Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 30 września 2020 r., imieniny Hieronima, Wery

Najpierw zbudują przedszkole, potem sprzedadzą stare

(Zam: 26.11.2014 r., godz. 16.53)

Gmina Wyszków zamierza zbudować przedszkole przy ul. Meliorantów, przenieść tam dzieci i sprzedać działkę przy ul. 11 Listopada, gdzie teraz mieści się Przedszkole nr 3 „Słoneczko”. Pieniądze na tę inwestycję miałyby w części pochodzić z dofinansowania pozyskanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miejskiej radni upoważnili burmistrza do złożenia wniosku o dofinansowanie budowy energooszczędnego obiektu w ramach programu „Efektywne wykorzystanie energii część 4 Lemur – Energooszczędne Budynki Użyteczności Publicznej”.
Jak mówiła na sesji kierownik referatu ds. pozyskiwania środków zewnętrznych Urzędu Miejskiego Żaneta Kozak, możliwe będzie umorzenie pożyczki nawet do 50 proc. jej wartości. Według naczelnik wydziału strategii i rozwoju gminy Urszuli Fijałkowskiej, Urząd ma już projekt techniczny i może złożyć pozwolenie na budowę.
– „Słoneczko” będzie działało, dopóki nie powstanie nowe przedszkole – zapewniał burmistrz Grzegorz Nowosielski odpowiadając na pytanie Adama Szczerby o to, jaką koncepcję realizacji przedsięwzięcia przyjął samorząd.
Transakcja ma się odbyć odwrotnie niż do tej pory zakładano. Już kilka razy burmistrz wystawiał na sprzedaż działkę przy ul. 11 Listopada (za każdym razem obniżając cenę wywoławczą), lecz mimo to nie znalazła nabywcy. W przetargu było zastrzeżenie, że inwestor dostanie działkę, ale po dwóch latach od kupna. W tym czasie gmina chciała zbudować nowe przedszkole przy ul. Meliorantów.
Teraz kolejność ma być odwrotna – najpierw budowa nowego obiektu, a potem sprzedaż starej nieruchomości (czyli bez odroczonego terminu wydania jej nabywcy).
Działka przy ul. 11 Listopada przeznaczona jest pod budownictwo wielorodzinne.
J.P.

Komentarze

Wyprzedaż naszej własności
Dodane przez Henry, w dniu 26.11.2014 r., godz. 17.13
I oto kolejny przykład wyprzedaży naszej wspólnej własności. A wy ludzie głupi dalej głosujcie za Nowosielskim.
Dodane przez Zgr, w dniu 26.11.2014 r., godz. 21.20
Jak się nie potrafi pozyskiwać, to się wszystko wyprzedaje. Tak było jak świat światem.
Dodane przez ccc, w dniu 26.11.2014 r., godz. 22.45
K.mac. Przedszkola powinny być tam gdzie ludzie mieszkają, a nie na odległych przedmieściach. Rozumiem gdyby gmina chciała budować kolejne przedszkola , to na Meliorantów miałoby jakiś sens bo są tam też tereny mieszkaniowe. Ale zabierać przedszkole z centrum miasta? Panie Nowosielski coś się Panu pomieszało!
Dodane przez Meliorantow, w dniu 27.11.2014 r., godz. 12.45
A dlaczego nikt nie wspomina o tym, ze działki obok planowanego przedszkola zostały już sprzedane przez UG i GS na cele przemysłowe, powstał tam skład węgla i baza transportowa, tak wiec dzieci bedą miały super warunki w tej lokalizacji !!! W smrodzie spalin z pojazdów ciężarowych i pylach węgla jaki jest przy przeładunku towaru. Jezeli to jest super lokalizacja dla Przedszkola, to chyba ktoś jest ma coś nie tak z GŁOWA, ale dla obecnych i pewnie przyszłych wszystko Radnych jest OK, bo nie maja nic do powiedzenia są klakierami Burmistrza.
Dodane przez Matka, w dniu 27.11.2014 r., godz. 13.19
Nowosielski jako przyszły mieszkaniec pobliskiej ulicy Kasztanowej (w polu), będzie mógł prowadzać do tego zapylonego kurzem i węglem przedszkola swoją najmłodszą pociechę. Ciekawam czy tak zrobi.
Dodane przez asss, w dniu 27.11.2014 r., godz. 17.41
Pewnie p. Borek ma ochote na dzialke w centrum, a co zainwestuje grosz z umozonych podatkow
Dodane przez asss, w dniu 27.11.2014 r., godz. 17.49
a grzesiowi nowe audi sie przyda, mleczarka glupio pod urzad podjechac a stare sie znudzilo
Dodane przez wyborca, w dniu 28.11.2014 r., godz. 10.50
Meliorantów 20 lat czeka na drogę . To skandal . Handlowa i Rybienko Nowe tonie w błocie .- ( ps Nowy Radny tego okręgu natomiast zajmie się podstawowym problemem Ryb.Star. - świetlicą - główna obietnica wyborcza poliszynera PSL ) .Może : nowe przedszkole będzie wybawcą dla drogi na Meliorantów a dom Burmistrza dla Kasztanowej . Remont 11 Listopada dla Pana Zyśka , przeniesienie stadionu dla Pana B...., itp.... droga w Natalinie dla zakupu niechcianej działaki w centrum miasta dla Pana Mleks. itp.....
Coraz lepsze newsy piszecie
Dodane przez Piotr, w dniu 10.12.2014 r., godz. 15.36
Gratulacje dla Burmistrza za jego fantastyczne pomysly, niech jeszcze przestrzen powietrzna Wyszkowa wystawi na sprzedaz oczywiscie w Swiatecznej Promocji, Pozdrawiam, Piotr

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl