Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 09 lutego 2023 r., imieniny Apolonii, CyrylaWOŚP na zakręcie

(Zam: 07.01.2015 r., godz. 17.03)

W minionym roku mieliśmy do czynienia z wysypem krytycznych materiałów prasowych dotyczących Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Jerzego Owsiaka. Lawinę spowodował bloger Matka Kurka, który od dawna wykazywał, że Owsiak wyprowadza pieniądze z WOŚP. Jego wielopiętrowe analizy opierające się na ogólnie dostępnych danych były jednak dość trudne i hermetyczne. Pomimo tego więc, że dostępne dla każdego, kto potrafi korzystać z Internetu, miały one niewielkie oddziaływanie.

Mało kto bowiem chciał bowiem poświęcić kilka godzin czasu, żeby przekopać się przez gąszcz uzasadnień i dotrzeć do prawdy w tej sprawie.
Sytuacja jednak zasadniczo zmieniła się zasadniczo, kiedy Jerzy Owsiak pozwał blogera przed sąd twierdząc, że publikuje oszczerstwa na jego temat, domagając się jednocześnie wydania mu zakazu publikacji na temat WOŚP i… przegrał sprawę. Wówczas bowiem proste fakty dotarły do opinii publicznej. Istotą pozwu jest twierdzenie blogera, że z fundacji WOŚP wyprowadzono ok. 46 milionów zł, z czego ok. 30 przeszło w gotówce na inne konta, a ok. 16 ulokowane zostało w nieruchomościach. Opinia publiczna dowiedziała się, że istnieją dwie firmy o dziwnych nazwach Złoty Melon sp. z o.o. z jednoosobowym zarządem Jerzego Owsiaka i Mrówka Cała, należąca do jego żony. Obie stały się beneficjentami przepływów finansowych. Sąd nie dał się nabrać na cyrkowe numery pełnomocnika prawnego Owsiaka, który manifestacyjnie wniósł na salę sądową wiele pudeł, jak twierdził z dokumentami poświadczającymi racje jego klienta. Pan pełnomocnik bowiem nie zdecydował się zostawić ich sądowi. Był to więc blef. Być może pudła były puste albo wypchane gazetami – nie wiemy. Nie stały się jednak dowodem w sprawie. Sąd uznał na podstawie analizy wielu informacji, że twierdzenia blogera Matka Kurka oraz jego konkluzje dotyczące tajemnic finansowych Owsiaka są uzasadnione. Charakterystycznym jest, że jedna z firm (Mrówka Cała), funkcjonująca od ponad 20 lat w opisywanym przez blogera finansowym trójkącie w krótkim czasie po przegranym procesie przestała istnieć. Ale utworzona została wkrótce nowa firma o dziwnej nazwie Jasna Sprawa. Jakby dla potwierdzenia konkluzji sądu, że sprawa jest jasna, a bloger Matka Kurka, czyli pozwany przez Owsiaka Piotr Wielgucki ma rację, choć intencja pomysłodawcy nazwy była zapewne inna.
Bardzo ciekawym jest natomiast, jak ten przegrany proces Jerzego Owsiaka wpłynie na jego reputację w gronie ludzi od lat zaangażowanych w tak zwaną „orkiestrę”? „Orkiestra” bowiem to nowa, świecka tradycja traktowana przez wielu jako wydarzenie ważniejsze od samych świąt Bożego Narodzenia, które przecież wyrokiem michnikopodobnych mediów mają powoli znikać z ludzkiej świadomości i być zastąpione „wesołymi zakupami w zimowe wakacje”. Sam zaś Owsiak to współczesne świeckie bóstwo skutecznie podsuwane przez lewicowe media młodzieży jako uniwersalny autorytet. Faktem jest, że odpowiadając na pytania dziennikarzy po przegranym procesie ten „autorytet” wskoczył na stół. W mojej ocenie jest to taka sama próba ucieczki od rzeczywistości jak owo przyniesienie pudeł z pustymi kartonami jako dowód w sprawie. Jednak, jak wynika z wielu reakcji, ludzie zaangażowani w „orkiestrę” interpretują to zupełnie inaczej – jako przejaw wzburzenia z powodu oszczerstw. Natomiast na informację rozesłaną przez blogera do sztabów WOŚP o stawianych zarzutach i powodach przegrania procesu przez Owsiaka odpowiedzią było albo milczenie, albo wyzwiska, albo informacja typu „nie życzymy sobie więcej otrzymywać korespondencji od pana”.
Osobiście nie wspieram WOŚP już od trzeciego roku od powstania tej inicjatywy, czyli już od 20 lat. Dwa pierwsze razy obserwowałem ją z zainteresowaniem, życzliwością i przekazałem jakieś datki. Zorientowałem się jednak, o co tu chodzi już od dawna i pomimo psychologicznego nacisku ze strony biegających tego dnia po ulicy dzieciaków nie wspieram „orkiestry”. Nie oznacza to jednak, że jestem przeciwnikiem akcji charytatywnych. Wręcz przeciwnie. Jest jednak wiele innych możliwości wspierania słusznych inicjatyw. Mam taką nadzieję również, że ci, którzy z powodu ujawnionych faktów o finansach Jerzego Owsiaka przestaną angażować się w jego pomysły nie odstąpią z powodu rozczarowania od działalności charytatywnej. Jest ona bowiem bardzo potrzebna.
Marek Głowacki

Komentarze

Dodane przez A ja wspieram., w dniu 07.01.2015 r., godz. 17.47
A ja wspieram.
Dodane przez Cwaniaczek, w dniu 07.01.2015 r., godz. 18.40
Bo masz zamiast glowy " ZLOTY MELON"
Do "a ja wspieram"
Dodane przez Widz, w dniu 07.01.2015 r., godz. 19.24
To wesprzyj pana Jurka w POszukiwaniach słoika.
Dodane przez hucpa WOŚP, w dniu 07.01.2015 r., godz. 20.27
Dzisiaj o 21.30 w TV "Republika" ukaże się program Anity Gargas „Zadanie specjalne” z materiałem dotyczącym biznesów Owsiaka. Pani Gargas będzie zdawać pytania Piotrowi Wielguckiemu (Matka Kurka), który swoje tezy poprze wieloma dowodami w postaci kompromitujących Owsiaka dokumentów. Powtórka z programu pojawi się w sobotę o 10.30 i w dniu 23 Hucpy WOŚP (11 stycznia, niedziela) o godzinie 17.00.
Dodane przez Mrówka Cała., w dniu 07.01.2015 r., godz. 21.44
Nie robię z siebie wariata i jak przypinają mi serduszko to coś wrzucę.Może połowa trafi do potrzebujących. Co zrobić, że tylu złodziei i cwaniaków a robią z siebie autorytety jak Owsiak.
Dodane przez Więcej takich przestępców jak Owsiak!, w dniu 07.01.2015 r., godz. 22.24
To, że coś z WOŚPowej sakiewki wpada do Owsiaka, faktycznie było wiadomo od dawna. Mimo to wiele osób nadal wpisuje się w tą konkretną akcję charytatywną. Bo taka, mimo zarzutów, jest. Pomaga ludziom. Wielu ludziom. Większej ich liczbie niż prawdopodobnie jakakolwiek inna fundacja w Polsce. Bo jest znana, bo jest szalona, bo jest pozytywna. Stworzona z takim pomysłem i rozmachem, że niewielu potrafiłoby to zrobić. Owsiak zbiera dla potrzebujących więcej pieniędzy w jeden dzień niż inne fundacje przez cały okres istnienia. Ci, którzy coś wrzucają do puszki, nie biednieją. Ci, co wrzucać nie chcą, nie muszą. Szpitale dostają supersprzęt, a Owsiak (i rodzina) żyje jak w Madrycie. Dla mnie w tym układzie wszyscy wygrywają. Ok, wolałbym, żeby Owsiak był pustelnikiem i oddawał każdy grosz potrzebującym, ale życzę Polsce więcej takich złodziejów, którzy większą część łupu oddają chorym dzieciom, a tym, których okradają, dają masę dobrej zabawy, poczucie integracji i spełnienia.
Podwójna moralność
Dodane przez Cieć, w dniu 08.01.2015 r., godz. 00.50
Znana szalona pozytywna... Owsiakowi dowiadujemy sie, wpadło na boku może nawet 50 mln! Czy to nie przesada?
odpowiedź na wpis z 22.24
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.01.2015 r., godz. 07.32
Zdaje się, że nikt nie mówi w tej chwili o przestępstwie. Bloger pisał o wyprowadzaniu pieniędzy między spółkami i niegospodarności w odniesieniu do funduszy z publicznej zbiórki. Owsiak natomiast próbował "uciszyć" w majestacie prawa człowieka, który go krytykował. To bardzo nieładne działania. Nieco podobne metody, które od dawna stosuje inny lewicowy autorytet - Adam Michnik. To takie współczesne totalitarne zapędy świeckich "bóstw".
