Świetna inauguracja WKS-u

(Zam: 24.08.2010 r., godz. 07.00)

Wiejski Klub Sportowy z Rząśnika świetnie rozpoczął nowy sezon. W Rembertowie rząśniczanie pokonali miejscowy AON 2:0, a piękne bramki zdobyli Krzysztof Borowski i Mariusz Dziczek.

Mecz pomiędzy WKS-em a AON-em Rembertów został rozegrany w sobotę 21 sierpnia w Rembertowie. Pierwsza połowa meczu była prawdziwym popisem konsekwencji i boiskowej cierpliwości w wykonaniu piłkarzy z Rząśnika. Ich wysiłki zostały dwukrotnie nagrodzone. Od początku podopieczni Łukasza Zalewskiego grali bardzo rozważnie, całkowicie panując nad boiskowymi wydarzeniami. Nie przekładało się to na znaczną liczbę podbramkowych okazji, ale nie pozwalało również rozwinąć skrzydeł gospodarzom. Rząśniczanie od początku pokazali ogromne zaangażowanie, które w końcu przyniosło okazje bramkowe, a co za tym idzie, również bramki. W 23. minucie rzut wolny ze środkowej strefy boiska wykonywał Łukasz Zalewski, jego długie podanie trafiło do Krzysztofa Borowskiego, który niezwykłym strzałem niemal z linii końcowej wrzucił piłkę za kołnierz goalkeeperowi miejscowych. Po objęciu prowadzenia WKS nie zwalniał tempa, a gospodarze nie potrafili poradzić sobie z drużyną gości. W 36. minucie piłkę w środku pola przechwycił Mariusz Dziczek, podprowadził ją sobie kilkanaście metrów, po czym świetnym mierzonym nie dał szans bramkarzowi miejscowych. Do końca pierwszej połowy wynik już się nie zmienił, mimo iż Piotr Ciemerych trafił do siatki. Napastnik WKS-u był jednak na pozycji spalonej.
Po zmianie stron więcej czasu gry przy piłce byli gospodarze, którzy stworzyli jedynie dwie okazje do zdobycie gola. W pierwszej z nich strzał napastnika AON-u zablokował ofiarną interwencją Dawid Zalewski. W drugiej sytuacji, przy rzucie wolnym z około 18-stu metrów, zawodnik z Rembertowa przeniósł piłkę ponad bramką. W ostatnim kwadransie gry, gdy gospodarze postawili już wszystko na jedną kartę, rząśniczanie mogli podwyższyć wynik meczu. Dobrych okazji nie wykorzystali jednak Damian Wiśniewski, Piotr Ciemerych i Grzegorz Abramczyk. Ostatecznie WKS wygrał 2:0 i znakomicie rozpoczął sezon w starciu z potencjalnym kandydatem do awansu.

AON Rembertów – WKS Rząśnik 0:2 (0:2)
Bramki dla WKS-u: K. Borowski 23, M. Dziczek 36.
WKS: R. Gałązka - Ł. Abramczyk, P. Kulesza, Ł. Zalewski (88 - B. Szurawski), D. Zalewski - G. Abramczyk, K. Borowski (70 – Z. Kałek), Ł. Gałązka, P. Sowiecki (85 - M. Kucharczyk) - P. Ciemerych, M. Dziczek (46 - D. Wiśniewski).

W kolejnym spotkaniu, tym razem w ramach rozgrywek Pucharu Polski, WKS zmierzy się z zespołem Płomień Nuna. Mecz zostanie rozegrany w środę 25 sierpnia w Nunie. Najbliższe spotkanie ligowe WKS-u to z kolei mecz z Wisłą Jabłonna, w sobotę 29 sierpnia w Rząśniku.