Menu górne

Dziś jest 13 sierpnia 2022 r., imieniny Diany, HelenyPodają się za pracowników różnych instytucji i okradają

(Zam: 10.12.2014 r., godz. 16.50)

Policjanci ostrzegają przed oszustami podszywającymi się pod pracowników różnych instytucji. W tym tygodniu fałszywi pracownicy ośrodka pomocy społecznej pojawili się w gminach Somianka i Zatory, a nieznajome kobiety okradły mieszkankę Wyszkowa.

W Wyszkowie pojawiły się trzy kobiety w wieku około 40 i 50 lat, które pod pretekstem zostawienia wiadomości o paczce dla sąsiadki zostały wpuszczone do mieszkania. Dwie z nich zagadywały właścicielkę w kuchni, trzecia najprawdopodobniej w tym czasie weszła do mieszkania i przeszukała regał w pokoju. Po wyjściu kobiet 86-letnia właścicielka stwierdziła, że zginęła złota biżuteria. Poszkodowana oszacowała wartość kosztowności na kilka tysięcy złotych.
Tego samego dnia policja otrzymała jeszcze dwa inne, podobne zgłoszenia. Na szczęście osoby zgłaszające nie dały się oszukać. Z ich relacji wynika, że w Mystkówcu Starym (gm. Somianka i Mystkówcu Kalinówku, gm. Zatory pow. pułtuski) dwie kobiety podawały się za pracownice OPS.
Policja przypomina, że wszyscy pracownicy socjalni posiadają legitymacje, a osoba, do której zgłosi się taki pracownik ma prawo zażądać jej okazania. Na dokumencie oprócz zdjęcia i danych osobowych pracownika socjalnego dodatkowo powinna znajdować się pieczątka ośrodka i pieczątka państwowa. Jeśli wiarygodność dokumentu budzi wątpliwości, zawsze można tożsamość takiej osoby sprawdzić dzwoniąc do OPS-u lub swoimi wątpliwościami podzielić się z policją dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112. Istotną informacją jest również, że pracownicy socjalni nie świadczą usług masażu ani innych tego typu zabiegów. Należy także pamiętać o tym, że pracownicy OPS-u nie przynoszą do domów żadnych pieniędzy.

Policja ostrzega również przed wpuszczaniem do mieszkań osób obcych, podających się za pracowników innych instytucji oferujących różnego rodzaju usługi czy artykuły do sprzedaży. O wszystkich podejrzanych telefonach lub dziwnie zachowujących się osobach należy bezzwłocznie informować policję dzwoniąc pod numer 997 i 112.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji z KPP w Wyszkowie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl