Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2020 r., imieniny Michaliny, Michała

System ostrzegania – w komórce i telewizji

(Zam: 03.12.2014 r., godz. 16.36)

Od 1 stycznia 2015 r. Regionalny System Ostrzegania wprowadzany przez instytucje rządowe będzie dostępny w TVP Regionalnej oraz w bezpłatnej aplikacji mobilnej m.in. w województwie mazowieckim. Na razie działają wersje testowe RSO.

Informacje o potencjalnych zagrożeniach i klęskach żywiołowych trafią do osób posiadających telefon komórkowy lub oglądających telewizję publiczną. Wszystko dzięki Regionalnemu Systemowi Ostrzegania (RSO), który wejdzie w życie 1 stycznia 2015 r. Na ekranie telewizora komunikaty pojawiają się w formie napisów, natomiast w przypadku telewizji hybrydowej (tj. łączącej telewizję z Internetem) będzie możliwość przejścia na stronę zawierającą np. filmy dotyczące zagrożenia. W wersji mobilnej (na telefon komórkowy) wystarczyć będzie pobranie aplikacji RSO, a następnie wybranie dowolnego województwa.
Za stworzenie komunikatu odpowiedzialne będą wojewódzkie centra zarządzania kryzysowego. Ostrzeżenia pojawiać się będą najpierw na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, a następnie trafią do regionalnych programów naziemnej telewizji cyfrowej i aplikacji telefonicznych. Zwięzłe informacje podzielone będą na kategorie: ogólną, meteorologiczną, hydrologiczną oraz stan wód.
Będzie to kontynuacja pilotażowego projektu Regionalnego Systemu Ostrzegania, który został przeprowadzany w latach 2013-2014 we wszystkich województwach w Polsce.
Trwają też prace nad uruchomieniem kolejnego kanału dystrybucji komunikatów – przez wysyłanie wiadomości SMS. Otrzymywać je będą osoby, które zgłoszą swój numer telefonu do bazy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji
z Urzędu Wojewódzkiego

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl