Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 01 października 2020 r., imieniny Donaty, Remigiusza

Pielęgnując tradycję kształtujemy przyszłe pokolenia

(Zam: 23.12.2014 r., godz. 16.48)

Pod taki hasłem odbył się XVI Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek. 19 kolęd prezentowanych przez wykonawców w różnych kategoriach wiekowych z całej gminy rozbrzmiewało w piątek 12 grudnia w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”.

Było radośnie, kolorowo i na pewno niebanalnie.
Gości powitała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie Hanna Dziubiel, uroczystość poprowadziły uczennice: Aleksandra Sitek i Maria Samsel. Przed rozpoczęciem konkursu wszyscy uczestnicy imprezy wspólnie zaśpiewali kolędę „Dzisiaj w Betlejem”.
W przeglądzie wystąpili uczniowie w trzech kategoriach A – obejmującej klasy 0-3, B – uczniowie klas 4-6, C – uczniowie gimnazjów. W loży jurorskiej zasiedli: instruktor piosenki WOK „Hutnik”, przewodnicząca jury – Irena Zdunek oraz nauczyciel muzyki w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Wyszkowie, dyrygent chóru – Jana Dąbkowska, organista w kościele św. Wojciecha w Wyszkowie Krzysztof Zacharski.
W pierwszej kategorii widzowie obejrzeli sześć występów, w kategorii B osiem i pięć wykonań gimnazjalistów. Były kolędy tradycyjne i współczesne pastorałki, a nawet utwory musicalowe, wykonania z podkładem muzycznym, akompaniamentem, a także a capella, soliści i zespoły.
– Chcieliśmy bardzo wszystkim pogratulować. Wszyscy pięknie śpiewali, bardzo się starali, ale konkurs to konkurs, ma swoje prawa i naszym zadaniem było podjąć decyzję, kto jaką nagrodę otrzyma – mówiła przewodnicząca jury po występach. – Wy już jesteście zwycięzcami, bez względu na wyniki. Sam fakt, że odważyliście się wejść na scenę nie jest wcale taki łatwy, poświęciliście czas na przygotowania i wy, i wasi nauczyciele. Już jesteście wygrani.
W kategorii klas 0-3, miejsce 1 miejsce zajęła Weronika Gołdys (SP w Olszance) z utworem „Już blisko kolęda”, 2 – Kornelia Gołębiewska (SP 2 w Wyszkowie) z utworem „Mroźna cisza”, 3 – ex aequo: Anna Zaleska, Julia Najmoła, Maja Paprocka, Amelia Andrzejewska (SP 1 w Wyszkowie) z utworem „Skrzypi wóz” oraz Łucja Puławska (SP 5 w Wyszkowie) z utworem „Kołysanka dla dzieciątka”.
W kategorii klas 4-6, miejsce 1 uzyskała Weronika Wojtkowska, Klaudia Skoczeń, Bartłomiej Jachacy (SP w Rybnie) z utworem „Dumna nocka”, 2 – Aleksandra Sieńkowska, Paulina Strzemieczna, Łukasz Michałek (SP 1 w Wyszkowie) z utworem „Zrodził się dzieciaczek”, 3 – Zuzanna Gąsiewska, Maria Winkler, Weronika Grzegorczyk, Maria Zalewska, Dawid Stasio (ZS w Leszczydole Nowinach) z utworem „Cieszmy się”.
Kategoria gimnazjum, miejsce 1: Patrycja Łapińska, Natalia Gąska, Dominka Palasek (Gimnazjum nr 2 w Wyszkowie) z utworem „Zaśnij dziecino”, 2 – Sylwia Grzegorczyk, Anna Sitek, Bartosz Baliński, Hanna Skawska, Karolina Soliwoda (Gimnazjum w Leszczydole Nowinach) z utworem „Przekażmy sobie znak pokoju”, 3 – Nela Gołębiewska, Piotr Nowak, Patrycja Wysocka (Gimnazjum nr 3 w Wyszkowie) z utworem „W żłobie leży”.
Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy. Do etapu powiatowego, który odbędzie się 16 stycznia w WOK „Hutnik”, zakwalifikowali się zdobywcy pierwszych miejsc. Nagrody wręczali: wiceburmistrz Wyszkowa Aneta Kowalewska i proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Roman Karaś.
Gratulacje i podziękowania otrzymali również opiekunowie uczniów: Marianna Wołyniec, Elżbieta Sarnacka, Aneta Palesa, Krzysztof Ślubowski, Dorota Mróz, Katarzyna Urbanowska, Jolanta Piątkowska, Elżbieta Matak, Krystyna Kurek, Elżbieta Kwiatkowska, Beata Jakubczak, Elżbieta Choromańska, Marta Kwaśny, Alicja Ampulska, Marzena Rojek.
Po wspólnej sesji fotograficznej wszyscy zaśpiewali kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.
Organizatorami przeglądu byli: Szkoła Podstawowa nr 1 w Wyszkowie, Urząd Miejski oraz Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”.
P.D.
Więcej zdjęć na www.wyszkowiak.pl oraz www.facebook.com/tygodnikwyszkowiak

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl