Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 09 lutego 2023 r., imieniny Apolonii, CyrylaWyszkowskie partyjki, czyli kwiatek do kożucha

(Zam: 03.12.2014 r., godz. 16.45)

Za nami wybory samorządowe. Z pewnością będziemy jeszcze do nich wracać i omawiać ich różne aspekty. Dziś chciałbym zwrócić uwagę na kondycję partii, czy raczej partyjek politycznych na naszym wyszkowskim terenie. Przeważnie ich istnienie przejawia się aktywnością wyłącznie w okolicach wyborów.

Po wyborach następuje podział konfitur i aktywność publiczna spada. W tej chwili właśnie ten podział konfitur, czyli stanowisk następuje. Raz po raz docierały do nas nowe rewelacje związane z budowanym układem – jaki wariant przeważa, kto zrezygnował, kto chce wcisnąć na urzędy całą swoją rodzinę i wiele innych.
Kondycja partii politycznych jest w mojej ocenie w Wyszkowie bardzo słaba. Zacznijmy od najpotężniejszej, miłościwie panującej w naszej ojczyźnie Platformy Obywatelskiej. Usilnie szukałem i nie mogłem dostrzec w ostatnim czasie jakiegokolwiek aspektu działalności tej partii, oprócz oczywiście startu w wyborach. Władza tak ich pochłania, że nie mają czasu spotykać się z ludźmi? Ale jest i druga dziwna sprawa. Partia rządząca Polską od lat i współrządząca naszą gminą nie wystawia w ogóle w wyborach kandydata na burmistrza, ani radnych miejskich. Najwyraźniej boją się. Może jakieś straszliwej mafii, która umiejętnie paraliżuje nasze życie publiczne??? Aż trudno w to uwierzyć, ale kto wie? Bardziej prawdopodobna wydaje mi się jednak hipoteza, że boją się własnego cienia i dlatego skazują się na pozycję ubogiego krewnego w układzie władzy.
Nie lepiej wygląda w lustrze samorządowych wyborów wyszkowski PiS. Ta partyjka odważyła się, co prawda, wystawić kandydata na burmistrza, ale zdobył on bardzo mało głosów, jak na dużą ilość prawicowego elektoratu, jaki mamy w naszej gminie. Dlaczego? Czy ktokolwiek, kto interesuje się życiem publicznym jeszcze nie wie tego, że lider ugrupowania wycina każdego, kto choćby na pół milimetra go przerasta, co, trzeba powiedzieć, nie jest zbyt trudne? Skutkiem tej długofalowej, przemyślanej polityki lidera PiS-u jest trzykrotny spadek liczby mandatów w Radzie Miejskiej w stosunku do poprzedniej kadencji oraz coraz niższa pozycja PiS-owskiego kandydata w wyborach na burmistrza. W mojej ocenie wyszkowski PiS jest największym przegranym w tych wyborach. Jest bowiem zarówno w gminie, jak i powiecie na aucie. Choć niewykluczone, że otrzyma wzmocnienie od… suwerena wyszkowskiej polityki. Jest przecież nadal potrzebny do paraliżowania lokalnej sceny politycznej.
Obie wymienione już przeze mnie organizacje sprawiają wrażenie niesuwerennych w swoich decyzjach. W przypadku PO takie podejrzenie wynika z faktu niewystawienia kandydata na burmistrza, lub choćby z faktu matkowania koalicji powiatowej przez naszego burmistrza Nowosielskiego oficjalnie nienależącego przecież do tej partii. A przecież PO ma w powiecie łącznie 3 mandaty razem ze swoim „apolitycznym” komitetem Razem dla Ziemi Wyszkowskiej. Jeżeli do tego dodać ośmiu radnych PSL-owskich to mamy stabilną koalicję. A jednak taka koalicja nie powstała. O niesuwerenności PiS-u świadczy choćby fakt likwidacji szkół w mijającej kadencji wbrew swojemu programowi, a także wyrzucanie z pracy sprzątaczek i kucharek.
Inna sytuacja jest w naszym PSL-u. Bowiem powiatowy PSL to w odróżnieniu od PO i PiS poważna organizacja, prowadząca samodzielną politykę i rządząca, lub co najmniej współrządząca w powiecie od samego początku, kiedy kilkanaście lat temu powiaty zostały utworzone. Jednak gminny PSL jest cieniem swojego większego braciszka i jest podobny do naszych pozostałych partyjek. Od lat ważni członkowie tej organizacji nie przejawiają zbytniej lojalności w stosunku do PSL-u i pozwalają sobie np. w wyborach startować z list urzędującego burmistrza. Kandydat PSL-u na burmistrza Wyszkowa zajął odległe miejsce w niedawnych wyborach, a ilość branych przez tę partię mandatów w Radzie Miejskiej nie kwalifikuje jej od lat do zawierania jakichkolwiek istotnych porozumień, choć trzeba powiedzieć, że w poprzedniej kadencji PSL został, podobnie zresztą jak PiS, podczepiony do koalicji rządzącej gminą. Ale w charakterze kwiatka do kożucha, nie jako podmiot.
Tak więc rola partii politycznych w gminie Wyszków jest niewielka. Są to organizacje anemiczne, nieprzejawiające inicjatywy, niewnoszące do życia publicznego żadnych pomysłów i w znacznej mierze podporządkowane przez administrującego Wyszkowem od lat i konsekwentnie rozdzielającego konfitury burmistrza Nowosielskiego. A może się mylę w tej sprawie? Może ktoś ma inne obserwacje i oceny? Zapraszam do dyskusji na łamach „Wyszkowiaka”. Takiej dyskusji bowiem w moim odczuciu brakuje w naszej prasie. A w końcu przychodzą wybory i ludzie nie wiedzą podstawowych rzeczy o naszym życiu publicznym i tylko na forach internetowych można się czegoś dowiedzieć.

Komentarze

do p. Głowackiego
Dodane przez Katarzyna, w dniu 03.12.2014 r., godz. 17.14
Panie Marku czytam te twoje wypociny na temat wyszkowskich partyjek i myślę, że marnuje się pan tutaj, powinieneś brylować zgoła na innej scenie. Apropo PiS przecież sam do niedawna był pan jej członkiemi i z pewnością, po różnych zachowaniach i zależności prawicowej strony, podzielił ją sromotnie. Co do szefa PiS, jeśli tak jest to powinien ponieść tego konsekwencje. Sypie pan jadem, ciekawe jakim byłby Pan burmistrzem, aż strach pomyśleć, bo przy takim układzie w gminie ?
Dodane przez ola, w dniu 03.12.2014 r., godz. 17.36
cały artykuł pasuje jak ulał do organizacji, której nazwa nie pada - wolny cyt. za p. Głowackim: "w mojej ocenie" Nasz Wybór "jest największym przegranym w tych wyborach" - a czego pan się wystarszył, że nie był na sesji? nie dostał pan konfitur? - w końcu przyszły wybory i ludzie dowiedzieli się podstawowych rzeczy o naszych kandydatach, szczególnie o panu.
Dodane przez Lot, w dniu 03.12.2014 r., godz. 18.19
Ja dowiedziałem się zgoła innych rzeczy, o Panu Marku mogę mówić w samych superlatywach. Widziałem debatę, na której wypadł o niebo lepiej od np. Pana Grzegorza. Co do przegranych, to zgadzam się, że kolejny raz przegrała wyszkowska prawica. Winię za to przewodniczącego Waldemara i żadna „ola” bez argumentów nie zrobi mi wody z mózgu. Proszę wybaczyć, nie chodzę na c odzień w dresie.
do Pana M. Głowackiego
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 03.12.2014 r., godz. 19.24
Panie Marku, niech pan do tej swojej wyliczanki "partyjek" doda jeszcze własną - Klub Gazety Polskiej. I niech Pan wreszcie otwarcie przyzna - przegraliśmy! A to dla tego, ze nas ludzie nie popierają. A dlaczego was ludzie nie popierają to sobie sami odpowiedzcie.
Skrzypi coś. Czy to Sobczak czy to PiS?
Dodane przez P.M., w dniu 03.12.2014 r., godz. 19.49
Panie Sobczak moim zdaniem to pan i pańska działalność stoi za upadkiem wyszkowskiej prawicy. Sukces PiS w całym kraju w Wyszkowie porażka. Rzeczywiście boi się pan każdego choć trochę mądrzejszego od siebie i stąd to wyrzucanie ludzi z PiS i rozruby personalne oraz gra na własne "koryto". Innym problemem jest odmowa przyjęcia do PiS ludzi którzy w choć najmniejszym stopniu mogą przejawiać swoją niezależność. Często ludzi młodych, wykształconych z pasją i energią do działania. Jedynym wytłumaczeniem zdaje się być obawa przed kimś mądrzejszym. Jakim to prawem pan panie Sobczak usilnie szukasz w życiorysach innych ludzi pretekstów do wyrzucenia z PiS lub odmowy przyjęcia do PiS. Jakim prawem odmawiasz pan ludziom możliwości pracy na rzecz tego ugrupowania. PiS to dla mnie coś znacznie więcej niż Sobczak i jego zawistne, egoistyczne działania. Jest pan niski również moralnie stosujac metody z minionej epoki polegające na niszczeniu niewygodnych panu ludzi poprzez wyszukiwanie na nich "haków". Oto najstarszy radny miast służyć przykładem ładu, moralności i rozsądku postępuje jak dziecko w piaskownicy wojujące o swoje miejsce do sypania piasku innym w oczy. Za każdym człowiekiem sponiewieranym, skrzywdzonym stoi nie tylko jeden głos ale również głosy jego rodziny, przyjaciół i stąd ten wynik. Wyborcy najczęściej dokonują zbitki myślowej "jaki pan taki kram" Wynik widać gołym okiem. Szanowni członkowie wyszkowskiego PiS jeżeli w Zarządzie Wyszkowskiego PiS nie nastapią zmiany personalne i zmiana podejścia do społeczeństwa i jego problemów dalszy upadek wyszkowskiego PiS a w tym całej wyszkowskiej prawicy to tylko kwestia niedługiego czasu.
do ola
Dodane przez , w dniu 03.12.2014 r., godz. 20.27
Nie powiedziałabym ze komitet Masz Wybór(a nie Nasz) taki przegrany bo to był pierwszy start w takim składzie. Byly tylko trzy osoby które mialy styczność z lokalną władzą. Nie wszyscy startujący z list Pana Burmistrza czy Pana Mroza zgadzali się z ich rządami ale tu czuli że będą mieli większe szansę w dojściu do władzy i temu takie a nie inne decyzje co wyboru komitetu czy partii. Sama osobiscie znam takie osoby.ja wolalabym mieć wokół siebie szczerych ludzi a nie farbowanych cwaniakow.
Profesjonaliści?
Dodane przez WYSZKOsielskość, w dniu 03.12.2014 r., godz. 20.41
Panie Marku, tak trzymać, zrobiliście kawał dobrej roboty, to już wkrótce zaprocentuje. Jak to, że burmistrz zrozumiał, że mieszanie kolorów ścieżek rowerowych, co skrzyżowanie, jest nieprofesjonalną chałą, i że zapowiedział unifikację na miejskich odcinkach chodników. Przeczytać jego marne tłumaczenie na temat panującego chaosu - bezcenne.
do p. Głowackiego
Dodane przez Katarzyna, w dniu 03.12.2014 r., godz. 22.57
Szanowny Panie Marku chciałabym się dowiedzieć dlaczego sieje taki ferment na scenie naszej gminy wśród mieszkańców. Potrafisz tylko krytykiwać, jesteś wielkim radykałem, tylko czy to dla nas dobre.
dalszy upadek wyszkowskiego PiS a w tym całej wyszkowskiej prawicy to tylko kwestia niedługiego czasu.
Dodane przez Mieszkaniec/wyborca, w dniu 04.12.2014 r., godz. 00.00
Nie zgodzę się, że całej wyszkowskiej prawicy. To, co osiągnął komitet "Masz Wybór" jest wystarczającą i nieskompromitowaną podwaliną do konsolidacji wyszkowskiej prawicy.
Porażka
Dodane przez Porażka, w dniu 04.12.2014 r., godz. 06.49
Porażka
Dodane przez ccc, w dniu 04.12.2014 r., godz. 08.07
Panie Marku. Przyszłością dla miast są "Ruchy Miejskie" i w przyszłych wyborach to się okaże. Jeżeli będziecie przez cztery lata mocno pracowali nad tym /jako opozycja ale i też społecznie / to przyszłe wybory wygracie. Musicie jednak zapomnieć o ideologii. Prawica czy lewica, marsze niepodległościowe itp wśród liderów powinny być ich prywatnymi sprawami. Natomiast sprawy miasta szeroko poruszają wszystkich. Aktywne działanie w radzie, mediach na pewno pomoże. Jeżeli zniknięcie z życia politycznego i społecznego na następne cztery lata to nikt na Was już nie zagłosuje. Jak się okazało nawet jeden glos sprzeciwu w radzie ma duże znaczenie.
do Katarzyna
Dodane przez Lodzia, w dniu 04.12.2014 r., godz. 08.32
Twoim zdaniem sieje zamęt a moje jest takie ze znalazl się ktoś kto nie boi się krytykowac ,a przy okazji dowidzielismy się dużo ciekawych rzeczy o ktorych nikt wcześniej nie mówił. Trochę to z mobilizuje Burmistrza w dalszym dzialaniu bo będzie wiedział że są osoby ktore patrzą na ręce a nie jak do tej pory otaczali Go same lizusy.osoby publiczne muszą liczyć się z tym ze będą nie tylko chwalone ale i krytykowane.nie podoba Ci się krytyka Pana Marka wobec innych ale sama robisz to samo.po co te nerwy?
Dodane przez ola, w dniu 04.12.2014 r., godz. 09.00
jako kontunuację do podwaliny, która może zaprocentuje przy kolejnych wyborach dla komitetu wyborczego "Masz Wybór", proponuję czteroletnie odśnieżanie Wyszkowa i okolicy, bo przy nowym ( starym ) burmistrzu można się spodziewać tego co zwykle, czyli totalnej katastrofy - dla bezpieczeństwa i większej pewności pozyskania ewentualnych wyborców podczas kolejnych wyborów można jeszcze dodać robienie porządku na targowicy miejskiej, a wręcz jej okupację, wtedy nie zostanie przeniesiona - w rezultacie bezpośredni, ustawiczny kontakt z mieszkańcami, co niewątpliwie może dać oczekiwane efekty...stołki. Panie Głowacki, jak pan nie chce ( właściwie pana rozumiem ) chodzić na sesje, to proszę oddać swoje miejsce jednej z pań, zawsze będzie okazja aby kupić nową kieckę czy iść do fryzjera
"Wiadomo Nowosielski i każde słowo zbędne"
Dodane przez niePOstronny, w dniu 04.12.2014 r., godz. 09.43
Ludzie, spuśćcie kurtynę milczenia na te wybory. W tym mieście nadal hołduje się argumentowi siły w kontrze do siły argumentów. To z kupy brała się siła miejscowych, która rozsławiła Wyszków na całą Polskę. Nowosielski dobrze to czuje, dlatego w celu utrzymania się na stołku, został POmazańcem i razem z Mrozem POwołali triumwirat. Wygrali bezsPOrnie. I tak POzostanie do czasu aż zgubi ich własna pycha i POsprząta ktoś z zewnątrz, jak to już raz się stało z rzeczoną kupą.
skrzydło wiatraka
Dodane przez czeladnik młynarski, w dniu 04.12.2014 r., godz. 10.17
Katarzyno, olu, Marku-diabli wiedzą kto jeszcze-Eychler! Nie przynoś ujmy i wstydu zacnej rodzinie. Niech Cię nie kręci POlityczna koniunktura. Chyba, że Twój ekshibicjonizm w internecie przybrał niekontrolowaną już formę zboczenia. POzdrowienia! .
Dodane przez ola, w dniu 04.12.2014 r., godz. 10.22
a od wiosny jego WYSZKOsielskość zafunduje nam na Polonezie spalarnię śmieci, której nikt w powiatach makowskim, pułtuskim, przasnyskim, ostrołęckim i ostrowskim nie chciał! Nowoczesny Wyszków Nowosielskiego przyjął ten syf z połowy Mazowsza z otwartymi ramionami. Viva Las Vegas!
Komitety wyborcze w wyborach jak czerwone kwiatki do siwego kożucha.
Dodane przez Pan Trąbalski, w dniu 04.12.2014 r., godz. 13.06
Co prawda wybory się skończyły i aktywność Pana Trąbalskiego spadła, ale nie mógł się powstrzymać od komentarza do którego zachęca mościwie władający piórem - klawiaturą Pan Marek. Dlaczego w tym artykule nie ma odniesienia do komitetów wyborczych, których kandydaci uzyskali 2 i 3 wynik w wyścigu po fotel burmistrza - czyżby kolejna próba wpływania na opinię czytelników czy poprostu nie ma o czym pisać? Moim zdaniem jedno i drugie. Łatwo jest wytykać innym ich błędy niż swoje - bo gdyby było inaczej to Kw Masz wybór miałoby swojego burmistrza i większość w obydwu radach - a tak nie jest! Pisze Pan o mizernych działaniach wyszkowskich partii ale najwyraźniej, co potwierdzają wyniki, lepsze takie działania niż chaotyczna, szaprana kampania ww. komitetu oparta wyłącznie na straszeniu wyborców i nieudolnym manipulowaniu. Moja rada - strasznie Polaków nie działa i każdy kto zna historię Naszego narodu oraz śledzi wyniki wyborów parlamentarnych i prezydenckich to potwierdzi. Tak się zastanawiam, kogo Pan zaufanego zatrudniłby ze swojego otoczenia, gdyby zostałby Pan burmistrzem? Czy pracowałby Pan z aktualnymi zastepcami? Czy jest Pan wstanie szczerze i z odwagą na to odpowiedzieć już po wyborach?
czy Panu Trąbalskiemu "wstanie",tak "szczerze i z odwagą"
Dodane przez Pan Tąbalski "nie mógł się powstrzymać", w dniu 04.12.2014 r., godz. 14.31
Trutututuuu! Spadła aktywność Pana Trąbalskiego. wszyscy na forum muszą się o tym dowiedzieć. Niestety, stres wyborczy to PO pierwsze. PO drugie niebieskie pastylki nie POmagają w nieskończoność. Trzeba było dawkować z umiarem i nie POpijać
do lodzia...
Dodane przez Katarzyna, w dniu 04.12.2014 r., godz. 14.52
Nie powiedziałabym, że to krytyka, jedynie zwrócenie uwagi aby nie rzucać takim jadem. Osobiście nie jestem zwolenniczką takiego zachowania. Co nie znaczy, że nie należy patrzeć na działania i poczynania rządzących. Pozdrawiam
do Katarzyna
Dodane przez Lodzia, w dniu 04.12.2014 r., godz. 15.57
Znaczy się rozumiemy:).również pozdrawiam
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 04.12.2014 r., godz. 16.37
Powiem więc inaczej. Patrie polityczne są w Wyszkowie silne i dobrze zorganizowane. Ich liderzy są znani i aktywni. Dobrze znają problemy miasta i gminy. Dlatego w wyborach na burmistrza Wyszkowa odgrywają bardzo ważną rolę, prezentują śmiałe koncepcje i wygrywają w cuglach od początku naszej wspaniałej demokracji. Jak nie jeden, to drugi, jak nie drugi to trzeci. Podobnie jest z kandydatami na radnych startujących z komitetów partyjnych. Wygrywają więc zdecydowanie i bez żadnych wątpliwości. W ostatnich wyborach np. w radzie miejskiej zdobyli łącznie aż trzy mandaty na 21. Ci natomiast, którzy bezczelnie próbują naśmiewać się z partii politycznych, krytykują, szukają dziury w całym, rzucają jadem powinni albo sami ( w wyniku zdecydowanego nacisku zdrowej części społeczeństwa) opuścić nasze miasto, albo zostać skazani na banicję. Kara taka powinna zostać uchwalona jak najszybciej. Najlepiej na najbliższej sesji rady miejskiej.
To samo po wyborach co i przed.
Dodane przez Pan Trąbalski, w dniu 04.12.2014 r., godz. 19.18
Oj steskniłeś się poPISywaczu za Panem Trąbalskim i tak jak Pan Marek nie odpowiedziałeś na pytanie - i to jakoś dziwnie Was łączy. Pytanie do poPISywacza: dlaczego prezes Twojej partii ma w samochodzie przyciemniane wszystkie szyby? (już dwa razy nieodpowiedziałeś, czyżby brak odwagi i POtrzebna była pigułka;) Pyrania do Pana Marka: te same z godziny 13:06 oraz na jakiej podstawie chce Pan wyrzucić mieszkańców z własnego miasta, kto miałby to zrobić? Ma Pan określone obszary do wyludnienia np. okręgi w których otrzymał Pan najmniej głosów? Zaleciło dyktaturką a nie zarządzaniem! Czekam na odpowiedź Panowie.
Trutututu
Dodane przez Pan Trąbalski, w dniu 04.12.2014 r., godz. 19.56
No to teraz należy obserwować POwyborczy POdział łupów. Co niektórzy dostana w nagrodę nowe dresy inni motywację do dalszego zabagniania młodzieży
Porażka wyszkowskiego PIS
Dodane przez Ireneusz, w dniu 04.12.2014 r., godz. 21.03
Już dawno powinno się wyrzucić Pana Sobczaka z tej partii, bo nie tylko, że pozbywa się przeciwników (działająć jak szef tej partii Pan Jarosław Kaczyński), ale nic nie wnosi nowego do prawicy, aby poprawić jej wizerunek w Wyszkowie i powiecie, ponadto PIS jest na przegranym stanowisku dopóki będzie nią zarządzał Pan Jarosław Kaczyński
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 04.12.2014 r., godz. 22.57
Absolutnie niezależnie od czegokolwiek np. od okręgu wyborczego każdy, kto ośmieli się krytykować partie polityczne powinien zostać co najmniej napiętnowany.
Dodane przez arek, w dniu 05.12.2014 r., godz. 09.28
Partie w Wyszkowie nic nie znaczą i niewiele potrafią i powinno się im powiedzieć fuck off. Wycwaniły się bo wiedzą, że ludzie i tak w czasie wyborów przyjdą, zagłosują i niewiele sobie z tego robią. Ale frekwencja w Wyszkowie coraz mniejsza i w końcu to pierdyknie. Co do lokalnych komitetów to panie Trąbalski jest pan obeznany i niech powie co to jest ta nowosielska Wspólnota Samorządowa, która rzęsie w Wyszkowie? Czy to jest stowarzyszenie,czy mają zarząd, władze czy to lokalny komitet kolesi. Bo gospodarują budżetem miasta, około 100 milionów złotych i kto odpowiada za decyzje w tej grupie. Bo widzę tu i dawnych od Garbarczyk jak Rojek, Dudzik, Abramczyk, z PSL jak Mikołajczyk, Frąckiewicz, Wróbel i starych PZPR czyli Wiśniewski czy zmarły niedawno Biernacki, czy z PiSu jak Warpas, czy z kółek kościelnych jak Grześ Wyszyński czy ci z Ważnej Róży. A przecież kręcą sie tam jeszcze i Curuł, Woźniak, Mikołajczykowa ip. Ni pies ni wydra. Liczę na konkretną odpowiedź panie Trąbalski bo pan jest z tego kręgu.
Dodane przez AA, w dniu 05.12.2014 r., godz. 10.27
W cywilizowanym świecie wydział promocji nie zajmuje się kampanią burmistrza, a gazety nie są tak kłamliwe. Dlatego kupuje tylko Wyszkowiaka i nie uczestniczę w imprezach organizowanych i promowanych przez urząd miejski. Amen
do Marka G.
Dodane przez - xy, w dniu 05.12.2014 r., godz. 13.07
Panie Marku czyżbyś mówił o sobie, że jak krytykujesz partie to skazujesz siebie na banicje? Nie no przecież to taki sarkazm.
Dodane przez ola, w dniu 05.12.2014 r., godz. 15.54
pani Głowacki, przyzwoicie być sędzią we własnej sprawie? Podzielam stanowisko Katarzyny - jak panu nie pasuje towarzystwo, można zrezygnować, tym bardziej, że nie udziela się pan jako opozycja
Dodane przez Katarzyna, w dniu 05.12.2014 r., godz. 19.20
olu, mimo wszystko, gramy do różnych bramek. Daruj więc sobie to d-lizanie. Bawisz się w POlitolożkę Wytrych?
I jak zwykle to samo
Dodane przez Pan Trąbalski, w dniu 05.12.2014 r., godz. 19.57
poPISywacz podszywa się pod Pana Trąbalskiego - wczoraj o godz. 19:56 i dalej unika odpowiedzi podobnie jak Pan Marek - trochę to zachowanie niepoważne zreszto tak samo jak w trakcie kampanii.
do Katarzyna z godz. 19.20
Dodane przez Katarzyna, w dniu 05.12.2014 r., godz. 20.34
Proszę o nie podszywanie się pod moją osobę. Ja nie używam brzydkich słów.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 06.12.2014 r., godz. 08.12
Dziękuję wszystkim za przeróżne rady i podpowiedzi. Niektóre są na prawdę dobre. Tematem głównym felietonu jest jednak słaba kondycja wyszkowskich partii politycznych. Na razie nikt tego nie kwestionuje. Nikt też nie podjął się ich poważnej obrony. Jest tak źle, że nie ma czego bronić ? Trudno mi w to uwierzyć, że wszyscy tak uważają. Ale być może tak jest. Niewątpliwie z punktu widzenia Wspólnoty Samorządowej, o której pisze arek fakt niewystawiania kandydata na burmistrza przez PO jest bardzo korzystny. To samo dotyczyło radnych gminnych. Skutkiem tego, a także skutkiem słabości pozostałych partii są samodzielne rządy WS w radzie miejskiej. Słabość partii politycznych jest więc na rękę administrującemu Wyszkowem burmistrzowi.
osoba?
Dodane przez Katarzyna, w dniu 06.12.2014 r., godz. 09.06
O kim mowa?
Dodane przez ola, w dniu 06.12.2014 r., godz. 09.58
jednym słowem, pan panie Głowacki wszystko wie najlepiej - jak tak jest, proszę udać się na sesję i pracować dla dobra ogółu, po to pan startował - decyzje podejmują radni a nie czytelnicy prasy lokalnej - wyborcy pana wybrali, zaufali a pan co?
do Katarzyna z 9.06
Dodane przez Katarzyna, w dniu 06.12.2014 r., godz. 11.57
Śmieszne bardzo, nie ma co.
Dodane przez Katarzyna, w dniu 06.12.2014 r., godz. 12.09
Panie Marku G. proszę się zdecydować, są silne czy nie. A swoją drogą nie trzeba politykować, aby zauważyć iż idzie tendencja na bezpartyjność. Chociaż czy te KW lub stowarzyszenia nie są swojego rodzaju"partią" i rozdającą karty, tym bardziej jeśli kilka lub kilkanaście lat rządzlą.
Do P.M.
Dodane przez Józio Szaraczek, w dniu 06.12.2014 r., godz. 13.25
Masz rację to wszystko prawda.
Dodane przez aaaa, w dniu 06.12.2014 r., godz. 19.26
Popieram pana Marka i wiele moich znajomych. Współczujemy panu, bo z takim Towarzystwem to nawet jakbys pan miał serce w dłoni to powiedzą, że to nerka a poplecznicy Nowosa powiedzą ...tak to nerka. Zdrowia życzymy
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 07.12.2014 r., godz. 00.08
Mogę się zgodzić, że kondycja partii politycznych w Wyszkowie jest słaba i nie zanosi się aby to się zmieniło. Chciałbym dożyć czasów, że partie będą miały po 500-1000 członków i sympatyków w powiecie, życie publiczne będzie intensywne, programy partii ciekawe i realistyczne a profile poszczególnych partii i związanych z nimi osób i ruchów obywatelskich wyraziste a nie jak obecnie nie wiadomo o co chodzi. Osoby sprawujące władze w imieniu bytów publicznych będą odpowiedzialne a każdy skandal czy sprzeniewierzenie pieniędzy publicznych będzie powodem dymisji czy zakończeniem karier malwersantów bo wymuszą to konkretne partie, które będą bać się straty władzy przez sam fakt, że w danej grupie jest ta czarna owca. Oczywiście kierowanie i zarządzanie takimi grupami osób( partiami politycznymi na szczeblu powiatowym i gminnym) będzie przebiegało inaczej, będzie szanowało się frakcyjność, lider nie będzie sekował osoby popularne w jego partii. Wybory mamy jednomandatowe, wygrywać będą osoby znane i lubiane ale i ekipy ich wstawiające muszą mieć dobrą reputacje. Obecne partie Wyszkowie są karłami, nie osiągają sukcesów na terenie naszego regionu i Polski i nie dobrze to świadczy o liderach tych partii. Oczywiście pojedyncze sukcesy odnoszą partie, przede wszystkim PSL, ale jak przejdziemy do przedstawienia konkretnych załatwionych ważnych spraw to zapada cisza. Natomiast jeśli rozpatrujemy lokalnie, gminę Wyszków, powiat wyszkowski to nie mogę się zgodzić, że przegrały partie polityczne. W gminach wiejskich wygrał PSL czyli partia polityczna, w powiecie wyszkowskim wygrał PSL, PiS i PO czyli partie polityczne. Na pewno pomogła książeczka, w której na pierwszych stronach są listy partii politycznych. Czy w Wyszkowie przegrały partie polityczne? Według mnie nie. Nie mają zbyt dużo radnych ale wydaje się, że obecni radni nie mają zbyt dużo władzy i niewiele decydują. Dla partii politycznych obecny burmistrz jest najlepszym wyjściem. Każda partia od Burmistrza coś dostała, członkowie partii pracują w urzędzie, instytucjach miejskich, spółkach komunalnych. Władze i członkowie niewielkich partii politycznych w Wyszkowie są wygrani. Dlatego jak nie zmieni się postępowanie partii politycznych lub nie będzie ruchów obywatelskich niezależnych to nie ma co liczyć na zmianę jakościową w Wyszkowie
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.12.2014 r., godz. 09.00
Pani Katarzyno, jak wynika z Pani pytania nie zrozumiała Pani ironii w mojej wypowiedzi z 4 grudnia , 16.37. Nie mam wątpliwości w tej sprawie. Partie w Wyszkowie są słabiutkie i osiągają w gminie Wyszków bardzo słabe wyniki w wyborach na burmistrza i do rady miejskiej. O tym jest cały mój felieton.
do M.G.
Dodane przez Katarzyna, w dniu 07.12.2014 r., godz. 11.58
No tak tylko same ironie lub sarkazmy, krytyka itp.brak konkretów. Proszę aby włączył się Pan w działalność na rzecz innych a nie tylko zza biurka pisać felietony. Pozdrawiam
Dodane przez zabużak, w dniu 07.12.2014 r., godz. 13.05
Panie Marku, jeśli partie były, są i mają być w przyszłości jedynie trampoliną do stanowisk w samorządowej administracji, to Wyszków nie odbiega od standardów ogólnopolskich. W żywotnych sprawach dla mieszkańców gminy Wyszków więcej zrobił Pan Adam Kępka, który niedoszłym referendum spowodował u burmistrza gorączkę i nie tyko, i skutecznie zmusił go do zmiany stanowiska w/s śmieciowego podatku. Podatek ten nie tylko został obniżony, ale i zahamowano jego wzrost na 3 lata, zgodnie z przedwyborczą obietnicą elekta. W praktyce, za co ludzie, mam tu na myśli: starszych, samotnych, małoletnich dzisiaj płacą, skoro nie wystawiają worków ze śmieciami od miesięcy? Pytanie o tyle słuszne, co w Wyszkowie niezasadne, biorąc pod uwagę rezultaty wyborów.
Biurwa WYSZKOwsielska!
Dodane przez ola, w dniu 07.12.2014 r., godz. 15.11
No a wspak, co jednak z problemem WYSZKOwsielskim, jakim jest "racjonalizacja zatrudnienia". Zwalnia się (zza biurka) słabe kobiety w szkołach, które za parę złotych dobrze pracowały na utrzymanie swoich rodzin, a jednocześnie tuczy się takich ORMO POtomków jak Zbylo Wiśniewski w PWiK (przy biurkowych POsadach). Włączmy się w działalność na rzecz demaskowania wyszstkich nieproduktywnych "biurew" zasiedziałych w wyniku racjonalnej polityki zatrudnieniowej "sielskiej". Na początek dobry byłby i felieton.
do Grzegorza Gajewskiego
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.12.2014 r., godz. 20.38
Mój felieton koncentruje się na gminie Wyszków, a więc na wyborach do rady miejskiej i wyborach burmistrza oraz kondycji naszych partyjek na tym terenie. Wygląda to wg mnie tak, że suwerenem jest jedynie administrujący Wyszkowem od 12 lat burmistrz Nowosielski. Partyjki są zwasalizowane albo zmarginalizowane. To, że później niektóre dostają jakieś ochłapy to też prawda. Ale jaka jest tego cena ?
Komentator komentatorwi nie równy.
Dodane przez Pan Trąbalski, w dniu 08.12.2014 r., godz. 09.52
Panie Marku ochoczo i z romachem odpowiada Pan innym komentatorom więc liczę na to, że i ja się doczekam. Przypomijam pytania z dnia 04.12.2014 r.: Gdyby Pan został burmistrzem, to czy współpracoawłby Pan z aktualnymi wiceburmistrzami, a jeżeli nie to kogo by Pan zatrudnił zaufanego ze swojego otoczenia? Proszę o szczerą odpowiedź.
Prawdziwa K!
Dodane przez Katarzyna, w dniu 08.12.2014 r., godz. 10.08
Ja to bym współpracowała z niedoszłym radnym, rzecznikiem wyszkowskiej PO Eychlerem. To najbardziej żałosna i niedoceniana POstać ostatnich wyborów. W imię parytetów, jak na gentelmana przystało zrezygnował z pewnej POsady w radzie ustępując miejsca kobiecie!
Dodane przez ola, w dniu 08.12.2014 r., godz. 10.21
pan Głowacki współpracowałby ze swoją rodziną, bo jak widać z innymi nie chce
Dodane przez Pan Trąbalski, w dniu 08.12.2014 r., godz. 10.54
Fajnie Katarzyno, że masz swoje zdanie ale to nie Ty startowałaś w wyborach tylko Pan Marek i liczę na jego odpowiedź.
do Katarzyna z 10.08
Dodane przez Katarzyna, w dniu 08.12.2014 r., godz. 11.25
Żałosna jesteś z tym podszywaniem się. Jeśli jesteś prawdziwa lub orawdziwym, bo myślę, że Katarzyny są delikatniejsze.
Dodane przez Janek R., w dniu 08.12.2014 r., godz. 15.01
Panie Marku. Jak się okazuje szyld partyjny przy wyborach samorządowych, na poziomie takiego miasta jak Wyszków ma drugorzędne znaczenie. Podczas ostatnich wyborów notowania partii na szczeblu centralnym nie przedkładały się na wynik wyborczy ich kandydtatów chociażby w Wyszkowie. Oczywiście o ile partie te wystawiły wogóle swoich kandydatów. Nie da się ukryć, że dwie największe partie w kraju (PO i PiS) poniosły porażkę w wyborach w do rady miejskiej w Wyszkowie ale też i w całym powiecie. W powiecie bowiem otrzymały bowiem prawie 1000 głosów mniej mimo większej ilości głosujących. Co do Pana Mroza, który jako "lider" PO w Wyszkowie po raz drugi unika kandydowania na burmistrza, co nie przystoi jednak szefowi poważnej partii. Czyżby się bał weryfikacji? Myślę, że nie. Pan Mróz kieruje się raczej osobistym a nie partyjnym interesem. Myślę, że póki jego żona będzie Dyrektorem OPS, jednostki podległej Burmistrzowi Miasta Wyszków, ale też póki Grzegorz Nowosielski będzie burmistrzem tak długo Pan Adam Mróz nie stanie z nim w szranki rywalizacji o urząd burmistrza. Co więcej nie przejdzie do jakiejkolwiek opozycji w stosunku do niego w tej kadencji. Zbyt wiele ma do stracenia. Jest jego zakładnikiem. W tej sytuacji właściwie nieformalnym szefem PO w Wyszkowie jest Grzegorz Nowosielski. Ale to już problem PO a nie mój. P.S. Chciałem też dodać, że "lider" PiS-u w Wyszkowie również nie ma odwagi po raz 2 stanąć w szranki wyborcze o urząd burmistrza. Myślałem, że skończenie studiów wyższych (co prawda nie wiem jakich) miało stanowić element przygotowania do startu w wyborach o urząd burmistrza Wyszkowa. A tu takie roczarowanie.
do Janka R.
Dodane przez Katarzyna, w dniu 08.12.2014 r., godz. 15.48
A czy kiedykolwiek przewodniczący PiS W. S. startował na urząd burmistrza, chyba nie, a dlaczego?
Gradacja
Dodane przez Sebastjan, w dniu 08.12.2014 r., godz. 19.17
Nie wiem co autor miał na myśli pisząc ten feljeton, ale jako radny powinien wiedzieć i nie mijać się kolejny raz z prawdą kto jest we władzach gminnych PiS, a kto w powiatowych. Zastanawia mnie tylko że ten "autor" nie odróżnia gminy od powiatu. Mam do niego osobiście pytanie, jak zamierza sprawowac mandat radnego powiatowego nie mając tej podstawowej wiedzy.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.12.2014 r., godz. 20.19
Katarzyno, poza typowym dla wyszkowiakowych trolli bełkotem, inwektywami i wyzwiskami pod moim adresem to kompletnie nie mam pojęcia o co ci chodziło w zdaniu cyt. "W imię parytetów, jak na gentelmana przystało zrezygnował z pewnej POsady w radzie ustępując miejsca kobiecie". Możesz powiedzieć o co ci chodzi?
do Janka R.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.12.2014 r., godz. 22.49
Panie Janku. Oczywiście notowania partii to jedynie jeden z czynników wpływających na wynik wyborów samorządowych na szczeblu gminy. Decydujące są jednak praca lokalnych liderów i organizacji. U nas to kuleje i stąd takie wyniki. Przecież w wielu miastach wielkości Wyszkowa wygrywają partyjni liderzy i partie zdobywają władzę w radach. Jeżeli natomiast prywatne ograniczenia lidera, o których Pan pisze mają tak znaczacy wpływ na politykę całej organizacji to potwierdza Pan moją tezę o wasalizacji PO w naszym mieście. Dziekuję za to obszerne uzupełnienie.
Dodane przez Kasia, w dniu 08.12.2014 r., godz. 23.01
Nie startował, bo to jednak zawsze były za wysokie progi na jego nogi. Z drugiej strony, to kolejny wasal burmistrza.
Dodane przez Pan Trąbalski, w dniu 09.12.2014 r., godz. 00.40
No to jak PiSdolsi przestali cokolwiek w Wyszkowie znaczyć, to może warto iść za ciosem i dokonać przeglądu wszystkich wymuszonych "koalicją" z Mamhaka etacików po miejskich zakładach i spółkach. Zrobić tam przewietrzenie.
Dodane przez seba, w dniu 09.12.2014 r., godz. 12.06
Panie Trąbalski nie odpowiedział pan na pytanie co to jest ta Wspólnota Samorządowa i kto tam sprawuje władzę. Co do PiSu to Sebastjanie po co wiedza kto rządzi tam w gminie a kto w powiecie. Tam z nudów kombinuje pewien emeryt a pod jego działaniami podpisuje się albo zarząd powiatu albo zarząd gminy. Nikt nie będzie przewietrzał członków PiS, a co to z prywatnej kasy idzie na ich utrzymanie.
do Sebastiana z godz. 12.06
Dodane przez - xy, w dniu 09.12.2014 r., godz. 14.53
Z tego co obserwuję to masz racje, że rządzi jedna osoba tylko i wyłącznie . Ale czy muszą pozostali się podpisywać to raczej małoprawdopodobne.
poPISywacz znów hakuje o 00:40.
Dodane przez Pan Trąbalski, w dniu 09.12.2014 r., godz. 17.25
Że też jeszcze Ci się nie znudziło podszywać pod innych! A Pan Marek dalej milczy i Ty poPISywaczu też!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.12.2014 r., godz. 19.17
Tradycyjnie, gdy temat dyskusji jest niewygodny dla władzy zaraz znajdzie się jakiś Szpieg z Krainy Deszczowców, albo Koziołek Matołek, który zadaje pytania ( oczywiście bardzo ważne) w innych sprawach próbując zablokować dyskusję. Tak jest i tym razem.Nic nie szkodzi. Nie przejmuję się tym w najmniejszy sposób. Anemia wyszkowskich partyjek jest widoczna gołym okiem. Praktycznie każdy, kto wypowiedział się na tym forum na temat zgodny z felietonem to w taki, czy inny sposób potwierdza. Dziękuję za obszerne i ciekawe wypowiedzi. Trochę szkoda, że nie ma rzeczowych dyskutantów, którzy chcieliby bronić wyszkowskich partii politycznych. Czyżby ich członkowie również podzielali nasze krytyczne oceny ? W kolejnym numerze Wyszkowiaka (już w kioskach) rozwijam dalej temat, ponieważ uważam, że go jeszcze nie wyczerpalismy. Zapraszam do lektury.
do mgr. Głowackiego
Dodane przez Sebastjan, w dniu 09.12.2014 r., godz. 20.36
Szanowny panie obrażając swoich adwersarzy od bądź co bądź znanych książkowych postaci utwierdza mnie w przekonaniu że jest pan człowiekiem na którego nie warto było głosowac . Jedyną bronią jako się sie pan posługuje jest obrażanie i konfliktowanie ludzi. A sam "Koziołek Matołek" jest dużo bardziej sympatyczny od pana, pomimo swoich wad.
Dodane przez Ann, w dniu 09.12.2014 r., godz. 22.45
Do sebastJana, mówiąc o konfliktowaniu ludzi - "palmę pierszeństwa" należy przyznać duetowi Nowosielski-Mróz! Sterowana przez nich kampania miłości (czyt. nienawiści do wszystkiego i wszystkich, co nie podzielają ich poglądów) jest kwintesencją chamstwa i prostactwa. Paszkwil sygnowany przez tych "klasowych" panów (?) przeciwko Justynie Garbarczyk powinien przejść do historii wyszkowskiego buractwa. Co powiedzą na to specjaliści od socjologii, którym przyjdzie zająć się tym tematem?
Sebastjanie
Dodane przez ola, w dniu 09.12.2014 r., godz. 23.00
Jeżeli chciałeś użyć skrótu słowa magister, to użycie po mgr kropki, mówi o tobie, żeś niedouczony. Typowy elektorat na poziomie bądź co bądź koziołka - MATOŁKA. O niepoprawnej pisowni własnego imienia nie wspominając.
Dodane przez abc, w dniu 10.12.2014 r., godz. 00.13
A Sebastjan przygotowany do wyjazdu do Warszawy w sobotę. Niech pozdrowi prezesa od nas, WYSZKOWIAKów. Zgadzam się z Ann, ostatnio widziałem jak się spotkali tacy z tego klasowego buractwa, a powitania tych starych druhów radnych i reszty tego towarzycha. Na korytarzu jak jeden zaczął drugą całować to mało wargi jej nie wyrwał lub coś podobnego.
Dodane przez ..., w dniu 10.12.2014 r., godz. 09.59
olu, Sebastjan użył skrótu "magistra" nie "magister" i użył go poprawnie. O niedouczeniu w tym przypadku mowy być nie może. A z zapisem imion... popatrz na swoją pisownię. ola z małej litery? Sebastjan może być pseudonimem lub połączeniem dwóch imion, mała olu.
Dodane przez Andrew, w dniu 10.12.2014 r., godz. 10.10
Warto by siebie douczyć zanim zacznie się pouczać innych. Kropka jak najbardziej w odpowiednim miejscu.
"POpatrz na swoją pisownię"
Dodane przez zabużak, w dniu 10.12.2014 r., godz. 12.28
"Warto by siebie douczyć zanim zacznie się pouczać innych" Motto godne absolwenta wyszkowskiego LO. Może się mylę, ale POstawiłbym przecinek przed zanim. To PO pierwsze, Panie Eychler. PO drugie, zwracając się do "mgr. Głowackiego", dołączyłbym końcówkę -a w miejsce kropki. POzdrawiam innych absolwentów zacnej kuźni talentów pisarskich!
Dodane przez oruid, w dniu 10.12.2014 r., godz. 13.37
Czekam usilnie na efekty działań prokuratury w sprawie podszywania się pod osobę Pana Osęki i publikacje z naruszeniem prawa w jego imieniu przeprosin w lokalnych gazetach. Ciekawe, kto był taki nadgorliwy i mou tak zależało?
Niewygodne pytania bez odpowiedzi - po raz 4.
Dodane przez Pan Trąbalski, w dniu 10.12.2014 r., godz. 16.47
Oj nie ładnie Panie Marku pozostawiać pytania bez odpowiedzi - nawet te niewygodne co Pan zaznaczył. Czy unika Pan odpowiedzi z jakiegoś konkretnego powodu czy poprostu olewa Pan czytelników bo już minęły wybory (w sumię mam wrażenie że tak samo postępował Pan ich w trakcie)? Ta sytuacja przypomina Pana felieton dot. strusia nielota, chociaż w tym przypadku bardziej niedolota. Przed wyborami i w trakcie był Pan bardzo aktywny w swoich odpowiedziach niczym struś pędziwiatr ale nawet on jest tylko strusiem i w końcu niedoleciał do celu i chowa głowę w piasek a przypomni sobie o jej wyjęciu po czterech latach i znów ruszy na kampanię, w której będzie siał wiatr i zbierze burze - niestety nie oklasków. Przypominam pytania: czy gdyby Pan zostałby burmistrzem współpracoawłby z obecnymi wiceburmistrzami, a jeżeli nie to kogo zaufanego zatrudniłby Pan własnego otoczenia? Pytanie dodatkowe gdyby w dalszym ciągu brakowało odwagi: Jakie rozwiązanie tej kwestii przewidywał program wyborczy KW Masz wybór?

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl