Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaGłowackiemu zabrakło Głowy!

(Zam: 17.12.2014 r., godz. 18.14)

Odnosząc się do felietonu Marka Głowackiego, kandydata na burmistrza Wyszkowa na temat wyszkowskich partii politycznych kąsnął wyszkowskie SLD. Marek Głowacki pisze, że nie ma lidera, liderów albo są za słabi. Otóż najwyraźniej Marek Głowacki, który pisze swoje felietony do lokalnej prasy najwyraźniej tylko je czyta albo ich nie czyta, w każdym razie nie czyta wszystkiego.

Chcę oświecić zainteresowanego, iż SLD w Wyszkowie JEST, przewodniczącym tej organizacji jest niejaki Radosław Oleksiak, a struktury mają się całkiem dobrze. Świadczy o tym chociażby wystawienie pełnych list do powiatu we wszystkich trzech okręgach, byli to co prawda debiutanci w 90 %, ale zawsze. Z kolei lokalny komitet wyborczy „Masz Wybór” nie wystawił. A propos kandydata na burmistrza z SLD, to wypowiadałem się jako przewodniczący w lokalnej prasie we właściwym czasie, że jeśli Justyna Garbarczyk zdecyduje się kandydować na burmistrza Wyszkowa, to wtedy SLD ją poprze, jeśli nie, SLD wystawi swojego kandydata. Zarząd partii postanowił, że nie będziemy rozbijać głosów, a wiadomo, że kobieta ma pierwszeństwo i poparliśmy właśnie Justynę Garbarczyk, która raz że chciała startować, dwa, że startowała już niejednokrotnie i trzy, że wcześniej była członkiem SLD. Efekt mamy, nasza kandydatka debatę wygrała i do drugiej tury weszła. A kandydatów u nas w SLD na burmistrza Wyszkowa było kilku, bo już niejednemu mieszkańcowi Wyszkowa obecny burmistrz Nowosielski z niektórymi radnymi już obrzydł i się wypalił, i dobrze się stało, że niektórzy mandatów radnych nie zdobyli. Stąd niska frekwencja wyborcza, dlatego nie ukrywam, że sam chciałem startować i mogła to być wielka niespodzianka jaką zafundowałbym mieszkańcom Wyszkowa, jak to zrobił mój partyjny kolega z Ostrołęki Łukasz Kulik, który był najmłodszym kandydatem na prezydenta i w II turze osiągnął wynik 47 %. Wreszcie przeprowadziłbym i czystki, i wielki porządek, odkaziłbym urzędy z tego politycznego marazmu rodzinnego. Ja natomiast z pewnością zamierzam spróbować swoich sił, tym razem do SEJMU RP w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Dziwne dla mnie osobiście, że Marek Głowacki skoro tak jest zainteresowany partiami działającymi w powiecie wyszkowskim, sam nie startował z PIS-u, czyżby WALDEMAR go nie chciał?

Z poważaniem
Przewodniczący SLD w powiecie wyszkowskim
Radosław Oleksiak

Komentarze

Dodane przez M., w dniu 17.12.2014 r., godz. 18.50
Wszystko dobrze, ale SLD to chyba jedyny komitet, na którego ulotkach zbiorczych brakowało zdjęc kandydatów. Takie to trochę niepoważne.
Dodane przez Między nami partjakami, w dniu 17.12.2014 r., godz. 20.44
Garbarczyk nie startowała z SLD, czyżby Owsianka jej nie chciał? Dlatego poległa... Z poważaniem...
Dodane przez TRZEŻWY, w dniu 17.12.2014 r., godz. 21.46
Ale Głowacki ma 3 radnych i uzyskał świetny wynik. A oto dorobek SLD Wyszków brak programu wyborczego brak radnych, brak ulotek , oraz promocji na 21 okręgów do rady miasta tylko 7 kandydatów i to z kiepskimi wynikami, kandydat na wójta gm.Długosiodło 55 głosów a na radnego powiatu 19 kandydat na wójta gm. Rząśnik 77 głosów. kandydaci na radnych powiatu otrzymali po 1,2,3 gł osach
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 17.12.2014 r., godz. 21.46
Panie Radosławie, ze zdumieniem przeczytałem Pana „coś na kształt” polemiki ze mną. Nie odpowiada Pan bowiem na podstawowe tezy moich dwóch felietonów o wyszkowskich partiach politycznych – o PO, PiS, PSL i SLD. W swojej wypowiedzi koncentruje się Pan z jednej strony na SLD, której jest Pan przewodniczącym z drugiej na sugerowaniu, że nie mam głowy, czy też, że Waldemar mnie nie chce itp. Do wycieczek osobistych nie mam zamiaru się odnosić, ani odwzajemniać się tym samym. Interesuje mnie bowiem problem słabości partii w Wyszkowie, a nie przerzucanie się złośliwościami. Uważa Pan, że wyszkowskie SLD jest silne, ponieważ wystawiliście pełne listy do powiatu. Nie jest to prawda, ponieważ nie wszedł z tych list żaden radny. SLD nie odegrało żadnej roli ani w wyborach, które właśnie minęły ani w poprzednich. Być może zmieni się to w przyszłości, ale dziś tak to wygląda.
Eureka
Dodane przez Zbigniew, w dniu 17.12.2014 r., godz. 21.49
Jaki przewodniczący taki artykuł. Same banialuki i duby smalone.
Dodane przez Bolek, w dniu 17.12.2014 r., godz. 21.50
Poparcia SLD dla Garbarczyk się nie doczytałem .
Dodane przez Sołtys, w dniu 17.12.2014 r., godz. 21.59
Radziu ty już niespodziankę zrobiłeś wynikiem wyborczym to polityczna katastrofa czym możesz się pochwalić .A czystki to twoja specjalność .TY NA POSŁA CHYBA NA ..SŁA.
Dodane przez Kiepski, w dniu 17.12.2014 r., godz. 22.09
oj Oleksiaczek wynik wyborczy świadczy o tobie ,jeśli masz honor to podaj się do dymisji.
dedykacja
Dodane przez Antek, w dniu 17.12.2014 r., godz. 22.23
Autorowi wypocin dedykuję piosenkę '' Mniej niż zero ''
Panie Radosławie
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 17.12.2014 r., godz. 22.53
Z artykułów z ostatniego okresu mogliśmy wyczytać, że wyszkowskie struktury SLD nie są w najlepszej kondycji chociażby z ciągłych konfliktów wewnątrz partyjnych a wiadomo że ta wiadomość nie sprzyja opinii publicznej. Sam fakt, ze tuż przed wyborami wyrzuca Pan jedynego Radnego jest dość argumentem aby stwierdzić, że to Pana działania są przyczyną osłabienia SLD. SLWWyszkowie.--
Dodane przez jak?, w dniu 18.12.2014 r., godz. 00.07
Tekst chyba Oseki bo Radzio to raczej zdania poprawnie nie skleci a i to czarny koń tych wyborów ha ha ha, to jest w ogóle orzeł nie w jednym juz miejscu pokazał swoje umiejętności.
Dodane przez Arogant, w dniu 18.12.2014 r., godz. 06.04
Niepotrzebne są teraz takie osobiste wycieczki do kogokolwiek, proszę pana przewodniczącego. Sam fakt obstawienia okręgów, jak sam pan widzi, o niczym jeszcze nie świadczy. Jestem jednak za odbudowaniem się wyszkowskiej lewicy i trzymam za to kciuki.
ze jak?
Dodane przez justyna, w dniu 18.12.2014 r., godz. 11.20
Radziu chyba sobie żartujesz, młody wiek nie świadczy o wygranej w wyborach, trzeba cos jeszcze robić a nie siedzieć w biurze i liczyc na zbawienie. To był by skandal i ciemnota ludzka gdybys w starcie na burmistrza miał taki wynik jak.w Ostrołęce Kulik. Pisz o rzeczach realnych. A ciekawo czemu nie wystartowales? SLD nie miało było info ze popieranie Justynę. Tylko ze zamawianie ja na start jako kandydatki z SLD. zepopieraniJUSTY
Olekiak na posła raczej osła
Dodane przez krzynio, w dniu 18.12.2014 r., godz. 11.28
jak oleksiak wystartyje na posła już nigdy nie oddam głosu na SLD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez Czytelnik, w dniu 18.12.2014 r., godz. 12.23
Już po wyborach, dajcie upust swoim złośliwościom.
bez złośliwości
Dodane przez tomek, w dniu 18.12.2014 r., godz. 12.40
Pragnę zaznaczyć że to nie chodzi tylko o wynik wyborów samorządowych. Problem w SLD trwa od dłuższego czasu. Jak by Oleksiak wszystkich upił to może by ktoś na niego zagłosował. On tylko to potrafi robić. Proponuję oszczędzać wątrobę na klęskę którą poniesiesz w wyborach do Sejmu, wtedy będziesz miał powód do porządnego picia;)
Dodane przez Radek na Posła!?, w dniu 18.12.2014 r., godz. 12.57
Radek czemu nie namówiłeś Justyny Garbarczyk aby startowała z list SLD? Czyżby nie chciała się utożsamiać z Tobą?a co do politycznego marazmu rodzinnego - czy Justyna Garbarczyk będąc starostą nie pomogła obsadzeniu Cię na posadke w pracy?
Dodane przez RADNY, w dniu 18.12.2014 r., godz. 15.12
W pełni zgadzam się z p.Markiem Głowackim zarówno z artykułem z sierpnia br. po czystkach w SLD Wyszków jak i ostatnim tam zawarta jest prawda. A prawda kole w oczy Radosławie ''prawdziwa cnota krytyki się nie boi ''. A swoją drogą odpowiedz czemu sam nie startowałeś w wyborach, oraz dlaczego SLD poniosło klęskę?
Dodane przez Abrams i ska., w dniu 18.12.2014 r., godz. 15.51
Wyszkowska lewica to dziś przefarbowana wspólnota samorządowa. To jest dopiero problem z tożsamością polityczną niektórych wyszkowian.
Dodane przez uczeń:), w dniu 18.12.2014 r., godz. 16.34
Ale żeś Pan zatytułowal "Glowackiemu zabrakło glowy"na poziomie podstawówki i to tych młodszych klas.a Panu czego zabrakło? ;-)
Dodane przez KIEPSKA, w dniu 18.12.2014 r., godz. 21.03
Marek Głowacki to człowiek z dużą osobistą kulturą , wiedzą ,dobry felietonista nie mówiąc już że przystojny i bardzo elegancki . A ten osobnik na zdjęciu /niejaki / to samo przeciwieństwo ,gbur ,arogancki, wręcz cham ,niedouczony, złośliwy i do tego mściwy. Oto tak wygląda przy WÓDCE .
Dodane przez Mieszko, w dniu 18.12.2014 r., godz. 22.07
Zapewne nie wie Pan, Panie Radku dlaczego ta gazeta wypuściła ten artykulik? Dobrze by ktoś go Panu przeczytał.
do Kiepska
Dodane przez nadzieja, w dniu 18.12.2014 r., godz. 22.36
Zgadzam się z Tobą. Takiej prezentacji jak Pan Marek Głowacki nie miał żaden z kandydatow na Burmistrza a do tego wiedza i sposob wyslawiania się. No ale było minęło.mam tylko nadzieję, że nie da o sobie zapomnieć i będzie patrzył na ręce rządzącym
Dodane przez Zen, w dniu 19.12.2014 r., godz. 06.57
Mieszko myśli, że "artykulik" został opublikowany w inny sposób anieżeli na własną prośbę pana Radka? Nie jest to przecież polemika gazety z felietonistą, a odpowiedz poruszonego tekstem lidera opisywanej m.in. partii.
Dodane przez polityczne trupy., w dniu 19.12.2014 r., godz. 09.51
Nie wiem po co ten artykulik napisał Oleksiak. Nic z niego nie wynika a potwierdza tezy przedstawione przez Głowackiego.Towarzysz Oleksy, towarzysz Leszek Miller w Wyszkowie byli, zachęcali do roboty a Oleksiak tej lekcji nie odrobił albo na niej nie był. Przed wyborami zastosował manewr Sobczaka i robił porządki aby nikt nie zarzucił porażki i marazmu. Obywatel Sobczak przez cztery lata przygotowywał się do funkcji wicestarosty, ustalali strategie z Mrozem, niszczył przez całą kadencję Trzaskę i konkurencję prawicową, cieszył się jak dziecko jak PSLowi spadało w sondażach, przeciągnęli na stronę gminną nawet Bociana aby niszczył od środka PSL. Koncepcja Mróz starosta, Sobczak zastępca starosty miała być zrealizowana. A tu wielka klapa, wybory sfałszowano (śmiech) i PSL utrzymał się przy władzy, Sobczak w opozycji razem o ironio losu z Głowackim, którego niszczył. Marzenia o wicestaroście można odłożyć do lamusa, a że się przy okazji zniszczyło PiS w Wyszkowie, kto to zauważy, Czartoryski jest miłosierny, Sobczak dalej będzie prowadził swoje wojny ku chwale Nowosielskiego. PO w Wyszkowie straciło głowę bo Mroza wyrzucono do starostwa. Niby to awans ale członkowie zostali w gminie a senator Mróz będzie na dole. Będzie się realizował dopóki PSL nie zauważy, albo już zauważyło, że gość jest nagi i bez armii. O ma jedną generałową Wysocką, żonę komendanta straży ale czy z PO. Mróz jest sam i będzie chodził na pasku koalicjanta krajowego, oczywiście nie za darmo. Chłopaki od Nowosielskiego będą dbać o interesy swojego i podrzucać tematy Mrozowi, co będzie go jeszcze bardziej frustrowało. No i jeszcze PSL, partia, która dostała jeszcze władzę w mieście Wyszkowie i nie wie co z tym zrobić, będą przyjmować podarki od Nowosielskiego. Nie muszą za to płacić co czemu nie.
Dodane przez doktór, w dniu 19.12.2014 r., godz. 10.56
Nowosielski, gwiazdy wyszkowskiej polityki i część wyszkowskich mediów lokalnych cierpi na świnkę.
Oleksiak bez głowy na ..sła
Dodane przez Wyszkowianka, w dniu 19.12.2014 r., godz. 14.31
Nie ma co porównywać tych dwóch Panów, bo to obelga dla Pana Głowackiego, któremu Pan Oleksiak do butów nie dorasta.
Dodane przez ola, w dniu 19.12.2014 r., godz. 15.57
do polityczne trupy - realistyczne i życiowe podejście - sami sobie zgotowali ten los...
Dodane przez Wszystkich was ta kampania POstarzała, w dniu 19.12.2014 r., godz. 17.33
Najważniejsze, że się kręci. Więcej boksu i botoksu. Panie coraz starsze a wyciskalnia pryszczy okazała się przereklamowana. Farba z siwych włosów schodzi szybko, a zmarszczki uodporniły się na fluidy i wychodzą ze zdwojoną siłą. Gdzie te pieknisie żony kandydatów, te kandydatki o gładkich licach i zapachu próchna?
Dodane przez WARSZAWIANKA, w dniu 19.12.2014 r., godz. 20.37
A kto to jest ten Oleksiak ,który zwie się liderem SLD czy to nie brat Garbarczykowej ?
do Zen
Dodane przez Mieszko, w dniu 19.12.2014 r., godz. 21.44
Wbrew pozorom Mieszko wie co myśli, o tym mogę zapewnić. Nie sądzę Kolego, byś Ty to wiedział... więc, nie wiesz o czym piszesz. Wiem natomiast, że Pan Radek, nie powinien atakować felietonisty gazety, nie mając nic do przekazania.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.12.2014 r., godz. 06.24
W dyskusji na temat wyszkowskich partii Janek R poruszył sprawę notowań ogólnopolskich w kontekście wyników w wyborach lokalnych. SLD jest od lat skłócone i osiąga słabe wyniki w wyborach do sejmu. Jednak jest to ok. 10 % głosów. Ale w Wyszkowie jest jeszcze gorzej. Przecież w wyporach do powiatu SLD nie przekroczyło nawet 5cioprocentowego progu wyborczego. Jeszcze w większym stopniu dotyczy to PiS, które w wyborach do sejmu jest potęgą, a w wyborach lokalnych nie istnieje,a szczególnie zniknął w gminie Wyszków. Przyczyną jest słaba praca tych organizacji, Nie potrafią nawet dotrzeć do swoich tradycyjnych elektoratów. W przypadku PiS dochodzi jeszcze problem podporządkowania tej partii przez Nowosielskiego.
Do Mieszko
Dodane przez Zen, w dniu 20.12.2014 r., godz. 08.24
Jak pan Radek napisał polemizujący artykuli, to i gazeta nie ingerując w treść go puściła. Co poeta (Mieszko) ma na myśli? Same zapewnienia Kolegi, że wie co myśli, w tym przypadku chyba nie wystarczą. Proszę oświecić ciemne towarzystwo, śmiało.
O Matko...
Dodane przez Kasia, w dniu 20.12.2014 r., godz. 21.59
"Zarząd partii postanowił, że nie będziemy rozbijać głosów, a wiadomo, że kobieta ma pierwszeństwo i poparliśmy właśnie Justynę Garbarczyk, która raz że chciała startować, dwa, że startowała już niejednokrotnie i trzy, że wcześniej była członkiem SLD" - rewelacyjne uzasadnienie wyboru kandydata na burmistrza:):):) Ale zdanie otwierające: "Odnosząc się do felietonu Marka Głowackiego, kandydata na burmistrza Wyszkowa na temat wyszkowskich partii politycznych kąsnął wyszkowskie SLD" też jest rewelacyjne:)
Dodane przez Mieszko, w dniu 21.12.2014 r., godz. 20.30
Zen, nie bądź śmieszny. Przeczytaj co napisałeś w dniu 19.12.2014 r., godz. 06.57, gdzie wiedziałeś co myślę, a w dniu 20.12.2014 r., godz. 08.24 - ciemność, już nie wiesz. Pozdrawiam, nie zamierzam dalej kontynuować jałowej polemiki.
Dodane przez HODOWCA, w dniu 22.12.2014 r., godz. 08.10
Dobrze , że świnia nie ma rogów bo by bodła to do Oleksiaka
Dodane przez Zen, w dniu 22.12.2014 r., godz. 18.39
Cierpisz na POmroczność Mieszko. Bez odbioru.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl