Dziś jest 18 kwietnia 2024 r., imieniny Bogusława, Bogumiły

Jedenaste zwycięstwo

(Zam: 10.12.2014 r., godz. 16.44)

Warta Zawiercie stała się jedenastą ligową ofiarą Campera Wyszków w tym sezonie. Podopieczni trenera Jana Sucha pokonali rywali 3:0 i z kompletem punktów przewodzą tabeli Krispol I Ligi.

Spotkanie z Wartą zostało rozegrane w sobotę 29 listopada w Zawierciu. Wyszkowianie rozpoczęli premierową odsłonę w składzie: Konrad Woroniecki, Łukasz Kaczorowski, Maciej Gówczyński, Jakub Kowalczyk, Jakub Peszko, Sebastian Wójcik, Damian Sobczak (libero). Pierwszy set od początku do końca przebiegał pod dyktando naszych siatkarzy. Dobra gra blokiem zaowocowała kilkoma punktami zdobytymi w tym elemencie bezpośrednio oraz wieloma wyblokami, po których podopieczni trenera Jana Sucha wyprowadzali zabójcze kontry. W ataku niepodzielnie rządził Łukasz Kaczorowski, który w pierwszym secie praktycznie nie popełniał błędów. Wyszkowianie bez najmniejszych problemów wygrali 25:17.
Druga odsłona początkowo była bardzo wyrównana. Do pierwszej przerwy technicznej trwała walka punkt za punkt. Po wznowieniu Warta zdołała nawet odskoczyć na kilka oczek (15:11). Wyszkowianie powrócili jednak w wielkim stylu do gry. Przy serii mocnych zagrywek Jakuba Peszki, gospodarze zostali odrzuceni daleko od siatki, co przyniosło Camperowi efekt w postaci kolejnych skutecznych bloków i kontr. Całkowicie rozbici siatkarze z Zawiercia nie potrafili odzyskać inicjatywy i ostatecznie przegrali drugą partię do 17.
W trzecim, i jak się później okazało ostatnim secie, gospodarze postawili Camperowi największy opór. Zwycięstwo wyszkowian nie było jednak zagrożone. Duet Kaczorowski-Peszko kończył znakomitą większość piłek na skrzydłach, a rywale odpowiadali jedynie pojedynczymi akcjami. Camper zasłużenie wygrał 25:19, a tym samym 3:0 w całym meczu. MVP spotkania wybrano Łukasza Kaczorowskiego.
Warta Zawiercie – Camper Wyszków 0:3 (17:25, 17:25, 19:25)
Camper: Konrad Woroniecki, Łukasz Kaczorowski, Maciej Gówczyński, Jakub Kowalczyk, Jakub Peszko, Sebastian Wójcik, Damian Sobczak (libero), a także: Rafał Faryna, Tomasz Rutecki.
Pekpol Ostrołęka – SMS PZPS Spała 3:1
Avia Świdnik – Krispol Września 1:3
CARO Rzeczyca – Stal Nysa 0:3
AGH AZS Kraków – Ślepsk Suwałki 0:3
Kęczanin Kęty – KPS Siedlce 1:3
Victoria Wałbrzych – Espadon Szczecin 3:0
W najbliższym tygodniu kibiców Campera czeka nie lada gratka. Do Wyszkowa przyjadą bowiem kolejno dwie ligowe drużyny. W środę 3 grudnia Camper podejmie wicelidera tabeli, Victorię Wałbrzych. Mecz rozpocznie się o godz. 19.00, oczywiście w hali WOSiR przy ul. Geodetów 45. W piątek 5 grudnia, o tej samej porze, obok siatkarzy Campera na parkiet wybiegną zawodnicy Espadonu Szczecin. Tymi dwoma spotkaniami wyszkowski zespół zakończy pierwszą rundę fazy zasadniczej rozgrywek, miejmy nadzieję, że z kompletem punktów.