Dodane przez Takitam, w dniu 08.01.2015 r., godz. 08.19
Zniechęciłem się do Owsiaka kiedy okazało się, że stosuje filozofię kto nie jest z nami ten jest przeciwko nam. Ale z drugiej strony weź tu człowieku coś zrób jak nawet w Wyszkowie są autorytety potrafiące tak przenikliwie zrecenzować czyjąś działalność z punktu narratora wszechwiedzącego. Iluż mamy finansistów, prawników, polityków..... A tak naprawdę moim zdaniem za mało wiemy, żeby się może nie tyle mądrzyć, co ferować wyroki, tak łatwo, mocno krytycznie oceniać. Dostajemy taką papkę informacyjną, skrajnie różną, że można naprawdę skrzywdzić kogoś wyrywając coś z kontekstu. Np. wydawało mi się, że w przywołanym wyroku chodziło nie o to, że bloger miał rację w tym, co mówił, pisał, tylko o to, że może to robić bo mamy wolność słowa i każdy może swoja opinię wyrażać i nie ważne czy to prawda czy nie. A poza tym jak się śledzi biografię Matki Kurki to mimo wszystko wolałbym z Owsiakiem zgubić niż z Nim znaleźć...
Dodane przez K., w dniu 08.01.2015 r., godz. 08.21
Podobna próba "uciszenia", do tej z wyszkowską "szałajdą", na którą obraził się cały wyszkowski PiS z Sobczakiem i Warpasem na czele. Nie ładnie panowie "wolnościowi prawicowcy", nie ładnie
Dodane przez Iza, w dniu 08.01.2015 r., godz. 09.42
Bredzisz takitam. A jak wolisz biografię resortowego Owsiaka, to sam sobie wystawiasz świadectwo. Wolisz z Owsiakiem zgubić, może więc przyłączysz się zatem do poszukiwań zagubionego przez niego SŁOIKA. Chodzi w tym o grube miliony, jest się przecież czym dzielić, nieprawdaż?
Dodane przez Takitam, w dniu 08.01.2015 r., godz. 10.00
No właśnie... Dziękuję Izo za potwierdzenie tego, co napisałem... :)
Jasna Sprawa! Takitam :)
Dodane przez Widz, w dniu 08.01.2015 r., godz. 10.13
Kurka zarzucił konkretne złodziejstwo Owsiakowi, a ten oskarżył go o zniesławienie. Owsiak przegrał sprawę i przeklina dziś dzień, w którym zdecydowł się na sądową hucpę. Polecam video z rozprawy gdzie Kurka Wielgucki przez trzy godziny przesłuchuje prezesa. Wyborne!
Trochę to żenujące, co? Na początek:
Dodane przez TD, w dniu 08.01.2015 r., godz. 10.27
W ramach ciała zwanego Konwentem Fundatorów Lidia Niedźwiedzka-Owsiak i Jerzy Owsiak powołali spółkę "Złoty Melon". Na jedynego członka zarządu i prezesa zarządu spółki wybrali Jerzego Owsiaka. Jedyną przedstawicielką Fundacji WOŚP na zgromadzeniu wspólników Konwent Fundatorów głosami Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i Jerzego Owsiaka wybrał Lidię Niedźwiedzką-Owsiak. Następnie głosami Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak i Jerzego Owsiaka zdecydowano o wykupieniu za kwotę 1,5 miliona złotych wszystkich udziałów przez Fundację WOŚP w spółce "Złoty Melon". Sprzedaż udziałów spółki, jako prezes jej zarządu, zatwierdził Jerzy Owsiak. Innymi słowy Jerzy Owsiak będąc prezesem zarządu "Złoty Melon" Sp. z o. o. i prezesem zarządu Fundacji WOŚP był jednocześnie kupującym i sprzedającym udziały spółki "Złoty Melon".
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.01.2015 r., godz. 11.56
Nie słuchajcie tego co ci oszuści i krętacze piszą o Owsiaku, włączajcie się do WOŚP. Od wielu lat środowiska ultranarodowe, antypolskie, sekciarsko-kościelne usiłują zaszkodzić, ośmieszyć Owsiaka i całą WOŚP. I co roku im się to nie udaje, bo sami sobą NIC nie reprezentują (słownie ZERO).Może myślą, że przez swą głupotę i agresję staną się bardziej oryginalni, a przez to bardziej znani? Może i tak, ale tylko we własnym, ciasnym gronie.
Dodane przez Pytanie, w dniu 08.01.2015 r., godz. 12.41
Pytanie 1 Czy jeśli Owsiak pozwał Kurka i przegrał, to znaczy, że Kurek ma 100% racji? Pytanie 2 Czy jeśli Głowacki pozwał Wróbla i przegrał, to znaczy, że Wróbel ma 100% racji? W obu przypadkach - chyba nie, prawda?
Autorytet Ejchlej przemówił :)
Dodane przez knom, w dniu 08.01.2015 r., godz. 13.25
1) Nie mili Państwo. kto jak kto, ale Owsiaka przegranym nie można nazwać :) Przytulił lepka ręką prawie 50 mln zł z naszych datków? Mało, można oczywiście polemizować :) 2) Zacznijmy gloryfikować Oświęcim i doktora Mengele , cóż dziesiątki tysięcy ofiar jego eksperymentów. Medycyna poszła do przodu!
Dodane przez Pytanie, w dniu 08.01.2015 r., godz. 14.59
Wolę swoją analogię. Przy WOŚPie nikomu krzywda się nie dzieje.
Dodane przez ela, w dniu 08.01.2015 r., godz. 15.52
Jak okaże się prawdą, a wszystko na to wskazuje, ze Owsiak wyprowadził kupę pieniędzy, to nie będzie można powiedzieć, że nikomu nie dzieje się krzywda. Prawda? Jest coś na rzeczy, skoro zainteresowany likwiduje jedną dziwnej formy spółkę i na prędce kleci kolejną "Jasną Sprawę".
Kolejna porcja żenady!
Dodane przez TD, w dniu 08.01.2015 r., godz. 16.22
Jerzy Owsiak sam siebie zatrudnił na stanowisku dyrektora graficznego spółki "Złoty Melon" i sam sobie wypłacał wynagrodzenie (około 13 tysięcy złotych brutto/miesięcznie). Zapytany w Sądzie o ten stan rzeczy stwierdził, że nie pamięta, czy jest prezesem "Złotego Melona" i kto go zatrudnił na stanowisku dyrektora graficznego.
Dodane przez A, w dniu 08.01.2015 r., godz. 17.13
Owsiak popełnił błąd. Organizując akcję w niedzielę, w czasie cotygodniowej zbiórki zwanej potocznie "tacą" i zimą w czasie dorocznej zbiórki zwanej "kolędą".
Dodane przez Anonim, w dniu 08.01.2015 r., godz. 19.26
Emocjonalne wypowiedzi typu "nie słuchajcie tego co ci oszuści i krętacze piszą o Owsiaku" "więcej takich przestępców jak Owsiak !" nie wnoszą zbyt wiele do dyskusji. A przede wszystkim nie odpowiadają na istotne wątpliwości związane z finansami, niegospodarnością i butą Jerzego Owsiaka. Te wypowiedzi świadczą o tym, że niektórzy zwolennicy WOŚP traktują tę inicjatywę jak religię, a Owsiaka jak bóstwo, którego nie mozna krytykować. Dlaczego ? Bo to świętokradztwo. Rzeczywistość jest brutalna. Wygląda na to, że w tej charytatywnej inicjatywie jest niestety duuuuużo brudu. Wystarczy posłuchać audycji z TV Republika, albo trochę pogrzebać w internecie. Znajdzie się tam o wiele więcej niż w moim felietonie.
Mrówka Cała? Jasna Sprawa! :)
Dodane przez TD, w dniu 08.01.2015 r., godz. 19.37
Jerzy Owsiak jako prezes zarządu "Złotego Melona" sam ze sobą podpisywał umowy zlecenia i umowy o dzieło. Jerzy Owsiak jako prezes "Złotego Melona" i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak jako jedyny reprezentant WOŚP na zarządzie wspólników "Złotego Melona" podpisali umowy o dzieło i umowy zlecenia z Lidią Niedźwiedzką-Owsiak. Jerzy Owsiak jako prezes "Złotego Melona" i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak jako jedyny reprezentant WOŚP na zarządzie wspólników "Złotego Melona" zlecali usługi prywatnej firmie Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak "Mrówce Całej".
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.01.2015 r., godz. 19.48
Wpis z 19.26 jest mojego autorstwa. Wysłałem go jednak przez pomyłkę przed podpisaniem się. Ale dzięki temu wiem, że jak wpis jest podpisany Anonim to ktoś nie wypełnił rubryki "imię". MG
przedwczesne
Dodane przez ala, w dniu 08.01.2015 r., godz. 22.40
Pnu G warto napisać " Informacje o mojej śmierci są przdwczesne" . Podpis WOSP Nigdy ludzie tacy jak Pan nie zorgainzują czegoś na kształt WOSP
Złoty Melon - Mrówka Cała - WOŚP
Dodane przez TD, w dniu 09.01.2015 r., godz. 08.28
Jerzy Owsiak jako prezes zarządu WOŚP i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, jako członek zarządu oraz dyrektor medyczny WOŚP zlecali usługi prywatnej firmie „Mrówce Całej” świadczone na rzecz Fundacji WOŚP. Jerzy Owsiak jako prezes zarządu WOŚP podpisał umowę wynajmu lokalu dla WOŚP z dyrektorem medycznym i członkiem zarządu WOŚP oraz właścicielką firmy "Mrówka Cała" Lidią Niedźwiedzką-Owsiak Jerzy Owsiak jako prezes zarządu "Złotego Melona" podpisał umowę wynajmu lokalu dla "Złotego Melona" z jedynym reprezentantem WOŚP na zarządzie wspólników "Złotego Melona" oraz właścicielką firmy "Mrówka Cała" Lidią Niedźwiedzką-Owsiak.
Dodane przez TD, w dniu 09.01.2015 r., godz. 09.34
W trakcie procesu i między innymi po ujawnieniu wyżej wymienionych dokumentów Lidia Niedźwiedzka-Owsiak zawiesiła działalność "spalonej" firmy "Mrówka Cała". W tym samym czasie Jerzy Owsiak założył swoją firmę "Jasna Sprawa", a jej pełnomocnikiem została… tak, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Zakres działalności "Jasnej Sprawy" i "Mrówki Całej" jest tożsamy i głównie opiera się na szkoleniach edukacyjnych i medycznych, produkcji gadżetów reklamowych, produkcji filmowej oraz muzycznej. Ile z zleceń "Jasna Sprawa" pośrednio lub bezpośrednio otrzymała od WOŚP i "Złotego Melona" musiałby ustalać kolejny sąd, a najlepiej prokuratura, bo sąd Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak mają w poważaniu, ale tym najgłębszym – odmówili dostarczenia pełnej dokumentacji w ramach prawomocnego zarządzenia Sądu Rejonowego w Złotoryi. Oczywiście ludzie naiwnie pytają o "Jasną Sprawę" w Fundacji WOŚP, a ta w swoim stylu kłamie, że firma należąca do prezesa zarządu WOŚP i której pełnomocnikiem jest dyrektor medyczny WOŚP nie ma żadnych powiązań z WOŚP.
Dodane przez Zenek, w dniu 09.01.2015 r., godz. 10.18
Ależ prawdy się dowiedzieliśmy. TV Republika i internet to siedlisko prawdy (chyba objawionej i niepodważalnej) i informacji nie zmanipulowanej. Buhahaha. Wolny kraj to i głupoty wolno gadać. Panie Marku, skoro tak tropi Pan nieprawidłowości życia publicznego może wyjaśniłby Pan gdzie jest 65 mln jakie Pan Rydzyk zebrał na ratowanie Stoczni Gdańskiej w latach 90-tych?
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 09.01.2015 r., godz. 11.18
To nie jest tak, że prawica walczy z Owsiakiem bo krytycznie wypowiadają się różne strony. Nawet Tomek Lipiński, który wspierał WOŚP i nie brak kasy za koncerty, powiedział dość. Nie jest też tak, że jak popierasz prawicę to nie dajesz dzieciakom z puszkami. Jesteśmy tylko ludźmi. Natomiast Owsiak został z czasów Towarzystwa Przyjaciół Chińskich Ręczników i rodziny Kiepskich. Wali głupa a telewizja sobie z tego zrobiła niezłą imprezę. Zostawcie Ojca Dyrektora bo to całkiem inny poziom intelektualny.
Zenek Chołota zpułtuskiej
Dodane przez Pęcherz, w dniu 09.01.2015 r., godz. 12.04
Objawił nam się Ejchlej jako prorok Zenek! Barani Pęcherz, tropiciel Rydzyka wciela się teraz w obrońcę Owsiaka. Od lat ta sama zapijaczona retoryka. Ale jak wolny kraj to i Owsiak może mieć za obrońcę kogo chce. Mając tu takiego obrońcę powinien już dawno zrezygnować z Zagajewskiego!
Juz nie daam.
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 09.01.2015 r., godz. 13.27
Ja przestalem dawac na Orkiestre po tym jak Owsiak na Woodstok zaczal sprowadzac Walese, Komorowskiego I innych politykow okreslonej nacji. Abstrahujac od tego, ze powazni politycy nie powinni sie na tej blazenadzie pokazywac.
Dodane przez Anna, w dniu 09.01.2015 r., godz. 15.05
Nie daję pieniędzy na orkiestrę od 1995 roku, kiedy w Warszawie na dworcu banda gówniarzy z puszką na mnie napadła, że co z tego że mam już serduszko i dałam pieniądze wcześniej, mam wrzucić im bo jak można być takim podłym człowiekiem, żeby się nie dzielić. Nigdy więcej żaden żebrak z puszką nie dostanie ani pół grosza.
Dodane przez TD, w dniu 09.01.2015 r., godz. 17.41
Walka "HEJTERA" Jerzego Kali-Owsiaka z "hejterstwem" ma polegać na ukróceniu wolności słowa zanim z Polski zrobi się Paryż. Jerzy Kali-Owsiak narzekał, że Sąd w Złotoryi nie skazał Piotra Wielguckiego za pisanie o wyciąganiu kasy z fundacji WOŚP i spółki powiązanej "Złoty Melon" do prywatnej kieszeni i firm Owsiaków. Zapomniał przy tym dodać dlaczego Sąd Rejonowy w Złotoryi wydał taki wyrok, w związku z tym przypomnę fundamentalne zdanie z pisemnego uzasadnienia: "Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe". Dalej Jerzy Kali-Owsiak, który wytoczył kilka procesów internautom z art. 212 kk, a na rozprawę do Złotoryi przyjechał w koszulce "Nie mam focha" ubolewał, że został przezwany: "romskie macho" (ach ta polszczyzna pana prezesa), "król żebraków". Sąd uprzejmie odpowiedział Jerzemu Kali-Owsiakowi, że musi się nauczyć z tym żyć, bo jako osoba publiczna został podsumowany dozwolonymi ocenami w ramach wolności słowa.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.01.2015 r., godz. 17.46
To, co dzieje się ostatnio wokół Jerzego Owsiaka musi być bardzo przykre dla jego zwolenników. Niektórzy odrzucą wszelkie podejrzenia, inni podobnie jak jeden z forumowiczów uznają, że Owsiak i jego rodzina mają prawo z publicznych datków opływać w luksusy. Ale jest z pewnością grupa, która będzie miała dylemat - "angażować się, czy nie", ewentualnie "dać na orkiestrę, czy nie", "zezwolić swojemu dziecku na udział w tegorocznej zbiórce, czy nie". Sądzę, że to duża grupa bowiem zarzuty są poważne, a informacje łatwo dostępne. Naprawdę to ciekawe ilu ludzi przejrzy na oczy.
Hasło Dnia! Swięte Słowa!
Dodane przez Zen, w dniu 09.01.2015 r., godz. 17.59
To nie Owsiak zbiera dla dzieci, to dzieci zbierają na Owsiaka!
Dodane przez do przedmowcy, w dniu 09.01.2015 r., godz. 18.33
ty tylko ty/najlepszy najpotrzebniejszy .masz wybor
Dodane przez Katarzyna, w dniu 09.01.2015 r., godz. 23.07
Czy rzecz dotycząca najmłodszych, żerujaca na ich bezbronności nie może być w tym kraju wolna od owsiakowych prymitywnych przekrętów? Grosza nie dam!
Dodane przez Nocny Marek, w dniu 10.01.2015 r., godz. 02.13
Zawiść. Nienawiść. Insynuacje. Hejt. Szczucie na innych. To takie polskie. Poziom tej dyskusji jest żenujący nie tylko pod względem merytorycznym ale przede wszystkim intelektualnym.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.01.2015 r., godz. 03.09
Moi mili, ale skoro nie dajecie na WOŚP, nie dawaliście i dawać nie będziecie to bądźcie też konsekwentni - nie korzystajcie z urządzeń, które Owsiak zakupił przez te lata dla szpitali, przecież one wam śmierdzą ! Powyzdychajcie sobie w proteście, a co?
do wyszkowiaka z 9 stycznia 11.18
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 10.01.2015 r., godz. 06.15
Zgadzam się z tym, że nie jest to kwestia prawica-lewica. Przede wszystkim każdy te pojęcia inaczej definiuje. Po drugie znam uczciwych ludzi lewicy, którzy z pewnością ocenią właściwie odsłonięte w oststnim roku machinacje finansowe w trójkącie WOŚP, Złoty Melon, Mrówka Cała. Po trzecie wcale nie jest powiedziane, że ci co wypowiadają się krytycznie o Owsiaku to prawica. Np. nie wiem dlaczego dziennikarz Republiki wyrzucony przez owsiakowych goryli z konferencji prasowej za zadanie pytania o firmę Mrówka Cała miałby być dziennikarzem "prawicowym" ? Bo tak go zakwalifikowała michnikowszczyzna ? Swoją drogą mamy kolejne zdarzenie z serii "Polacy nic się nie stało".Dobrze, że owsiakowi goryle nie zatłukli go pałami.
Owsiak - postać wykreowana
Dodane przez MTSZKNP, w dniu 10.01.2015 r., godz. 09.59
Gdyby nie wsparcie "zielonych" z razwiedki, którzy miękko wylądowali przez willę Kiszczaka w Magdalence w III RP i teraz często służą rusom, prusom czy innym żydo-amerykanom, to o panu Owsiaku, o tym hohsztaplerze, byśmy nigdy nie usłyszeli. Z publicznych pieniędzy, które nasi zarządcy uważają za swoje, robią całą otoczkę (nie tylko medialną) owsiakowej farsy...
Cienkie te argumenty, bo tak czy siak sprzęt funduje społeczeństwo
Dodane przez Złoty Melon, w dniu 10.01.2015 r., godz. 10.29
Owsiak "zakupuje" sprzęt szpitalny, który w normalnym kraju powinien być zapewniony przez powołane do tego instytucje z pieniędzy podatników. Dzięki temu skorumpowane polskie władze mają określone milionowe oszczędności, które mogą bezczelnie ukraść wystawiając lewe faktury za "konsultantów", "doradców", "ekspertyzy", "granty dla znajomków" i tym podobne przewałki.
do Nocnego Marka
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 10.01.2015 r., godz. 10.30
Ma Pan na myśli wpisy Marka Eychlera ? Nie jest to bowiem jasne. Niezależnie od tego nie podzielam poglądu, że "szczucie na innych, hejt, insynuacje ... " itd. to polskie zjawisko. Jeżeli Pan rzeczowo się wypowie to rozwinę ten wątek.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.01.2015 r., godz. 12.44
Cóż, przede wszystkim wolę dawać na COŚ niż na Tacę. Poza tym popieram zarówno ideę zbiórki pieniędzy na zakup sprzętu dla ratowania życia jak i największą chyba w tej chwili na świecie imprezę kulturalną jaką jest Przystanek Woodstock. Byłem, widziałem, byłem mile zaskoczony.
Dodane przez Ja, w dniu 10.01.2015 r., godz. 14.35
Opuść to miejsce Ejchlej, pluć ci w oczy to powiesz, że deszcz pada Zenku! Nazywałeś czytelników komentatorów hołotą.
Eychler, adwokat diabła
Dodane przez Pies, w dniu 10.01.2015 r., godz. 14.49
Matka Kurka zapowiada dalsze prześwietlanie Owsiaka: Uzyskam dokumenty i przedstawię je wszystkim! Moim celem jest upublicznienie szczegółowych rozliczeń w trójkącie Fundacja WOŚP, powiązana z nią spółka "Złoty Melon" i prywatna firma Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak "Mrówka Cała". Po uprawomocnieniu wyroku będę zwracał się do wielu instytucji i organów wymiaru sprawiedliwości, aby uzyskać odpowiednie dokumenty i przedstawić je wszystkim podatnikom, sponsorom, krytykom i zwolennikom Fundacji WOŚP — zapowiada Piotr Wielgucki (Matka Kurka) w rozmowie z "Gazetą Finansową". Wielgucki przyznaje, że o fakcie prześwietlenia działalności Owsiaka i doprowadzenie jej do weryfikacji sądowej, zdecydowały dwa argumenty – liczby oraz wyjątkowy cynizm Jerzego Owsiaka i Fundacji WOŚP. Brutalne działania marketingowe, tworzenie parasola ochronnego dla niejasnych rozliczeń finansowych z ludzkich tragedii i cierpienia w powiązaniu z takimi kwotami jak: 7 milionów złotych wydanych na działalność propagandową i informacyjną, 4,6 milionów złotych kosztów administracyjnych i blisko 2,5 miliona złotych przeznaczone na wynagrodzenia dla 33 pracowników WOŚP, powinny przemówić do każdej wyobraźni — mówi Matka Kurka. Tajemnicą są fakty, które przez 23 lata były przez Jerzego Owsiaka i jego współpracowników skutecznie przykrywane emocjami wywoływanymi za pomocą socjotechnik i manipulacji psychologicznych — dodaje, podkreślając że dołoży wszelkich starań, by wszystkie fakty związane z finansowaniem WOŚP i przyklejonych do tej fundacji firm wyszły na jaw. Wielgucki wskazuje, że cała sytuacja jest dla Owsiaka absolutnie nowa. Dla niego tłumaczenie się z czegokolwiek to zupełna nowość, z którą kompletnie sobie nie radzi. Zawsze widzieliśmy Owsiaka w ofensywie, traktował swoich przeciwników bez litości i nie przebierał w słowach. Ze mną próbował tych samych metod, ale szybko się przekonał, że źle trafił. W tej chwili Jerzy Owsiak przyjął jedyną możliwą strategię, którą zresztą mu podpowiedziałem – to jest milczenie — mówi Wielgucki, przypominając że na początku procesu Owsiak obrzucał go inwektywami, ale gdy zrozumiał, że sprawa może mu zaszkodzić, udaje że jej nie było. Bloger przypomina też na czym polegają nieprawidłowości związane z finansowaniem działań Owsiaka i jego fundacji z 1 proc. podatku. Wskazuje, że szef WOŚĆ wprowadził w błąd darczyńców i to na kilku płaszczyznach. Wylicza tutaj choćby przetrzymywanie sum z 1 proc. podatków osób fizycznych na kontach Fundacji WOŚP. Dodaje, że pieniądze przekazywane przez darczyńców pracują na odsetki, które Owsiak przeznacza na zupełnie inne cele niż działalność charytatywna. Zdarzały się lata, w których Jerzy Owsiak wszystkie pieniądze z 1 proc. podatków wydawał na takie cele jak np. zakup nieruchomości – nowej siedziby WOŚP przy ul. Dominikańskiej 19 c. Sprawozdania finansowe przekazywane przez WOŚP do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pokazują wyraźnie, że podatnicy finansowali "Przystanek Woodstock" — dodaje Matka Kurka. Zaznacza, że nie potrafi precyzyjnie wskazać jaka kwota z 4 mln kosztów administracyjnych i 7 mln wydatków na reklamę pochodzi ze zbiórki, ale zaznacza że pytań bez odpowiedzi jest znacznie więcej. Właśnie dlatego wnioskował w sądzie o przedstawienie dokumentacji, która pokaże wszelkie przepływy finansowe fundacji. Z całą pewnością mogę jednak powiedzieć, że z tak zwanej puszki Owsiak wyjmuje i przelewa do "Złotego Melona" około dwóch milionów, aby pokryć koszty organizacji "finału WOŚP". Dotyczy to głównie koncertu organizowanego w Warszawie i fajerwerków odpalanych w trakcie imprezy — podkreśla, wskazując że pieniądze przeznaczane były na mocno rozbudowaną administrację. Organizacja zatrudnia 33 pracowników, dysponuje czterema nieruchomościami, flotą samochodów (w liczbie co najmniej 15) i pochłania blisko 4,6 miliona złotych rocznie. Natomiast jeśli chodzi o pieniądze ze zbiórki publicznej, to po odjęciu kosztów i aukcji "Allegro", które nigdy nie należały do celów zbiórki publicznej (to blisko 6 milionów złotych), Owsiak po półtora roku i odcięciu odsetek ze zgromadzonej sumy (2–3 miliony złotych) rzeczywiście kupuje sprzęt i finansuje programy medyczne. Trzeba tylko (i aż) dodać, że koszty imprez towarzyszących tzw. wielkiemu finałowi WOŚP finansowanych przez budżet centralny, jednostki samorządowe i organizacje pozarządowe są zbliżone, a właściwie przekraczają to, co zostało zebrane do puszek — mówi Wilegucki.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.01.2015 r., godz. 15.07
Wiem, że co roku przed WOŚP dostajecie biegunki, ale na miłość boską, aż tak? Źle już z wami rodacy-prostacy.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.01.2015 r., godz. 15.15
A propos hołoty, fakt, nazwałem kiedyś hołotę hołotą, tak jak nazywam złodzieji złodziejami, choć z normalnymi czytelnikami gazet niema to nic wspólnego.
Krzysztof Wyszkowski: WOŚP to relikt PRLu
Dodane przez TD, w dniu 10.01.2015 r., godz. 15.29
(...) Dlaczego III RP tak hołubi tę akcję? Jest wiele innych inicjatyw charytatywnych, ale tylko WOŚP może liczyć na tam mocny rozgłos... III RP jest kością z kości i krwią z krwi PRL-u. Ci sami ludzie są u sterów. Urban występujący w TVN jest swoistym symbolem tej ciągłości. Urban to kolega Michnika, a Michnik w Polsce jest rodzajem nadredaktora. Mamy ciągłość personalną. Te same są również metody urabiania jedności narodowej. Kampanie „owsiakowe” mają również swoje nieoficjalne cele. O czym Pan mówi? W podtekście chodzi również o to, by organizować opinię publiczną przeciwko PiSowi. Mamy szereg aktorów czy celebrytów włączających się w WOŚP. Oni często są wynajmowani do tego, by oświadczać, że Kaczyński jest groźny, nienormalny itd. Mamy taktykę typową dla psychologów społecznych z PRLu, którzy być może nadal doradzają w Kancelarii Prezydenta czy KPRM. Organizuje jedność psychomoralną pozornie za biednymi dziećmi, ale de facto buduje się nastrój, by bronić władzy. Rządzący sądzą, że Polska należy do nich, a przy pomocy usłużnych mogą zrobić wszystko. Rozmawiał Stanisław Żaryn
Dodane przez ola, w dniu 10.01.2015 r., godz. 16.20
Co się stało z Markiem Eychlerem kandydatem do rady? Mam wrażenie, że widziałam go na listach PO. Pan Mróz cofnął mu rekomendację?
Dodane przez Kasa, w dniu 10.01.2015 r., godz. 17.12
Może hejter komentator Ejchlej POprodukuje się POd felietonem kompana Siekierskiego, nic tam nie ma do POwiedzenia?
Nie dam na tacę, ojciec dyrektor, ciemnogród, kler. Eychler ciągle sączy antykościelny jad, kto go do tego oddelegował?
Dodane przez Złoty Melon, w dniu 10.01.2015 r., godz. 18.33
Owsiak nie mógłby działać jak działa gdyby nie idiotyzm mediów. Gdyby sprzedać czas antenowy i te pieniądze przeznaczyć na chore dzieci byłoby ich z pewnością więcej niż gdy utrzymują one ogromną żebraczą strukturę, a przy okazji finansują ekscesy przystanku Woodstock. Po prostu towarzysz Owsiak został oddelegowany na odcinek dobroczynności tak jak inni do walki z kościołem czy do kultury. Towarzysz Owsiak wykonuje swoje zadanie i tyle. Naiwni wspierają jego akcje. Cyniczni dzielą się w bramach zawartością puszek. Za pieniądze transferowane na prywatne konta Owsiak finansuje swoją rodzinę, remontuje pałać na Mazurach. Sprawa sądowa wyjaśniła wystarczająco wiele. Kto chce niech płaci. Jego sprawa. To nie jest sąd nad Owsiakiem lecz tekst o ludzkiej naiwności.
Dodane przez MEnda, w dniu 10.01.2015 r., godz. 19.20
Smiecia śmieciem nazwać i nie POlemizować ze śmieciem
Dodane przez Ja hejter, w dniu 10.01.2015 r., godz. 19.34
Jestem hejterem i potencjalnym dżihadystą mordujacym ludzi, bo uważam Owsiaka za aferzystę i przekręciarza. Za takiego mnie uznał Jerzy Owsiak wczoraj na swojej żałosnej konferencji prasowej (zanim jeszcze wyrzucił dziennikarza TV Republika). Widać Sąd w Złotoryi jest też jak Al-kaida bo uznał, że Owsiak się nie rozliczył z milionów zł. wpłaconych na WOŚP i dlatego można dziś Owsiaka bezkarnie nazywać aferzystą. Atak telewizyjny i paszkwil publiczny dokonany przez boskiego żółtego Jurka pod adresem osób domagających się uczciwości od człowieka, zajmującego się od lat organizacją Wielkiej Jałmużny ku Swojej Pomocy był emitowany na cały kraj przez TVN i wszystkie "cywilizowane" telewizje. Wprawdzie ich "redakcje" nie potrafią mu zadać elementarnych pytań i nie chcą sprawdzić elementarnych faktów, ale za to są strasznie oburzone na tych wszystkich ludzi o czarnych sercach (takich jak ja) mówiących o nieuczciwości ich pupila. Straszniej nawet oburzone niż na islamistów z Paryża, mordujących ludzi, do których nas przyrównał Owsiak, gdyż Ci śniadzi wyznawcy religii fundamentalnej miłości dają kilkudniowego Hot Newsa, a my po prostu psujemy im i Jurkowi wspólny interes.
Dodane przez Dzieci, w dniu 10.01.2015 r., godz. 19.57
Tutaj chyba każdy jest zbyt, ekhm, "doświadczony", żeby pamiętać, jak fajne było kwestowanie dla WOŚPu za dzieciaka. Każdy wolontariusz to lubił, nikogo nie przymuszano przecież. I to, że czasem w takiej bandzie znajdzie się jakiś chamek co nagabuje ludzi bez wychowania, to już inna sprawa. Wychowywał go rodzic, a nie Owsiak.
Do Pana Marka Eychlera
Dodane przez 24letni obserwator, w dniu 10.01.2015 r., godz. 22.03
Panie Eychlera w mojej opinii Pana komentarze wyglądają tak samo śmiesznie i "bezinteresownie" jak Pan Owsiak na czworaka szukający "zaginionego" słoika. To Pan zachowuję sie jak prostak, ciągle plując jadem niczym Niesiołoski na każdego, kto ma choć troche oleju w głowie i zaczyna myśleć inaczej niz mu każą mass media i mainstreamowe grupy polityczne. Ja się cieszę, ze naród Polski zaczyna mieć łeb ma karku i we wszystkim co "fajne" i "modne" dopatruje się drugiego dna. Takie nastały czasy, że Polak we własnym kraju musi się ciągle rozglądać, aby go ktoś nie wydymał ( tu przepraszam za określenie, nie mam w zamiarze obrażania nikogo ) Jednak taki obrót spraw jest zasługą obecnej sytuacji w Polsce. Ogrom ludzi bezrobotnych a prezydent daje 2 miliony na muzeum żydów, ludzie ledwo wiążą koniec z końcem a Prezydent uznaje, że jeszcze bedzie wypłacał odszkodowania żydom za straty majątków. Wymieniać dalej? A co ze 100milionami na "małe przedsiembiorstwa" na Ukrainie? Ile za te pieniadze można by kupić sprzętu medycznego? To nie owsiak jest rycerzem na białym koniu pomagającym polskiej służbie zdrowia. Tylko rząd jest takimi nieudacznikami, że mimo tego, iż w swoich podatkach ( nadmienić warto - bardzo wysokich ) płace za to wszystko a dalej jest tutaj ciemnogród ! W takim razie ja nie mam pieniedzy dla Owsiaka bo i tak już caly ten pożal się Boże majdan sponsoruje... Zresztą, jako obywatel chyba mam prawo wiedzieć na co idą pieniadze z WOŚP ? A skoro budzi to moje wątpliwości to chyba najzwyczajniej w świecie mam prawo przestać dawać na to pieniądze ? Poleca, wszystkim datki na Caritas. Który cały rok zbiera pieniądze na potrzebujących ( zbiera ich więcej i więcej przekazuję ) tu nie ma żadnych wątpliwości..
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.01.2015 r., godz. 22.27
Powtarzam raz jeszcze - jak komu śmierdzi sprzęt, który WOŚP zakupił, to niech się na nim nie leczy, nie korzysta z niego. Ludzie, miejcie wy trochę honoru, bądźcie konsekwentni. Nie za wasze pieniądze kupione to wara od tego ! A najlepiej jak jeden z drugim napisze sobie w dowodzie, albo lepiej wytatuuje na ręku - w razie wypadku lub nagłej choroby proszę mnie nie leczyć za pomocą sprzętu podarowanego przez WOŚP. O !!! Wtedy to rozumiem !!!
"Cześć Ejchley!" - List dla naiwniaków od Allegro
Dodane przez Zen, w dniu 10.01.2015 r., godz. 22.41
"Cześć ...naiwny....! Coraz bliżej do 23. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Jak co roku wszyscy włączamy się do wspierania akcji. Zrób to już teraz! Wejdź na aukcje.wosp.org.pl, zobacz najciekawsze z tegorocznych aukcji i znajdź się w gronie darczyńców publikując swój własny film! Graj dla WOŚP!" Tymczasem żadna złotówka z aukcji Allegro nie trafia do zbiórki WOŚP!!! Zostało to udowodnione!
:)
Dodane przez Antybox, w dniu 10.01.2015 r., godz. 23.14
Marek, czyś ty się na głowy z Głowackim pomieniał? Po co ty tu piszesz?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.01.2015 r., godz. 23.17
Dlaczego? Bo ich lubię, bardzo lubię
Dodane przez ola, w dniu 11.01.2015 r., godz. 00.13
Co z tym kandydowaniem?
Gdzies tam zaslyszane...
Dodane przez Rodak z USA, w dniu 11.01.2015 r., godz. 06.12
„Przystanek Woodstock” jest jedynym festiwalem w Polsce, na którym od 4 lat giną ludzie. W sumie, w latach 2010-2014 było 6 zgonów, większość to wynik upojenia alkoholowego. Każdego organizatora podobne statystyki zniszczyłyby w ułamku sekundy, Owsiak bezczelnie wychodzi przed kamery i krzyczy o „najwyższych standardach bezpieczeństwa”, ale to też się kończy.
Do pana z g. 15:15
Dodane przez Obrażony przez śmiecia czytelnik, w dniu 11.01.2015 r., godz. 08.53
Stało się i nie powinieneś być tu tolerowany. Nazywając rzecz po imieniu. Admina proszę o skuteczne zdyscyplinowanie wszystkich prowokatorów jako zaśmiecających to forum, kampania się już zakończyła.
mechanizm manipulacji
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.01.2015 r., godz. 09.46
Zerknąłęm do mediów, które wykreowały Owsiaka i WOŚP. Warto to zrobić, żeby poznać mechanizm manipulacji. Nie ma ani słowa o konkretnycfh zarzutach jakie padają pod adresem kreatywnego finansowo Owsiaka, który wyprowadził z fundacji WOŚP 46 mln złotych i który przeydziela sam sobie i swojej żonie potężne pensje z funduszy pochodzącch z publicznej zbiórki.Dodatkowo próbuje bezczelnie zamknąć usta ludziom, którzy piszą prawdę. O tym wszystkim ani słowa. tego nie ma.Jeżeli jest w tych mediach jakiś cień krtytki to jedynie w takim tonie, że "ktoś coś tam Owsiakowi zarzuca", ale orkiestra to wspaniała po każdym względem inicjatywa i wtym roku będzie znów wspaniale grać. Czy jednak prawda o Owsiaku ma szansę dotrzć do ludzi zaangażowanych w orkiestrę ? Myślę, że w coraz większym stopniu ludziom zaczną się otwerać oczy. Fakty ujawnione przez blogera Matka Kurka są bowiem miażdżące.
Dodane przez Asia, w dniu 11.01.2015 r., godz. 12.08
Dlaczego ci, którzy domagają się przyjrzenia się niepokojącym przesłankom na temat nieprawidłowości w WOŚP, są tak zajadle atakowani przez jego fanatyków. Chyba nie ma lepszego wyjścia, jak uczciwie wszystko wyjaśnić. Dlaczego więc mamy do czynienia z tak histeryczną reakcją? Jeżeli Owsiak uważa się za czystego nie powinien mieć nic do ukrycia. Kawa na ławę.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.01.2015 r., godz. 13.01
Obrażony, jak do tej pory to obelgi od was lecą wyłącznie w moją stronę, moja kultura własna i wychowanie nie znają słów przez was używanych (np. śmieć, ty żydzie, itp), to wszystko wasze słowa, wasza kultura i wasze wychowanie. Nie zwykłem też na to zwracać uwagi, bo i z kim tu i o czym polemizować. Rodaku z USA, ty też znasz Woodstock z radia ma ryja, tv trwam czy innych antypolskich mediów? Byłeś tam kiedykolwiek? Czy na spotkaniach z papieżem, gdzie było 200-300 tys ludzi nikt zawału czy udaru nie dostawał? To sobie wyobraź, że w ubiegłym roku na Woodstocku było 1,5 mln ludzi, czyli 5 razy więcej. Jeśli 6 osób (jak twierdzą te twoje media) zmarło przez 4 lata to jest to niczym w porównaniu z milionami, które tam się przez te 4 lata bawiły. Jest to dowód na to, że jest to bardzo bezpieczny festiwal.
Dodane przez Zenek, w dniu 11.01.2015 r., godz. 13.21
Zarzuty, zarzuty, zarzuty. Z tego jeszcze nic nie wynika i niczym nie świadczy. O ile wiem to Owsiakowi ani też jego wspópracownikom póki co nic nie udowodniono, żadnego przestępstwa korupcji, niegospodarności, działania na szkodę fundacji, spółki czy sprzeniewierzenia. Owsiak jak i każdy inny obywatel tego kraju nie musi udowodnić swoją niewinność bo to nie czasy świętej inkwizycji. Pytanie /retoryczne/. Czy widział ktoś w którymś z polskich szpitali sprzęt ufundowany przez Caritas, Tv Trwam, Radio Maryja czyli o. Dyrektora /Rydzyka/?
Dodane przez Jan, w dniu 11.01.2015 r., godz. 15.05
Akcja sama w sobie nie jest taka zła, nie dajmy sie zwariować. Problemem są jednak zbyt duże nieścisłości i buta tego cwaniaka Owsiaka.
Dodane przez WOŚP, w dniu 11.01.2015 r., godz. 17.20
Walczycie z wiatrakami. Owsiaka i WOŚP wspierają media, władza, spółki z kapitałem państwowym, samorządy itp. Na stronie gminy Wyszków reklama WOŚP, Hutnik i WOSiR aktywnie zaangażowane w imprezy WOŚP. Przygotowane w przedszkolach tańce maluchów, występy zespołów z Hutnika, licytacja serduszek przez ludzi związanych z Nowosielskim itp. A światełko do nieba to kto organizuje. Dlatego panie Marku po co to napinanie. To jest sielska tradycja, nic nie zaszkodzi jak parę złotych się wrzuci. Daję nie zbiednieję, coś tam jednak WOŚP kupił dla dzieci . Słowa Zena - To nie Owsiak zbiera dla dzieci, to dzieci zbierają na Owsiaka!- to jednak zdanie roku. Dzięki Zen.
Dodane przez Jarek, w dniu 11.01.2015 r., godz. 23.30
Wygląda na to, że owsik to złodziej i oszust. To król zebraków. Czy matki wiedziały, że posyłały swoje dzieci na mróz by te żebrały pieniądze dla owsika do jego prywatnego słoika około 50 mln złotych, tyle wiemy o wszystkich jego mataczeniach raczej się nie dowiemy nigdy.
Eychler i Zenek :)
Dodane przez S, w dniu 12.01.2015 r., godz. 00.25
Ma to nas przekonać, że jest ich siła, a od dawna wiadomo, że i Box to jeden i ten sam Troll. Na przystanku bawi do 400 tys. osób, na Ojcu Świętym w Polsce bywały miliony.
Dodane przez Nocny Marek, w dniu 12.01.2015 r., godz. 15.51
Panie Głowacki niech Pan przestanie szczuć na ludzi i znajdowac problemy tam gdzie ich nie ma. Celem zbiórki WOŚP w tym roku ale tez w latach poprzednich był zbieranie nie tylko oddziały pediatryczne ale też na doposażenie oddziałów geriatrycznych. Gdyby Pan nie wiedział to przypomne Panu, że geriatria to dział medycyny zajmujący się chorobami wieku podeszłego. O ile sie nie mylę to został Pan wybrany w niedawnych wyborach radnym powiatowym, więc ma Pan pole do popisu i do wykazania się. Może w końcu coś oprócz szczucia, czy też przyprawiania w duchu chrześcijańskiej postawy wszelkiego rodzaju etykiet Panu się uda. Prosze się zająć lokalnymi sprawami, np. wyszkowskim szpitalem powiatowym gdzie został taki własnie oddział zlikwidowany. Proszę się zając kwestiami takie jak struktura wydatków w szpitalu. Ile pieniędzy przeznacza się w szpitalu na wynagrodzenia a ile na zakup sprzętu. Ma Pan pole do popisu. Zyczę powodzenia.
Dodane przez Tez Marek ale nie nocny, w dniu 12.01.2015 r., godz. 16.54
Nalezalo by faktycznie dokladnie przyjrzec sie i wnikliwie wniknac w dzialalnosc szpitala i jego kierowaniu.To,ze drastycznej sa roznice w wynagrodzeniach,tolerowanie niektorych ciaglego bycia pod wplywem alkoholu, ogromna ilosc zatrudnionych to nie kto inny jak rodziny kierownictwa.Kierownicy dzialow bez wyzszego wyksztalcenia,otoczeni rodzinkami Jednym slowem ,,rodzina na swoim"Pisze sie pieknie o osiagnieciach szpitala,a faktycznie jest zle I nic nie robi sie ku polepszeniu.Nie bede wspominal juz o lecewazacych wynagrodzeniach pielegniarek,ktore sa podpora tego szpitala,a nie sa doceniane i sumiennie wynagradzane.Dlaczego nikt
Do Nocnego Trolla z Pułtuskiej
Dodane przez Cosik cicho w POwiecie, gdzie ta zima, gdzie ten Mróz?, w dniu 12.01.2015 r., godz. 17.01
MAsz wiceburmistrza w POwiecie to POleć jemu te zadania. Widać, że się jegomość nudzi, więc będzie miał POLe do PO-PiSu. Może dogadać się jak w POprzedniej kadencji z Waldusiem i razem mogą stworzyć duet - coś na wzór WaldUla o nazwoe WaldoMor. Może w końcu uczciwie zasłuży na krzyż od prezydenta. Życzymy POwodzenia.
