Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyUdana runda młodzieżowców

(Zam: 23.12.2014 r., godz. 16.34)

Dużo mówi się o wynikach drużyny seniorów Bugu Wyszków, jednak nie można również zapominać o zespołach młodzieżowych, które w niedalekiej przyszłości będą stanowić o sile wyszkowskiej piłki nożnej.

Wyniki, które młodzieżowcy osiągnęli w ostatniej rundzie, pozwalają na szczęście z optymizmem patrzeć w przyszłość.

„Stawiamy na młodzież” – są to słowa, które od kilku lat, przy okazji różnych rozmów, cyklicznie padają z ust prezesa Bugu Wyszków, Dariusza Andrzejewskiego. Słowa, które na szczęście dla wyszkowian kochających „kopaną”, są popierane czynami. Bug bowiem konsekwentnie szkoli ponad 200 młodych zawodników. Obok zrzeszających najmłodsze dzieci grup naborowych, w których trenerzy wpajają swoim podopiecznym podstawy warsztatu piłkarskiego, pięć zespołów młodzieżowych reprezentowało Bug w rozgrywkach juniorskich w ostatniej rundzie. I robiło to z sukcesami.
Najmłodsza grupa, z rocznika 2004, to podopieczni trenera Marka Zalewskiego, którzy w tym roku zadebiutowali w oficjalnych rozgrywkach na poziomie Orlików. Wyszkowianie wygrali swoją grupę rozgrywkową, wygrywając 7 z 8 rozegranych spotkań. Dzięki temu, już w rundzie wiosennej, Bug Wyszków 2004 będzie rywalizował w najwyższej na Mazowszu klasie rozgrywkowej w swoim roczniku.
Awans do wyższej klasy rozgrywkowej uzyskali również młodziki – podopieczni Alana Wróbla. Wyszkowianie występowali w II lidze okręgowej w swoim roczniku, ale po zajęciu drugiego miejsca w rozgrywkach (ze stratą 3 oczek do lidera – UKS-u Białe Orły), wchodzą do I ligi na Mazowszu.
Kolejny w hierarchii wiekowej jest zespół trenera Arkadiusz Mielczarczyka z rocznika 2002. W ostatniej rundzie Młodziki U-13 występowały w I lidze okręgowej, czyli najwyższej dla siebie klasie rozgrywkowej. Wyszkowianie toczyli boje z rówieśnikami z Polonii Warszawa, Legionovii Legionowo czy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Piłkarze Bugu wyszli obronną ręką ze starć z silniejszymi „na papierze” rywalami i dzięki czwartemu miejscu w lidze, utrzymali się w najwyższej grupie.
Jak zdominować rozgrywki I ligi pokazał z kolei zespół trenera Mariusza Szajczyka z rocznika 2001. Wyszkowianie wygrali swoją grupę I ligi trampkarzy, zwyciężając aż 10 z 12 spotkań i strzelając, bagatela 67 bramek, przy zaledwie 18 straconych. Czapki z głów dla chłopaków i trenera, oby wiosną zespół utrzymał tak wysoką formę.
Ostatnią drużyną młodzieżową Bugu, jest zespół trampkarzy z rocznika 2000, który prowadzi trener Stefan Liszewski. Przed niespełna 15-letnimi chłopakami z tej drużyny czekało przed sezonem trudne zadanie, mierzenia się z bardzo silnymi zespołami z I ligi wojewódzkiej. Wyszkowianie sprostali jednak temu wyzwaniu. Bug z dorobkiem 18 punktów zajął 5. miejsce w tabeli.
Zadowolenia z wyników drużyn młodzieżowych nie kryje sam Dariusz Andrzejewski, który krótko podsumował dla nas ich występy:
– Grę drużyn młodzieżowych w tej rundzie należy ocenić na bardzo duży plus. Cieszą świetne wyniki, ale również progres, który widać w grze chłopaków. Widać, że wszyscy ciężko pracują i mimo problemów jak brak odpowiedniej bazy sportowej, są w stanie rywalizować z najlepszymi na Mazowszu. O to nam chodzi, na tych chłopakach, a także przedszkolakach, którzy uczą się grać w piłkę w grupach naborowych, chcemy w przyszłości oprzeć zespół seniorski. Wierzymy, że to co robi się w klubie idzie w dobrą stronę i stopniowo zaczyna to być widać.
Wszyscy członkowie klubu Bug Wyszków, zarówno ci najmłodsi jak i seniorzy, kadra trenerska i działacze, spotkają się w najbliższy czwartek (tj. 18 grudnia) na tradycyjnym już spotkaniu wigilijnym. Szeroka relacja z tego wydarzenia w następnym wydaniu naszego tygodnika.
Turu

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl