Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 22 stycznia 2021 r., imieniny Anastazego, Wincentego

PiS ujawnia założenia wyborcze

(Zam: 29.10.2014 r., godz. 16.34)

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Henryk Kowalczyk oraz kandydatka tego ugrupowania na urząd burmistrza Iwona Bogusława Wyszyńska to główni bohaterowie spotkania przedwyborczego, które odbyło się w ostatnią niedzielę w Cechu.

Do dawnej siedziby wyszkowskiego PiS-u zaproszono też kandydatów na radnych gmin i powiatu oraz walczących o mandaty do sejmiku wojewódzkiego Joannę Balę i Roberta Bartniczaka.
Zanim Iwona Wyszyńska przedstawiła główne założenia programu dla gminy Wyszków, o obecnej sytuacji widzianej oczami Prawa i Sprawiedliwości opowiedział Henryk Kowalczyk. Nawiązał między innymi do niespełnionych deklaracji Sławomira Nowaka, który jeszcze kilka miesięcy temu, kiedy na jaw wyszła afera taśmowa, mówił, że złoży mandat poselski. Przypomniał też sprawę zadłużenia województwa mazowieckiego.
– Pamiętam, jak kilka lat temu powiedziałem, że największym szkodnikiem dla województwa mazowieckiego jest Struzik (Adam Struzik – marszałek województwa – przyp. autora), który roztrwania pieniądze i doprowadzi do bankructwa – mówił poseł. – I co? Komornik wszedł na konto.
Poruszył też temat zbliżających się wyborów samorządowych.
– Te wybory samorządowe są niezwykle ważne – szczególnie te sejmikowe, które są w pewnym sensie emanacją wyborów parlamentarnych – uważa H. Kowalczyk. – Wynik wyborczy będzie świadczył, na jakim etapie jesteśmy przed wyborami parlamentarnymi.
Waldemar Sobczak, przewodniczący zarządu powiatowego PiS i jednocześnie radny powiatowy jest z kolei zdania, że należy ukrócić zapędy obecnej koalicji rządzącej powiatem.
– Proszę zerknąć na listy naszej konkurencji, tam są pracownicy wydziałów. Próbuje się po prostu ograć elektorat komitetami, które powstają, jak grzyby po deszczu – uważa. – My pracowaliśmy uczciwie przez cztery lata. Mamy jedną twarz i jeden kręgosłup.
Napomknął również o nieprawidłowościach, które w ostatnim czasie zostały podobno odkryte w Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku.
– O sprawie jest już poinformowany Wojewódzki Inspektor Sanitarny, bo rzeczywiście dochodzi do wielu nieprawidłowości. W ten sposób PSL próbuje prześlizgnąć się do wyborów – tłumaczył W. Sobczak.
Kolejna część spotkania należała do Iwony Wyszyńskiej, która zapewniła, że jako kandydatka na burmistrza będzie kierowała się założeniami przyjętymi podczas krajowej konwencji PiS, która odbyła się niedawno w Łodzi. Kandydatka PiS-u przystąpi do tegorocznych wyborów z hasłem „Wyszków Dobro Wspólne”.
– Chcę wyjść naprzeciw wszystkim mieszkańcom naszej gminy i naszego miasta. Prowadzić konsultacje na tematy ważne i nurtujące naszych obywateli, chronić ich prawa i interesy – mówiła I. Wyszyńska. – Chcę wprowadzić budżet obywatelski, zwiększyć wsparcie dla organizacji pożytku publicznego oraz utworzyć system premiowania za innowacyjność i pomysły.
Iwona Wyszyńska opiera swój program na sześciu sferach życia społecznego. Uważa, że w kwestii infrastruktury priorytetem jest dokończenie budowy obwodnicy śródmiejskiej, zwiększenie liczby parkingów, ścieżek rowerowych, dróg i chodników, między innymi przy ul. Sosnowej i ul. Komunalnej. Chciałaby stworzyć system stypendiów dla zdolnych uczniów i tych, którzy osiągają stuprocentową frekwencję oraz wprowadzić wsparcie i nagrody dla nauczycieli, a także dodatkowe zajęcia dla zdolnych uczniów.
Jest zdania, że powinien istnieć szerszy dostęp do oferty Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik”. Zamierza się skupić na wspieraniu twórczości i inicjatyw lokalnych. Planuje między innymi kontynuację projektu wydawniczego „Zeszyty wyszkowskie”.
Przewiduje również wsparcie finansowe dla różnych instytucji, między innymi straży pożarnej, policji, straży miejskiej oraz rozbudowę monitoringu.
Uważa, że w kwestii gminnej turystyki i ochrony środowiska konieczny jest dialog i współpraca z organizacjami ekologicznymi oraz ekspertami z tego zakresu. Konieczne, jej zdaniem, jest monitorowanie czystości powietrza w strefie przemysłowej. Chce rozwijać bazę turystyczną – jednym z jej pomysłów jest utworzenie sceny plenerowej w Parku K.F. Wazy.
Nie mniej ważną rolę przykłada do działań wspierających rodzinę. Chciałaby wprowadzić becikowe na trzecie i kolejne dziecko, rozbudować Wyszkowską Kartę Rodziny, a także zwiększyć dostęp do żłobków, przedszkoli i opieki zdrowotnej, w tym zrealizować pomysł pielęgniarki w każdej szkole.
Sprawa rozwoju wyszkowskiej przedsiębiorczości to również problem do szybkiego rozwiązania.
– Aby nastąpił rozwój naszej gminy, należy wesprzeć lokalną przedsiębiorczość. Trzeba uatrakcyjnić tereny przemysłowe, gdyż to właśnie małe i średnie przedsiębiorstwa tworzą nasz kapitał. Należy pomóc im w pozyskiwaniu funduszy na rozwój i modernizację – twierdzi kandydatka. – Wprowadzimy preferencyjne stawki podatkowe dla osób podejmujących własną działalność gospodarczą. Usuniemy bariery w rozwoju gospodarczym poprzez uzbrojenie terenów pod nowe inwestycje, aby ściągnąć tym samym nowych inwestorów, wprowadzimy zachęty do inwestowania na terenach wiejskich – za przykład mogę dać zwolnienie z podatku od nieruchomości.
Kandydatka planuje zrealizować założenia przy znacznej pomocy funduszy unijnych i subwencji państwowych.
– Aby osiągnąć te cele, należy wsłuchać się w to, co mówią obywatele, dlatego między innymi trzeba wprowadzić budżet partycypacyjny – uważa I. Wyszyńska. – Chcę zmieniać to miasto, chcę pracować dla ludzi, chcę ich słuchać i z nimi rozmawiać. Razem uczynimy to miasto piękniejsze. Stworzymy miasto, w którym żyją szczęśliwi ludzie, mają gdzie spędzać wolny czas i gdzie mogą rozwijać swoje pasje.
Komitet PiS przygotował także program dla powiatu wyszkowskiego. Zostanie on przedstawiony 26 października. Hasło dla powiatu to „Słuchać ludzi i im służyć”.
A.B.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl