Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 28 lipca 2021 r., imieniny Innocentego, Wiktora

Bug przed rundą wiosenną

(Zam: 18.01.2011 r., godz. 12.28)

Już 10 stycznia wznowili treningi piłkarze Bugu Wyszków. W ostatnim tygodniu klubowa witryna internetowa podała listę sparing-partnerów, z którymi Bug zmierzy się przed planowaną na połowę marca inauguracją rundy wiosennej.

Obecnie wyszkowianie trenują regularnie na obiektach w Wyszkowie. W zajęciach bierze udział szereg testowanych graczy. Wśród nich są piłkarze z wyższych klas rozgrywkowych (II i III liga), przymierzani do gry w zespole Bugu. W ostatnim tygodniu został ustalony również wstępny terminarz gier kontrolnych, w jakich wezmą udział podopieczni trenera Marka Krzywickiego. Łącznie Bug zagra aż 11 sparingów. Z powodu braku pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią w Wyszkowie, mecze zostaną rozegrane w ościennych miastach.

Pierwszym rywalem wyszkowskiej drużyny będzie zespół Ostrovii Ostrów Mazowiecka. Drużyna ta występuje obecnie w ciechanowsko-ostrołęckiej grupie ligi okręgowej, której jest liderem. Mecz odbędzie się w sobotę 22 stycznia w Ostrołęce.

Drugi sparing zostanie rozegrany w sobotę 29 stycznia w Legionowie. Rywalem Bugu będzie miejscowa Legionovia, która obecnie zajmuje ósme miejsce w rozgrywkach III ligi.

W środę 2 lutego wyszkowska drużyna po raz kolejny spotka się z liderującymi obecnie w Młodej Ekstraklasie piłkarzami Legii Warszawa. W ostatnich latach wyszkowianie dwukrotnie spotykali się z Młodą Legią, i za każdym razem musieli uznać wyższość rywali.

Kolejnym przeciwnikiem Bugu będzie Żyrardowianka Żyrardów. Po rundzie jesiennej zespół ten zajmuje 6. pozycję w tabeli grupy południowej IV ligi. Będzie to zupełnie nieznany przeciwnik dla naszego zespołu. W ostatnich latach obie drużyny nigdy nie stawały naprzeciw siebie.

W sobotę 12 lutego wyszkowska drużyna uda się z kolei do Sulejówka. Tam podopieczni trenera Krzywickiego zmierzą się z dobrze sobie znanym zespołem Victorii. Będzie to dobra okazja na rewanż na drużynie, która w ostatniej ligowej kolejce niespodziewanie ograła bezradną wtedy wyszkowską drużynę.

W środę 16 lutego Bug zmierzy się z kolei z III-ligową Narwią Ostrołęka. Mecz zostanie rozegrany na obiekcie w Ostrołęce.

19 lutego Bug spotka się z kolejną stołeczną drużyną z Młodej Ekstraklasy – Polonią Warszawa. Mecz odbędzie się w Warszawie, prawdopodobnie na obiekcie przy ulicy Konwiktorskiej.

W sobotę 26 lutego wyszkowianie spotkają się z trzecią drużyną grupy południowej IV ligi, Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Kolejnym sparing-partnerem Bugu będzie bardzo silny zespół Olimpii Zambrów. Drużyna ta zajmuje obecnie drugie miejsce w III lidze. Mecz pomiędzy obydwoma zespołami zostanie rozegrany w środę 2 marca w Zambrowie.

Ostatnimi dwoma przeciwnikami Bugu będą Ursus Warszawa oraz Naprzód Zielonki. Pierwszy przeciwnik jest wyszkowskiej ekipie bardzo dobrze znany. W obecnym sezonie Ursus występuje w rozgrywkach III ligi, w której jednak wyraźnie sobie nie radzi, zajmując obecnie przedostatnie miejsce w tabeli. Naprzód Zielonki rywalizują natomiast w grupie południowej IV ligi, gdzie po rundzie jesiennej zajmują 13. pozycję.

We wszystkich spotkaniach sparingowych życzymy wyszkowskim piłkarzom samych zwycięstw, a trenerom i działaczom właściwych wniosków i ruchów transferowych.

PZPN odroczył posiedzenie w sprawie Hutnika Warszawa
Polski Związek Piłki Nożnej nadal nie podjął decyzji w sprawie współpracy mającego ponad 100 zarzutów korupcyjnych oraz zakaz sprawowania funkcji trenera, Andrzeja B. zwanego ,,Małym Fryzjerem” z Hutnikiem Warszawa. Przypomnijmy, że Andrzej B. został przyłapany na prowadzeniu gry zespołu lidera IV ligi z trybun, za pośrednictwem telefonu komórkowego. Istnieją również podejrzenia, że Andrzej B. prowadził treningi stołecznego zespołu. Na ostatnim posiedzeniu (tj. czwartek 13 stycznia) działacze PZPN-u podjęli decyzję o odroczeniu ostatecznego rozstrzygnięcia w tej sprawie do następnego spotkania, które odbędzie się 3 lutego. Związkowcy uzasadniają swoją decyzję niejednoznacznym materiałem dowodowym oraz koniecznością jego uzupełnienia. W międzyczasie przesłuchani mają zostać m. in. piłkarze Hutnika. O postępach w tej sprawie będziemy na bieżąco informować.

Turu, źródła: www.mksbugwyszkow.pl, www.sport.wp.pl

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl