Dziś jest 16 kwietnia 2024 r., imieniny Erwina, Julii

Remis rezerw

(Zam: 24.08.2010 r., godz. 06.55)

Remisem 2:2 zakończyło się inauguracyjne spotkanie drużyny rezerw Bugu Wyszków w rozgrywkach warszawskiej grupy B-klasy. Rywalem podopiecznych trenera Arkadiusza Mielczarczyka był Huragan II Wołomin.

Spotkanie pomiędzy Bugiem a zespołem z Wołomina zostało rozegrane w niedzielę 22 sierpnia w Wyszkowie. Pierwsza połowa była dosyć wyrównana, ale Bug niemal od początku spotkania musiał odrabiać straty. W 5. minucie błąd, po którym piłkę przejęli rywale i strzelili pierwszą bramkę popełnił Adrian Gołębiewski. W 20. minucie kolejną pomyłkę wyszkowskiej defensywy (tym razem Mateusza Maciaka) wykorzystali rywale podwyższając prowadzenie na 2:0. Gospodarze nie złożyli jednak broni i konsekwentnie dążyli do wyrównania. Jeszcze przed przerwą podopiecznym trenera Mielczarczyka udało się zdobyć bramkę kontaktową, której autorem był Adrian Parobczyk.

W drugiej odsłonie lekką przewagę i zdecydowanie więcej okazji podbramkowych mieli piłkarze Bugu. Wyszkowscy zawodnicy nie potrafili jednak przełożyć swojej postawy na bramki. Sztuka ta udała się dopiero w 83. minucie. Ładny strzał zza pola karnego w wykonaniu Łukasza Kamińskiego dał wyszkowianom upragniony remis. W końcówce dobrych sytuacji nie wykorzystali jeszcze Parobczyk, Szurawski i Mariusz Szajczyk, który jako jedyny zawodnik pierwszej drużyny wsparł rezerwy podczas niedzielnego meczu. Piłkarze z Wołomina odpowiedzieli jedną bardzo groźną akcją, w której w pojedynku sam na sam, lepszy od napastnika Huraganu okazał się wyszkowski bramkarz, Albert Głowacki. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2.

Bug II Wyszków – Huragan II Wołomin 2:2 (1:2)
Bramki dla Bugu: A. Parobczyk 43, Ł. Kamiński 83.

Wyniki poszczególnych spotkań rozegranych (na niedzielę 22 sierpnia) :
Bednarska Warszawa – Mazur II Radzymin 5:5
KS II Wesoła – Marcovia 2000 II Marki 3:0 (wo)

Kolejnym rywalem wyszkowskiej drużyny będzie zespół Mazura II Radzymin. Mecz pomiędzy obiema drużynami zostanie rozegrany w niedzielę 29 sierpnia w Radzyminie.