Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2020 r., imieniny Michaliny, Michała

„Warto jest marzyć”

(Zam: 17.12.2014 r., godz. 17.50)

Tak zatytułowanym koncertem Danuta Deptuła świętowała 40-lecie pracy artystycznej. Sobotni wieczór w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” był czasem wspomnień i podziwiania talentów wychowanków Danuty Deptuły, która przez lata kształciła pokolenia tancerzy wykonujących różne style – od tańca ludowego po towarzyski.

Koncert rozpoczął się od krótkiego filmu, w którym D. Daptuła mówiła o swojej artystycznej drodze. O jej twórczości wspominali też współpracownicy, znajomi.
– W domu, w którym jest dużo książek, nietrudno o marzenia – mówiła w filmie D. Deptuła. – Myślałam, że będę śpiewać, będę związana z muzyką. To, że zostałam choreografem, to przypadek. Z domu kultury, w którym pracowałam, wysłano mnie na zajęcia poświęcone tej dziecinie.
Pierwszy zespół, który D. Deptuła założyła w Wyszkowie to działające w latach 1974-1979 „Fatum”. Potem były grupy tańca ludowego, towarzyskiego. D. Deptuła kształciła zarówno dzieci, jak i dorosłych.
– Ciągle szukałam, próbowałam każdej firmy tańca, żeby mieć satysfakcję z tego co robię – opowiadała.
W swoim życiorysie ma pobyt w Brazylii, gdzie prowadziła polonijny zespół. Wśród najnowszych jej dokonań są chociażby jasełka organizowane w kościele Św. Rodziny, misterium Męki Pańskiej. Dziś śpiewa w chórze parafii Świętej Rodziny, a w Wyszkowskim ośrodku Kultury „Hutnik” prowadzi Zespół Pieśni i Tańca „Oberek”.
– Na początku swojej pracy pracowałam ze swoimi rówieśnikami i teraz się nimi znów zajmuję – powiedziała. – Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz to osiągnąć. W tej pracy o to chodzi – dodała.
– Jej cechą charakterystyczną jest to, że stara się zjednać ludzi do osiągnięcia celu, nawet jeśli ten cel wydaje się nieosiągalny – mówiła prowadząca koncert pracownica WOK „Hutnik” Małgorzata Wyszyńska.
Na scenie tego wieczoru zaprezentowali się: Zespół Pieśni i Tańca „Oberek”, Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie” z Ostrołęki (prowadzi go uczeń D. Deptuły Jacek Wójcik), Klub Tańca Towarzyskiego „Fan” z Ostrołęki, Chór Parafialny z kościoła Świętej Rodziny, absolwentki wyszkowskiego Gimnazjum nr 1, Wyszkowski Teatr Tańca.
Danuta Deptuła odebrała gratulacje i życzenia od przedstawicieli wielu środowisk, w tym od burmistrza Grzegorza Nowosielskiego, który objął koncert swoim patronatem.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl