Dziś jest 25 kwietnia 2024 r., imieniny Jarosława, Marka

Camper goni lidera

Ikona
(Zam: 18.01.2011 r., godz. 12.30)

W niedzielę 16 stycznia w hali WOSiR-u w Wyszkowie rozegrany został mecz II ligi siatkarzy pomiędzy Camperem Wyszków a Pronarem Hajnówka. Spotkanie czołowych zespołów tabeli zakończyło się pewnym zwycięstwem wyszkowskiej ekipy 3:0 (19, 23, 19).

Bardzo ważne spotkanie dla układu górnej części tabeli grupy trzeciej II ligi, podopieczni trenera Piotra Szulca rozpoczęli w składzie: Rafał Sędek, Maciej Alancewicz (k), Daniel Lenc, Dominik Zalewski, Maciej Główczyński, Piotr Świerżewski, Tomasz Knasiecki (libero). Początek pierwszego seta należał zgodnie z oczekiwaniami kibiców do faworyzowanych gospodarzy. Silne ataki Alancewicza wyprowadziły zespół na prowadzenie 5:1, na które pierwszym czasem w tym spotkaniu zareagował trener z Hajnówki. Po powrocie na boisko goście zwarli szyki w obronie podejmując jednocześnie próbę odrobienia strat. Dobra gra z kontry pozwoliła siatkarzom Pronaru na zniwelowanie prowadzenia Campera do zaledwie jednego punktu (7:6). W kolejnych akcjach wyszkowski rozgrywający uruchomił jednak środkowych, a swoje umiejętności atakami ze skrzydła potwierdzał Alancewicz. Gospodarze ponownie ,,odjechali” rywalom na cztery oczka (11:15). W środkowej partii seta wyszkowianom przytrafił się jednak kolejny zastój, który wykorzystali rywale doprowadzając niemalże do remisu i wymuszając na szkoleniowcu Campera prośbę o czas. Po powrocie na boisko wyszkowscy siatkarze poukładali grę w polu i z dwupunktową zaliczką prowadzili w końcówce (21:19). Wtedy w polu zagrywki Campera pojawił się Alancewicz. Kapitan gospodarzy ,,rozstrzelał” rywali. Dwa asy serwisowe i zdecydowane odrzucenie gości od siatki zapewniły wyszkowianom zwycięstwo w pierwszej partii 25:19.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli goście. Determinacja siatkarzy Pronaru w pierwszych minutach pokazała, że zespół z Hajnówki nie złożył jeszcze broni. Kilkupunktowe prowadzenie rywali z premierowych akcji cyklicznie odrabiali jednak gospodarze. Po bloku Świerżewskiego na tablicy wyników ukazał się remis 7:7, a goście wykorzystali kolejną przerwę na żądanie. Słowa trenera podziałały wyraźnie mobilizująco na rywali, którzy ponownie uzyskali czteropunktowe prowadzenie. Po asie serwisowym jednego z przyjmujących Pronaru, trener Szulc wprowadził na boisko Daniela Saczko w miejsce Zalewskiego. Siatkarz, który w kilku meczach wystąpił w Camperze jako libero, poprawił jakość przyjęcia w wyszkowskim zespole. Presja ze strony wyszkowian wymogła na gościach serię błędów. W dodatku kolejną dawkę miażdżących zagrywek posłał w kierunku rywali Alancewicz. Po asie serwisowym kapitana Campera, zespół wyszedł na prowadzenie 14:13, a drugi czas wykorzystał selekcjoner rywali. Po powrocie na parkiet obie drużyny wymieniały ciosy. Do samej końcówki walka toczyła się punkt za punkt. W wyszkowskim zespole najlepiej punktował Saczko. Przy stanie 21:20 dla Campera, trener Szulc wprowadził na zagrywkę Krystiana Kruka za Świerżewskiego. Rezerwowy przyjmujący już pierwszy serwis zamienił na bardzo ważnego asa serwisowego, drugim z kolei odrzucił rywali od siatki. W ostatniej akcji, przy stanie 24:23 dla Campera, presji nie wytrzymał jeden z siatkarzy Pronaru zagrywając w siatkę. Camper wygrał drugą odsłonę i prowadził już 2:0 w setach.

W trzeciej, i jak się później okazało, ostatniej partii, pierwsze akcje należały zdecydowanie do wyszkowian. Dobre zagrywki Saczki oraz skuteczne kontry gospodarzy wyprowadziły zespół na czteropunktowe prowadzenie. W kolejnych akcjach w grę wyszkowskich siatkarzy wkradło się zbyt wczesne rozluźnienie, co kosztowało zespół utratę kilku punktów i bezpiecznego prowadzenia. Do stanu 9:9 walka toczyła się punkt za punkt. Potem świetną serię blokiem zaliczył duet Alancewicz-Główczyński i Camper prowadził już 16:10. Duża przewaga oraz wyraźne zniechęcenie wśród rywali pozwoliły trenerowi Campera na stopniowe wprowadzanie na boisko rezerwowych, w celu ogrywania ich w meczu ligowym. Na boisku pojawili się ponownie Kruk, na środku Tomasz Płaza, na ataku Przemysław Gniewek, a na rozegraniu najmłodszy gracz w kadrze, Michał Urbaniak. Nowi siatkarze szybko dostosowali się do poziomu rywalizacji i bez większych problemów ,,dowieźli” przewagę do końca rozgrywki. Ostatecznie trzecią odsłonę atakiem po bloku zakończył Kruk. Camper wygrał 25:19, a tym samym 3:0 w całym spotkaniu.
Na wyróżnienie za grę w tym spotkaniu zasługuje na pewno zdecydowanie najlepszy na boisku Maciej Alancewicz. Kapitan wyszkowskiego zespołu zdobył dla drużyny 11 punktów. Bardzo dobrą zmianę zrobił również Daniel Saczko, który przez półtora seta zdobył 6 bezpośrednich punktów, z reguły w istotnych momentach rywalizacji. Pozostali zawodnicy zagrali na dobrym, wyrównanym poziomie.

Camper Wyszków – Pronar Hajnówka 3:0 (19, 23, 19)

Camper: Rafał Sędek, Maciej Alancewicz (k), Daniel Lenc, Dominik Zalewski, Maciej Główczyński, Piotr Świerżewski, Tomasz Knasiecki (libero), a także: Daniel Saczko, Krystian Kruk, Michał Urbaniak, Przemysław Gniewek, Tomasz Płaza.

Sytuacja w tabeli grupy trzeciej II ligi jest obecnie bardzo ciekawa. Realne szanse na włączenie się do walki o pierwszą czwórkę ma jeszcze 7 zespołów. Pozycję lidera nadal utrzymuje zespół KPS-u Siedlce, który jednak w ostatniej kolejce został niespodziewanie rozgromiony 0:3 w wyjazdowym meczu z rozpędzonym zespołem Wilgi Garwolin. Obecnie Siedlczanie mają na koncie 29 punktów. Drugie miejsce w tabeli zajmuje Camper z dorobkiem 23 punktów i jednego rozegranego meczu mniej. W następnej kolejce dojdzie do ,,starcia gigantów”, bowiem w sobotę 22 stycznia KPS podejmie w Siedlcach wyszkowski zespół. Siatkarzom Campera życzymy powodzenia.

Wilga Garwolin – KPS Siedlce 3:0 (20, 6, 20)
Bzura Ozorków – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (-26, 23, 16, 19)
Uniwersytet Warszawski – MOS Wola Warszawa 3:2 (-23, 15, -18, 14, 16)

1. KPS Siedlce 12 29 31-13
2. Camper Wyszków 11 23 26-15
3. MOS Wola Warszawa 12 19 26-26
4. Bzura Ozorków 11 17 21-21
5. Pronar Hajnówka 12 17 22-24