Dziś jest 29 marca 2024 r., imieniny Eustachego, Wiktora

Bug Wyszków w półfinale Okręgowego Pucharu Polski

(Zam: 05.11.2014 r., godz. 16.37)

Seniorski zespół Bugu Wyszków pokonał na własnym stadionie drużynę Ożarowianki Ożarów Mazowiecki 4:0 i awansował do finału Pucharu Polski w okręgu warszawskim.

Spotkanie zostało rozegrane w środę 22 października na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Rywalem Bugu była zespół występujący na co dzień w grupie południowej mazowieckiej IV ligi. Trener Salamon potraktował starcie z Ożarowianką w charakterze częściowo treningowym – szansę na grę otrzymało kilku zawodników rezerwowych. Szczególnie dobrze spośród tej grupy zaprezentował się Adrian Nikodemski, który w pierwszej odsłonie otworzył wynik spotkania. Młody pomocnik wykorzystał błąd jednego z defensorów Ożarowianki i silnym strzałem zdobył premierowego gola. W kolejnych minutach pierwszej odsłony oba zespoły toczyły wyrównaną walkę z lekkim wskazaniem na przyjezdnych.
W drugiej odsłonie wyszkowianie przejęli inicjatywę. Początkowym efektem lepszej gry gospodarzy była druga bramka Nikodemskiego z 67. minuty. W końcówce spotkania kolejne dwie bramki dołożył niezawodny Mateusz Maciak. Stoper Bugu trafiał do siatki rywali odpowiednio w 80. i 83. minucie. Tym samym Bug wygrał 4:0 i awansował do najlepszej czwórki Pucharu Polski w okręgu warszawskim. Rywala naszej drużyny w tej rundzie poznamy po pozostałych spotkaniach ćwierćfinałowych, które zostaną rozegrane w środę 29 października.
Bug Wyszków – Ożarowianka Ożarów Mazowiecki 4:0 (1:0)
Bramki dla Bugu: A. Nikodemski 12. i 67., M. Maciak 80. i 83.
Bug: K. Ponichtera (46. – Ł. Derejko) – K. Rzemek (46. – D. Gałązka), A. Wróbel (46. – P. Nowacki), M. Maciak, R. Nogaj – K. Kaput, J. Rejnuś, S. Salwin, A. Nikodemski – Ł. Kowalczyk, K. Skoczeń (46. – R. Linka).