Dodane przez Marek,ale nie spiacy, w dniu 12.01.2015 r., godz. 17.05
Moj poprzednik poruszyl bardzo wazny proble.Pisze sie tak pieknie o szpitalu,a prawda jest inna.Moze wlasciwa organ zainteresowal by sie jego wnetrzem.Po pierwsze sprawa wynagrodzen,kto ile i za co I dlaczego.Druga sprawa rodzinnych zatrudnien poprzez biuro,sprzatajacych,ogrodnikow itd.I ich wynagrodzenia.Trzecia sprawa wieloletnie tolerowanie osob pod wplywem alkoholu bedacych w pracy.Zatrudnienie osob na kierowniczych stanowiskach bez odpowiedniego wyksztalcenia I bez wyzszej uczelni.Lekcewazace wynagrodzenia pielegniarek I innych pracownikow bez rodzinnych koneksji.Moze nalezy wnikliwie zbadac te chorobe.
do Nocnego Marka
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.01.2015 r., godz. 17.46
Pan wybaczy, ale porady anonimowej osoby to troszeczkę kuriozalna sprawa. Z bardzo prostego powodu. Słuchanie rad związane jest z zaufaniem. A jak można mieć zaufanie do osoby, której się nie zna ? Na tym forum dyskutujemy o WOŚP. Mam krytyczną ocenę tej inicjatywy, a jej lider zachowuje się jak współczesny bożek, którego nie można krytykować. Próbował nawet sądownie zamknąć usta blogerowi piszącemu na jego temat. Rozkazał swoim gorylom wyrzucić z konferencji prasowej dziennikarza, który zadał mu pytanie w sprawie finansów "orkiestry". Pan może bić mu pokłony, lub podskakiwać na finale "orkiestry" ewentualnie wykrzykiwać "się ma". Mnie to nie wciąga i nie bawi. Najwyżej śmieszy.
do WOŚP z 11 stycznia 11.20
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.01.2015 r., godz. 17.57
W zasadzie podzielam większość poglądów, jakie Pan/Pani zaprezentował/owała. Oprócz tego, że ja walczę jakoby z wiatrakami i że się napinam. Wyrażam jedynie spokojny sąd na tematy, które mnie interesują. Mam do tego prawo. Pan/Pani podejście jest jednak sympatyczne. Ale trochę powiedziałbym niekonsekwentne. To bowiem rzeczywiście prawda, że to dzieci zbierają na Owsiaka, a nie odwrotnie.
Dodane przez Olej, w dniu 12.01.2015 r., godz. 18.10
Owsiakowe z Ejchlejem plują na kościół, ale pomimo to całe grupy wyruszyły z puchami na polowanie na wychodzących z kościoła katoli.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.01.2015 r., godz. 20.06
Śledziłem wczoraj z rozbawieniem "wielki finał". W zasadzie jedna i ta sama sztuczka powtarzana co 30 sekund. Wszyscy podskakują. Owsiak klepie na okrągło to samo z lekkimi modyfikacjami. Wszędzie Owsiak. Ni to rzuca, ni to daje bukiety kwiatów. Po 10 minutach już mi się znudziło, ale oglądałem ok. godziny z ciekawości, czy się coś zmieni. Kojarzy mi się to z murzyńskimi tańcami w rytm tamtamów. Wszyscy bardzo wesolutcy. Hej, się ma !!!!!
Nie WaldoMor a WaldoMoro (Aldomorro)
Dodane przez Superduet Waldomoro, w dniu 12.01.2015 r., godz. 20.29
Duet iście PO-PiSowy! Sobczak z Mrozem
do Głowackiego, Marka Głowackiego
Dodane przez wolontariusz, w dniu 12.01.2015 r., godz. 22.49
Panie Marku, w swoim felietonie napisał Pan, że nie wkłada groszy do skarbonek WOŚP. Rozumiem to i szanuję. Jednak proszę zwrócić uwagę, że Pana poglądu nie szanują mieszkańcy Wyszkowa i Gminy Wyszków, którzy kolejny raz te grosze do skarbonek wrzucili. Nie sądzi Pan, że oderwał się tym stwierdzeniem od realiów? Ludzie chcą sobie pomagać, a Pan nie. Jest Pan radnym , więc powinien Pan służyć społeczeństwu. Z wielką przykrością czytałem Pana felieton. Więcej już tego nie zrobię. Stracił Pan w moich oczach wszystko.
Dodane przez Harry, w dniu 13.01.2015 r., godz. 00.56
Śmieszny komentarz w stylu "kopiuj wklej", charakterystyczny dla fanatycznych zwolenników pana Jerzego O. Ja dla odmiany kolejny raz nie wrzuciłem do puszki grosza, a jestem mieszkańcem miasta. Ilu jest takich jak ja, mało to czy dużo? Zebrana kwota to wszystko na co stać całkiem zasobne społeczeństwo naszego miasta? Obserwuję natomiast, że z roku na rok, wyszkowska akcja WOŚP nakręca się, nie tyle powszechniejszym uczestnictwem w niej mieszkańców, ale liczniejszą armią małoletnich kwestujących. Nie można również pominąć faktu, że i sama zasobność poszczególnych puszek jest mniejsza. W wielu miastach Polski nie padły już kolejne rekordy, co to może wg ciebie oznaczać? W związku z tym, że radni powinni służyć społeczeństwu, podobno wszyscy, zarówno z gminy jak i powiatu zadeklarowali przeznaczenie swoich styczniowych diet w całości na ten szczytny cel jakim jest WOŚP. Widać Jerzy O. czyni cuda tam, gdzie nikt nie potrafi. Nie jestem wrogiem WOŚPu, ale uważam, że pan Jerzy O. nie powinien mieć nic do ukrycia. Dopuki nie stanie się transparentnie przejrzysty, nie dostanie ode mnie grosza. Tyle i tylko tyle.
Prawda nas wyzwoli
Dodane przez MTSZKNP, w dniu 13.01.2015 r., godz. 01.09
Brawo Panie Marku. Dobrze, że Pan potrafi płynąć pod prąd i szuka Pan prawdy, nie jak większość polityków (a raczej politykierów) samorządowych, która na rozkaz z góry zrobi wszystko dla Owsiaka... Co do tej sztucznie wykreowanej corocznej imprezy, to myślę, że za kilka lat już jej nie będzie...
Dodane przez do wolontariusza , w dniu 13.01.2015 r., godz. 10.39
W tym roku w Wyszkowie zebrano mniej niż rok temu. Zebraliście 60 tysięcy ale tylko ok. 30 tysięcy przejdzie na leczenie, pozostałe 30 tysięcy zabierze Owsiak, jego żona i reszta dobrze bawiącej się ekipy mrówek i melonów. Z datków zbieranych przez was będzie się ten nierób, promowany przez media, utrzymywał przez cały rok, do następnej zbiórki.
Dodane przez Księgowa, w dniu 13.01.2015 r., godz. 11.52
A od tego odliczyć jeszcze koszty, które ponieśli organizatorzy. Nic przecież nie jest za darmo. Są już samorządy, które na wniosek Matki Kurki musiały podać szczegółowy kosztorys tego przedsięwzięcia. Wszystko wgeług cenników. Wyszło wtedy, że koszty przekraczały zbiórkę.
Dodane przez Nocny Marek, w dniu 13.01.2015 r., godz. 14.44
Poziom ignorancji, manipulacji i ... chyba nieuctwa jest porażający. Ale to typowe dal wszelkiej miary zawistników. Zamiast polegać na wątpliwej wiedzy sfrustrowanego, ziejącego nienawiścią i obrażającego bohaterów swoich wpisów socjologa (a nie księgowego czy też biegłego rewidenta) wystarczy przecież wziąć sprawozdanie finansowe WOŚP (zawieszone na stronach internetowych albo w KRS) badane przez profesjonalnych audytorów a następnie weryfikowane przez MSWiA (rozliczenie finałów) oraz MPiPS (sprawozdania finansowe fundacji), fundacja podlega też ścisłej kontroli UKS. Sprawozdanie za 2013 rok liczy 86 stron i zawiera ogół informacji dotyczącej działalności fundacji, realizowanych przez nią programów. Zestawienia aktywów, pasywów, rachunek zysków i strat, w tym również zestawienie kosztów. Jest też zestawienie jaki sprzęt w 2013 roku otrzymał wyszkowski szpital, m.in. bilirubinometr, inkubator zamknięty z Infant Flow, kardiomonitor, stanowisko resuscytacyjne. A teraz, jeszcze jedno. Panie Głowacki, został pan radnym więc ciążą na Panu określone obowiązki, w tym obowiązek działania dla dobra wspólnoty samorządowej powiatu, do czego zresztą zobowiązał się Pan składając ślubowanie. Co więcej bierze Pan za to pieniądze (według niektórych niemałe), także z moich podatków. A Pan co? Jak przystało na prawdziwego chrześcijanina szczuje na siebie ludzi. Bardzo łatwo przychodzi Panu przyprawianie różnego rodzaju łatek. Jako radny-felietonista zajmuje się sprawami drugo- by nie powiedzieć trzeciorzędnymi bo za takie należy uznać kwestie związane z WOŚP jak i większość spraw poruszana w Pana felietonach. Zamiast zajmować się sprawami najbardziej nurtującymi mieszkańców powiatu wyszkowskiego (np. poruszona przeze mnie we wcześniejszym wpisie kwestie finansowe szpitala, likwidacji oddziału geriatrycznego czy szpitalnego POZ) pisze Pan - za przeproszeniem dyrdymał. Chyba po to by skasować od redakcji jedynie wierszówkę. W tej sytuacji powstaje pytanie Po co wogóle został Pan radnym powiatowym? Przeszkadzają Panu rady, nawet udzielane anonimowo. Jakoś nie przeszkadzało Panu zaakceptowanie i przyjęcie setek anonimowych głosów w urnach wyborczych oddanych na Pana. Brak podpisu na kartach wyborczych nie przeszkadzał Panu w przyjęciu mandatu radnego. Zapisał się Pan tylko do jednej komisji, kiedy większość radnych pracuje w dwóch komisjach. Zapisał się Pan do Komisji Budżetu, Rozwoju i Rolnictwa jednak ignorancją i nieumiejętność czytania dokumentów finansowych jaką się Pan popisał na przykładzie Fundacji WOŚ nie rokuje dobrze Pana działalności w tejże komisji. Jest Pan radnym opozycyjnym więc tym bardziej chciałbym by brał Pan udział w pracach rady, patrzył władzy na ręce i zajmował się sprawami, które rzeczywiście nurtują mieszkańców powiatu wyszkowskiego a nie wypowiedziami sfrustrowanego blogera ze Złotoryji. Niech Pan nie zmarnuje danej Panu szansy by coś zrobić dla mieszkańców tego powiatu. Niech Pan pamięta przy tym, że jako radny jest Pan osobą publiczną i krytyka takich osób jest w większym stopniu dozwolona, co więcej, może pojawić się bloger, który w równie dosadny sposób oceni Pana działalność jako radnego jak bloger "Matka Kurka" określił Owsiaka. Aha. Nie dałem w tym roku na WOŚP. Dlaczego? Czasami tak bywa. Przypomnę też, że dla chrześcijanina, który wie, że jest związany słowem objawionym Boga, obowiązek jałmużny pochodzi z jasnych wskazań Chrystusa i apostołów, i jest ona oznaką chrześcijańskiego miłosierdzia.
Dodane przez Do Nocnego Marka, w dniu 13.01.2015 r., godz. 15.35
Piszesz o zawisci, atakujesz pana Glowackiego za to,ze ma wlasne zdanie na temat zbiorki pieniedzy,a kim ty jestes,ze nie masz swiadomosci robiac to w bardziej niesamowitej zlosliwosci I palasz jadem.Wyglada na to,ze nie jestes zorientowany co sie dzieje wokolo,ilez to afer,przekretow,dranstwa,a to wszystko czyni nas ostroznym.Nie trudno odgadnac kim jestes I dladzego to robisz.
do wolontariusza
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.01.2015 r., godz. 19.31
Prosiłbym jednak o uważniejsze przeczytanie mojego felietonu. Nie mam żadnych wątpliwości, że działalność charytatywna to coś pozytywnego. Piszę o tym na zakończenie. Sam wspieram wiele inicjatyw. Ale nie WOŚP i nie Owsiaka. Mógłbym rozpisywać się długo dlaczego, ale chyba wystarczy kiedy powiem, że mi się tam zbyt wiele spraw nie podoba. O wielu piszę w moim felietonie i komentarzach. Natomiast każdy może oceniać to inaczej i robi sam jak uważa. Obecnie mamy taką sytuację, że krytykom WOŚP próbuje się zamknąć usta nieczystymi metodami, jakby prawdę można było zakrzyczeć.
do księgowej
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.01.2015 r., godz. 19.48
Uwagi w związku z kosztami zaangażowania różnych podmiotów publicznych są jak najbardziej na miejscu. Najciekawsze byłoby jednak jak sądzę policzenie kosztów darmowej reklamy w michnikopodobnych mediach. Jeżeli mówimy tylko o TV i radiu to koszty z pewnością przekraczają zebrane sumy. A do tego dochodzą koszty instytucji państwowych, samorządów. Nasze państwo jak powiedział niedawno pewien wysoki urzędnik państwowy istnieje tyko teoretycznie. Odczuwamy to na każdym kroku. Ale w jednej sprawie istnieje w rzeczywistości - gdy trzeba pompować pieniądze w Owsiakowe biznesy.
Dodane przez gs, w dniu 13.01.2015 r., godz. 20.07
Bardzo dobry komentarz Nocny Marku. Także uważam, że p. Głowacki trochę "popłynął".
g.s. list rozpaczy w butelce
Dodane przez J4P, w dniu 14.01.2015 r., godz. 01.07
g.s. Ty za to płyniesz od lat, tylko chyba sam nie wiesz, że Twoja łajba nie posiada steru. Po prostu dryfujesz bez celu. Latka lecą , a Ty jak byłeś majtkiem tak nim pozostaniesz na wieki wieków amen.
koszty
Dodane przez wolontariusz ale nie tylko wośp, w dniu 14.01.2015 r., godz. 15.07
Panie Marku. Na chłodno, co do kosztów poniesionych przez innych przy okazji organizacji Finału WOŚP (np. TVP, służby, wydatki samorządów). Kolejno: TVP na WOŚP zarabia, Finał ma dużą oglądalność, więc reklamy pomiędzy wejściami swoje kosztują. Ponadto organizacje pożytku publicznego mają prawo do darmowej emisji swoich kampanii społecznych na antenie TVP. Takie jest prawo. Zresztą WOŚP nie jest jedyną organizacją pozarządową, charytatywną, która z tego korzysta (np. Caritas w okresie świąt Bożego Narodzenia, fundacje zajmujące sie propagowaniem bezpieczeństwa na drogach, itp.). Służby: koncerty finałowe WOŚP nie są imprezami podwyższonego ryzyka w sensie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, więc służb (zwłaszcza policji) zwyczajnie na nich nie ma. Zazwyczaj (we wszystkich mniejszych miastach) w ogóle nie są imprezami masowymi, a tam, gdzie są do ich zabezpieczenia wystarczą służby porządkowe (tzn. ochrona i wolontariusze). Z samorządami sprawa ma dwa odcienie. Z jednej strony samorządy, zgodnie z art. 9 ust. 1 ustawy o samorządzie terytorialnym mogą zlecać wykonanie swoich ustawowych zadań organizacjom pozarządowym, a w art. 7.1 tej ustawy jest zapisane zadanie wspierania kultury jak również współpracy i działalności na rzecz organizacji pozarządowych. Co to oznacza? To, że samorządy mają prawo do dofinansowania niektórych elementów finałowych, w szczególności mogą ponieść koszty zorganizowania koncertu (ale nie np. wyżywienia). Z drugiej jednak strony sztaby działają na podstawie regulaminu określonego przez fundację, którego punkt 37. twierdzi: wszystkie środki finansowe potrzebne na zorganizowanie i przeprowadzenie zbiórki publicznej oraz imprez jej towarzyszących powinny pochodzić od sponsorów. Znany mi jest przypadek odrzucenia rozliczenia finansowego sztabu miejskiego przez fundację ze względu na nieuzasadniony wydatek urzędu miasta, szef sztabu musiał przelew zwrócić i – długo po finale – organizować sponsorów na brakującą kwotę. Pozdrawiam wszystkich i zyczę jak najmniej zaciekłości w stosunku do innych Nowym Roku, także na tym forum.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 15.01.2015 r., godz. 05.52
Dziękuję wszystkim za dyskusję. Szczególnie tym, którzy potrafią wnieść coś nowego i wyrażają się w sposób spokojny. Przyłączam się do pozdrowień i życzeń "wolontariusza ale nie tylko wośp".

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl