Dziś jest 24 kwietnia 2024 r., imieniny Grzegorza, Horacego

Camper znowu zwycięski

(Zam: 07.01.2015 r., godz. 16.22)

Po niespodziewanej porażce w starciu z młodymi zawodnikami SMS-u PZPS Spała, do gry na najwyższym poziomie wrócili siatkarze Campera Wyszków. Podopieczni trenera Jana Sucha pokonali na wyjeździe zespół KPS-u Siedce 3:0.

Mecz określany jako „derby Mazowsza”, został rozegrany w sobotę 20 grudnia w Siedlcach. Wyszkowianie rozpoczęli premierową odsłonę w składzie: Konrad Woroniecki, Łukasz Kaczorowski, Rafał Faryna, Jakub Kowalczyk, Jakub Peszko, Sebastian Wójcik, Damian Sobczak (libero). Początek seta należał do wyszkowian. Po serii mocnych zagrywek Łukasza Kaczorowskiego, goście wyszli na kilkupunktowe prowadzenie (8:5 na pierwszej przerwie technicznej). Po wznowieniu gry do odrabiania strat przystąpili siedlczanie. Siatkarze KPS-u zdołali wyrównać (14:14). Ostatnia faza seta należała jednak do Campera. Punktowe zagrywki Tomka Ruteckiego oraz Sebastiana Wójcika skutecznie wybiły rywalom z głowy myśli o zwycięstwie. Wyszkowianie ostatecznie wygrali 25:18 i objęli prowadzenie w meczu.
Drugą partię charakteryzowała „szarpana” gra obu zespołów. Początek należał do wyszkowian, którzy bardzo szybko zbudowali wysoką przewagę punktową. Jeszcze przed drugą przerwą techniczną, rywale zaliczyli jednak serię wygranych akcji, a ta pozwoliła im na zniwelowanie straty do jednego oczka (14:15). W kolejnych minutach podopieczni trenera Sucha ponownie uruchomili bardzo mocną zagrywkę, która zaowocowała serią punktów po stronie wyszkowian. Emocje jednak w tym secie jeszcze się nie skończyły, bowiem w samej końcówce obudzili się siatkarze Sławomira Gerymskiego. Ich zapędy ostudził dopiero niezawodny Łukasz Kaczorowski, który skończył dwa ostatnie ataki, dając Camperowi zwycięstwo 25:23.
W trzecim, ostatnim secie, siedlczanie zaliczyli dobry początek. Gospodarze utrzymywali nieznaczną przewagę do stanu 11:9 na swoją korzyść. Potem parkiet należał już jednak do mistrzów ligi. Wyszkowianie odrzucili gospodarzy od siatki mocną zagrywką, funkcjonować zaczął również blok. Młoda drużyna z Siedlec odważnie walczyła, jednak Camper był już poza zasięgiem. Ostatecznie wyszkowianie wygrali 25:21, a tym samym 3:0 w całym meczu.
KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – Camper Wyszków 0:3 (18:25, 23:25, 21:25)
Camper: Konrad Woroniecki, Łukasz Kaczorowski, Rafał Faryna, Jakub Kowalczyk, Jakub Peszko, Sebastian Wójcik, Damian Sobczak (libero), a także: Maciej Główczyński, Bartosz Zrajkowski, Tobiasz Wojtkowski, Tomasz Rutecki.
CARO Rzeczyca – SMS PZPS Spała 0:3
Avia Świdnik – AGH AZS Kraków 0:3
Pekpol Ostrołęka – Kęczanin Kęty 3:1
Krispol Września – Warta Zawiercie 3:2
Stal Nysa – Victoria Wałbrzych 0:3
Espadon Szczecin – Ślepsk Suwałki 0:3
Spotkaniem z KPS-em, Camper zakończył rozgrywki ligowe w tym roku kalendarzowym. Na parkiet wyszkowianie wrócą dopiero 10 stycznia, kiedy to w ramach 16. kolejki Krispol I Ligi zmierzą się we własnej hali ze Ślepskiem Suwałki. Zapowiedź tego spotkania opublikujemy w przyszłym numerze naszego tygodnika.