Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 stycznia 2023 r., imieniny Franciszka, ZdzisławaStruś ma skrzydła, ale nie poleci

(Zam: 05.11.2014 r., godz. 17.12)

Zbliżające się wybory samorządowe sprzyjają podsumowaniom dokonań naszej władzy gminnej. Ludzie częściej niż zwykle zastanawiają się nad wieloma sprawami, dyskutują i podsumowują. I choć kandydatki, startujące z trzech komitetów popierających burmistrza Nowosielskiego, rządzącego Wyszkowem już od 12 lat, wydają płomienne apele, żeby nie oceniać, tylko pokazywać własne propozycje, to jednak krytyka poczynań władzy narasta.

W tych dyskusjach wychodzą bowiem na światło dzienne nie tylko olbrzymie zaniedbania w wielu obszarach, ale również potężna arogancja władzy.
Pierwszą straconą szansą dla Wyszkowa są fundusze zewnętrzne, których nasi burmistrzowie w ostatnich 5 latach mniej pozyskali niż zaprzepaścili. W ciągu 5 lat pozyskano zaledwie 17 mln funduszy (takie kwoty wiodące samorządy z naszego województwa pozyskują w jeden rok), koło nosa przeszło nam zaś 24 mln zł na obwodnicę śródmiejską.
Dlaczego nie potrafimy skutecznie pozyskiwać funduszy zewnętrznych? Ponieważ naszym włodarzom brakuje śmiałych pomysłów. Oto kilka przykładów. Wyszków leży na złożach wód geotermalnych, są u nas odwierty badawcze. Na wykorzystanie energii odnawialnej można zdobywać duże pieniądze. Wiele samorządów, np. Mszczonów czy Uniejów, sięgnęło już dawno po te środki. Dzięki geotermii ich mieszkańcy płacą dziś znacząco mniej za ogrzewanie swych mieszkań. U nas w tej sprawie cisza. Tymczasem geotermia to olbrzymia szansa dla miast i wsi. Może ona bowiem stać się potężnym bodźcem rozwojowym dla miasta i regionu. „Chciałbym, żeby u nas występowało jakieś naturalne złoże” – mówił burmistrz Nowosielski w wywiadzie w czasie kampanii w 2010 r. Otóż takie złoże występuje, ale nie zrobiono nic, by wykorzystywać je dla dobra mieszkańców.
Innym zadaniem, które wiele gmin zrealizowało już przed kilku laty, jest przejście na oświetlenie ledowe. Jest ono znacząco tańsze. Gdyby nasze władze zechciały skutecznie zawalczyć o fundusze zewnętrzne (są na to duże pieniądze), dziś moglibyśmy już mieć zainstalowane oświetlenie ledowe w całym mieście. Zaoszczędzone dzięki niemu środki można by przeznaczać na przykład na rozbudowę infrastruktury w gminie.
Zaniechania naszych władz doprowadziły także do tego, że muzeum wojny polsko-bolszewickiej, jedyne w Polsce, nie powstanie w Wyszkowie. U nas się nie dało, nie było za co i nie było po co. Tymczasem dzięki funduszom zewnętrznym i wytrwałym zabiegom tamtejszych władz takie muzeum powstaje właśnie w Wołominie – nowoczesne, zaprojektowane z rozmachem. To do Wołomina będą przyjeżdżać turyści z całej Polski. Tylko pozazdrościć.
Przyzwyczailiśmy się już do bałaganu architektonicznego w naszym mieście. Ale czy słusznie? Czy nasze miasto musi być brzydkie? Czy musimy być negatywnym przykładem dla architektów z całej Polski, jak stało się w ostatnim czasie? Czy wielkie, nieuporządkowane reklamy muszą szpecić Wyszków? Czy drzewa muszą znikać z naszych ulic i czy już zawsze w centrum miasta ma być plac porośnięty trawą? Te pytania coraz częściej zadają sobie wyszkowianie. Odpowiedź jest prosta. Tak być nie musi. Jednak, żeby ten bezwład i chaos przezwyciężyć, trzeba nad tym fachowo i systematycznie pracować. Trzeba mieć pomysł, stworzyć odpowiednie narzędzia i konsekwentnie je wykorzystywać. Tymczasem np. w kwestii reklam już od 2011 r. istnieją stosowne zapisy w planie zagospodarowania przestrzennego, tyle że burmistrz z nich nie korzysta. Dziś, bo nie chce być znów posądzony o działanie w kampanii wyborczej, wcześniej, bo nie chciał „by znikały w sposób restrykcyjny, tylko ewolucyjny”. Skutek – ewolucyjnie przybywają coraz to nowe, szpecąc ulice naszego miasta.
Kolejny ważny temat dla wszystkich mieszkańców Ziemi Wyszkowskiej to rozwój gospodarczy. Według rankingu prestiżowego czasopisma samorządowego „Wspólnota”, w kategorii rozwoju gospodarczego za minione 4 lata zajmujemy 2 088 pozycję na ok. 2 500 samorządów! A zatem wleczemy się w ogonie. Oznacza to, że powstaje u nas bardzo mało nowych firm różnej wielkości, zarówno w obszarze przemysłowym, usługowym, jak i rolniczym. A także, że przybywa zbyt mało miejsc pracy i wpływów do budżetu.
Do tych zaniedbań w kluczowych dla naszego rozwoju i wizerunku obszarach, dochodzi jeszcze potężna arogancja władzy. W odczuciach wielu mieszkańców Wyszkowa wydział promocji bardziej dba o promocję burmistrza niż miasta. I tak na przykład w niedawno wydanym za nasze pieniądze folderze gminy Wyszków mamy 4 zdjęcia naszego burmistrza (na 8, które się tam znalazły). Pewna urzędniczka wydziału promocji najpierw zasłynęła słowami „szału tutaj nie ma”, które były błyskotliwym opisem atrakcji turystycznych Wyszkowa i okolic. Ku zdziwieniu wielu osób wkrótce została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi z okazji Święta Samorządu Terytorialnego. Za co? To tajemnica. Panowie burmistrzowie nie udzielają takich informacji. To kpiny z wyszkowian, to kpiny z podstawowej zasady transparentności władzy.
Jesteśmy okłamywani i manipulowani w wielu ważnych sprawach. Tak było przykładowo w sprawie funduszy zewnętrznych. Pan burmistrz Mróz twierdził przecież, że jesteśmy liderem w ich pozyskiwaniu, podczas gdy w rzeczywistości pozyskujemy wielokrotnie mniej niż liderzy. Tak jest w przypadku ścieżek rowerowych, raz czerwonych, raz szarych, raz od strony jezdni, raz odwrotnie. Dla naszej władzy ujednolicenie ich to skomplikowany i wielopiętrowy problem, nie do opanowania nawet w przypadku dróg, znajdujących się w jej gestii.
Mamy do czynienia w ostatnim czasie z wyraźną nerwowością w obozie władzy. Jednym z jej przejawów jest wymieniony przeze mnie apel działaczek trójkomitetu o kampanię wyłącznie pozytywną. Kolejnym jest mało elegancki atak na kontrkandydatów w wykonaniu burmistrza Nowosielskiego podczas debaty we Włodkowicu. Nerwowość bierze się stąd, że coraz mniej osób wierzy w zapewnienia rządzących gminą Wyszków, że jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
„Dziś Wyszków wyrasta na lokalnego lidera” – zapewnia nas pan Nowosielski. Co prawda nie precyzuje o jaki krąg tu chodzi – gminę, powiat, województwo czy może jeszcze szerzej. Nie wiadomo też w jakiej dziedzinie mamy być tym liderem, ale brzmi to dobrze.
„Dziś Wyszków, pamiętając o swoich korzeniach, ciągle rozpościera skrzydła. (…) Ze mną Wyszków rozpostrze jeszcze szerzej skrzydła” – mówił burmistrz na debacie kandydatów. Fraza urocza, jest tylko jedno „ale”. Samo rozpościeranie skrzydeł (skrzydełek?) nie wystarcza, by pofrunąć. Nie udaje się na przykład strusiowi. Dlatego zamiast latać, może co najwyżej schować głowę w piasek.

Komentarze

PO co nam geotermia - pyta Nowos.
Dodane przez Samson, w dniu 05.11.2014 r., godz. 22.07
Mamy PEC, który trzeba sprzedać Niemcom (pracował w kancelarii w Niemcach). Przypomnijcie sobie jego POmysł sprzed kilku lat. I pomyślcie, jak PO takiej sprzedaży będą się kształtować ceny naszego ogrzewania i ciepłej wody? Trzeba skończyć z tym nieudacznictwem. Nie głosuję już na Nowosielskiego, bo widzę potrzeby tego miasta, dalej idące od kilku słabo położonych chodników.
Nowosielski musi odejść!
Dodane przez Honoowy Anonomowy Alkoholik, w dniu 06.11.2014 r., godz. 07.45
Nie wolno iść w kierunku nowych technologii w dziedzinie energocieplnej, bo jak się sprzeda PEC (dawny pomysł Nowosielskiego) Niemcom, to oni mogą na nas juz potem nie zarobić. Bo w tym mieście nie mieszkaniec jest najważniejszy, tylko grupa nastawionych na wyzysk i wycisk obywateli wyższego rzędu.
Dodane przez Mieszkaniec/wyborca, w dniu 06.11.2014 r., godz. 08.20
Ten felieton powinien trafić pod każdą "strzechę" w tym okradanym mieście.
Strzał w dziwsiątkę
Dodane przez Kaliope, w dniu 06.11.2014 r., godz. 08.43
Panie Głowacki, ten tekst bije na głowę wszystkie wypociny Nowosielskiego. Mamy tu jego obraz marnego urzędowania w pigułce.
Dodane przez Zły, w dniu 06.11.2014 r., godz. 09.47
Pognać tego aroganta i manipulatora gburmistrza.
ad vocem
Dodane przez gosciu, w dniu 06.11.2014 r., godz. 11.27
Bardzo szanuję pomysły komitetu - ale warto na nie spojrzeć głębiej: 1) Geotermia - Sprawa jest tu bardziej skomplikowana. Tu są dwa problemy - rentowność i koszty odwiertu (które decydują o sensowności inwestycji). Rentowność jest zróżnicowana zależnie od tego, jak głęboko zalegają wody i o jakiej temperaturze wodę z nich uzyskuje a także jaka jest jakość wody. Bardzo wysokie są koszty odwiertu - wahają się od 2 mln zł za km (polana Szymoszkowa) do 11 mln zł za km (Kleszczów). W Wyszkowie wg. Pana Rusaka wody są na głębokości ok. 3 km, zatem koszt odwiertu to 6-30 mln (kosztem innych inwestycji) - a po odwiercie nie ma pewności, że woda się nadaje. Warto tu przypomnieć jeszcze dwie rzeczy - Uniejów otrzymał odwiert gratis (były tam prowadzone wcześniej badania przez Państwowy Instytut Geologiczny w Warszawie) i drugą w Polsce obecnie nie dopłaca się tylko do dwóch basenów termalnych (ale nie ma tu mowy o zwrocie na zainwestowanym kapitale). 2) Oświetlenie LED - przecież gmina już to robi. Dotychczasowe środki na ten cel można było pozyskać na mniej korzystnych warunkach niż w nowej perspektywie. To tak jakby P. Głowacki obiecał, że będzie budował chodniki i drogi (nic odkrywczego). No ale trzeba czymś zabłysnąć w kampanii.
struś nie poleci
Dodane przez obs, w dniu 06.11.2014 r., godz. 12.20
To prawda że struś nie fruwa. Prawda jest też że od samego mieszania herbata nie będzie słodsza i z samego gadania nie przybędzie bogactwa. Pan Głowacki był radnym i przewodniczącym. Jak pamiętam aktywnością i pracowitością w radzie się nie zaznaczył.
ad vocem ad vocem
Dodane przez knom, w dniu 06.11.2014 r., godz. 14.30
6-30 mln - kosztem innych inwestycji? Jakich gościu? Chyba, że myślisz o ekipie Nowosielskiego, która marnuje nawet pozyskane juz pieniądze - 24 mln na małą obwodnicę. Poza tym, ta inwestycja nie może nadmiernie obciążać mieszkańców i powinna być zrealizowana za sprawą środków unijnych. Nowosielski jak juz pokazał w ogóle sie do tego nie nadaje.
Kto przeczytał ten trąba (kolejny raz).
Dodane przez Pan Trąbalski, w dniu 06.11.2014 r., godz. 14.49
Miłościwie władający piórem (może bardziej klawiaturą) redaktorze/felietonisto Głowacki, bardzo proszę o odpowiednie oznakowanie następnych treści na takim poziomie wyraźnym napisem i barwą "CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ", gdyż jako niezdecydowany wyborca miałem nadzieję, że swoimi artykułami zachęci mnie Pan do głosowania na siebie i... dalej jestem niezdecydowany (ile można czytać praktycznie cały czas to samo)! Wyliczanki, rozliczanki bez konkretów już były (m. in. na debacie na której również Pan nie fajnie atakował kontrkandydatów) dlatego pozostały czas do wyborów należałoby poświęcić na potwierdzenie Pana tez i zarzutów do obecnej władzy na postawie danych obiektywnych (nie wystarczy jeden artykuł z "dużej" gazety i wmawianie, że tu i tam jest na to i na tamto duża kasa - z tej treści nie bardzo wynika skąd Pan by to kasę wziął - ale zawsze jest bank, z którego można pozyskać duże fundusze zewnętrzne). Może wg Pana współpracowników i popleczników obrany kierunek Pana kampanii jest dobry - być może ale tylko dla "ciemnej masy", hejterów itp., którzy nie potrafią dostrzec nic pozytywnego u siebie i u innych. Nie wiem czy Pan mieszka w Wyszkowie ale to miasto w ostatnich latach zmieniło się pozytywnie i to bardzo, zresztą tak jak cała Polska, która mogłaby rozwijać się w takim tempie gdyby nie ogólnoświatowy kryzys finansowy z 2009 roku, problemy przedsiębiorstw, zmniejszone wpływy podatku CIT od przedsiębiorców do kas województw - co również odbiło się w Wyszkowie - ale o tym Pan już nie wspomina. Natomiast przywołany ranking gospodarczy tak wygląda, skoro jakaś gmina zbudowała w ciągu ostatnich 4 lat halę sportową i basen to nic dziwnego, że wyprzedza Wyszków - przecież te obiekty już u Nas są - czyżby dla zbliżenia się go czołówki rankingu chciałby Pan zdublować takie inwestycje (bez sensu ale zawsze będziemy wyżej w rankingach). Dlatego bardzo proszę o więcej szczegółów i oceny miasta w kontekście sytuacji w całym kraju. A tym czasem pozdrawiam wszystkie trąby po tej lekturze i przed nią!
Niedoświecony
Dodane przez K., w dniu 06.11.2014 r., godz. 15.13
Napisałeś sie kleto i właściwie nic nie napisałeś. Odnieś się nie do tego co chce zmienić Wyszków na dobre, ale do tego co wsławił go patologią jakiej ze świecą szukać. Po co w tak nieefektywnym i niewydolnym mieście 3 burmistrzów? Wymień mi jakie mamy z tego korzyści. Jaka jest różnica w funkcjonowaniu gminy kiedy nie ma już Warpasa. Zastanówmy się wszyscy czy naprawdę potrzebny jest powrót trzeciego korytowca? Co kleta powie na temat korytowca w PWiK? Co to ma w ogóle znaczyć? Oświeć mnie trąbo. Brzydzę sie jako ciemna masa takimi praktykami jak "racjonalizacja zatrudnienia" polegająca na zwalnianiu kobiet (poza żona radnego Rojka) w szkołach a utrzymywaniem pasożyta. Wyszków się zmienił? A jaka to dresiarza zasługa? Nadal stoję w korkach, bo dresiarska ekipa nie potrafiła wykorzystać przyznanych 24 mln zł. Hańba, pajacu.
Dodane przez Zonk, w dniu 06.11.2014 r., godz. 15.48
Ta ciemnota jest niewygodna dla szałajdy Mroza i Nowosa? Nie łyka kitu typu - jesteśmy liderem. Nie godzi się z cwaniactwem. Trąbalski, a reczej ska, nic swoim tekścikiem nie odkonałaś.
Dodane przez seba, w dniu 06.11.2014 r., godz. 17.59
Co do geotermi to rozjaśni to spotkanie zorganizowane w sobotę przez komitet Masz Wybór w sobotę o 16. Co do oświetlenia ledowego to niewielki odcineczek przy Biasie to śmieszne, dofinansowania rzędu 40-50 % to nie tak mało. Co do powtarzania przez Głowackiego niektórych win Nowosielskiego np dotyczących winy Nowosielskiego straty 24 milionów dofinansowania do obwodnicy śródmiejskiej to niewiele osób o tym wie, niech powtarza.
Dodane przez 24 miliony, w dniu 06.11.2014 r., godz. 20.18
Czy te 24 miliony to były już zdeponowane w jakimś banku? Czy tylko po prostu gmina przegrała konkurs jako jeden z wielu? Piszcie rzeczowo albo wcale bo już się czytać nie da. Jeden coś napisze a reszta później bez ładu i składu powtarza.
do seba
Dodane przez obserwator, w dniu 06.11.2014 r., godz. 21.45
brak pamięci. Jak jechałaś rowerem do Rybienka Leśnego przedtem!
Dodane przez H., w dniu 06.11.2014 r., godz. 22.11
Nowosielski jako "mąż opatrznościowy" tego tematu skłamał zwalająć na powiat winę za utratę 24 mln zł! Tak pieniądze zostały przyznane, trzeba było po nie sięgnąć.
Struś ma skrzydła, ale nie poleci
Dodane przez Stokarski, w dniu 07.11.2014 r., godz. 08.40
Pasuje to idealnie do wyszkowskich władz z Nowosielskim na czele. Te skrzydła, które niby ma to też raczej zasluga ludzi zaangazowanych, a nie jego samego. Nie byłem zdecydowany na kogo zagłosować, ale ten trafny felieton wskazał mi właściwą drogę. Napewno nie zagłosuję na Nowosielskiego, ani na nikogo z jego otoczenia. Przestałem się łudzić.
Dodane przez Osiedle Parcele Huckie, w dniu 07.11.2014 r., godz. 16.23
Świetny POdsumowujący fatalną działalność Nowosielskiego tekst. Otwiera oczy.
Jak trąby stały się strusiami.
Dodane przez Pan Trąbalski, w dniu 07.11.2014 r., godz. 17.23
Dziękuję Zonk i K (Kapiszon to Ty?), że odnieśliście się do mojego komentarza - mimo iż nie widzę związku - no ale nie każdy musi być lotny w zbieraniu myśli i układaniu ich w składką całość. Mam wrażenie, że łykacie wszystkie populistyczne hasła kandydata Głowackiego sformułowane socjotechnicznie np. zamiast nie otrzymaliśmy piszę straciliśmy, zamiast podać kwotę pisze duże pieniądze, zamiast nieprawidłowości pisze patologia i inne, którymi skutecznie może zmanipulować (o czym mowa w artykule) wszystkie trąby z ciemnej masy, które bez samokrytycyzmu, refleksji i wyciągania odpowiednich wniosków stają się strusiami tymi z tytułu artykułu. Kapiszon masz wątpliwości co liczby burmistrzów, a ja w sumie nie wiem ilu zastępców chce mieć kandydat Głowacki - 1 czy 1,5 (zawsze to mniej niż 2). Odniosłeś się do przysłowiowego koryta - czyżby ww. kandydat pracował społecznie - wątpię, on i i jego ludzie też będę przy korycie - oczywiście jak wygra. Błagam nie bądźcie świętsi od Papieża, szczególnie jak wmawiacie ludziom na ulicy, że prawnie zabronione jest głosowanie na innego kandydata, niż tego którego poparło się własnym podpisem na liście - przecież to nie prawda, zwykłe oszustwo - więc wytłumaczcie o co chodzi w tej hipokryzji, przypuszczam że tylko o sięgnięcie po władzę przy pomocy trąb i strusi - które serdecznie pozdrawiam!
Dodane przez wolny człowiek, w dniu 07.11.2014 r., godz. 22.56
Czytam wypociny niejakiego Pana Trąbalskiego i jestem zdziwiony pustosłowiem, nędzną socjotechniką. Bo pada wiele faktów, wiele argumentów a niektórzy jedno te 12 lat to była śmietanka, ptasie mleczko, które spijali wyszkowianie. Jeden wielki śmiech z naszego umysłu.Tą śmietankę spija niewielkie towarzycho skupione wokół władzuni. Towarzycho jest tak zauroczone sobą, że budzi się rok przed wyborami, przymierza się do list wyborczych, zrobi trochę chodniczków, złapie kilku Trąbalskich i po wyborach znowu spija śmietankę. A głupi lud Wyszkowa wszystko kupi. Ale Głowacki i inni kandydaci wzięli się za grubego gburmistrza i co się okazało. Stracił 24 miliony na obwodnicę śródmiejską mimo, że trudno otrzymane dofinansowanie stracić. Zamiast fajnej drogi mamy korki na Kościuszki i Pułtuskiej. Przedsiębiorczy Wyszków okazał się nieprzedsiębiorczy, burmistrz w/g Garbarczykowej reklamował 41 przedsiębiorców a w Wyszkowie jest około 6000. Plaży nie ma bo WOSiRowi to lotto, Hutnik niewiele się dzieje, w sporcie- zniszczyli trybunę, postawili dziadostwo, które jest niebezpieczne, budynki przy stadionie straszą, zamiast stadionu chcą budować bloki , w centrum zamiast ratusza brud, smród i dziadostwo, przy Sowińskiego nagroda za największą bylejakość architektoniczną, w spółkach komunalnych marazm, jeszcze niedawno po drugiej stronie Bugu nie było wody bo sieć nie była dobrze konserwowana, co chwila jakaś awaria sieci wodociągowej, WTBS nie buduje budynków komunalnych ale o obniżkach pensji nie słychać. Czy mam wyliczać dalej. Dobrze, że Głowacki się za nich wziął to ruszyli tyłki. Dzięki temu wybudowali parkingi przy kościele Świętej Rodziny, nagle okazało się, że można pozyskiwać schetynówki, nagle parking wybudowali na terenie przeznaczonym pod ratusz, chodniki zaczęli masowo trzaskać, nagle inwestycje dla ludzi starszych, targowica okazuje się, że zostaje, szkoda tylko, że nie mogą cofnąć dzierżawy dla mleksa i jeszcze jakiegoś gościa, ma być zadaszenie na targowicy i inne a jakie zapowiedzi. To są już inwestycje Głowackiego mimo, że jeszcze nie sprawuje władzy.Gdyby nie przycisnął leni to byłoby jak 4 lata temu. A co inne zamierzenia -obniży lub pozostawi na obecnym poziomie podatki i innych opłaty lokalne, ustali przejrzyste zasady umarzania podatków jeśli będzie potrzeba umarzania, zlikwiduje stanowiska zastępców gburmistrza, wzmocni ekipę pozyskującą fundusze z UE, pogoni GDDKiA aby do końca zmodernizowali Kościuszki,więcej inwestycji w budownictwo i turystykę, geotermia, oświetlenie ledowe bo teraz to trudno powiedzieć co to jest, można dostać w głowę w centrum miasta, stanowisko architekta miasta, zmodernizuje stadion, bo ta ekipa tylko udaje, że lubi sport. Jak na początek starczy. Głowacki mówi, że wygra i sądzę, że ludzie zaczynają mu wierzyć. Został jeszcze tydzień i jest wiele optymizmu i nadziei na zmiany tej leniwej i niekompetentnej ekipy. Popatrzyłem na pogodę, w dniu wyborów nie będzie padać, będzie dobra pogoda, ludzie masowo pójdą na wybory i zmienią ta nieszczęsną władzę.
Jak Trąby stały się strusiami, a dresiarstwo burmistrzami!!!
Dodane przez ela, w dniu 08.11.2014 r., godz. 00.20
Ja pryglądam się tej pseudo elitce z nowokomucha, szczególnie pani eli bożymek. Jestem głeboko poirytowana. POdobno ta kobieta nie może sPOjrzeć we własne lustro :)
Dodane przez O.N.A., w dniu 08.11.2014 r., godz. 09.00
Jak to elu, przecież to chodząca matrioszka obecnej władzy, pod spodem są jej kolejne wcielenia. Na końcu okazuje się, że w rzeczywistości, jest to malutka pestka.
Dodane przez Jerzyk, w dniu 08.11.2014 r., godz. 11.58
Elu i O.N.A. trafnie oceniliscie pania Bozymek,od wielu lat sprzyja wladzy,ktora nie jest przychylna,a nawet powiedzialbym wroga w swoim dzialaniu.Pamietam jej artykuly tak bardzo krzywdzace i niezgodne z prawda,kiedy to swego czasu piszac wlasnie takie, wspierala obrzydliwa w dzialaniu bylego staroste Jastrzebskiego,Elu,masz racje i dobrze napisalas,,,POdobno ta kobieta nie moze sPOjrzec we wlasne lustro"A co z jej sumieniem?Nie tacy kozacy spadlali z konia.Jej czas tez nadejdzie I mysle,ze wkrotce I sprawiedliwie.
Dodane przez Grzegorz, w dniu 08.11.2014 r., godz. 12.17
Szacunek dla osob walczacych z patologia obecnych pseudowlodarzy i innych z kabaretu pod wezwaniem szalajda.Czas na zmiany,radykalne zmiany,ktore odsuna raz na zawsze to szemrane,wzajemnie wspierajace nieudaczne towarzycho.Patrzac na listy ponownie pchajacych sie bez opamietania te same rozpasane,rozbestwione osoby,przychodzi Jedno na mysl,czy nie mysla,ze wkrotce beda rozliczenie za nic robienie i klamstwa jakim I nas na co dzien karmia.Nalezy dokladnie sprawdzic ich wyksztalcenia jakimi sie obnosza.A to co znam,to dopiero bedzie heca.Pan Marek Siekierski nic nie wspomina w prezentacji swojej edukacji o zawodowce i szkole w Radzyminie?
Dodane przez Dafne, w dniu 08.11.2014 r., godz. 18.22
W dzisiejszych czasach zdążyli pokończyć już zaoczne, małowymagające uczelnie. Jak np. w Pułtusku, Węgrowie, Ostrowi Maz.
Dzieci wlane z kąpielą
Dodane przez Trąbita, w dniu 08.11.2014 r., godz. 21.19
Należy dodać jeszcze do całości fakt, wygnania przez Nowosielskiego z Hutnika Joli Wiśniewskiej wraz z grupą taneczną składającą się z około 200 dzieci, na bruk. To jest niewybaczalne! Niech rodzice tych dzieci pamiętają o tym fakcie, bez względu na to, co im teraz będzie chciała na uszy nawinąć sama zainteresowana opiekunka. W gruncie rzeczy delikatna i słaba kobieta, mogąca ulec namową Nowosielskiego do stonowania żalu i krytyki. Jednak jak było z waszymi dziećmi wiedzą wszyscy, nawet Pani Jola sama siebie nie oszuka. Bądźcie sobą i nie pozwalajcie sobie na plucie w twarz przez tak prostacki element.
geotermia
Dodane przez Katarzyna, w dniu 09.11.2014 r., godz. 00.09
Szanowni państwo według badań przeprowadzanych wynika jednoznacznie, że nadbrzeże rzeki Bug nie nadaje się do odwiertów, po drugie obszar warszawski uznany jest jako przeciętny. Dlatego w Wyszkowie małoprawdopodobne jest wykorzystanie źródeł geotermalnych. Najkorzystniejsze warunki są w powiatach: płockim, żuromińskim, sierpeckim, płońskim, sochaczewskim, żyrardowskim. Jest to chwyt wyborczy.
geotermia
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.11.2014 r., godz. 09.52
Jeżeli mówimy o geotermii. To po pierwsze szansa, której do tej pory nikt nie sprawdził. To trochę podobnie jak z wodą w Bugu. W tym roku nasza władza gminna nie sprawdziła, czy nadaje się do kąpieli, ponieważ nie miała zamiaru urządzać plaży. Wyszkowianie przecież mogą jechać nad Zalew Zegrzyński. Wiemy, że można otrzymać bezpłatnie kompletną informację o odwiertach, które są w okolicach Wyszkowa. To daje już dużą wiedzę na temat potencjalnych możliwości. Ale nikt tego nie zrobił. Czy natomiast będzie realna możliwość wykorzystania geotermii dla rozwoju Wyszkowa. To się okaże. Na razie wiemy tyle, że zarówno gmina jak i powiat wyszkowski jest bardzo korzystnie położony pod względem wykorzystania wód geotermalnych ( podobna sytuacja jak w Mszczonowie, gdzie już korzysta się z tej energii). Wiemy, że mamy odwiert głęboki, który może dostarczyć dużej ilości konkretnych danych pozwalających na złożenie wniosku. Koszty wierceń są rzeczywiście niemałe, ale uzyskuje się dofinansowanie na poziomie 70 %.
tak trzymać Panie Głowacki
Dodane przez ela, w dniu 09.11.2014 r., godz. 10.50
To mnie przekonuje, innych przekonuje pustosłowie Mroz, że "jesteśmy liderem w pozyskiwaniu". Co kto lubi, ja sobie wody z mózgu przez tak średniego człowieka jak Mróz, zrobić nie dam. Wy jak chcecie, każdy sam ustala swój POziom.
A może metro?
Dodane przez Maga, w dniu 09.11.2014 r., godz. 11.57
Panie Głowacki, jeżeli chce Pan błysnąć oryginalnością swoich wyborczych pomysłów to niech Pan obieca nam ....METRO. Pewnie też się znajdzie jakaś bezpłatna dokumentacja z pobliskiej Warszawy. Ośmiesza Pan to wszystko, co do tej pory zrobił Pan w kampanii. Szkoda.
Dodane przez POrażka., w dniu 09.11.2014 r., godz. 13.05
Głowacki dostanie mój głos.Po tym jak partie kompromitują się i nadużywają kasy z naszych podatków i bawią się jak posłowie PiS, PO czy PSL postawię na lokalny komitet. Myślałem, że geotermia dla niego to kiełbasa wyborcza a on na serio się w to zaangażował. Nie to co Nowos, mówił, że wszystko zrobi i nic przez cztery lata nie zrobił. Niech ci maga Nowosielski metro obieca, mnie to nie kręci.
A może Ciechocinek, spalarnia jest, cynkownia jest, krematorium jest...
Dodane przez hajke, w dniu 09.11.2014 r., godz. 16.06
Maga, a ja będę uparta i zapytam kto jest bardziej kreatywnym kandydatem od Pana Głowackiego? Nikt, łącznie z Panią Garbarczyk, którą akurat lubię i szanuję. rządząca ekipa, prócz sprzedaży stadionu, budowy niepotrzebnej hali nie potrafi wymyślić nic. Zachwycają ciebie te chodniczki z przemysłowej kostki? Innym lemingom wystarcza do szczęścia ciepła woda w kranie. Sama siebie ośmieszasz tak żenującym poziomem swoich zarzutów. Na kogo grasz? Wyłóż karty, a zmierzymy się na konkretne argumenty. Moja wiedza na temat kandydatów jest bardzo duża.
do POrażka
Dodane przez Maga, w dniu 09.11.2014 r., godz. 17.31
Czytaj ze zrozumieniem, to się przydaje w życiu.
do pana Trąbalskiego
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.11.2014 r., godz. 19.14
W sprawie rankingu samorządowego gazety Wspólnota. Najwyraźniej nie zapoznał się Pan z tymi informacjami, choć są łatwo dostępne w internecie. Rozwój gospodarczegy oceniany jest przez powstawanie nowych firm. Także budowa hali nie ma nic do rzeczy. Prosiłbym o poswięcenie najpierw 15 minut na zapoznanie się ze sprawą zamiast dyskusji nie na temat.
geotermia
Dodane przez Katarzyna, w dniu 09.11.2014 r., godz. 21.04
W waszej czytelni: "Na to pytanie trudno dziś dać jednoznaczną odpowiedź" . Czyli to tylko artykuł na temat geotermii. Nie podajecie konkretów. Proszę sprawdzić mapy źródeł termalnych.Czy według państwa samorząd stać na to.
do hajke
Dodane przez Maga, w dniu 09.11.2014 r., godz. 21.49
Uważam, że mój pomysł z metrem jest równie kreatywny, co pomysł Głowackiego z geotermią. Szkoda, że osoba, która do tej pory całkiem rozsądnie prowadziła swoją kampanię, najwyraźniej padła ofiarą przedwyborczej gorączki. Wolę, gdy MG pisze felietony, niż opowiada bajki dla dorosłych. Jeśłi ktoś kojarzy moje wpisy wie, że z utęknieniem czekam na koniec rządów burmistrza N. Datego z wielkim rozbawieniem przyjmuję twoje próby obrażenia mnie epitetem leminga.
podpudowana:)
Dodane przez do hajke, w dniu 09.11.2014 r., godz. 22.12
Lubię mądrych ludzi i takie wypowiedzi.ciesze się że nie jestem sama.Pan Głowacki jest też moim kandydatem na Burmistrza
Czy według państwa samorząd stać na to...
Dodane przez hajke, w dniu 09.11.2014 r., godz. 23.19
A czy w opini Katarzyny, stać nas było na utratę 24 mln zł na dokończenie małej obwodnicy? Stać, nie stać - teraz stoimy wszyscy w korkach, czasem już od Lucynowa. Stać samorząd na kacyków w PWiK, z pensją 8,5 tys miesięcznie (wiceprezes Zbigniew Wiśniewski), stać samorząd na 3 kiepskich burmistrzów?
Do Maga
Dodane przez hajke, w dniu 09.11.2014 r., godz. 23.23
A co masz do powiedzenia w sprawie geotermii? Bo ja uważam, że to świetny pomysł, a Głowacki jest w stanie pozyskac 70 % środków na jego realizację. Szkoda Ci? Pewnie wolisz las wiatraków pomiędzy Leszczydołem Starym a Łosinnem? Temat przyciszony z uwagi na wybory...
Katarzyno
Dodane przez Łukasz, w dniu 10.11.2014 r., godz. 01.37
, samorząd stać na to. Inwestycje mogą być finansowane na wiele sposobów. Szczególnie w przypadku pomysłów innowacyjnych łatwiej jest obniżyć koszty. Co do samej geotermii w wwy - pewnie wpisałaś w google >mapa geotermia
Dodane przez Katarzyna, w dniu 10.11.2014 r., godz. 09.08
Zobaczymy, w dzisiejszych czasach wszystko scedowane jest na samorządy, oby nie było tak, że w warunkach określanyvh jako przeciętne nikt nie będzie chciał wejść w ten projekt......
mam dość tej niegodziwej opłaty
Dodane przez WŁ LOKALU, w dniu 10.11.2014 r., godz. 11.06
a ja nie chce plaż,obwodnic,trybun tylko o jednym marzę aby nie przymuszali mnie do opłaty 18 zł za metr od lokalu handlowo-usługowego,który stoi pusty i nie zarabia i pozwolili normalnie żyć.
Gmina Fair Play hahahaha Nowosielskiego szałajdy
Dodane przez Sąsiad, w dniu 10.11.2014 r., godz. 11.37
Przekwalifikuj ten pusty lokal na mieszkanie, POwieś firanki, postaw kwiatk. Wciąż nie chcesz z tematem przyjść do redakcji. Dobry artykuł mógłby otworzyć ludziom oczy na "Gminę Fair Play" Nowosielskiego.
Nie mają większych problemów
Dodane przez REKLAMA SKLEPOWA, w dniu 10.11.2014 r., godz. 14.47
Cieszcie się,że na razie straszą was kiczowate reklamy,a nie puste witryny sklepowe.Przy konkurencji ze strony allegro i dużych sieci handlowych wiele z nich upadnie,a właściciele tych pustostanów nie pozwolą pić z siebie krwi i nie będą płacić gminie 18 zł od czegoś co nie przynosi im zysków.Z oczu sen powinien wam spędzać fakt,że coraz mniej osób otwiera działalność tylko ją zamyka i nie będzie komu wypełnić finansowej luki w budżecie po nich
Wiernopoddańczy tekst
Dodane przez obserwator, w dniu 10.11.2014 r., godz. 23.21
Pan Mróz opublikował peany na cześć swojego szefa burmistrza Nowosielskiego niczym rosyjskie gazety na cześć Putina. W zwiazku z powyższym pozwoliłem sobie ocenić w sposób obiektywny dorobek burmistrza.Dlaczego NIE Grzegorz Nowosielskiego : W wyborach Burmistrza Wyszkowa nie zagłosuję na Grzegorza Nowosielskiego: :-) bo jest doświadczonym samorządowcem i udowodnił już, że nie potrafi dobrze zarządzać naszym samorządem i godnie reprezentować Wyszków :-) bo nie ma wizji rozwoju Wyszkowa i bez powodzeniem i bez konsekwencji jej nie realizuje :-) bo nie jest człowiekiem, który szanuje innych ludzi, łączy ich w ważnych dla miasta sprawach, a tylko dzieli z powodu poglądów i przekonań :-) boi się podejmować trudne decyzje i nigdy nie bierze za nie odpowiedzialności :-) nie gwarantuje stabilności gminnych finansów, nawet w dobrych czasach, bylejakością gospodarowania dobrem wspólnym :-) nigdy nie udowodnił , że potrafi – od dwunastu lat Wyszków tkwi w marazmie i staje się coraz mniej atrakcyjny – i dla mieszkańców i dla inwestorów :-) choć jest najbardziej doświadczony ze wszystkich kandydatów – to zmarnował trzy kadencje będąc burmistrzem bez dorobku. :-) nie gwarantuje Wyszkowianom rozwoju i współpracy co potwierdził w przeciągu 12 lat :-) Wyszków w ciągu ostatnich lat nie rozwija się a wszystkie okoliczne samorządy w naszym regionie tak :-) może i jest dobrym człowiekiem, oddanym swojej rodzinie, ale nie jest lojalnym w przyjaźni i wiernym wartościom, które wszyscy cenią i szanują
do Maga
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.11.2014 r., godz. 00.36
Jeżeli chodzi o metro zgadzamy się. Jeżeli natomiast mówimy o geotermii to przykład Mszczonowa pokazuje, że jest to możliwe. To nie jest abstrakcja.
Dodane przez Postawić na Kamienczyk., w dniu 11.11.2014 r., godz. 08.11
Jezeli geotermia to właśnie na terenach Kamienczyk. Tam jest świetne miejsce na zbudowanie kompleksu rekraacyjnego, może na wzór Parków Jurajskich lub wioski średniowiecznej. Kilka km od S8. Fajny rynek z drewnianą zabudową. Miejsce gdzie moglaby powstać świetna plaża z dobrym zapleczem. No i latem miejscowość ta sie mocno zapełnia dzialkowiczami i turystami. Brak tam solidnej organizacji. Kamienczyk jest trochę niedoceniany i zapomiany przez nasze władze. Można by zrobić z niego perełkę.
dziś 11 listopada
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.11.2014 r., godz. 09.13
Dziś Święto Niepodległości. Pamiętajmy o wywieszeniu polskiej flagi. Weźmy udział w uroczystościach patriotycznych. Zapraszam m.in. na bieg niepodległości do Rybienka Leśnego na godz. 11.00, który z inicjatywy Związku Piłsudczyków wpisał się do kalendarza
Dodane przez Sąsiad, w dniu 11.11.2014 r., godz. 09.47
Z tą drewnianą zabudową na rynku w Kamieńczyku jest coraz słabiej, nawet zdrowe drwewniaki obkłada się styropianem i maluje na obce, pastelowe kolory.
Dodane przez Witt, w dniu 11.11.2014 r., godz. 12.32
Ooo, z inicjatywy Piłsudczyków! to jeszcze Nowosielski go nie zniszczył? Oni nie nawidzą jak coś jest nie ich inicjatywą.
Jakby mogli toby zdarli z nas skórę z paznokciami
Dodane przez wł lokalu, w dniu 11.11.2014 r., godz. 13.44
Trzeba nie mieć wstydu ani sumienia aby żądać od kogoś kto pobudował swoja nieruchomość za własne ciężko zarobione pieniądze tak wysokiej opłaty 18 zł za metr kiedy stoi pusta i nie zarabia.Nawet lichwiarze nie są tak okrutni.
Dodane przez wstyd, w dniu 11.11.2014 r., godz. 16.52
Żeby nasze miasto poleciało do góry to trzeba usunąć zbędny balast. Przede wszystkim obecnych burmistrzów-nielotów czyli Nowosielskiego i Mroza. Przez te 12 lat pokazali jak nie należy rządzić,odciąć ich od miejskiego zasilania. Następnie zrobić porządek z obecnymi radnymi. Zobaczcie, kim są przewodniczący komisji. Wojciech Rojek(WS) - przew. komisji rewizyjnej, pracownik spółki podległej burmistrzowi i najbliższy współpracownik Nowosielskiego w komitecie Wspólnota Samorządowa - rozlicza burmistrza, śmiech na sali. Drugi przew. komisji finansów i gospodarki - Jan Abramczyk(WS), pracował w Waspolu, który się zlikwidował, firma która handlowała wódą splajtowała, następny śmiech, teraz też chyba pracuje w spółce komunalnej, czystą wod(k)ę produkuje. Następny przewodniczący komisji oświaty i spraw społecznych, kościelny Grześ Wyszyński(WS), nie chcę się pastwić ale boję się o wyszkowską oświatę. Następny mocarny przewodniczący to Sławek Wróbel (WS) zajmował się rozwojem miasta i wsi oraz co najważniejsze pozyskiwanie funduszy zewnętrznych, Jak mieliśmy pozyskiwać jak szefem tej komisji taki znawca. Następny przewodniczący komisji to Wojciech Chodkowski z PO, komisji promocji i kultury. Widzimy, że promocja Wyszkowa to promocja burmistrza Nowosielskiego, więc widzimy baner na Pułtuskiej Nowosielskiego i Chodkowskiego w głębokim uścisku przy Biedronce. Dlaczego przy Biedronce a nie przy Białym Domu? Może dlatego, że wyszkowskich firm handlowych w Wyszkowie coraz mniej. I na koniec przewodnicząca wszystkich komisji, była komisji Oświaty, to za jej przewodniczenia zlikwidowano pięć szkół wiejskich, niby jest świetnie i super, Wszków bogaty, dobrze zarządzany a tu szkoły wiejskie, kucharki, sprzątaczki na bruk. Nawet biedny powiat wyszkowski utrzymał stołówki, mogą licealistki jeść obiadki i kucharki mają pracę Dobór przewodniczących nie przypadkowy, każdy dostał kilkaset złotych/miesiąc więcej niż radni normalni. Ale czy zasłużyli oni aby ich wyróżnić ? Jakie wykuwali w komisjach prawo? Żenua.
Mróz i Nowosielski to NIELOTY
Dodane przez Ups, w dniu 11.11.2014 r., godz. 17.45
POdoba mi się określenie: nieloty. Strzał w dziesiątkę!
Dodane przez uuuuuuuuuuuuuu, w dniu 11.11.2014 r., godz. 19.39
od pół roku czytam o właścicielu lokalu co mu ousty stoi i nie zarabia a płaci 18 zł za metr.....uuuuuu może podaj pan zwoje nazwisko to wspólnie cos pomożemy bo krew mnie zalewa jak znów o tym czytam.....
Do p. Głowackiego.
Dodane przez Pan Trąbalski, w dniu 11.11.2014 r., godz. 20.06
Bardzo dziękuję za wypowiedź w sprawie artykułu dot. rankingu gospodarczego, jednak martwi mnie fakt, że zajęło Panu 15 min (tyle trzeba poświęcić przeczytanie tekstu) sporządzanie programu wyborczego w tym zakresie - słaby argument do przekonania niezdecydowanych wyborców. W swojej wypowiedzi nie odniósł się Pan do pozostałych wątpliwości - czyżby Pani im nie zaprzeczał i tym samym potwierdzał - sam Pan apelował w mediach o czystą kampanię! Szczerze Panie Marku nie na temat jest większość komentarzy i jakoś nie ma Pan zwyczaju odpisywania wszystkim ale tylko tym, którzy poruszyła drażliwy temat - z tego wynika, że jednak napisałem coś na temat. Na obecną chwilę nie jestem wstanie zauważyć, żadnej różnicy między poszczególnymi kandydatami i oprócz tego, że każdy ocenia ostatnie 12 lat jako czas stracony dla Wyszkowa - skoro tak jest co zrobiliście i gdzie byliście (to dotyczy również Pana, panie Marku) aby było inaczej? Skąd nagle taka chęć zmian, tylko mam wrażenie, że wynikają one z chęci zmiany w swojej karierze zawodowej - główny wniosek po ostatniej debacie. Pozdrawiam wszystkie trąby, które trąbia ale nie tej tonacji co trzeba - nie na temat.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.11.2014 r., godz. 20.34
Dziękuję za tak potężny odzew na ten artykuł. LIczba wpisów jest bardzo duża. Ja nie mam wątpliwosci już od dawna, że obecni panowie burmistrzowie do zbyt lotnych nie należą. A czy zostaną ponownie wybrani, czy nie to zupełnie inna sprawa. Po prostu Wyszkowianie nie maja dostępu do rzeczowych informacji na temat dzisiejszej władzy. Bowiem media koncentrują się dość powszechnie na przcinaniu wstęg, najogólniej rzecz biorąc. I to nie od dziś. Propaganda sukcesu trwa od dawna. W większości mediów. Jesteśmy bezczelnie okłamywani przez władzę i media to w radosnym, chocholim tańcu powielają. Podałem na to w swojej publicystyce wiele przykładów. "Wyszków liderem w pozyskiwaniu funduszy unijnych" to prawdziwy hit, cały czas powielany przez naszą wspaniałą wladzę gminną . Fakty są brutalne - to prymitywne kłamstwo. Ale jest wiele innych. Ostatnio nasz wspaniały pan burmistrz błysnął intelektem w sprawie kolorystyki scieżek rowerowych. Zapraszam na skrzyżowanie ul. Centralnej i obwodnicy śródmiejskiej. To drogi gminne, na których mamy różne kolory ścieżek. Niedawno pan burmistrz mówił natomiast, że problem kolorystyki ścieżek rowerowych zwiazany jest z tematem róznej własności dróg, przy których znajdują się. A więc to również niestety prymitywne kłamstwo. Pozdrwaiam zwolenników pana Nowosielskiego i życzę powrotu do grona ludzi myślących.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.11.2014 r., godz. 20.43
Panie Trąbalski. Nie zrozumiał mnie Pan. 15 minut powinno zająć Panu dotarcie do raportu Wspólnoty i zapoznanie się z częścią dotyczacą rozwoju gospodarczego. Jeżeli Pan tego nie zrobił to nie za bardzo mamy o czy dyskutować. A z Pana wpisu, odnoszę wrazenie to dość jednoznacznie wynika. Mogę oczywiście dołączyć do dyskusji część raportu, która mam na mylśli, ale wydaje mi się, że skoro raczy Pan brać udział w dyskusji to wypadałoby troszeczkę choćby poczytać.
ale nie tej tonacji co trzeba - Ty wiesz w czyje kalesony trąbisz, hahahaha
Dodane przez Mieszkaniec/wyborca, w dniu 11.11.2014 r., godz. 20.44
Znowu nic nie napisałeś kalesoniarzu, coraz cieniej trąbisz. Władzuchnę naszą należy zmienić, chociażby z takiego powodu, że 12 letnie kalesony, w które trąbisz, nie nadają się już nawet do POcerowania. Przeszły smrodem, stały się POżółkłe. A fe! A fuj! Trzeba przewietrzyć gabinety z tej stęchlizny. Stoję w korkach, a winę ponosi za to dresiarz/kalesoniarz, co stracił niedorajda 24 mln na dokończenie małej obwodnicy! Gdyby dresiarstwo miało honor, samo podłoby się do dymisji!
inwetycje i bserwavje
Dodane przez obserwator, w dniu 12.11.2014 r., godz. 00.46
Szanowni Państwo, kilka pytań i sugestii: 1.pan Burmistrz robi na osiedlu Parcele Huckie inwestycje chodniki przed wyborami, zapominając o tym iż infrastruktura wodociągów pod tymi chodnikami jest z roku 1986. W okresie zimowym jest na tym osiedlu około 10-15 awarii. Gratuluje widoku nowego chodnika po jednym sezonie!!!! 2. Ilu pracowników Urzędu Gminy Wyszków, włada językiem obcym(udokumentowane certyfikatem). 3.Dlaczego w Wyszkowie nie zachęca się do inwestowania przez kapitał zagraniczny, wpływ nowych technologii to rozwój miasta. Myślę, że nowy inwestor, to kłopot dla urzędników, którzy najszybciej władali by językiem migowym. 4. Dlaczego działki w strefie przemysłowej zostały sprzedane jako lokata kapitału(lodówki). Nic tam się nie dzieje. 5. Dlaczego burmistrz, ani starosta powiatu nie przyłączył się do listy wspierającej budowę trasy S-8 Ostrów Mazowiecka / Wyszków. Petycja widniała na stronie Ministerstwa Infrastruktury. 6. Dlaczego w powiecie nie zatrudni się w charakterze Urbanisty. To miasto i okolica są paskudne. P.S. Życzę temu miastu rozwoju i modrych włodarzy, gdzie nie kurtka Adama Małysza, ale wizja i zapał burmistrza, będzie atutem. Jestem pełen obaw, iż w tych wyborach znów będzie " Głosowali jak chcieli wybrali kogo trzeba". Listę żalów i zarzutów można wylewać godzinami
ale ludzi dobrej woli jest więcej...
Dodane przez Zonk, w dniu 12.11.2014 r., godz. 08.53
Idę o zakład, że pan, co dres zamienił na urzędowy garnitur, co najwyżej przejdzie do 2 tury (z ledwością). A POtem ku zdziwieniu pseudo elit POlegnie z kretesem!
do uuuu
Dodane przez wł lokalu, w dniu 12.11.2014 r., godz. 09.24
Jeszcze bardziej zalałaby Cię krew jakbyś sam musiał tyle płacić za pusty lokal.
plakat wyborczy pana Nowosielskigo
Dodane przez mieszkanka, w dniu 12.11.2014 r., godz. 10.47
Panie Burmistrzu: nie nosi się koszuli z krawatem BEZ marynarki. Wydawałoby się że to drobiazg...a kultura osobista z takich drobiazgów się składa. Szkoda że nie ma komu Panu podpowiedzieć jak należy się ubrać :)
Do Wstyd
Dodane przez PODATKI TO PODNOSIĆ POTRAFIĄ, w dniu 12.11.2014 r., godz. 11.14
Jak nasi radni są tacy mądrzy to niech odpowiedzą na pytanie z czego właściciel nieruchomości handlowo-usługowej ma zapłacić 18 zł za metr jak jego lokal stoi pusty i nie zarabia albo prowadzona w nim działalność nie przynosi zysków.Nie mogą pojąc prostej rzeczy,ze pusty lokal pieniędzmi nie robi.
Stres
Dodane przez Dres, w dniu 12.11.2014 r., godz. 12.01
Jak całą młodość, czas w którym człowiek kształtuje swoją osobowość, maniery, klasę spędził Nowosielski w dresie, jako dyskotekowy rozrabiaka, to skąd ma się wiedzieć co i jak należy ubrać. Elytka, podszyta dresiarstwem.
Do utrwalenia
Dodane przez TD, w dniu 12.11.2014 r., godz. 13.21
W Wyszkowie, śmietankę spija niewielkie towarzycho skupione wokół władzuni. Towarzycho jest tak zauroczone sobą, że budzi się rok przed wyborami, przymierza się do list wyborczych, zrobi trochę chodniczków, złapie kilku Trąbalskich i po wyborach znowu spija śmietankę. A głupi lud Wyszkowa wszystko kupi. Ale Głowacki i inni kandydaci wzięli się za grubego gburmistrza i co się okazało. Stracił 24 miliony na obwodnicę śródmiejską mimo, że trudno otrzymane dofinansowanie stracić. Zamiast fajnej drogi mamy korki na Kościuszki i Pułtuskiej. Przedsiębiorczy Wyszków okazał się nieprzedsiębiorczy, burmistrz w/g Garbarczykowej reklamował 41 przedsiębiorców a w Wyszkowie jest około 6000. Plaży nie ma bo WOSiRowi to lotto, Hutnik niewiele się dzieje, w sporcie- zniszczyli trybunę, postawili dziadostwo, które jest niebezpieczne, budynki przy stadionie straszą, zamiast stadionu chcą budować bloki , w centrum zamiast ratusza brud, smród i dziadostwo, przy Sowińskiego nagroda za największą bylejakość architektoniczną, w spółkach komunalnych marazm, jeszcze niedawno po drugiej stronie Bugu nie było wody bo sieć nie była dobrze konserwowana, co chwila jakaś awaria sieci wodociągowej, WTBS nie buduje budynków komunalnych ale o obniżkach pensji nie słychać. Czy mam wyliczać dalej. Dobrze, że Głowacki się za nich wziął to ruszyli tyłki. Dzięki temu wybudowali parkingi przy kościele Świętej Rodziny, nagle okazało się, że można pozyskiwać schetynówki, nagle parking wybudowali na terenie przeznaczonym pod ratusz, chodniki zaczęli masowo trzaskać, nagle inwestycje dla ludzi starszych, targowica okazuje się, że zostaje, szkoda tylko, że nie mogą cofnąć dzierżawy dla mleksa i jeszcze jakiegoś gościa, ma być zadaszenie na targowicy i inne a jakie zapowiedzi. To są już inwestycje Głowackiego mimo, że jeszcze nie sprawuje władzy.Gdyby nie przycisnął leni to byłoby jak 4 lata temu. A co inne zamierzenia -obniży lub pozostawi na obecnym poziomie podatki i innych opłaty lokalne, ustali przejrzyste zasady umarzania podatków jeśli będzie potrzeba umarzania, zlikwiduje stanowiska zastępców gburmistrza, wzmocni ekipę pozyskującą fundusze z UE, pogoni GDDKiA aby do końca zmodernizowali Kościuszki,więcej inwestycji w budownictwo i turystykę, geotermia, oświetlenie ledowe bo teraz to trudno powiedzieć co to jest, można dostać w głowę w centrum miasta, stanowisko architekta miasta, zmodernizuje stadion, bo ta ekipa tylko udaje, że lubi sport. Jak na początek starczy. Głowacki mówi, że wygra i sądzę, że ludzie zaczynają mu wierzyć. Został jeszcze tydzień i jest wiele optymizmu i nadziei na zmiany tej leniwej i niekompetentnej ekipy. Popatrzyłem na pogodę, w dniu wyborów nie będzie padać, będzie dobra pogoda, ludzie masowo pójdą na wybory i zmienią ta nieszczęsną władzę.
do TD
Dodane przez Katarzyna, w dniu 12.11.2014 r., godz. 14.07
A ja myślę, że wcale to nie zasługa p. G. tylko zwyczajnie chwyt na wyborców.Akurat wszystkie uzgodnienia itp udałoby się im tak sxybko w ciągu miesiąca uzgodnić, śmieszne , pomyśl.
Kalesony i dresy.
Dodane przez Pan Trąbalski w dresach., w dniu 12.11.2014 r., godz. 15.49
Witam, Panie Marku aby móc dyskutować warto odnieść do tematu poruszone przez poprzednika - a nie tylko odsyłać do lektury (trochę zaleciło zwykło olewką) tym bardziej, że większość komentujących kalesoniarzy, mam wrażenie, że nigdy nie czytało innej poważniejszej gazety niż fakt. Na dodatek przywołują i niejednokrotnie obrażają dresiarzy, mimo iż takich wyborców w Wyszkowie (ci co lubią sport i trenują oraz ci co od małego noszą dres) jest najwięcej ok. 2/3 uprawnionych do głosowania (każdy z nas ma dresiarza w rodzinie - syna, córkę, brata, siostrę itp. Pan pewnie też). Czy wg Pana Panie Marku jest to grupa wyborców gorszej kategorii i należy ich ignorować nie udzielając odpowiedzi na pytania lub nieprzedstawiając konkretnych argumentów? Pozdrawiam wszystkich kalesoniarzy. Szacun dla dresiarzy!
Dodane przez obserwator, w dniu 12.11.2014 r., godz. 16.32
Ej czyja jest to gazeta głowackiego czy trąbalskiego bo jak narazie to ten drugi jest na topie w komentarzach?! A może to jedna osoba napisała wszystko pod artykułem i licznik wyświetleń i komentarzy bije?
Dodane przez ilia, w dniu 12.11.2014 r., godz. 16.46
Dobra, to zagłosuję na Pana, tylko staraj się Pan!
kogo majaw Poczcie Polskiej
Dodane przez Paszczur, w dniu 12.11.2014 r., godz. 17.52
to Nowosy i Warpasy , tam odbyli menagerskie szkolenia, jak ktos wie to przoszę o cynk, wejde tam i potem huuuura do rady i na burmistrza

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl