Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 31 października 2020 r., imieniny Augusta, Saturnina

Gmina odda działkę w centrum za działkę w Natalinie

(Zam: 26.11.2014 r., godz. 16.56)

Gmina Wyszków zamieni się działkami z prywatną firmą Mleks. Otrzyma grunt w Natalinie w zamian przekazując plac w centrum Wyszkowa (w kwadracie pomiędzy ulicami Bankową, Sowińskiego i Pułtuską).

Działka w Natalinie należąca do Mleksa ma powierzchnię 7 734 m kw. i wartość 335 037 zł. Jest długa i wąska. Jak tłumaczyła podczas sesji Rady Miejskiej naczelnik wydziału strategii i rozwoju gminy Urzędu Miejskiego Urszula Fijałkowska, działka ta jest przeznaczona pod budowę drogi
i kolektora dla kanalizacji obejmującej takie ulice jak Ruczajowa, Chabrowa.
W zamian za nieruchomość w Natalinie firma Mleks dostanie dwie o łącznej wierzchni 450 m kw. i wartości 391 671 zł. Różnicę wynikająca z odmiennej wyceny działek Mleks wpłaci na konto gminy. Prywatna firma dzięki transakcji zyska plan w atrakcyjnym położeniu w centrum Wyszkowa.
– Mówimy o zamianie działki w Natalinie z działką w centrum miasta, którą moglibyśmy wystawić w przetargu – uznał Adam Szczerba.
Według U. Fijałkowskiej, gmina kilkakrotnie w przetargach próbowała sprzedać nieruchomość w centrum, jednak nie znalazła nabywcy.
A. Szczerba zastanawiał się, czy gmina nie mogłaby oddać do zamiany innych działek niż te w centrum miasta.
– Jaki ma pan pomysł na działkę w centrum, która jest przeznaczona pod budownictwo? Co my tam pobudujemy swojego? – zwracał się do radnego burmistrz Grzegorz Nowosielski. – Proszę o odpowiedź na pytanie, jaki ma pan pomysł na zagospodarowanie tej działki, skoro mamy ją zatrzymać i jeśli nikt nie chciał jej kupić, a potrzebujemy pozyskać długą działkę, żeby zbudować drogę. Ludzie chcą, żebyśmy ją tam już zrobili.
A. Szczerba oznajmił, że nie miał czasu przemyśleć sprawy, bo temat nie był omawiany wcześniej podczas obrad komisji.
– Taka odpowiedź mi wystarczy – stwierdził burmistrz.
– Cały czas jednak pozostaje pytanie, czy jest zasadna zamiana działki na obrzeżach z działką w centrum. Jest pytanie, co potencjalny zamieniający się może na niej zrobić, skoro my nie mamy na to pomysłu – mówił Adam Szczerba.
– Może wybudować budynek usługowo-mieszkaniowy, a gmina raczej takich obiektów nie buduje – stwierdził. G. Nowosielski.
– Możemy zmienić plan zagospodarowania przestrzennego dla tej działki – uznał. A. Szczerba. – Padają zarzuty, że to dodatkowy wydatek. Nie mówmy tak, bo plany zagospodarowania przestrzennego zmieniamy na prawie każdej sesji, ostatnie zmiany dotyczą w mieście trzydziestu różnych lokalizacji i można by tę działkę uwzględnić.
Większość radnych nie miała takich wątpliwości co Adam Szczerba, i zgodziła się na zamianę działek. Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia.
J.P.

Komentarze

Pora się wyprowadzać
Dodane przez Henry, w dniu 26.11.2014 r., godz. 17.24
To pokazuje podejście burmistrza. Nie ma pomysłu co zrobić z wartościową działką w centrum miasta. Najlepiej oddać koalicjantowi z PSL. A te głupie, ciemne ludzie znowu go wybiorą na burmistrza, "bo taki miły".
To wałek
Dodane przez Wałrek, w dniu 26.11.2014 r., godz. 17.25
To wałek,wałek,wałek.
Dodane przez TD, w dniu 26.11.2014 r., godz. 18.03
"Według U. Fijałkowskiej, gmina kilkakrotnie w przetargach próbowała sprzedać nieruchomość w centrum, jednak nie znalazła nabywcy." Gdzie próbowała sprzedać, na Bazarze Różyckiego?
mieszkania komunalne
Dodane przez Maga, w dniu 26.11.2014 r., godz. 18.34
Podpowiem burmistrzowi całkiem gratis - Zepnij chłopie to co 12 lat płaszczysz na swoim burmistrzowskim fotelu i zbuduj tam pierwszy od 2o lat pierwszy porządny blok komunalny. Bo jakoś nie słychać żeby gmina co roku kupowała na ten cel 1-2 mieszkania na wolnym rynku (odsyłam do wywiadu w NW z 2012 r. Z Nowosielskim i Mrozem).
Dodane przez Person, w dniu 26.11.2014 r., godz. 18.48
Hoho, to ciekawe! Niewygodne to zarzuty dla burmistrza. Czy wy musicie tak wszystko dobrze pamiętać? Przecież wywiady są kreowane na potrzebę chwili. Tu słowo nic nie znaczy.
Radny bezradny!
Dodane przez Pan Trąbalski, w dniu 26.11.2014 r., godz. 19.17
A Ty Szczerbuś jak głosoweś - za czy przeciw? W sumie bez różnicy bo i tak kasa co miesiąc na konto wpływa czy coś urzadzisz czy tylko się nastękasz jaki Ty bezradny jesteś!
Do Person
Dodane przez Maga, w dniu 26.11.2014 r., godz. 19.21
Zlotousty Mróz i stękający Nowosielski tyle się przez te lata naobiecywali, że mało kto w Wyszkowie przywiązuje do tego wagę. Świadczą o tym wyniki wyborów. Następną działkę Nowosielski opchnie w styczniu 2015 r. Przy ztadionie. Dziś nie ma ona dostępu do drogi publicznej. Ale to szczegół. Kupi ją ten, kto wie, źe za parę miesięcy sytuacja się zmieni, bo stadion zostanie sprzedany. Kto będzie tym szczęśliwym nabywcą ? Zgaduj zgadula, w której ręce złota kula?
Dodane przez Ja, w dniu 26.11.2014 r., godz. 19.30
No to zaczyna się nam prawdziwy festiwal fajerwerków. Nowos czekał z nimi do upewnienia się...
Brawo panie Szczerba!
Dodane przez St, w dniu 26.11.2014 r., godz. 19.41
Dziwne, że nikt w Wyszkowie nie chciał kupić działki w centrum! Taka dewelopka się tu przewala.
Dodane przez TrąbalŚwitalski, w dniu 26.11.2014 r., godz. 20.18
Pan Szczerba powie, a ludzie o tym przeczytają. Nie na darmo otrzymał tak duże poparcie!
Dodane przez wolna prasa, w dniu 26.11.2014 r., godz. 21.29
Wyszkowiak staję się jedyną normalna gazetą w Wyszkowie. Po tych numerach Wróbla i Wyszkow24, Infowyszkow.pl i zgredzika oraz ostatnio Nowy Wyszkowiak i numer z przeprosinami Osęki.Dlatego będę kupował tylko Wyszkowiaka a pozostałe przeglądał w sklepach.
do Pan Trąbalski
Dodane przez Lodzia, w dniu 26.11.2014 r., godz. 21.40
Zazdrość Cię zżera co? A jadu masz w sobie tyle ze pewnie już masz organizm zatruty.i po co to? Jeden nic nie zrobi ale chociaż my obywatele Wyszkowa wiemy wiecej.tak trzymac Panie Adamie i nie dać się tej klice
Dodane przez bell, w dniu 26.11.2014 r., godz. 21.43
Dzięki Bogu za Tego Szczerbę! Chciałam na Niego głosować, niestety w moim okręgu nie mogłam. Jeden myślący, honorowy człowiek się w radzie trafił. Dużo zdrowia i wytrwałości między tymi szczekającymi pieskami.
Dodane przez Jacek, w dniu 26.11.2014 r., godz. 22.13
Z drugiej strony widać też, że zdecydowana większość w Radzie niema zupełnie nic do powiedzenia. Na żaden temat. Są bezwolni, ograniczają się do tego co im w głowy powkłada burmistrz.
?
Dodane przez ?????????, w dniu 27.11.2014 r., godz. 03.00
Przepraszam, koleżanka stadionu - pływalnia to jeszcze pływalnia czy już mleczarnia ?
Dodane przez ccc, w dniu 27.11.2014 r., godz. 07.09
Ciekawe jaki debil zapłaciłby za tą wąską działkę, przeznaczoną pod drogę 335 037 zł normalnie w transakcji rynkowej?
Dodane przez wyszkowiak, w dniu 27.11.2014 r., godz. 08.51
Masz rację ccc. To dziwne, że działkę która jest potrzebna gminie ma akurat mleks. A kiedy ma niby być ta kanalizacja, budowa kolektora i drogi. Wydaje się, że Szczerba zaskoczył urzędników i udzielili na szybko śmiesznej odpowiedzi. Niech pokażą te przetargi na sprzedaż działek, które proponują teraz mleksowi. Za ile chcieli sprzedać a ile chcą od mleksa. Osęka mówił o szkole w Kamieńczyku, że został użytkowany tylko grunt a budynki już nie i wyszła śmieszna kwota. Zainteresujcie się tym radni opozycji. Nowosielski musi odejść.
Dlaczego znów/ zciema /?
Dodane przez ????????, w dniu 27.11.2014 r., godz. 09.25
Zawsze trafia się do celu , do którego chce się dojechać , nieprawdaż ?
Dodane przez Sąsiad, w dniu 27.11.2014 r., godz. 09.42
Śmierdzi wałem, a co na to osoba z klasą, perfekcyjna pani domu Piórkowska?
"Zainteresujcie się tym radni opozycji", jeśli takowa jest
Dodane przez oścień, w dniu 27.11.2014 r., godz. 09.49
"Wniosek o wieloletnią dzierżawę złożył w gminie w wakacje 2013 r. dotychczasowy najemca. Prace adaptacyjne przed otwarciem ośrodka opiekuńczo-leczniczego były już wówczas zaawansowane, pochłonęły ok. 1 mln zł. W rozmowie z NW dzierżawca nie ukrywał wówczas, że chce podpisać kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia, więc musi dysponować prawem do nieruchomości przez kilka lat. - Nieruchomość została wydzierżawiona na podstawie przetargu nieograniczonego, choć w przypadku placówki zdrowotnej nie jest to konieczne. Uważałam, że droga przetargu będzie bardziej przejrzysta – mówi Iwona Kozon, kierownik referatu gospodarki nieruchomościami urzędu miejskiego. Gdyby postępowanie wygrał ktoś inny, musiałby zwrócić nakłady poniesione przez poprzedniego dzierżawcę. Iwona Kozon zapewnia, że procedura została przeprowadzona zgodnie z przepisami.' Źródło: Nowy Wyszkowiak. Trzy pytania do p. Iwony Kozon: 1. W jakiej wysokości poniesione nakłady musiałbym zwrócić dzierżawcy: "ok 1 mln" jak chce gazeta, ok. 2 mln jak wieść gminna niesie, a może 3 "melony", jeśli na tyle faktury przedstawi dzierżawca? 2. Czy naruszanie ścian konstrukcyjnych i ingerencja w zewnętrzną bryłę budynku ma charakter adaptacyjny, czy modernizacyjny? 3. A jeśli wykonane prace miały modernizacyjny charakter nie od rzeczy jest pytać, czy inwestor dostał na nie zgodę od właściciela i stosownych instytucji?
Dodane przez osevatorre, w dniu 27.11.2014 r., godz. 10.20
Robi się coraz bardziej gorąco. Kto przyciśnie do odpowiedzi panią Kozon?
Dodane przez Maga, w dniu 27.11.2014 r., godz. 10.36
Ciekawe, kto "natchnął" wlaścicieli Mleksa, źe kupili właśnie tę działkę? Jasnowidz Jackowski ma w Wyszkowie niezłą konkurencję!
Dodane przez Pan Trąbalski, w dniu 27.11.2014 r., godz. 13.04
Z tym dużym poparciem dla Szczerby to chyba przesada, tak jak dobry wynik KW Masz wybór - po jednym kandydacie w radach to trochę obciach. Poparcie dla tego radnego raczej nie wynika z jego sukcesów w poprzedniej kadencji lecz z działań poza politycznych
Dodane przez aaa, w dniu 27.11.2014 r., godz. 13.20
to teraz grzes bedzie jezdzil mleczarka nie audi?:)
Dodane przez TrąbaŚwitalski, w dniu 27.11.2014 r., godz. 13.45
Gubisz sie zgredziku, a że poparcie wynika nie z działań politycznych, to największy atut Pana Adama. Kiedy to zrozumiesz PR-owcu? Komitet Pana Adama ma w Radzie Miasta dwóch przedstawicieli oraz jednego w powiecie. Każdy analityk przyzna, że to niezły wynik szczególnie dla opcji opozycyjnej, która tworzy się od podstaw. Jak zatem kiepsko wygladają przy tym komitety PO Mroza i PiS Sobczaka. Prawdziwe tuzy! PO - raptem 4 mandaty, PiS - 4 (jeden w mieście). Jak kiepsko finiszuje Mróz? Z 20.000 poparcia stopniało mu do nieco ponad 900.
Panie Adamie, niech się Pan nie łamie!
Dodane przez Pan Jowialski, nie żaden ... Trąbalski, w dniu 27.11.2014 r., godz. 14.09
Pan Adam, chociaż jedynak, ale rozum ma swój i charakter. Boję się tylko, że w tej kadencji będzie miał jeszcze gorzej. Ci grandziarze z PObliskich wsi pokazali na stadionie z czego słynął Wyszków na całą Polskę. Jeśli są w kupie, to są grożni.
Dodane przez wolny człowiek, w dniu 27.11.2014 r., godz. 14.36
Panie Trąbalski, obecny burmistrz oprócz takiego niechlujnego administrowania Wyszkowem niczym się specjalnie nie wyróżnił a kosztował nas dosyć dużo, jego wynagrodzenie, wynagrodzenia jego zaplecza politycznego i jego nietrafne decyzje. Mogę pana skopiować i powiedzieć, że poparcie dla tego burmistrza raczej nie wynika z jego sukcesów w poprzednich kadencjach lecz z działań poza politycznych czytaj wizerunkowych. Pożegnamy Grzesia z nieskrywana radością.
Dodane przez wolny człowiek, w dniu 27.11.2014 r., godz. 14.53
Na zachodzie Europy takie zamiany nieruchomości gdzie łatwo jest pokazać wzajemne powiązania władzy i biznesu to śmierć polityczna. W Polsce to norma
Dodane przez Pan Trąbalski, w dniu 27.11.2014 r., godz. 14.53
Z tym Mrozem to racja, tak roztrwonić taki poważny kapitał. Czasem i Wy macie rację ;)
Niepoprawni optymiści poPISują się dalej.
Dodane przez Pan Trąbalski, w dniu 27.11.2014 r., godz. 15.06
Pożegnacie się czerwoną Juatyną tak w pierwszej turze z siwym Markiem!
Do Trąbalskiego
Dodane przez Moher, w dniu 27.11.2014 r., godz. 16.14
Dla mnie może być nie tylko czerwona, ale nawet zielona jak kosmitka, a i tak na nią zagłosuję, bo zagłosować na Nowosielskiego to zagłosować na roztrwanianie majątku gminnego - WSTYD i HAŃBA!!!
do Pan Trąbalski
Dodane przez Lodzia, w dniu 27.11.2014 r., godz. 16.29
A czegoś się tak Pan uczepil Pana Marka?żeby nie było tak( a mam taką nadzieję),ze to wy pożegnanie się z misiowatym Grzesiem.a w ogóle to poucza Pan pisowni a sam się na niej nie skupia.
do aaa
Dodane przez :), w dniu 27.11.2014 r., godz. 16.36
Dobre te Twoje zapytanie:)
remont 11 Listopada
Dodane przez Wielki Brat, w dniu 27.11.2014 r., godz. 16.48
Mam pytanko, a za odwodnienie terenu i doprowadzenie elektryki do działki Pana Zyśka wykonywane w ramach remontu 11 Listopada to płaci wyłącznie miasto, czy Pan Zyśk wniósł jakąś opłatę?
Dodane przez ..., w dniu 27.11.2014 r., godz. 17.09
Aaa, rozumiem czemu czerwona justyna, to zemsta za Różowego Balona!!! Haaaahahahaha.
do ...
Dodane przez Jawa, w dniu 27.11.2014 r., godz. 17.56
I tak najlepsza jest "Lampa od Junaka"...
kampania nie robota
Dodane przez zla, w dniu 27.11.2014 r., godz. 20.30
Przez ten remont na 11 listopada to mało brakowalo rozwalilabym samochód. Rozkopali w poprzek drogę a nie było zadnego znaku ani informacji o dziurze w drodze.ja się wycofalam z przejazdu (choc nie mialam duzych mozliwosci manewru)ale stojacy za mną zaryzykowali i pewnie jeden z tych kierowcow żałuję.byli tam pracujacy na tej drodze ale co z tego? A do tego juz cimno to pole widzenia tez slabsze.to nie jest ta pora roku na takie inwestycje.no ale kampania trwa!
Dodane przez ja, w dniu 27.11.2014 r., godz. 21.50
Ten pan Trąbalski to najprawdopodobniej Wawa z nowowyszkowiaka
Dodane przez Paryżanin, w dniu 27.11.2014 r., godz. 23.34
A wawa, to MEnda z szałajdzkiego nowokomucha
Zogryzła mnie LODZIAra
Dodane przez Pan Trąbalski, w dniu 28.11.2014 r., godz. 07.35
To niewiarygodne ale LODZIAra ma rację - jestem na usłagach niejakiego "Siwego Marka" moim zadaniem miałobyć mącenie i dezinformacja w komentarzach aby ludzie więcej pisali i tym samym nabijał się licznik wyświetleń strony - no i udało się! Średnio w ciągu dnia na jeden mój komentarz przypada 5 odpowiedzi wiec rachunek jest prosty! Teraz mogę się ujawnić bo po wyborach usługa wygasa. A prywatnie tak jak Szczerbuś lubie miejsca gdzie są kobiety, wino i śpiew i można sobie zrobić agitację za darmo albo bardziej za-mszowe;) Pozdrawiam wszystkich wkreconych i nie gniewajcie się bo taki jest biznes!
Dodane przez ola, w dniu 28.11.2014 r., godz. 09.21
A ja jestem na usługach "farbowanego grzesia" 40 latka (z powodu siwizny) Panie burmistrzu niema się czego wstydzic. No może 40 to trochę przedwcześnie, ale cóż. Teraz przyjrzyjmy się zgredzikowi...
Dodane przez Pan Trąbalski, w dniu 28.11.2014 r., godz. 11.10
Ola nie oceniam kto jest na czyich usługach ale co się do nich zalicza - ja o swoim napisałem, natomiast nie wiem jakie Ty usługi świadczysz, oprócz tych z zakresu fryzjerstwa, może lepiej nie pisz bo Lodzia się wystraszy;)
STOP!!! Niekompetencji urzędników
Dodane przez fanka bociania, w dniu 28.11.2014 r., godz. 11.12
A ja uważam, że Nowosielski ma pomysł na rządzenie. Na wiceburmistrza powoła Z.D. Bociana, który jest człowiekiem pracowitym, zorganizowanym i zdyscyplinuje w końcu rozlazłych urzędników .
Dodane przez ania, w dniu 28.11.2014 r., godz. 12.30
ja mam zasadnicze pytanie, kto zajmuje się profesjonalnie gospodarką nieruchomościami w urzędzie miejskim. Burmistrz skupuje dużo działek, później je sprzedaje, niektórzy mówią, że drożej kupuje taniej sprzedaje, na jakich zasadach są te zamiany.Na jakich zasadach kupuje? Czy Księżak był zaangażowany w kampanię wyborczą Nowosielskiego, który mu zrobił zamianę, z tego co dochodzą do mnie głosy, że tak. A co z działkami, które burmistrz wykupił pod ratusz i razem tam jest ok. 1,5 hektara gruntu w centrum miasta i one leżą i nie pracują. Kredyt pewnie na te grunty wziął trzeba płacić odsetki, podatków nie ma, innych dochodów nie ma, ratusza nie ma i z zapowiedzi burmistrza wynika, że nie przymierza się do budowy, czyli nadal to będzie leżeć. Te 7 hektarów przy Pułtuskiej, które wykupił o też pewnie wziął kredyt, odsetki lecą, o finalnych projektach nic nie słychać, burmistrz nie wiadomo co zrobi. Dalej Meliorantów gdzie burmistrz chce przenieść przedszkole (głupi pomysł dla mieszkających w centrum), też pewnie w posiadaniu Gminy, tam nic si nie dzieje, betonowe pole, nie przynoszą dochodu. Grunt przy szpitalu zablokowany przez spadkobierców Skarżyńskich, ani nie oddano ani nic nie zarobiono, teren zapuszczony. Szkoła w Kamieńczyku, wynajęto podobno tylko grunt a za budynek co ? Jak był szkołą to był wyremontowany i można było coś działać i brać pieniądze. Jakaś firma zrobiła co chciała i zrobiła prywatny kataster dla ludzi trzeciego wieku. Kto odpowiada za gospodarkę nieruchomościami bo to wygląda na niegospodarność i wyprzedaż majątku publicznego.
oferta sprzedaży
Dodane przez kupiec, w dniu 28.11.2014 r., godz. 12.45
Od dłuższego czasu interesuję się ofertami sprzedaży działek , ale oferty sprzedaży tej działki nie widziałem a chętnie bym ja kupił . Burmistrz niech odpowie gdzie i kiedy w takim razie umieszczono ogłoszenie o sprzedaży tej działki ??????
Dodane przez Pan Trąbalski, w dniu 28.11.2014 r., godz. 13.56
Popieram Bociana i farbowanego Grzesia. Przykładem powiatu, postawi pan Zdzisław wszystkich leni do pionu w tym Mikołajczuka!
Dodane przez Szeptunka, w dniu 28.11.2014 r., godz. 14.08
Może przy Zdzisławie Damianie Bocianie czegoś nauczy się sam Nowosielski. Przy Mrozie marnował tylko czas i zbierał krytykę za jego brak kompetencji. Już dawno góra z dołem umówiła się, że dla zabawy zamienią się wickami ;)
do Pan Trąbalski
Dodane przez Lodzia, w dniu 28.11.2014 r., godz. 15.00
O mnie się nie martw az taka strachliwa nie jestem:)
odezwa do mieszkańców gminy Wyszków
Dodane przez oburzona, w dniu 28.11.2014 r., godz. 15.23
W dniu dzisiejszym w Lucynowie Dużym wkładano do furtek wejściowych do domu kopertę z pieczątką"30 listopada 2014 II tura wyboró oraz z pieczątką że sfinansowano z funduszu KWW Gminno-Powiatowej Wspólnoty Samorządowej.Otworzylam kopertę a w niej pismo-odezwa do mieszkancow Gminy Wyszków z prośbą o oddanie głosu na P.Nowosielskiego.Na zakończeniu" Z wyrazami szacunku Grzegorz Nowosielski.Czyżby nie wystarczyło wystąpienie w dniu 23 listopada zdesperowanej Pani Kazimiery Bialek i nawoływanie z lucynowskiej ambony na oddanie na Pana głosu.Czy Pan myśli,ze ludzie na wsi są ciemni i nie znają się na polityce.Po niekąd ma Pan rację bo 16 listopada poszedł do urn wyborczych nie tylko lud ciemny,ktory glosowal z agitacji na p.Białek,ale też lud ,który ma własne sumienie i własne serducho,gdzie innym konkurentom Pana wybranki nie potrzebna była agitacja.Myślę ,że mieszkańcy Lucynowa i Lucynowa Dużego drugi raz nie wskoczą do tej samej rzeki.
Panie Trąbalski z godziny 13:56.
Dodane przez Pan Trąbalski, w dniu 28.11.2014 r., godz. 19.53
Poraz kolejny próbujesz podszywać się z marnym skutkiem pod prawdziwego Pana Trąbalskiego - mimo, że jest to żałosne pochlebia Panu Trąbalskiemui, że jako jedyny ma swojego dublera!
Dodane przez do kupca, w dniu 28.11.2014 r., godz. 21.22
Dodane przez kupiec, w dniu 28.11.2014 r., godz. 12.4 Od dłuższego czasu interesuję się ofertami sprzedaży działek , ale oferty sprzedaży tej działki nie widziałem a chętnie bym ja kupił . Burmistrz niech odpowie gdzie i kiedy w takim razie umieszczono ogłoszenie o sprzedaży tej działki ????? Do Kupca. W ramach dostepuu do informacji publicznej - napisz pismo do gminy i musisz potrzymać odpowiedź. A wtedy odkryjesz, że to kolejne kłamstwo Nowosa. Nigdy nie było tej ofert w sprzedaży. Ona jest dla wybranych.
Nie głosujcie na Nowosielskiego
Dodane przez gspyder, w dniu 28.11.2014 r., godz. 21.35
Ludzie nie głosujcie na Pana Nowosielskiego - widac, że już mu się nie chce, natomiast Pani Garbarczyk ma zapał do pracy i chęc. Ludzka natura jest taka, że robiąc to samo przez dłuższy czas człowiek traci wyczucie i w konsekwencji chęci po czym zaczyna kombinowac co zrobic aby zyskac jak najwiecej dla siebie. "Zmiana warty" jest wskazana jeśli jest odpowiedni wartownik do zmiany, a Pani Justyna Garbarczyk na pewno jest takim wartownikiem, więc dajmy jej szansę.
Dodane przez Po mojemu, w dniu 28.11.2014 r., godz. 22.26
Widać co robią rządy jedynie nam panującej partii. Prezydent, premier z tego samego ugrupowania nie zdołał przeprowadzić nawet jednej porządnej reformy. Głosując na Nowosielskiego będziemy mieli ten sam układ. Dla równowagi na fotelu Burmistrza powinna zasiąść Justyna Garbarczyk.
Dodane przez Do Pani Piórkowskiej, w dniu 28.11.2014 r., godz. 22.30
Gdzie się podziała kampania miłości? W necie sporo dzisiaj brudu wypuścił Pani burmistrz. Ciemny lud to kupi, przecież obiecywała pani kampanię poszanowania kandydata już ze trzy tygodnie temu. Ludzie na pewno zapomnieli :)
Dodane przez mela, w dniu 28.11.2014 r., godz. 22.55
Kampania miłościi była tylko w I turze. W drugiej Pani Piórkowska robi kampanię nienawiści.
Niewidzialny przetarg
Dodane przez Leon Zawodowiec, w dniu 28.11.2014 r., godz. 23.11
Ja też bym chętnie kupił działkę w centum miasta za 300 tys. Kiedy rzekomo były te przetargi? Gdzie były ogłoszenia?
modus vivendi
Dodane przez prawnik kanoniczny, w dniu 01.12.2014 r., godz. 12.55
Jakie modus operandi charakteryzuje burmistrza Wyszkowa w dziedzinie handlu majątkiem Wyszkowa? Zmienia plan zagospodarowania przestrzennego dla stadionowej działki i przeznacza ją pod budownictwo, mimo iż nie zamierza jej sprzedać. W przypadku działki w centrum miasta zamienianej na "kiszkę" w Natalinie był uprzejmy pytać radnego Szczerbę- "Jaki ma pan pomysł na działkę w centrum, która jest przeznaczona pod budownictwo?" Może to jest swojego rodzaju uPOśledzenie, ale nie mogę tego zrozumieć. Trzeba być- nie przymierzając - członkiem panującej władzy, żeby to POjąć.
odPOwiem śpiewająco
Dodane przez POstronny prawnik, w dniu 01.12.2014 r., godz. 13.33
"Wiadomo Nowosielski i każde słowo zbędne. I w ogóle i w szczególe i pod każdym innym względem” / za: zgranym zesPOłem radnych miejskich, sołtysow i Nowego Wyszkowiaka
Jestem twoim wyrzutem sumienia, wypowiedź anny będzie palić twoje śmierdzące flaki
Dodane przez Piórkowski, w dniu 01.12.2014 r., godz. 23.15
Odpowiedź na apel radnych Wspólnoty Samorządowej od Komitetu Przymierza Samorządowego Sądziliśmy, że w kampanii wyborczej przed II turą wyborów na burmistrza Wyszkowa, nasza kandydatka Justyna Garbarczyk będzie rywalizowała tylko z Grzegorzem Nowosielskim. Stało się jednak inaczej. Obecny burmistrz nie miał odwagi zmierzyć się w merytorycznej dyskusji na temat przyszłości gminy, ponieważ brak mu jakichkolwiek argumentów, potwierdzających jego dokonania w mijającej kadencji. Broniąc za wszelką cenę piastowanego stanowiska od 12 lat, postanowił uprawiać kłamliwą propagandę, a także wyręczać się w niechlubnych pomówieniach osobami, których jedynym zadaniem było podważenie wiarygodności naszej kandydatki w Waszych oczach. Jedną z tych osób jest Marek Świtalski, właściciel portalu InfoWyszków. Do prowadzonej przez niego kampanii oszczerstw dołączyło 14 nowo wybranych radnych miejskich z komitetu wyborczego Grzegorza Nowosielskiego. W oświadczeniu opublikowanym w dniu 25 listopada 2014 r. w wyszkowskiej prasie, zaatakowali w sposób bezpardonowy i nie mający precedensu w 20 letniej historii wyborów samorządowych. W sposób nieuprawniony, brutalny i kłamliwy, zakwestionowali wieloletni dorobek Justyny Garbarczyk jako radnej miejskiej i powiatowej, w tym Starosty i Przewodniczącej Rady Powiatu ostatniej kadencji. Co więcej, uznali się za osoby nienagannie moralnie, mające jakiekolwiek prawo do oceny mojego życia, ewangelicznego „rzucenia kamieniem”. Owi radni to: Elżbieta Piórkowska - specjalistka od dobrych manier?, udająca, że nie wie jakie są kompetencje radnych powiatowych, pomimo, że jest radną miejską i pracownikiem podległym Staroście. Jan Abramczyk, Wojciech Rojek, Andrzej Piątek - dawni "koledzy" i nielojalni radni z Przymierza, którzy czerpiąc różnorakie profity z tego powodu, że są radnymi Wspólnoty Samorządowej Grzegorza Nowosielskiego, podpisują się pod pamfletem szkalującym dobre imię naszej kandydatki. Mateusz Śniadała, Radosław Biernacki, Czesław Lach, Kazimiera Białek - nowi radni bez jakiegokolwiek dorobku samorządowego i doświadczenia, którzy chcąc się przypodobać i zaskarbić sobie udział w „łupach powyborczych”, podpisują to co im podsunie burmistrz, nie zastanawiając się, że parafując kłamstwa, wyrządzają krzywdę. Danuta Kukwa - wieloletnia „towarzyszka” a potem działaczka SLD, której nie podobają się teraz polityczne ambicje Justyny Garbarczyk, ponieważ konkuruje z jej samorządowym pryncypałem, a która wcześniej ochoczo wspierała jej samorządową i polityczną działalność. Jan Hryniewicz, Grzegorz Wyszyński, Stanisław Nasiadka - radni samorządowi którzy z racji pełnienia funkcji publicznych, kościelnych i sołeckich , powinni się najpierw zastanowić, gdzie jest prawda, a gdzie fałsz i czy warto schlebiając burmistrzowi, szkalować inną osobę. Są też radni: Rafał Salwin, Lucyna Sosnowska - którzy nie wiedzieli, że ich podpis znalazł się pod tekstem i którzy za to przepraszali naszą kandydatkę. Myśleliśmy, że sytuacja bezzasadnych pomówień i działań w wyborach na burmistrza nie będzie miała już miejsca. Należy jednak przypomnieć, że dwanaście lat temu, gdy Grzegorz Nowosielski po raz pierwszy walczył (dosłownie) o swoje stanowisko, to tylko dzięki pozyskaniu do oszczerczej kampanii w II turze wyborów byłego, zasłużonego działacza PZPR, obecnego specjalisty od wodociągów, do brudnej i wymierzonej przeciwko ówczesnemu burmistrzowi Malinowskiemu, kampanii kłamstw i pomówień. Jego (burmistrza) dewizą jest - zdobyć władzę za wszelką cenę. Cel uświęca środki. Dziś przy pomocy tych samych metod i podobnych ludzi, zwalcza brutalnie swoją kontrkandydatkę, broniąc utraty swoich wpływów i powiązanych z nim ludzi, którzy tworzą w Wyszkowie swoistą świtę, dwór Burmistrza Nowosielskiego.
Dodane przez Cham, w dniu 03.12.2014 r., godz. 15.10
Kampania z klasą - ludzi bez klasy.
Dodane przez drombo, w dniu 03.12.2014 r., godz. 16.42
Kiedy i za ile Mleks kupił te działki w Natalinie? Dowiem się. A jeśli okaże się, ze od Gminy i to taniej, to osobiscie złoże zawiadomienie.
Wyobraźcie sobie do jakich wałków dochodzi w skali makro całego kraju jeśli tak można łupić w takim małym mieście.
Dodane przez Zenobiusz Heronim Bambinescu, w dniu 04.12.2014 r., godz. 12.09
Na każdym kroku wałki i to przygotowywane z premedytacją długo długo wcześniej.To tylko skala Wyszkowa.Wyobraźcie sobie do jakich wałków dochodzi w skali makro całego kraju jeśli tak można łupić w takim małym mieście.
Dodane przez Adam Kępka, w dniu 04.12.2014 r., godz. 12.37
To kolejna decyzja Nowosielskiego, która delikatnie mówiąc śmierdzi. Widzę, że już przyklepane.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl