Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Okiem rzuciłam

(Zam: 14.01.2015 r., godz. 16.55)

Na początku roku najwięcej emocji wywołała sprawa kontraktów, których nie podpisały przychodnie POZ. Problem z dostępem do lekarzy miała również większość mieszkańców naszego powiatu. Spór minister-lekarze zakończył się szybko. Przychodnie mamy już otwarte i ponownie możemy rozpocząć stanie w ogonku do lekarza. To, co tydzień temu było tematem numer jeden w naszych lokalnych gazetach, jest więc już nieaktualne.

W „Głosie Wyszkowa” ukazała się II część „Podsumowania 2014 roku”. Gazeta minus wystawiła ubiegłorocznym wyborom samorządowym. Nie, właściwie nie wybory dostały minus. Minus dostali kandydaci na radnych oraz na burmistrza Wyszkowa. Gazeta stwierdziła (jak to podkreśla – subiektywnie), że zabrakło tzw. świeżej krwi, czyli kandydaci byli opatrzeni, źle prowadzili kampanię wyborczą, zaś większość z nich nie znała problemów mieszkańców naszego miasta (niestety, gazeta nie podała, który z kandydatów znał problemy mieszkańców, a tym samym był w mniejszości). Wyszkowianie nie mieli w czym wybierać, więc wybrali to co stare, sprawdzone i znajome. Moim zdaniem, tak naprawdę gazeta wystawiła minus mieszkańcom Wyszkowa. Wybraliśmy starych, zasiedziałych radnych i starego burmistrza bez pomysłów na rządzenie i bez wizji na rozwój miasta.
„Głos Wyszkowa” subiektywnie stwierdził, że plusem dla miasta jest to, że doczekaliśmy się radnej w sejmiku województwa mazowieckiego. Możemy pochwalić się już posłem i europosłem, teraz na dokładkę możemy chwalić się radną w sejmiku. Mam wrażenie, że możemy się tylko pochwalić tym, że mamy posła i europosła. Niestety, nie jest to powód do radości i dumy, gdyż nie widzę żadnych korzyści dla naszego powiatu, które by płynęły z faktu „posiadania” europosła i posła.

***

W „Wyszkowiaku” ukazały się dwa artykuły „Diety w górę” oraz „A może ograniczyć diety?”. Oba artykuły dotyczą jednej sprawy – diet dla radnych miejskich. Z pierwszego artykułu dowiedziałam się, że diety miejskich radnych wzrosły. Z drugiego zaś dowiedziałam się, że radny pan Adam Szczerba wystąpił z wnioskiem o przeznaczenie puli pieniędzy pochodzących z części diet na cele charytatywne. Podwyższenie diet spotkało się z akceptacją radnych, zaś propozycja pana Adama nie została rozpatrzona. Radni postanowili, że zajmą się tematem w… bliżej nieokreślonym terminie. Można więc przypuszczać, że radni nie znajdą sposobu (a może raczej chęci?), by rozstać się z częścią swoich diet.

***

Czyżby burmistrz bojkotował w dalszym ciągu „Wyszkowiaka”? Do tej pory nieśmiało i naiwnie myślałam, że być może to przypadek, że w „Wyszkowiaku” zabrakło świątecznych życzeń od burmistrza, kilku zaproszeń na imprezki organizowane przez Urząd Miejski czy ogłoszeń o przetargach. Teraz jestem pewna, że burmistrz gazety nie lubi. Tym razem stali czytelnicy „Wyszkowiaka” nie zostali poinformowani o tym, że do 23 stycznia 2015 r. do Urzędu Miejskiego można składać wnioski o dofinansowanie usuwania wyrobów zawierających azbest. Zastanawiam się, kto i w jaki sposób wybiera gazetę, która ma publikować informacje ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców Wyszkowa? Czy przy wyborze któregoś z lokalnych tytułów osoba ta kieruje się ceną, sympatią czy też polityczną poprawnością gazety? Jak długo burmistrz i jego świta będą bojkotować redakcję „Wyszkowiaka”?

***

Zapewne wszyscy zauważyli, iż w „Wyszkowiaku” pojawił się nowy felietonista. Po namowach pani redaktor naczelnej pan Marek Siekierski jakiś czas zastanawiał się, czy skorzystać z propozycji pisania tekścików do gazetki. Mam nadzieję, że będzie to wspaniała okazja, by dowiedzieć się, jak postrzega sprawy lokalne. Mam nadzieję, że to co będzie pisał, będzie jego i tylko jego spojrzeniem na otaczającą nas rzeczywistość. Panu Markowi życzę miłego pisania.
Judyta
Judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

Burmistrz bojkotuje "Wyszkowiaka"
Dodane przez ola, w dniu 14.01.2015 r., godz. 17.12
Może burmistrz idąc tą drogą, zaprzestanie pobierać od czytelników miejkich podatków? Chętnie bym na taki "bojkot" przystała.
Dodane przez ela, w dniu 14.01.2015 r., godz. 20.45
Świadomość mieszkańców wzrasta z każdym rokiem. Nie można w tak mało wybredny sposób ich lekceważyć. Burmistrz niczym mnie już nie zaskoczy, ale warto przyjrzeć się nowej pani wiceburmistrz. Co z tą jej zapowiadaną "nową jakością"?
Dodane przez cynizm i kasa, w dniu 14.01.2015 r., godz. 23.55
Kilka wiadomości ciekawych przeczytałem w nowym wydaniu. Tak stara się burmistrz i jego podstarzała świta, tak podwyższa nam standardy życia a tu ludzie uciekają z Wyszkowa. Niby 23 osoby ale jak teraz powiedzieć, że miasto się rozwija. W gazetach w czasie wyborów było ile nam burmistrz i inne komitety wybudują obiektów sportowych. Teraz patrze do gazety a tam kilka linijek. Nic o nowym centrum sportowym przy Pułtuskiej, nic o nowej hali sportowej przy Matejki, nic o żadnych nowych boiskach na stadionie. Panie Andrzejewski jest pan przy uchu burmistrza a tu żadnego nowego boiska treningowego, tyle dzieciaków do wytrenowania, tak pan zawodził na spotkaniu u burmistrza. A halę na Polonezie mają podnosić, o pół wysokości obecnej.Zostawcie tą halę szkole, trenują dzieciaki siatkówkę. Camper jak chce do Warszawy to niech idzie. Nie ma co dziwić się redaktorce Głosu, tak się starała obrzydzić opozycyjnych kandydatów, wstawiała najgorsze zdjęcia i ośmieszające teksty a tu główną nagrodę i splendor dostała Kowalewska, a nasza bohaterka uścisk dłoni.Nie chcę życzeń od cynicznego platformersa, patrzę jak Kopacz i jej PO-PSLowska banda chcą załatwić górników, to tak się zastanawiam jakich czasów doczekaliśmy.
Dodane przez Chytra Rolka, w dniu 15.01.2015 r., godz. 08.39
Pani Koseska swoje wydarła! Co to znaczy co jest warte? Domyślcie się. Burmistrz każdego usłużnego odpowiednio doceni.
Dodane przez biznes, w dniu 15.01.2015 r., godz. 10.57
My śpimy a Sejm obraduje i koalicja PO- PSL niszczy polskie górnictwo. Niedawno walczyła z lekarzami, wcześniej udupiła nauczycieli. Zniszczą całą Polskę, wszystko co ma polską myśl i będziemy tylko tanimi pracownikami zachodnich koncernów. Już Quad/Winkowski chce gdzie będzie miał lepiej, na wschodnią Polskę gdzie są większe pieniądze z UE i mogą dostać większe ulgi. Dlaczego Białystok, Lublin a nie Kraków czy Łódź? Polska wschodnia dostaje dodatkowe pieniądze a możliwości bogatego województwa mazowieckiego kończą się. Wyszków ma tyle firm transportowych, Lidl i Jeronimo maja swoje centra logistyczne a amerykański Quad zmienia swoje plany. Ale jak widzi niekompetencje wyszkowskiej władzy to ucieka.
Dodane przez Jan, w dniu 15.01.2015 r., godz. 11.32
Pamiętajmy o zapleczu PO w Wyszkowie, to ta partia jest głownym motorniczym w niszczeniu Polski.
Dodane przez Adam Kępka, w dniu 15.01.2015 r., godz. 13.39
Tygodnik "Głos Wyszkowa" krytykuje prowadzenie kampanii wyborczej, natomiast jako media lokalne, tygodnik nie wykazywał się zainteresowaniem konferencjami organizowanymi m.in. przez mój komitet. Z organizowanych dziewięciu spotkań z mediami uczestniczyli chyba tylko w trzech. Krytyka dotknęła kandydatów i ich braku znajomości problemów dotykających mieszkańców Wyszkowa. To prawda. Zabrakło jednak stwierdzenia, że tej wiedzy nie posiada burmistrz, który wygrał wybory. Natomiast pozytywem według tej gazety jest to, że mamy posła. Liberum separatum, ten człowiek pozytywem nie jest.
Dodane przez Płoteczka, w dniu 15.01.2015 r., godz. 20.06
Panie Adamie, obiektywność redaktor naczelnej niemieckiego Głosu Wyszkowa to farsa. Dlatego nie można nadawać jej opiniom jakiejkolwiek rangi.
Dodane przez Masraka, w dniu 16.01.2015 r., godz. 08.54
Czytelnicy nie zostali poinformowani... Nie tylko o tym...
Dodane przez knom, w dniu 16.01.2015 r., godz. 10.15
Burmistrz to buc, ale żeby wiceburmistrzowa już na samym początku zaczęła od takich foszków? Ciekawe czy dalej pracuje w gadzinówce u Kosewskiej?
Wielki Foch
Dodane przez S, w dniu 19.01.2015 r., godz. 15.39
"Zastanawiam się, kto i w jaki sposób wybiera gazetę, która ma publikować informacje ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców Wyszkowa?" Odpowiedź brzmi - WIELKI FOCH
Dodane przez Iza, w dniu 19.01.2015 r., godz. 17.14
A ja obstawiam królewnę kapciewnę
Dodane przez Sąsiad, w dniu 19.01.2015 r., godz. 19.44
Do ostatniego Pani Judyty. Ja obawiam się tak charakterystycznej dla PO politycznej poprawności. A więc pisania dobrze o problemach, z którymi nie radzi sobie ta partia. Zobaczymy.
Dodane przez Pitu, w dniu 20.01.2015 r., godz. 00.24
Jaki jest koszt tych ogłoszeń i czy warto się dla tych pieniędzy zeszmacić?
Lato z Radiem
Dodane przez Marko, w dniu 20.01.2015 r., godz. 10.49
Z lektury dzisiejszego Wyszkowiaka możemy się dowiedzieć, że urząd, który słowami pani Kowalewskiej zapowiedział oszczędności na polu miejskich imprez, jubileuszy itp., postanowił zaprosić do miasta imprezę "Lato z Radiem" tzw. "gotowca". Wydarzenie ma kosztować "niewiele więcej", od tych organizowanych przez urząd samodzielnie. To "niewiele więcej” skłania do pytania - czy impreza "Lato z Radiem" jest tak tania, czy nasze "własne" imprezy są tak drogie?
Dodane przez Iza, w dniu 20.01.2015 r., godz. 15.36
No właśnie :) A co z drugim zastępcom burmistrza, bo gdyby pani Aneta K. była tak skuteczna jak ja zareklamowano, to 3 stołek powinien być zbędny. Nie radzi sobie z urzędem? To nie stragan z petardami :)
Dodane przez Marko, w dniu 20.01.2015 r., godz. 19.27
Pani Aneto, piękny wpis :) Bardzo się cieszymy!
Demokracja po wyszkowsku, dwie strony medalu
Dodane przez M., w dniu 21.01.2015 r., godz. 10.58
Czyżby burmistrz bojkotował w dalszym ciągu „Wyszkowiaka”?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl