła? Jak, wobec tego, mogą czuć się mieszkańcy Gminy Zabrodzie, gdzie Powiat chce sprzedać publiczne tereny a pieniądze jawnie i legalnie wyprowadzić gdzie indziej. Jednocześnie nie przewiduje się ani grosza na inwestycje w Gminie Zabrodzie z budżetu Powiatu na bieżący rok. Ile teraz ta ziemia tam w Dębinkach jest warta? Ile tych pieniędzy będzie i kiedy? To jakaś utopia. Dla mnie to jasne, że jeśli wcześniej sąsiedztwo nie zostanie gospodarczo ożywione to ziemia będzie rozdawana prawie za darmo. A jak się rozpocznie sprzedaż to ani się obejrzymy jak sam pałac z parkiem zostanie oddany. Będzie taniej bo tereny sąsiednie zostaną przecież rozdane wcześniej. W całości ziemię pałacową kupić trudniej bo jest jej za dużo. Dziękujemy za taką gospodarność i zapraszamy z tą inicjatywą na podwórko tych którzy to wymyślili. Niech rozdają u siebie. W Gminie Zabrodzie robi się inaczej, najpierw trzeba znaleźć zastosowanie i funkcję publiczną dla pałacu a potem postanowić co dalej. Wtedy będzie wiadomo ile terenu potrzeba. Znalezienie tej funkcji to robota Powiatu, bo za zarządzanie bierze cały czas pieniądze. W dalszym ciągu nie rozumiem jaki związek ma teren pałacu w Gminie Zabrodzie z Domem Dziecka w Wyszkowie. Równie dobrze w celu budowy Domu Dziecka można sprzedać część działki Starostwa Powiatowego w Wyszkowie. Jak widzę aktualny stan przyszłej siedziby ARiMR to nie rozumiem też dla czego komuś opłaci się przerobić coś takiego na biura a powiatowi nie opłaci się w tym samym celu odnowić i przystosować pałacu. Może ktoś potrafi to wyjaśnić?
Dodane przez ola, w dniu 19.01.2015 r., godz. 21.42
Broń mnie Panie Boże od związków z szałajdą Sobczaka, Warpasa, Sobieskiego i im podobnym! Macie racje z tym Zabrodziem, nie spojrzałam na sprawę pod kątem interesów Waszej gminy. Sprzedać przecież najłatwiej, ale dla Was to jakby pozbyć się "rodowych sreber", a pieniądze z tego wyprowadzić "za granicę".
Dodane przez ola, w dniu 20.01.2015 r., godz. 18.38
do Przyjaciel - byłam i jestem za sprzedażą tzw. pałacu od kiedy zobaczyłam to "cudo" powiatu od środka - życzę aby się znalazł kupiec, i tu zacznie się problem... p.s. nie sympatyzuję z PiS ani z jego członkami, ani też nikogo nie obrażam ( do oli z 19.01.2015, godz. 21.42
Dodane przez ola, w dniu 21.01.2015 r., godz. 12.09
widziałam pałac od środka i musze powiedzieć, że wygląda impomująco. Szczególnie sala kominkowa. Później dowiedziałam się, że wnetrza przeszły poważny remont. ola z 18.38 chyba nie wie o czym pisze.
jak pamiętam
Dodane przez ale, w dniu 06.02.2015 r., godz. 17.44
Już jakiś czas temu jakieś 20 lat temu pamiętam wycietą sosnę limbę ...to zabronione...już wtedy zaczął się ten upadek i wszyscy zaczęli rządy swoje wprowadzać...nie było prawdziwego gospodarza tego zabytku...a można by muzeum i park już teraz zniszony przeistoczyć w bagatela miejszcze sławne i historyczne...

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl