Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 09 lipca 2020 r., imieniny Weroniki, Zenona

70 tysięcy dla organizacji pozarządowych

(Zam: 26.11.2014 r., godz. 16.10)

Nie 50, jak zapisano w projekcie uchwały a 70 tysięcy przeznaczyła Rada Powiatu na wspieranie zadań publicznych realizowanych przez organizacje pozarządowe w przyszłym roku. Zmianę zaproponowała radna Urszula Mikołajczyk.

Na jednym z posiedzeń Zarząd Powiatu przeznaczył na organizacje pozarządowe 50 tys. zł, czemu sprzeciwiła się powiatowa komisja zdrowia i pomocy społecznej i wnioskowała o zwiększenie tej kwoty o dodatkowe 20 tys. zł. Zarząd do pomysłu się jednak nie przychylił. Temat powrócił na posiedzeniu Rady Powiatu. Wówczas to radna Urszula Mikołajczyk złożyła ponowny wniosek o zwiększenie środków.
– Być może małe zainteresowanie organizacji pozarządowych wynika z tego, że kwoty, o które mamy się ubiegać na realizację zadań są niewielkie, a dokumentacji bardzo dużo – powiedziała.
Uzasadniając swój wniosek, U. Mikołajczyk zwróciła też uwagę, że w tym roku nie została wykorzystana kwota 7 tys. zł, które zostały zaplanowane na zadania z obszaru kultury fizycznej i sportu. Z puli środków wyłączono też około 3 tys. zł przeznaczone na szkolenia.
– Nawet jeśli są oszczędności, to nie oznacza, że od razu mamy je wydać – ripostował starosta Bogdan Pągowski.
Większość radnych uznała, że większe pieniądze organizacjom się należą. Wniosek przeszedł ośmioma głosami za, czterech radnych było przeciwnych, jeden wstrzymał się od głosu.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl