Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaWiceburmistrz od edukacji, promocji i spraw społecznych

(Zam: 17.12.2014 r., godz. 18.38)

Aneta Kowalewska od ubiegłego tygodnia jest nowym zastępcą burmistrza Wyszkowa. Do tej pory pracowała w Urzędzie Miejskim w wydziale promocji. Kogo planuje powołać na swojego zastępcę, Grzegorz Nowosielski zdradził oficjalnie 9 grudnia podczas sesji Rady Miejskiej, na której złożył ślubowanie obejmując stanowisko burmistrza na czwartą kadencję.

W czwartek 11 grudnia podpisał powołanie dla Anety Kowalewskiej i jeszcze tego samego dnia przedstawił ją w nowej roli pracownikom Urzędu Miejskiego. Dla nich nie jest to nowa twarz, bowiem przez ostatnie lata Aneta Kowalewska pracowała w wydziale promocji Urzędu odpowiadając za promocję i komunikację zewnętrzną. W nowej strukturze organizacyjnej będzie nadzorowała w Urzędzie wydziały edukacji i spraw społecznych oraz promocji, kultury i sportu. Ma też za zadanie nadzorować i koordynować działalność jednostek organizacyjnych działających w tym zakresie, czyli Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”, Wyszkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną, Zespół Obsługi Placówek Oświatowych, szkoły.
Aneta Kowalewska zastąpiła na stanowisku wiceburmistrza Adama Mroza, który w tej kadencji zdecydował się objąć funkcję wicestarosty. Aneta Kowalewska ma 38 lat. Z wykształcenia jest politologiem. Ma dwóch synów.
W nowym regulaminie organizacyjnym, zmienionym zgodnie z zarządzeniem burmistrza wydanym 10 grudnia, bezpośrednio pod Grzegorza Nowosielskiego podlegają: jego zastępcy, sekretarz, skarbnik, straż miejska, wydział strategii i rozwoju gminy, referat ds. zamówień publicznych, stanowisko ds. profilaktyki uzależnień, audytor wewnętrzny, stanowisko ds. obronności i ochrony informacji niejawnych, asystent burmistrza ds. komunalnych i ogólnospołecznych.
W nowym schemacie struktury organizacyjnej są też przydzielone kompetencje do stanowiska drugiego zastępcy burmistrza (choć póki, co ta funkcja ma być nieobsadzona), pod którego pieczą mają być: wydział gospodarki komunalnej, mieszkalnictwa i rolnictwa oraz referat ds. pozyskiwania środków zewnętrznych, a także nadzór i koordynacja działalności organów jednostek pomocniczych (sołectwa, osiedla).
Sekretarzowi, czyli Teresie Goździewskiej, podlega wydział ogólny i spraw obywatelskich, stanowisko ds. obsługi Rady Miejskiej, Urząd Stanu Cywilnego, a skarbnikowi Dariuszowi Korczakowskiemu – wydział finansowo-budżetowy.
10 grudnia Grzegorz Nowosielski wydał też zarządzenie o odwołaniu Adama Warpasa ze stanowiska drugiego zastępcy burmistrza. Weszło ono w życie z dniem podpisania.
J.P.
***

Aneta Kowalewska o sobie
Jestem urzędnikiem, dotychczas pracownikiem wydziału promocji, kultury i sportu Urzędu Miejskiego w Wyszkowie, gdzie odpowiadałam za kontakty zewnętrzne, współpracę zagraniczną i gospodarczą. Wcześniej przez 15 lat byłam dziennikarzem „Tygodnik Ostrołęckiego”. Jestem doktorantką Wydziału Nauk Politycznych Akademii Humanistycznej w Pułtusku, wiosną zamierzam bronić pracę doktorską z zakresu kształtowania i działania systemów samorządowych. Samorząd znam zarówno z teorii, jak i praktyki, i w swojej pracy będę starała się wykorzystać zarówno doświadczenia z pracy naukowo-badawczej, pracy w Urzędzie Miejskim i mojej wcześniejszej pracy dziennikarskiej. Z wykształcenia jestem politologiem, mam 38 lat.
O swoich pomysłach i planach funkcjonowania podległych mi jednostek chciałabym najpierw rozmawiać z moimi współpracownikami, zdecydowaniem stawiam na pracę zespołową i współpracę – zarówno w funkcjonowaniu urzędu, jak też kontakcie z mieszkańcami. Będę starała się szczególnie dbać o to, by poziom komunikacji z mieszkańcami był jak najwyższy, a co za tym idzie, rosło ich zaangażowanie społeczne, będę pracować nad skutecznością konsultacji społecznych, także z wykorzystaniem najnowszych technologii. O ile wydział promocji jest mi dobrze znany, o tyle wydział edukacyjny organizacyjnie poznaję – dotychczas bliższa mi była edukacja na poziomie akademickim. Jeśli po konsultacjach z ich pracownikami i burmistrzem konieczne okażą się zmiany, będą wprowadzane małymi krokami.

Komentarze

Dodane przez Zielony, w dniu 17.12.2014 r., godz. 20.17
Jestem za. Napewno gorsza od Warpasa nie będzie. A po cichu myślę, że wielu jeszcze może pozytywnie zaskoczyć. Czas pokaże.
Dodane przez Miernych zamieniono na mierną., w dniu 17.12.2014 r., godz. 23.58
Dodane przez POrażka., w dniu 17.12.2014 r., godz. 10.27 To, że zrobili z Kowalewskiej zastępcę burmistrza nie najlepiej o tej ekipie świadczy. Czy naszemu miastu potrzeba kolejnych pijarowców u władzy czy dobrych menadżerów, ekonomistów czy inżynierów. To zwykła prywata. Patrzę na skład nowych przewodniczących komisji i sami z koalicji. A przecież 4 radnych jest w opozycji i powinni dostać jednego przewodniczącego komisji np rewizyjnej, to jest dobry demokratyczny obyczaj. Po raz kolejny cynik Nowosielski i jego zaplecze nie respektuje demokratycznych zachowań. Ale co się dziwić. W ekipie Nowosielskiego w powiecie, wśród trzech radnych nie ma żadnego z wyższym wykształceniem. Jak nie zlikwidują prezesów partyjnych i wielu wiceprezesów, wicedyrektorów z nadania partyjnego czy towarzyskiego, wielu specjalistów od boiska czy pływalni, rozbuchanego urzędu, instytucji czy spółek komunalnych to na wiosnę czas zacząć manifestacje i protesty przeciw temu towarzychu wzajemnej adoracji. Czas patrzeć im na ręce.
Dodane przez Arogant, w dniu 18.12.2014 r., godz. 06.11
Ładna
Dodane przez ola, w dniu 18.12.2014 r., godz. 08.33
Po czynach ich poznacie
Dodane przez Pytanie, w dniu 18.12.2014 r., godz. 09.49
Czy naprawdę wolelibyście takich zastępców jak Warpas czy Bocian? Dajmy kobiecie szansę.
Politolog
Dodane przez abc, w dniu 18.12.2014 r., godz. 19.38
Też uważam, że w obecnej sytuacji braku pracy, przemysłu w Wyszkowie z-cą pownna być ekonomistka z jakiejś prestiżowej uczelni państwowej, a ta Pani mogłaby być ewentualnie doradcą politycznym burmistrza. W Wyszkowie porzeba ludzi otwartych bywałych w świecie by rozwiązywać problemy mieszkańców a nie politykować. Jeżeli chce się uprawiać politykę to do sejmu lub sejmiku i może o to chodzi burmistrzowi, ale chyba za wysokie progi. Pomimo to życzę powodzenia.
Dodane przez Pat, w dniu 20.12.2014 r., godz. 16.56
Z Panią Anetą Kowalewską było różnie, było tak i siak. Mnie na tym stanowisku musi przekonać swoją uczciwą pracą oraz jej efektami.
Dodane przez Czytelnik Wyszkowiaka, w dniu 23.12.2014 r., godz. 07.18
Wesołych Świąt piękna Pani :)
Dodane przez ola, w dniu 23.12.2014 r., godz. 10.43
OOOooo "piękna pani" ani jej pan nie złożyli czytelnikom Wyszkowiaka życzeń. OOOooo ciąd dalszy kampanii z klasą?
Dodane przez Wyszkowianin, w dniu 23.12.2014 r., godz. 14.31
Złożyli życzenia wszystkim Wyszkowianom ale rozumiem, że czytelnicy Wyszkowiaka to jakaś szczególna, uprzywilejowana grupa, wymagająca szczególnej uwagi (troski)... Jak się chce uderzyć to kij się zawsze znajdzie... ;)
Tak, zasada kija i marchewki to wyszkowska demokracja!
Dodane przez Awers, w dniu 23.12.2014 r., godz. 15.14
Nadal rozpasa się sprzyjające władzy gazetki płatnymi ogłoszeniami (czytaj - marchewka), a jednocześnie pozbawia się takowych media niepokorne (czytaj - kij). "Wyszkowianina" zapytam gdzie niby gminna władza złożyła te życzenia? Jestem podatnikiem i czytelnikiem Wyszkowiaka, nigdzie za swoje pieniądze życzeń w swojej ulubionej gazecie nie widzę. Jeżeli burmistrz opłaca swoje życzenia pieniędzmi z miejskiej kasy, to powinien mieć na względzie wszystkich składających się na tę pulę mieszkańców. Dziwne, że nie wie o tym nasza wiceburmistrz - doktor Aneta Kowalewska. Odpowiedzialna za te sprawy. Wiocha!
Dodane przez Wyszkowianin, w dniu 23.12.2014 r., godz. 15.36
A chociażby na stronie internetowej wyszkow.pl która zdaje się być właściwsza do takich rzeczy i nawet osobiście na Wigili Mieszkańców i pewnie w innych paru pominiejszych okazjach ale przecież nie zapukali osobiście do każdych drzwi więc jest problem, bo po co tam iść (na Wigilę MIeszkańców), zaangażować się kiedy można w ciepełku ponarzekać...
Samorząd Rząśnika złożył świąteczne życzenia czytelnikom Wyszkowiaka...
Dodane przez Awers, w dniu 23.12.2014 r., godz. 16.29
Co to znaczy wigilja mieszkańców? Ja o takiej nie słyszałem. POd fontanną bawi się jakiś "klub przyjaciół", którzy moimi przyjaciółmi nie są. Zresztą jaka była tam reprezentacja tych mieszkańców? Odliczając organizatorów i występujących - mieszkańców prawie tam nie było. Burmistrz z burmistrzową Kowalewską - Kacprzyńską kolego, całkowicie zlekceważyli podatników - czytelników "Wyszkowiaka" - najstarszej wyszkowskiej gazety, jedynej niezależnej i obiektywnej. Wesołych Świąt.
Dodane przez ela, w dniu 23.12.2014 r., godz. 16.50
Zgadzam się, wigilia pod fontanną nigdy nie zyskała w oczach mieszkańców uznania. Jest to raczej partyjny wiec obliczony kiedyś na podniesienie popularności Platformy Obywatelskiej w Wyszkowie. Zresztą jak po tylu latach wygląda ta szopka, to widać na fotorelacjach.
Dodane przez Mieszkaniec/wyborca, w dniu 23.12.2014 r., godz. 17.11
Jak prawdą jest, że burmistrzowa zamieściła ogłoszenia świąteczne np. w nowokomuchu, a w inne gazety w tym wyszkowiaka pominęła, to znaczy, że coś jest na rzeczy. może w ten sposób władza spłaca długi jakie zaciągnęła na nasz koszt w niebieskiej propagandówce. Będzie to jawne łamanie demokratycznych zasad. A sprawą można zainteresować tę fundację od demokracji, z którą od jakiegoś czasu próbuje flirtować nasza władza. może liczy na jakiś demokratyczny certyfikat?
Dodane przez Awers, w dniu 23.12.2014 r., godz. 18.53
Certyfikat demokratyczny dla Wyszkowa, już widzę jak Nowosielski z "piękną panią" wypinają piersi jako pierwsi na głuchej wsi demokraci. Ten numer w tym mieście nie przejdzie.
Dodane przez Cień, w dniu 23.12.2014 r., godz. 19.33
Przejdzie ten numer, jak ten certyfikat sobie kupią od zaprzyjaźnionej fundacji.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl