Camper wygrywa „derby Mazowsza”

(Zam: 05.11.2014 r., godz. 16.38)

Jednostronny przebieg miało spotkanie Campera Wyszków z Pekpolem Ostrołęka, rozegrane w ramach 6. kolejki Krispol I Ligi. Podopieczni trenera Sucha wygrali 3:0, w żadnym secie nie pozwalając rywalom na przekroczenie bariery 20 punktów.

Mecz pomiędzy Camperem a Pekpolem został rozegrany w sobotę 25 października w hali WOSiR w Wyszkowie. Podopieczni trenera Jana Sucha rozpoczęli go w składzie: Bartosz Zrajkowski, Łukasz Kaczorowski, Jakub Peszko, Sebastian Wójcik, Dariusz Szulik, Jakub Kowalczyk, Damian Sobczak (libero). Pierwsza partia miała wyrównany początek, potem wyraźnie dominował już Camper. Wyszkowianie bardzo dobrze grali blokiem, w wielu sytuacjach mylili się również sami ostrołęczanie. Niezagrożona drużyna z Wyszkowa ostatecznie triumfowała 25:16.
W drugiej odsłonie kibice obejrzeli podobne widowisko. Camper blokował, atakował i zagrywał, rywale natomiast popełniali bardzo dużo błędów. Zwycięstwo 25:18 mówi samo za siebie.
Tym samym wynikiem zakończyła się partia numer trzy, która była jednocześnie ostatnią odsłoną meczu. Tym razem rywale zdołali prowadzić stosunkowo wyrównaną walkę „aż” do drugiej przerwy technicznej. Po niej całkowitą dominację objął już Camper. Wyszkowianie wygrali 25:18, a tym samym 3:0 w całym meczu. MVP spotkania wybrano Bartosza Zrajkowskiego.
Warto wspomnieć, że w szeregach rywali pojawiło się dwóch byłych zawodników Campera – Dominik Zalewski i Daniel Saczko. Ten ostatni, od „wyszkowskich” czasów zmienił pozycję na boisku. Dawny przyjmujący przemianował się na libero. Obaj siatkarze nie zaliczą z pewnością ostatniego meczu do udanych.
Camper Wyszków – Pekpol Ostrołęka 3:0 (25:16, 25:18, 25:18)
Camper (wyjściowy skład): Bartosz Zrajkowski, Łukasz Kaczorowski, Jakub Peszko, Sebastian Wójcik, Dariusz Szulik, Jakub Kowalczyk, Damian Sobczak (libero).

SMS PZPS Spała – Kęczanin Kęty 3:1
Warta Zawiercie – AGH AZS Kraków 2:3
Victoria Wałbrzych – Caro Rzeczyca 3:1
Espadon Szczecin – Avia Świdnik 3:1
KPS Siedlce – Krispol Września 1:3
Ślepsk Suwałki – Stal Nysa 2:3
W 7 kolejce, Camper zmierzy się z Avią Świdnik. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 8 listopada w hali rywala.