Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 maja 2020 r., imieniny Jana, Juliusza

Sławomir Gałązka na czele Rady

(Zam: 17.12.2014 r., godz. 17.57)

Pierwsza sesja Rady Gminy Brańszczyk kadencji 2014-2018 odbyła się 1 grudnia. Radni wybrali przewodniczącego, którym został Sławomir Gałązka, pełniący już tę funkcję w kadencjach 1998-2002, 2002-2006 i 2006-2010, wiceprzewodniczący to Andrzej Skłucki i Elżbieta Mikołajewska.

Pierwszą sesję otworzył i prowadził radny-senior Jan Domalewski. Zaświadczenia o wyborze radnym nowej kadencji wręczyła przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Beata Brzezińska, po czym każdy z radnych złożył uroczyste ślubowanie. Na członków komisji skrutacyjnej powołano: Grzegorza Kaflika, Ewę Wielgolaską i Jadwigę Wyszyńską. Radni zgłosili dwóch kandydatów w wyborach na przewodniczącego: Sławomira Gałązkę (KWW „Nasza Gmina Brańszczyk”) oraz Jana Domalewskiego (KWW Wiesława Przybylskiego). Stosunkiem głosów 10:5, zwyciężył Sławomir Gałązka, funkcję wiceprzewodniczących będą pełnić Andrzej Skłucki (KWW „Nasza Gmina Brańszczyk”), który uzyskał 15 głosów i Elżbieta Mikołajewska (KWW „Nasza Gmina Brańszczyk”), która otrzymała 14 głosów. Po wyborze przewodniczącego i wiceprzewodniczących, wójt Mieczysław Pękul został zaprzysiężony na kolejną, piątą kadencję.
– Mam nadzieję, że tak jak do tej pory, uda nam się owocnie współpracować. Wybory się skończyły, czas wziąć się do pracy, zapomnieć o tych sporach, które miały miejsce i pamiętać o dobrej współpracy – powiedział wójt.
Na sesji był obecny starosta powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski.
– Przed nami ważna kadencja, ponieważ będzie trzeba zdobyć środki unijne dla gminy Brańszczyk – zaznaczył. – Współpraca między powiatem a gminą zawsze była modelowa, zawsze udawało nam się porozumieć, mam nadzieję, że tak będzie dalej, ponieważ mamy wiele inwestycji do zrealizowania, m.in. w infrastrukturze drogowej – przypomniał.
W trakcie kolejnej sesji zostaną powołane komisje.
M.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl